نظر نشست بایدن درباره دموکراسی هرگز ایده خوبی نبود. اما در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است.

[ad_1]

اول از دعوت مهمانان خود نترسید. در نظر گرفتن ژئوپلیتیک، حتی زمانی که به معنای به خطر انداختن آرمان های شما باشد، یک واقعیت واقعی در سیاست خارجی است. با این حال، در اجلاسی که به معنای واقعی کلمه “برای دموکراسی” اعلام شد، این خطر تبدیل شدن از یک عارضه به یک تناقض را دارد. دولت واقعاً با امتناع از دعوت از متحدان ناتو، مجارستان و ترکیه، که اعتبار دموکراتیک آنها در تردید جدی است، خط می کشد. تعدادی دیگر از دموکراسی های ردیابی شده که ما در مورد آنها ابراز نگرانی کرده ایم – لهستان، فیلیپین، برزیل و هند – دعوت شده اند. هرکسی توجیهات ژئوپلیتیکی خود را دارد. اما اقدامات غیردموکراتیک آنها در سال گذشته بدتر شده است.

دولت بایدن استدلال می‌کند که این کشورها صرفاً به دلایل سیاسی واقعی دعوت نشده‌اند، بلکه گنجاندن آنها فرصت‌هایی را برای جوامع مدنی آنها فراهم می‌کند تا با گرایش‌های اقتدارگرایانه مخالفت کنند. (کاخ سفید ممکن است به دنبال الهام گرفتن برای امضای قانون نهایی هلسینکی در سال 1975 باشد، که در نهایت به فروپاشی رژیم های کمونیستی در اروپای شرقی کمک کرد.) با این حال، خطر این است که رهبران ممکن است ترک کنند و بگویند که ایالات متحده آنها را به رسمیت می شناسد. به عنوان دموکراتیک همه باید این پیام را دریافت کنند که دعوت آنها به این معنا نیست که تیم بایدن آنها را با توجه به تمایلات غیردموکراتیک خود ناامید می کند. در حالی که ممکن است برای دولت دشوار باشد که در طول اجلاس خیلی علنی باشد، اما افشاگری های مناسب در مطبوعات می تواند به اطمینان حاصل شود که فشار دیپلماتیک در پشت پرده آنقدر آرام نیست که فاقد دندان باشد.

پیام به آندری دودا، رئیس جمهور لهستان باید این باشد که در حالی که ایالات متحده در برابر سلاح بلاروس به مهاجران در مرز با او می ایستد، آنها همچنین از تلاش های دادگاه دادگستری اروپا حمایت می کنند که لهستان را بیش از یک میلیون یورو در روز جریمه می کند. نقض قوانین اتحادیه اروپا در مورد استقلال قوه قضاییه. و در حالی که تاکر کارلسون می تواند دودا را ستایش کند، دولت بایدن باید روشن کند که از اهرم فشار خود برای کمک به کسانی که برای خنثی کردن حملات لهستان به دادگاه ها و رسانه های آزاد تلاش می کنند، استفاده خواهد کرد.

رودریگو دوترته، رئیس جمهور فیلیپین باید نقش حیاتی ایالات متحده را در سرنگونی دیکتاتوری فردیناند مارکوس و بازگرداندن دموکراسی فیلیپین در دهه 1980 یادآوری کرد. ایالات متحده باید نشان دهد که متعهد به کمک به تضمین آزادی و عادلانه بودن انتخابات سال آینده در فیلیپین، با تاکید ویژه بر وحدت خانواده خودکامه پسر مارکوس و دختر دوترته است.

ژایر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل، که مدت ها به عنوان “ترامپ گرمسیری” شناخته می شد، اکنون اظهارات شومی مانند “فقط خدا می تواند من را از ریاست جمهوری برکنار کند” را بیان می کند. با توجه به تجربه شرم آور ایالات متحده در حمایت از نیروهای ضد دموکراتیک در برزیل در طول جنگ سرد، به ویژه مهم است که دولت بایدن واضح باشد که تعهدش به مشارکت استراتژیک “دراز مدت” با برزیل به معنای ایالات متحده نیست. دولت ها وضعیت دموکراسی برزیل را نادیده خواهند گرفت.

در مورد هند، دولت با گزارش حقوق بشر وزارت امور خارجه در مارس 2021، که به تشریح موارد نقض حقوق بشر و انتقاد از “عدم پاسخگویی در مورد رفتار نادرست… در تمام سطوح. مدیریت”، شروع خوبی داشته است. اما مشارکت امنیتی ایالات متحده و هند به عنوان بخشی از چهارجانبه بهبودیافته هند و اقیانوسیه گرد هم آمده است، حتی در شرایطی که موسسه بین المللی دموکراسی و کمک های انتخاباتی اخیراً هند را بدترین دموکراسی در حال عقب نشینی رتبه بندی کرده است. این امر اهمیت این را بیشتر می کند که گزارش بعدی حقوق بشر کمتر از صریح نباشد و ایالات متحده از فراخوانی دولت نارندرا مودی هراسی نداشته باشد.

دوم، اجازه ندهید که دموکراسی به شما دیکته کند که با چه کسی کار کنید. چالش دیگر بایدن در این اجلاس ایجاد پیوندهای مشترک بین دموکراسی ها بدون تقسیم بیشتر جهان به دو اردوگاه خواهد بود. ایدئولوژی و علایق همیشه با هم منطبق نیستند. دموکراسی ها اغلب منافع متفاوتی دارند. دموکراسی ها و خودکامگی ها می توانند همگرایی داشته باشند.

همکاران در دموکراسی اغلب رقبای اقتصادی و ژئوپلیتیکی هستند و اغلب ایده های متفاوتی در مورد نحوه مدیریت تهدیدات ناشی از دولت های مستبد دارند. در این راستا، این اجلاس زمان مناسبی برای تایید مجدد اطمینان آنتونی بلینکن، وزیر خارجه به ناتو در ماه مارس است که «ایالات متحده متفقین را مجبور نخواهد کرد که «ما یا آنها» را با چین انتخاب کنند.

در همین حال، دموکراسی ها نمی توانند در هر موضوعی با استبداد مخالفت کنند. در طول جنگ سرد، ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی در موضوعاتی مانند کنترل تسلیحات و آبله منافع مشترک داشتند. امروزه، ایالات متحده و چین (و همچنین روسیه) منافع مشترکی در مبارزه با تغییرات آب و هوایی، کاهش خطر گسترش سلاح های هسته ای و مبارزه با بیماری های همه گیر دارند. علاوه بر این، چین به گونه ای درگیر اقتصاد جهانی شده است که اتحاد جماهیر شوروی هرگز چنین نبود.

تصمیم دولت برای دعوت از تایوان بر این تعادل ظریف بین ارزش‌ها و واقعیت ژئوپلیتیکی تأکید می‌کند. به یک معنا، تایوان کاملاً در فهرست دعوت‌نامه‌ها قرار دارد. دموکراسی آن یکی از بالاترین نمودارهای خانه آزادی را دریافت کرد. اما با توجه به نگرانی های چین، این دعوت به وضوح موضوع حساسی است. هر لطفی که اجلاس مجازی بایدن و دریا ایجاد کرد، چند روز بعد با اعتراض پکن به دعوت به اجلاس تایوان رسوخ کرد. دولت مشارکت تایوان را در سطح نسبتاً پایین‌تری حفظ می‌کند، اما این تمایز دیپلماتیک چالش‌ها را کاملاً روشن نمی‌کند.

در حالی که نشان دادن حمایت از تایوان و دموکراسی آن یک هدف مهم سیاست خارجی است، تیم بایدن همچنین باید به دولت تایوان پایبند باشد که نمی تواند از دعوت اجلاس برای حمایت از استقلال یا سایر اهداف ناسازگار با سیاست چین واحد استفاده کند. در غیر این صورت، این دعوت نه تنها روابط آمریکا و چین را پیچیده تر می کند، بلکه حضور تایوان – و تنش های بعدی در چین – را به یک خط داستانی اصلی تبدیل می کند که روایت های نشست را تغییر می دهد. به طور کلی تر، بایدن باید تاکید کند که، صرف نظر از چارچوب اجلاس، دموکراسی ها منافع عملی خود را در کار با کشورهای غیردموکراسی حفظ می کنند.

سوم، استفاده از گروه های جامعه مدنی برای پاسخگویی دولت ها. یک انتقاد کلی از اجلاس سران – که ما با آن موافقیم – این است که تقریباً غیرممکن خواهد بود که دولت ها را وادار به انجام تعهدات دموکراتیکی که باید انجام دهند، غیرممکن خواهد بود. دولت بایدن «منوی گویا از گزینه‌ها» را برای طرح‌هایی که امیدوار است کشورهای دعوت‌شده برای امضای آن انتخاب کنند، جمع‌آوری کرده است و قصد دارد تا یک سال دیگر نشست دیگری را برای ارزیابی پیشرفت برگزار کند. این وعده‌ها باید به اندازه کافی مشخص باشند تا اجلاس را بیش از یک «تصویر» جلوه دهند – خطری که با توجه به تعداد کمی از تعهدات نسبت به آب‌وهوای پاریس از سال 2015 تاکنون محقق شده است، شکستی که اکنون بر سر اجلاس پاریس باقی مانده است. بالای گلاسکو COP-26.

برای اطمینان از پاسخگویی شرکت کنندگان، بایدن باید به طور کامل از پنجمین اجلاس سران دموکراسی کپنهاگ در ژوئن 2022 با بیش از 500 شرکت کننده برای انجام “بازبینی تعهدات جامعه مدنی” در اجلاس کپنهاگ حمایت کند. نشست کپنهاگ فرصتی عالی برای توانمندسازی کنسرسیومی از گروه‌هایی مانند دیده‌بان حقوق بشر، عفو بین‌الملل، شفافیت بین‌الملل و سازمان‌های غیردولتی مختلف در جنوب جهانی برای ارائه کارت‌های گزارشی است که خود دولت‌ها نمی‌خواهند.

چهارم، استفاده از نشست برای دستیابی به پیشرفت واقعی در ترمیم دموکراسی از هم پاشیده آمریکا. در نهایت، سال گذشته ما ابراز نگرانی کردیم که زمان نامناسبی برای ایالات متحده برای میزبانی یک نشست بین‌المللی متمرکز بر ارزش‌های دموکراتیک است. از آن زمان، این ترس ها تنها با قیام 6 ژانویه تشدید شده است. امتناع بسیاری از آمریکایی ها – که از دروغ های رهبران سیاسی خود خسته شده اند – از پذیرش نتایج انتخابات 2020؛ خشونت سیاسی گسترده علیه مقامات انتخاباتی، کارکنان بهداشت و کارکنان هیئت مدیره مدارس؛ و تلاش های سیستماتیک جمهوری خواهان در تعدادی از ایالت ها برای محدود کردن حق رای.

ما دولت را به خاطر فروتنی در مورد چالش های ایالات متحده تحسین می کنیم. بایدن با اعلام این اجلاس اذعان کرد که برای خودش و از دید جهان به ما، «ما باید آشکارا و صادقانه با تاریخ نابرابری و بی‌عدالتی سیستماتیک خود و شیوه‌ای که هنوز بسیاری از مردم را در جامعه ما نگه می‌دارد، مبارزه کنیم.»

در واقع، در گذشته، ملاحظات سیاست خارجی باعث ایجاد تغییرات قاطع سیاسی داخلی شده است. مورخ مری دوزیاک می نویسد که در دوران جنگ سرد «به عنوان رئیس جمهور و وزیر امور خارجه. . . با توجه به تأثیر تبعیض نژادی بر اعتبار ایالات متحده در خارج از کشور، اصلاحات حقوق مدنی برای روابط خارجی ایالات متحده بسیار مهم تلقی شده است. حتی هانس مورگنتاو، پدرخوانده روشنفکر سیاست قدرت، بر لزوم تمرکز بر ایجاد یک جامعه خانگی که بتواند … . به عنوان یک الگو برای سایر کشورها عمل کند. «اگر بایدن از نشست سران برای راه اندازی یک ابتکار بزرگ برای احیای دموکراسی آمریکایی استفاده کند تا بتواند دوباره از آن تقلید کند، این نشست می تواند مفید باشد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbet