نظر مشکل نسخه جدید سند JFK

[ad_1]

اما این پیام حاوی شناخت نیز بود، که باید هر کسی را که واقعاً به شفافیت اعتقاد دارد نگران کند. بایدن اولین رئیس‌جمهوری است که به تایید آنچه نظریه‌پردازان توطئه بدبینانه مدت‌ها پیشنهاد کرده‌اند نزدیک شده است: اسناد مربوط به قتل در آرشیو مهر و موم شده‌اند که ممکن است هرگز علنی نشوند، یا حداقل برای هر کسی که به یاد داشته باشد در زمان شنیدن کجا بودند، زنده نیست. خبر تکان دهنده از دالاس در 22 نوامبر 1963.

به عنوان نویسنده تاریخچه کمیسیون وارن در سال 2013، گروهی که توسط رئیس جمهور لیندون بی. جانسون برای تحقیق در مورد ترور کندی ایجاد شده است، من یکی از محققانی هستم که مدتهاست خواستار انتشار همه اسناد JFK شده است – و نه فقط برای نام شفافیت تا زمانی که دولت به مخفی نگه داشتن برخی اسناد ادامه دهد، این ایده را بیشتر ترویج خواهد کرد که توطئه های شوم پیرامون مرگ کندی مبنایی دارد. نظریه پردازان توطئه می پرسند که چرا در غیر این صورت، دولت نیاز به پنهان کردن اطلاعات مهم از مردم آمریکا در مورد یک نقطه عطف در تاریخ ایالات متحده را احساس می کند؟ با گذشت زمان، این پنهان کاری می تواند جنبش های ظالمانه و خطرناک تری را تحریک کند: امروز QAnon، که FBI او را یک تهدید تروریستی داخلی می داند، تئوری های توطئه JFK را پذیرفته است.

اعترافات بایدن به دستور او در اکتبر منتشر شد. رئیس جمهور ضمن اذعان به اینکه “نیاز به حفاظت از سوابق قتل به مرور زمان کاهش یافته است”، مهلتی برای انتشار کامل کتابخانه تعیین نکرده است. این نشان می دهد که برخی از اسناد – اسنادی که طبق دستور بایدن تهدیدی برای “آسیب شناسایی شده” به امنیت ملی می کنند – ممکن است برای مدت نامحدودی مخفی نگه داشته شوند. ترامپ حتی زمانی که چهار سال پیش انتشار کتابخانه کامل را مسدود کرد، در آن زمان در توییتر گفت که قصد دارد روزی «همه پرونده‌های JFK» را منتشر کند، احتمالاً اگر برای دور دوم انتخاب شود. چنین اطمینانی از سوی بایدن وجود نداشت.

کاخ سفید در بیانیه‌ای به مجله پولیتیکو این ایده را که بایدن از افشای کامل پرونده‌ها حمایت نمی‌کند، رد کرد. در این بیانیه آمده است که دستور ماه اکتبر بایدن، آژانس‌های فدرال را که مایل به ادامه بازداشت اسناد JFK هستند، ملزم می‌کند تا تاریخ مشخصی را تعیین کنند تا پس از سال آینده بتوان آن‌ها را از حالت طبقه‌بندی خارج کرد و پیشنهاد می‌کند که روزی این اسناد به اطلاع عموم برسد. اما بحث بر سر این اسناد برای چندین دهه ثابت کرده است که ظاهراً ضرب الاجل های محکمی وجود دارد که باید شکسته شوند، به خصوص وقتی صحبت از سازمان های فدرال می شود که مصمم به پنهان کردن اسرار هستند که اگر فاش شوند، می توانند میراث آنها را خدشه دار کنند.

قانون گردآوری سوابق ترور کندی در سال 1992 – به تصویب کنگره برای تلاش برای فرونشاندن خشم عمومی ایجاد شده توسط JFK، فیلم موفق الیور استون، غرق در توطئه ها، که سال گذشته اکران شد – خواستار افشای تمام اسناد محرمانه مربوط به ترور کندی در 25 سال شد. این یک ضرب الاجل برای سال 2017 تعیین کرد – مهلتی که ترامپ کنار گذاشت. قانونگذاران در طول تصویب آن گفتند که آنها پیشنهاد کردند که تعداد کمی از پرونده های محرمانه پس از ربع قرن باید مخفی بماند. و ضرب‌الاجل باید سخت‌گیرانه می‌بود، و تنها رئیس‌جمهور فعلی این حق را داشت که از انتشار هر یک از اسناد پس از سال 2017 جلوگیری کند – قدرتی که بایدن، مانند ترامپ، اکنون از آن استفاده می‌کند. (قبل از سال 2017، کاخ سفید ملزم به دخالت عمیق در مناقشه اسناد نبود، زیرا بحث بر سر از حالت طبقه بندی نشده پرونده ها در آرشیوها و جاهای دیگر مطرح می شد. روسای جمهور قبل از ترامپ و بایدن بیانیه های مشترکی در حمایت از پرونده های عمومی ارائه کردند. )

هیئت بررسی قتل، یک آژانس مستقل فدرال که توسط قانون در سال 1992 تأسیس شد، سال‌ها صرف جمع‌آوری و حذف اسناد مربوط به قتل از کل دولت کرده است – هر چیزی که حتی ممکن است به طور غیرمستقیم با ترور کندی مرتبط باشد. بیشتر این اسناد در دهه 1990 منتشر شد. اما زمانی که این هیئت در سال 1998 بسته شد، ده‌ها هزار سند در مجموعه او به دلایل امنیت ملی به اصرار سیا، اف‌بی‌آی و سایر سازمان‌ها همچنان مخفی نگه داشته می‌شد. شورا سپس کنترل این اسناد را به آرشیو ملی واگذار کرد.

امروزه، بیش از 15000 سند مرتبط با قتل، به طور جزئی یا کامل، در یک کتابخانه حفاظت شده که توسط آرشیو در حومه واشنگتن مریلند نگهداری می شود، طبقه بندی شده باقی مانده است. یک فهرست خلاصه نشان می دهد که بیشتر اسناد پرونده های سیا و اف بی آی هستند. بسیاری از آنها شامل عملیات اطلاعاتی دهه 1960 و 1970 می شود. همچنین اعتقاد بر این است که اسناد برخی از مخبران دولتی را که هنوز زنده هستند شناسایی می کند. اگر علنی شود، امنیت آنها ممکن است به خطر بیفتد، و سیا و اف بی آی می گویند که اصرار دارند این اطلاعات محرمانه باقی بماند.

این آرشیو تعداد اسناد یا بخش هایی از اسناد را که قصد دارد در این هفته منتشر کند، فاش نکرد. در بیانیه ای به مجله POLITICO، این آژانس تنها تایید می کند که قصد دارد روز چهارشنبه از طریق وب سایت خود به انتشار ادامه دهد. در اوایل سال جاری، آرشیو به کاخ سفید هشدار داد که روند بررسی و حذف طبقه بندی پرونده ها به دلیل همه گیری کووید با مشکل مواجه شده است و نشان می دهد که انتشار این هفته احتمالاً محدود خواهد بود.

اگرچه آنها متعهد شده اند که محتویات دقیق پرونده های هنوز طبقه بندی شده را مخفی نگه دارند، اعضای هیئت بازبینی در طول سال ها گفته اند که از بمب های موجود در بقیه کتابخانه مخفی بی اطلاع هستند – پرونده هایی که ممکن است به دور از منابع رسمی تاریخی باشد. کندی توسط تیرانداز تنها لی هاروی اسوالد کشته شد. اما برخی از اعضای هیئت مدیره، از جمله یک قاضی فدرال و چندین مورخ برجسته، نیز در مصاحبه‌های خود اعتراف کردند که برخی از اسناد ممکن است معنایی داشته باشند که در آن زمان متوجه نشده‌اند.

قانونگذاران، مورخان و پژوهشگران قتل ده‌ها سال است که برای آزادسازی کامل کتابخانه قتل تلاش می‌کنند تا برخی از نظریه‌های توطئه وحشیانه‌ای را که درباره قتل پدیدار شده‌اند، از بین ببرند. نظرسنجی‌های عمومی برای سال‌ها نشان می‌دهد که اکثر آمریکایی‌ها به این یا آن توطئه در مورد این رویداد اعتقاد دارند. آ یک نظرسنجی در سال 2017 توسط FiveThirtyEight.com نشان داد که 61٪ از آمریکایی ها معتقدند که دیگران غیر از اسوالد در این قتل نقش دارند. گسترده ترین نظریه ها ادعا می کنند که کندی به دستور مافیا، فیدل کاسترو دیکتاتور کوبا یا برخی از کابالای میلیاردرهای دست راستی و عوامل اطلاعاتی آمریکا کشته شده است.

اگرچه ممکن است توطئه های چندین دهه نسبتاً بی ضرر به نظر برسند، بسیاری از دانشمندان علوم سیاسی استدلال کرده اند که تئوری های ترور کندی که چند ساعت پس از ترور او شروع به گسترش کرد، عصر مدرن تفکر توطئه گرای رادیکال و گاهی خطرناک را آغاز کرد. تنها ماه گذشته، صدها نفر از هواداران QAnon در دیلی پلازا تجمع کردند تا این باور فریبنده خود را ترویج کنند که JFK و پسرش جان اف کندی، که در یک سانحه هوایی در سال 1999 جان باختند، در واقع هنوز زنده هستند و به بهبودی ترامپ در سفید کمک خواهند کرد. خانه ترامپ حمایت اعضای QAnon را پذیرفته است، اگر نگوییم باورهای عجیب جنبش، در حالی که نظریه توطئه خود را برای ترور JFK مطرح کرده است: در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری 2016، او یک نظریه کاملاً بدون پشتوانه را ترویج کرد که پدر سناتور، تد کروز، در آن زمان رقیب آن بود. نامزدی حزب جمهوری خواه با این قتل مرتبط بود.

نماینده استیو کوهن (D-Tenn.) که سال هاست در کاپیتول هیل مبارزات انتخاباتی برای انتشار کامل اسناد JFK انجام داده است، در مصاحبه ای گفت که از عدم تخلیه کل کتابخانه توسط بایدن در ابتدای ریاست جمهوری خود ناامید شده است. کوهن گفت: «همه این اطلاعات باید سال‌ها پیش با مردم به اشتراک گذاشته می‌شد. او به مردم تعلق دارد.» او گفت که می ترسد بایدن بوروکرات های قدرتمند سیا، اف بی آی و دیگران را پرستش کرده باشد که سعی می کردند اسناد را برای محافظت از شهرت آژانس های خود مخفی نگه دارند، حتی اگر تئوری های توطئه زنده را حفظ کنند. کوهن افزود: “من از حامیان پرزیدنت بایدن هستم و به او خوب فکر می کنم.” اما او یک مرد شرکتی در این موارد است.

کاخ سفید به من گفته است که بایدن آماده است تا سیا، اف‌بی‌آی و آژانس‌های دیگر را سرنگون کند و اصرار دارد که برخی از اسناد محرمانه علنی شود. اما در حال حاضر، رئیس جمهور گفت، رئیس جمهور معتقد است که نگرانی های خوبی وجود دارد که برخی اسناد اطلاعاتی را نشان می دهد که در صورت فاش شدن می تواند به امنیت ملی آسیب برساند، و خاطرنشان کرد که برخی از اسناد طبقه بندی شده در کتابخانه JFK هنوز به اجرای قانون مربوط می شود، که دهه ها پس از کندی اتفاق افتاد. ترور

کوهن یک نظریه پرداز توطئه نیست. او گفت که مشکوک است که اسناد محرمانه این باور او را که اسوالد تنها تیرانداز در دالاس بوده تضعیف نخواهد کرد. در عوض، کوهن گفت، او پیشنهاد کرد که این اسناد محرمانه نگهداری می‌شوند، زیرا این اسناد ناکارآمدی یا اشتباه سیا، اف‌بی‌آی و سایر آژانس‌ها را آشکار می‌کنند. در میان میلیون‌ها صفحه اسنادی که در دهه 1990 از طبقه‌بندی خارج شده‌اند، برخی پرونده‌ها نشان می‌دهند که سیا و اف‌بی‌آی قبل از ترور اسوالد را تحت نظارت تهاجمی قرار داده و فرصت‌هایی را برای متوقف کردن او از دست داده‌اند.

از بررسی گسترده خودم در اسناد منتشر شده در دهه 1990، من همچنین معتقدم که سیا و اف بی آی اطلاعات حیاتی را از کمیسیون وارن (که به نام رئیس آن، ارل وارن، رئیس دادگستری ارل وارن نامگذاری شده) پنهان کرده اند تا نظارت اسوالد را کم اهمیت جلوه دهند. اسناد دولتی از طبقه بندی خارج شده نشان می دهد که هر دو آژانس در پاییز 1963 می دانستند که اسوالد، یک مارکسیست خودخوانده، تنها چند هفته قبل از ترور به مکزیکوسیتی سفر کرده و با جاسوسان کوبایی و روسی، از جمله یک کارشناس قتل KGB، ملاقات کرده است. یک سند FBI از سال 1964 نشان می دهد که اسوالد در حالی که در خیابان های مکزیک تحت نظر بود، آشکارا در مورد برنامه های خود برای ترور کندی صحبت کرده است.

بنابراین جالب است که فهرست اسکلتی اسناد هنوز محرمانه JFK در آرشیو نشان می دهد که برخی از پرونده های دفتر افسران سیا در یک ایستگاه آژانس جاسوسی در مکزیکو سیتی در اوایل دهه 1960 آمده است. این نشان می دهد که جاسوسان آژانس در مکزیک ممکن است در جریان ترور کندی چیزی را می دانستند که آنقدر انفجاری، یا آنقدر شرم آور یا جرم زا بود که سیا تقریباً شش دهه بعد تصمیم گرفت آن را مخفی نگه دارد.

پرونده هایی که در دهه 1990 از طبقه بندی خارج شدند نشان می دهد که سیا همچنین نتوانسته کمیسیون وارن را از تلاش های مکرر آژانس در دوران ریاست جمهوری کندی برای ترور کاسترو مطلع کند. سال‌ها بعد، بازرسان کمیسیون با اطلاع از این توطئه‌ها خشمگین شدند، زیرا آنها خط‌هایی را برای تحقیق در مورد کوبا پیشنهاد کردند که کمیسیون نمی‌دانست چگونه آن را دنبال کند. چندین دهه بعد، مقامات سیا و اف بی آی اعتراف کردند که آژانس های آنها به طور کامل در تحقیقات همکاری نکرده اند.

در واقع، مورخ داخلی سیا در سال 2013 اعتراف کرد که سازمان جاسوسی در تعاملات خود با کمیته وارن، در “پوشاندن” آنچه درباره اسوالد می دانست دست داشته است. گزارش مورخ که به موقع برای پنجاهمین سالگرد ترور منتشر شد، نشان داد که رهبران ارشد سیا عمداً اطلاعات مربوط به تحقیقات وارن، از جمله طرح ترور کاسترو را در تلاش برای بازداشت کمیسیون “به جای تمرکز بر آنچه آژانس در نظر گرفته بود، پنهان کردند. “بهترین حقیقت” در آن زمان این بود که لی هاروی اسوالد به دلایلی که هنوز مشخص نشده بود به تنهایی در ترور جان اف کندی عمل کرده بود.

اگرچه نیم قرن دیر رسید، اما اعتراف مورخ از طرف سیا تکان دهنده بود. این امتیاز به تنهایی باید دلیلی بر این باشد که چرا امروزه مردم حق دارند بدانند چه چیزهای دیگری را می توان در آرشیو پنهان کرد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetElexbetBetpasTrbethttps://bahiscis.xyz/https://gelsincicek.com/Betvolebuy stripe accountMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme NovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma