نظر در مناقشه روسیه و اوکراین، رویارویی با پوتین تنها گزینه معتبر ماست

[ad_1]

سرزمین های خونین اروپا، بخش هایی از قاره که در دهه 1920 از نازی ها و شوروی ها رنج بردند.شما قراردادهای 1938 (مونیخ) و 1945 (یالتا) را به یاد بیاورید که اساساً کشورهای آدولف هیتلر و سپس جوزف استالین را به امید ارضای اشتهای این رهبران قاتل مبادله کردند. در عوض، این اشتها با خوردن غذا بیشتر می شود. آمریکایی‌ها و اروپایی‌های غربی فراموش می‌کنند که چقدر این خاطرات در میان بیش از 100 میلیون نفری که در اروپای مرکزی و شرقی زندگی می‌کنند، پاک نشدنی است. تکرار این اشتباهات در حال حاضر، وادار کردن اوکراینی ها به قربانی کردن به امید اطمینان دادن به پوتین، به تعبیر جورج سانتایانا، اوکراینی ها و بقیه ما را محکوم به گذشته می کند.

آخرین داستان مملو از نمونه هایی است که نشان می دهد چگونه ناتوانی در دفع مناسب تهاجم پوتین تنها رفتارهای خطرناک تر را تشویق می کند. از مسمومیت افسر سابق کا گ ب الکساندر لیتویننکو در سال 2006 تا حمله به گرجستان در سال 2008 تا جنایات اخیر مانند کشتن مخالفان در روز روشن در برلین و منفجر کردن انبار تسلیحات چک، غرب برای پاسخگویی به چالش های روسیه کاری انجام نداده است.

حتی پس از حمله پوتین به اوکراین در سال 2014، تحریم‌های غرب تأثیر اولیه داشتند، اما هرگز به طور جدی تشدید نشدند. پوتین بارها به این نتیجه رسیده است که می تواند از تجاوز فرار کند و احتمالاً به خاطر آن پاداش بگیرد – یا حتی تهدید آن.

پاسخ نباید تحت فشار قرار دادن قربانی این تجاوز برای سازش با اجرای توافق وحشتناک و بی اعتبار مینسک باشد که همانطور که چاراپ اذعان می کند اوکراین با اجبار زیاد امضا کرد. به ویژه، چاراپ پیشنهاد کرد که ایالات متحده اوکراین را تشویق کند تا به سمت اعطای وضعیت ویژه و خودمختاری بیشتر به منطقه تحت اشغال روسیه حرکت کند. این در حالی است که روسیه به هیچ یک از تعهدات خود در قبال مینسک که به ویژه خواستار «خروج کلیه نیروهای مسلح خارجی، تجهیزات نظامی و مزدوران از خاک اوکراین» شده بود، ناکام مانده است. آتش‌بس و عقب‌نشینی روسیه پیش‌نیاز حرکت بر اساس سایر مقررات مینسک است، اما زمانی که کرملین وجود نیروهایی را که خاک اوکراین را اشغال کرده‌اند را رد می‌کند، انجام این کار دشوار است.

الزام اوکراین به انجام تعهدات خود در مینسک بدون اینکه ابتدا چیزی از روسیه مطالبه کند، هم غیراخلاقی و هم از نظر استراتژیک اشتباه است. علاوه بر تشویق پوتین، تحت فشار قرار دادن ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین برای دادن امتیاز، از نظر سیاسی به آن پایان می دهد – به خودی خود یک هدف کرملین است – و بیشتر به اعتبار آمریکا به عنوان یک شریک نیازمند آسیب می رساند.

فشار بر اوکراین همچنین به معماری یورو-آتلانتیک که کم و بیش صلح را در این قاره در هفت دهه یا بیشتر حفظ کرده است، آسیب می رساند. کنوانسیون های مختلف بین المللی – منشور سازمان ملل (1945)، قانون نهایی هلسینکی (1975) و منشور پاریس (1990) – استفاده از زور را برای تغییر مرزها ممنوع می کنند، اما این دقیقاً همان کاری است که پوتین در هنگام ضمیمه غیرقانونی کریمه و سپس حمله به آن انجام داد. . منطقه دونباس اوکراین علاوه بر این، رژیم های دیگر به دقت واکنش غرب به چالش پوتین را زیر نظر دارند. به عنوان مثال، ناظران در پکن می توانند به این نتیجه برسند که می توانند اقدامات مشابهی را علیه تایوان از دست بدهند.

در نهایت، چاراپ ادعا می کند که پوتین “مخاطرات” را افزایش می دهد و به سمت حمله خواهد رفت مگر اینکه اوکراین تحت فشار مسکو – و واشنگتن شکست بخورد. اگرچه این بار فشار بیشتر روسیه در اوکراین محتمل تر به نظر می رسد، اما این یک نتیجه گیری از پیش تعیین شده نیست. پوتین متوجه است که ارتش اوکراین قوی و توانمند است و بسیاری از روس‌هایی که به کیسه‌های اجساد بازمی‌گردند در کشوری که از قبل تحت تأثیر یک بیماری همه‌گیر و اقتصاد راکد به لرزه درآمده، محبوب نخواهند بود. اگر پوتین دوباره بلوف بزند، یا برای اینکه اوکراینی ها را از تعادل خارج کند یا برای برگزاری نشستی جدید با بایدن؟

این ایده که امتیازات او را تشویق به عقب نشینی می کند، یک تفکر آرزویی است که رفتارهای گذشته روسیه را نادیده می گیرد. به احتمال زیاد این امر پوتین را تشویق می‌کند تا با تهدید مداوم اقدام نظامی، مطالبه بیشتر از اوکراینی‌ها و تضعیف زلنسکی – به احتمال زیاد، بدون عبور از مرز، امتیازات بیشتری را به دست آورد.

بعدش چی شد، آیا آمریکا و اروپا باید برای اوکراین انجام دهند؟ چاراپ اشاره می کند که ما تمام اقدامات قهری را علیه پوتین انجام داده ایم و نتیجه ای نداشته است. در واقع، غرب به هیچ وجه فرصت های موجود برای اعمال فشار بر روسیه را از دست نداده است.

بهار گذشته، پوتین یک حضور نظامی تهدیدآمیز در مرز با اوکراین ایجاد کرد و بایدن با دعوت از رهبر روسیه به نشست سران پاسخ داد. بر اساس گزارش ها، به نظر می رسد پوتین مشتاق برگزاری نشست دیگری است. دیدار یک به یک در صحنه جهانی برای پوتین اهمیت زیادی دارد، زیرا رشد او را افزایش می دهد و روابط او با ایالات متحده را متعادل می کند. بایدن در ماه ژوئن بدون هیچ پیش شرطی با پوتین دیدار کرد. این بار او باید اصرار داشته باشد که قبل از برگزاری یک نشست، روسیه باید تمام نیروهای خود را در امتداد مرز اوکراین به روشی قابل تایید خارج کند. نه انصراف، نه جلسه.

اگر پوتین موافقت کند و رهبران با یکدیگر ملاقات کنند، بایدن باید روشن کند که بازگشت نیروهای روسیه به مرز به جای منتظر ماندن برای عبور از خاک اوکراین، تحریم‌های جدید و شدیدتر را فوراً آغاز خواهد کرد. این اقدامات شامل مستثنی کردن روسیه از سیستم بانکی سوئیفت، خاتمه دادن به پروژه خط لوله گاز نورد استریم 2، تحریم بازارهای بدهی اولیه و (از همه مهمتر برای بخش مالی روسیه) ثانویه روسیه و از همه مهمتر تحریم روسیه است. پوتین و مردم. اطراف او

این آخرین نوع مجازات احتمالاً توجه پوتین را به خود جلب می کند، زیرا به دستاوردهای غیرقانونی او و آن دسته از الیگارشی های مطیع که دستورات او را اجرا می کنند آسیب مالی وارد می کند. توقیف تمام دارایی های آنها در غرب به این معنی است که آنها دیگر نمی توانند پول را در بانک های غربی، املاک یا تیم های ورزشی پنهان کنند. این به غرب کمک می کند تا خانه خود را نیز تمیز کند. بزرگترین صادرات پوتین فساد است، اما اگر واردات را متوقف کنیم و اجازه دهیم، او جایی برای رفتن نخواهد داشت. صادقانه بگویم، ایالات متحده باید به هر حال، صرف نظر از اقدامات پوتین در قبال اوکراین، این کار را انجام دهد، اما تاکنون از این کار خودداری کرده است، عمدتاً به دلیل امیدهای غیرواقعی برای تضمین همکاری روسیه در موضوعات دیگر.

دافعه و زور تنها چیزهایی هستند که پوتین درک می کند و به آنها احترام می گذارد. روسیه در سال 2015 پس از سرنگونی یک هواپیمای نظامی روسی که از خاک ترکیه عبور کرده بود، عقب نشینی کرد و نشان داد که از توسل به زور علیه پوتین نمی ترسد. غرب باید روشن کند که هزینه تهاجم مجدد تنبیهی و فوری خواهد بود. بریتانیا ده ها مربی نظامی را برای کمک به نیروهای اوکراینی فرستاده است. ایالات متحده و سایر متحدان ناتو باید همین کار را انجام دهند و نوعی نوار را ایجاد کنند که در آن پوتین بداند که حمله به اوکراین می‌تواند پرسنل ناتو را در زمین درگیر کند و واکنش جدی را برانگیزد.

ایالات متحده باید به اوکراین کمک های نظامی بیشتری از جمله موشک های ضد کشتی، ضد هوایی و ضد تانک و همچنین پهپادها، رادارها و اطلاعات لحظه ای ارائه کند. این در مقایسه با 100000 سرباز و زره پوش روسی که در حال حاضر اوکراین را احاطه کرده اند، کم رنگ خواهد بود. اما این مطمئن ترین راه برای عقب نشینی پوتین است زیرا او نمی خواهد خطر جنگ با ناتو را به خطر بیندازد. در همین حال، ایالات متحده باید حضور نظامی خود را در اعضای نزدیک ناتو افزایش دهد.

هیچ‌کس خواهان درگیری نظامی با روسیه نیست و اوکراینی‌ها نمی‌خواهند سربازان آمریکایی برای آنها جنگ کنند. اما ما نباید اصول خود و حاکمیت کشور شریک را در پیگیری بیهوده پیشگیری از درگیری قربانی کنیم. هدف، جلوگیری از تهاجم دیگر روسیه و آماده شدن برای استفاده از اقدامات هدفمند اقتصادی، نظامی و دیپلماتیک است، به جز درگیری تمام عیار اگر پوتین بلوف نکند. ما باید در کنار اوکراین بایستیم و با پوتین روبرو شویم. مطمئناً گفتن آسان‌تر از انجام، اما بسیار بهتر از اجرای دستور متجاوز است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbet