نظر | روزنامه شما پول در نمی آورد؟ آن را به عنوان یک غیر انتفاعی دائمی کنید!

[ad_1]

در بیشتر تاریخ آمریکا، کارآفرینان خبری با انتظار کسب درآمد وارد بازار شدند. اما در دهه‌های اخیر، سود برای ناشران چاپی که تبلیغ‌کنندگانشان به گوگل، فیس‌بوک و دیگر شرکت‌های وب فرار کرده‌اند، دست نیافتنی شده است زیرا خوانندگان عادت‌های مصرف اخبار خود را تغییر داده‌اند. جذابیتی که برخی ناشران برای مدل غیرانتفاعی احساس می‌کنند، که بین وب و یک مکان سخت گیر افتاده است، جای تعجب ندارد. وضعیت غیرانتفاعی نیاز به جلب رضایت سهامداران با سودهای فصلی پررونق و افزایش قیمت سهام را برطرف می کند. همچنین اکثر درآمدها – از جمله تبلیغات، کمک های مالی و حق عضویت – تا زمانی که سازمان غیرانتفاعی مورد بحث از تجاری سازی آشکار اجتناب کند، از مالیات معاف می شود. تنها نقطه ضعف یک خروجی انتفاعی متزلزل این است که قانون سازمان‌های غیرانتفاعی را از تایید نامزدها یا قوانین منع می‌کند. این امروز اهمیت کمتری نسبت به دیروز دارد، زمانی که بازیکنان قدرتمند روزنامه‌ها را در شهرهای خود خریدند تا سیاست شهر را از صفحه سرمقاله خارج کنند. تعداد کمی از خوانندگان دیگر توجه زیادی به سرمقاله های خود خدمت می کنند.

ازدواج شیکاگو روی کاغذ متورم به نظر می رسد، اما سعی نکنید آن را در شهر خود تکرار کنید، مگر اینکه شما گروه بزرگی از بشردوستان با جیب های عمیق داشته باشید که باید از آنها استفاده کنید. رسانه عمومی شیکاگو در واقع این کار را نکرد خرید را سان تایمز، به عنوان گزارش خاردار در سان تایمز اشاره شد. یکی از مشاوران در این معامله ادعا کرد که این خرید بیشتر شبیه “جهیزیه” بود سان تایمزمالک اصلی مبلغ ناشناخته ای را برای تلاش جدید متعهد شده است و بنیاد متعفن جان دی و کاترین تی مک آرتور مستقر در شیکاگو و همچنین بنیاد پریتزکر ترابرت نیز به آن کمک مالی کرده اند. می توان این استدلال را مطرح کرد که سان تایمزمالکان قبلی، که شامل تاجران شیکاگو و سازمان‌های کارگری می‌شود، قبلاً به عنوان یک سرمایه‌گذاری بشردوستانه، این کاغذ پول‌باز را اجرا می‌کردند. این معامله صرفاً سرمایه‌گذاری زیان‌ده آن‌ها را به فضای مالیاتی غیرانتفاعی منتقل می‌کند، جایی که زیان‌ها به آن شدید نخواهد بود.

همچنین به صورت خودکار نیست که قرار دادن این دو نهاد زیر یک سقف یک مزیت روزنامه نگاری باشد. طبق گزارش‌های خبری، اتاق‌های خبر با هم ادغام نمی‌شوند، اگرچه این دو رسانه قول داده‌اند که اخبار و منابع را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و 40 تا 50 کارمند جدید اضافه خواهند شد. اما اگر اشتراک‌گذاری بسیار مهم است، هیچ چیز قبلاً مانع از اشتراک‌گذاری آنها نمی‌شد. در واقع، این دو قبلاً به صورت کپی شریک شده بودند. همچنین برای هر اخبار مصرف کننده واضح است که آنها برای مخاطبان مختلف جذاب هستند. در سان تایمز در سمت تابلوی خیابان کار می کند و WBEZ خود را با لیبرالیسم مخاطبان سنتی NPR هماهنگ می کند. این به معنای تحقیر هیچ یک از این رسانه ها نیست، فقط برای نشان دادن ناسازگاری آنها و ثبت این موضوع است که به نظر می رسد خرید بیشتر برای حفظ روند رو به زوال است. سان تایمز، هدفی شایسته، از گرفتن هم افزایی ژورنالیستی. اما شاید این معامله یک هدر دادن کامل نباشد. شما می توانید استدلال کنید که برای آن بهتر است سان تایمز زنده ماندن به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی به جای اینکه توسط آلدن گلوبال کپیتال بدنام که صاحب حدود 200 مقاله از جمله رقبا است، دستگیر و تحت الشعاع قرار بگیرید. شیکاگو تریبون.

با توجه به اینکه ساخت رسانه‌های بزرگ، غیرانتفاعی یا غیرانتفاعی، به پول کلانی نیاز دارد، اکثر رسانه‌های خبری غیرانتفاعی موفق شروع خود را مدیون افراد بسیار ثروتمند هستند. ProPublica هربرت و ماریون سندلر را داشت، تگزاس تریبون جان تورنتون را داشت. بنر بالتیمور Stewart W. Bainum Jr. در سان تایمز، که به عنوان یک روزنامه انتفاعی در دهه 1940 توسط مارشال فیلد III، غول بزرگ فروشگاه بزرگ تأسیس شد، در نهایت به بازیچه روپرت مرداک تبدیل شد و در این مدت بارها به سهامداران پولی فروخته شد. وضعیت بازی واقعاً تغییر نمی کند. به عنوان یک شیکاگو تریبون سرمقاله مشاهده شده این هفته، جدید سان تایمز هیئت مدیره شامل یک کارمند بنیاد مک آرتور است. هیئت مدیره WBEZ شامل برایان ترابرت، رئیس هیئت مدیره ترابرت پریتزکر، شوهر پنی پریتزکر وزیر بازرگانی سابق و برادر شوهر فرماندار ایلینوی است. جی بی پریتزکر، هر دو از ثروتمندان خانواده پریتزکر. ثروتمندان همیشه می گویند که هرگز سعی نمی کنند بر روزنامه نگاری غیرانتفاعی که سرمایه گذاری می کنند تأثیر بگذارند، اما این خنده دار است. مانند اپراتورهای انتفاعی، آنها می خواهند اخبار گزارش شده را در تصویر خود ببینند. حداقل زمانی که افراد ثروتمند به طور مستقیم صاحب و اداره کننده رسانه‌های خبری بودند، در این مورد پیشروتر بودند. رئیس جدید را ملاقات کن، همانگونه که رئیس قبلی رو ملاقات کردی.

تیم کک، بنیانگذار غریبه، هفته نامه alt سیاتل، نجات روزنامه های شکست خورده را به طور کلی تحسین می کند، اما می گوید که ممکن است همیشه منجر به روزنامه نگاری بهتر نشود.

کک می‌گوید: «به‌جای اینکه میخانه‌ها برای جذب آگهی‌دهندگان بر روی مخاطبان تمرکز کنند، برای دریافت بودجه و خشم مخاطبان خود بر روی سکوها تمرکز خواهند کرد، یا بدتر از آن، آنچه را که مخاطب فکر می‌کند می‌خواهد انجام دهند». “NPR گهگاه کارهای خوبی انجام می دهد، اما به ندرت غافلگیرکننده، هیجان انگیز یا خطرناک است. مطمئناً حرکت به سمت Patreon و Substack را برای روزنامه‌نگاران مستقل و معتقدان واقعی که طعم شرارت، خون یا ستاره‌داری دارند، تسریع می‌کند.»

جیم برادی از Spirited Media، که دو مورد از املاک آنلاین خود را به ایستگاه‌های رادیویی عمومی فروخت و اکنون بر روی طرح‌های روزنامه‌نگاری بنیاد نایت کار می‌کند، قرارداد WBEZ را بخشی از یک حوزه جدید می‌داند. واقعیت جدید این است که هدف از ورود به تجارت روزنامه‌نگاری، کسب سودهای کلان نیست. بریدی می‌گوید، این باید تفاوت بزرگی ایجاد کند. این جهان بینی که به طور گسترده در محور غیرانتفاعی قاچاق می شود، همکاری بین رسانه های خبری را همانطور که توسط WBEZ- مشخص شده است، می بیند.سان تایمز به عنوان یک جانشین طبیعی برای رقابت شریرانه دیروز قلاب کنید.

فقط یک احمق که هنوز در سال 1970 زندگی می کند می تواند بگوید که یک ایستگاه رادیویی عمومی هرگز نمی تواند با موفقیت یک روزنامه روزانه را جذب کند. سرنوشت سان تایمزکه برای مدت طولانی متکی به سرمایه‌دارانی است که تمایل به کسب سود دارند و خوانندگان و تبلیغ‌کنندگانی که مایل به پرداخت صورتحساب هستند، اکنون به دست نیکوکاران، بنیادها، جمع‌آوران کمک مالی، مالیات‌دهندگان و اعضای پرداخت کننده حقوق است که WBEZ را ثابت نگه می‌دارند. آیا فرهنگ روزنامه نگاری صداوسیما فرهنگ روزنامه را خفه خواهد کرد یا فرهنگ ترکیبی جدیدی پدید خواهد آمد؟ آیا روزنامه متزلزل ایستگاه رادیویی موفق را به پایین خواهد کشید؟ به عنوان یک آزمایش روزنامه نگاری جدید، ما هیچ داده قبلی نداریم که بتوانیم بر اساس آن پیش بینی کنیم. ما فقط می توانیم اجازه دهیم آزمایش اجرا شود. مهم نیست که چگونه به نظر می رسد، یک داستان شگفت انگیز خواهد بود.

******

رادیو عمومی، همانطور که ممکن است جمع آوری کنید، باعث خارش پوست من می شود. اما من کمی دیوید فولکنفلیک را دوست دارم. رادیو عمومی ولنتاین خود را به [email protected]. ما هشدارهای ایمیل معتقد به “دنیای عادلانه تر، سبزتر و صلح آمیزتر” است. ما فید توییتر نمی داند که رادیو پسیفیکا با NPR یکی نیست. ما فید RSS فقط به رادیو AM گوش می دهد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter