نظر حقیقتی در مورد ابطال دیوان عالی که برت کاوانا به آن اشاره نکرد

[ad_1]

با این تعداد کمی از لغو، دادگاه تقریبا همیشه تمدید شده حقوق اساسی، نه محدود آنها در واقع، تنها موردی که در آن دادگاه حقی را که قبلاً به رسمیت شناخته بود لغو کرد، مربوط به حکمی در سال 1905 بود که بسیاری از محققان آن را یکی از بدترین تصمیمات در تاریخ 232 ساله دادگاه می دانند.

تاکنون حدود 59 پرونده دیوان عالی به صراحت تصمیمات قبلی را به دلایل قانون اساسی با آرای 5-4 یا 6-3 لغو کرده اند، نوعی تقسیم بندی محدود که به احتمال زیاد در دابز مورد. از این 59 مورد، احتمالاً تعداد انگشت شماری در دسته محدود کردن – در مقابل گسترش – حقوق فردی قرار می گیرند. هیچ کدام شامل نوع استهلاک در مقیاس بزرگ حق شناخته شده از نوعی که برای آن تعهد شده است نمی شود. دابز بنابراین هر پیشنهادی که لغو شود آهو یک روش نسبتاً رایج دادگاه است، به سادگی توسط حقایق تأیید نمی شود و یک تفسیر نادرست گریزان از تاریخ قضایی است.

در سطح دقیق‌تر، بیشتر پرونده‌های این زیرمجموعه شامل محدود کردن حقوق متهمان تحت ویلیام رنکویست به عنوان قاضی اصلی بود، با بلوک محافظه‌کار غالب 5-4، که شامل قضات آنتونین اسکالیا، کلارنس توماس، ساندرا دی او بود. کانر و آنتونی کندی جناح راست امروزی دیوان عالی، که تقریباً عمداً برای ایجاد اکثریتی که قادر به نابودی باشد طراحی شده است. آهو، خیلی ایدئولوژیک تر به نظر می رسد. و این آن را به طور بالقوه در برابر مانورهای رادیکال تر آسیب پذیر می کند، مانند تغییر دامنه خود قانون اساسی با حذف یک حق قانون اساسی – و بدون کار و اجماع مورد نیاز رای دهندگانی که به دنبال اصلاحیه رسمی در قانون اساسی هستند.

البته، منتقدان محافظه‌کار استدلال می‌کنند که حق سقط جنین اساساً بر پایه داستان است، زیرا هیچ چیز در قانون اساسی به صراحت از حق حفظ حریم خصوصی محافظت نمی‌کند، چه رسد به حق سقط جنین. اما این استدلال زمانی از بین می رود که در نظر بگیریم که قضات در تعدادی از موارد، حقوق به اصطلاح فهرست نشده را تحت بند آیین دادرسی عادلانه اصلاحیه چهاردهم شناسایی کرده اند، و از آنها برای جلوگیری از توانایی دولت برای دیکته کردن انتخاب های فردی در مورد شرکای زناشویی، رابطه جنسی صمیمی استفاده می کنند. ، پیشگیری از بارداری و تربیت و آموزش فرزندان.

برای درک معنای حذف یک حق قانونی اساسی از کتابها، دو مفهوم اساسی است. اولی این است به راه حل نگاه کنکه در لاتین به معنای “ایستادن پشت چیزهای تصمیم گیری شده” است. اگرچه در قانون اساسی واقعی وجود ندارد، اما دادگاه از لحاظ تاریخی به این فرض پایبند بوده است که در صورت عدم وجود توجیه خاص، تصمیمات قبلی آن معتبر است. هدف این دکترین ارتقای ثبات و احترام به حاکمیت قانون است. دادگاه مجموعه‌ای از معیارها را در ارزیابی اینکه آیا باید از سابقه قبلی صرف‌نظر کرد، از جمله اینکه آیا این تصمیم موجه بود یا “بسیار اشتباه”، اینکه آیا جایگزینی آن قابل اجرا و عملی است، یا اینکه آیا حقایق روی زمین در طول سال‌ها تغییر کرده‌اند، مشخص کرده است. ، آیا این سابقه با سایر تصمیمات دیوان عالی کشور مغایرت دارد یا خیر و آیا ابطال آن به افراد یا سازمانهایی که به این تصمیم استناد کرده اند از جمله جامعه به عنوان یک کل آسیب می رساند یا خیر.

بیشتر این عوامل در طول دابز همانطور که قاضی النا کاگان تاکید می کند که حقایق مربوط به سقط جنین از سال 1972 تغییر چندانی نکرده است. آهو قانون شد و به نظر نمی رسد که هیچ کس مانند قانون می سی سی پی توجیه قابل قبولی برای بازگرداندن آستانه ممنوعیت سقط جنین به هفته 15 بارداری پیدا نکرده باشد. آستانه زنده ماندن 24 هفته ای ایجاد شد برنامه ریزی والدین علیه کیسی، Roe’s وارث مهم، این مزیت منطقی بودن را دارد، زیرا به توانایی جنین برای زنده ماندن به تنهایی بستگی دارد. به خاطر داشته باشید که این مفهومی نیست که از زبان بند دادرسی خارج شود، بلکه قابل اندازه گیری و تشخیص است و بنابراین نسبتاً قابل اجرا است. حامیان آهو آنها همچنین استدلال می کنند که حق دسترسی به سقط جنین در تار و پود فرهنگ آمریکایی بافته شده است و اکثریت قابل توجهی از پاسخ دهندگان به طور مداوم از بقای آن حمایت می کنند.

و با این حال، همانطور که کاوانو گفت: «این سوال است به راه حل نگاه کن بنابراین، اگر ما به این سوابق پایبند باشیم…”

کاوانو با تردید در مصون‌ناپذیر بودن سابقه قضایی، توجه ویژه‌ای به چند مورد از اوایل قرن بیستم داشت که تنها نمونه آشکار دادگاهی است که حقی را که قبلاً شناسایی شده بود از قانون اساسی خود حذف می‌کند.

در فرمان 1905م لوچنر علیه نیویورک، دادگاه حق قانون اساسی برای انعقاد قراردادها را به رسمیت شناخت و ایالت نیویورک را خلاف قانون اساسی اعلام کرد و ساعات کار نانواها را محدود کرد. مانند در آهو، بر لوچنر دادگاه حق انعقاد قرارداد در دفاع از “جان، آزادی و مال” را در بند دادرسی اصلاحیه چهاردهم به امانت گذاشت. با این حال، نزدیک به 30 سال بعد، دادگاه رویکردی بسیار کمتر آزادانه را اتخاذ کرد شرکت هتل ساحل غربی v پریش رد این ایده که قوانین حداقل دستمزد خلاف قانون اساسی است. خود کاوانو مشخص می کند هتل ساحل غربی به عنوان موردی که “قدرت دولت ها را برای تنظیم تجارت به رسمیت شناخت.” این تصمیم، در حالی که به نفع اصلاح‌طلبان مترقی کارگری به قیمت از دست دادن منافع تجاری غنی است، صراحتاً لغو نمی‌شود. لوچنر.

با این حال، در طول استدلال شفاهی در دابز، به نقل از کاوانو هتل ساحل غربی به عنوان یکی از مواردی که به طور ضمنی راه را برای لغو هموار می کند آهو. در طول سال ها، وکلای محافظه کار مورد تمسخر قرار گرفته اند لوچنر چون، مانند آهو سالها بعد او حقی را به رسمیت شناخت که به صراحت در متن قانون اساسی ذکر نشده است. اما با وجود اینکه هیچ اعتراض گسترده ای علیه فرسایش تدریجی حق قرارداد اعطا شده در این کشور صورت نگرفته است لوچنر، آخر آهو تاثیر بسیار متفاوتی خواهد داشت. این امر به طور نامتناسبی برای زنان کم‌درآمد و افراد رنگین پوستی که از خانواده‌های ثروتمند کمتر به مراقبت‌های خوب باروری و مادری، از جمله سقط جنین، و احتمالاً افزایش مرگ‌ومیر مادران دسترسی کمتری دارند، مضر است.

بزرگی تأثیر چنین وارونگی این است که استدلال کاوانا بسیار خطرناک است. مهارت دست به دومین مفهوم اساسی در خطر اشاره می کند: در وهله اول به رسمیت شناختن یا محو یک حق قانونی به چه معناست.

حقوق اساسی به مردم قدرت واقعی و ابزار عملی برای مقابله با دامنه بیش از حد حکومت می دهد. اگر دولت بخواهد در حوزه خاصی از زندگی فردی – مانند سخنرانی، مذهب یا مالکیت اسلحه یا تصمیمات والدین – با تصویب یک قانون محدودکننده مداخله کند، در این صورت دارنده حقوق فردی می تواند به دادگاه مراجعه کند و برای صدور حکم اقدام کند. یعنی دستور توقف دولت. گاهی ممکن است دارنده آن به دلیل نقض این حق از دولت خسارات مالی جبرانی دریافت کند.

به عنوان مثال، قانونگذار تگزاس اخیراً قانونی را تصویب کرد، SB 8، که سقط جنین را به مدت تقریباً شش هفته ممنوع می کند، که نقض حقوق اساسی فردی است که در قانون اساسی به رسمیت شناخته شده است. آهو و کیسی، که تا حدود هفته بیست و چهارم بارداری از دخالت دولت در این حق محافظت می کند. ارائه دهندگان از دادگاه درخواست کردند تا قانون را اجرا کند، اما اکثریت محافظه کار دیوان عالی از تعلیق قانون در انتظار حل امتناع کردند و در این بین نقض قانون اساسی تگزاس در سطح بالاتری از استقلال تولید مثل را برجسته کردند. یک دادگاه تقسیم شده اخیراً حکم داد که شکایت ارائه دهندگان سقط جنین می تواند علیه زیر مجموعه محدودی از متهمان ادامه یابد. اما در کمال تعجب، تنها سه قاضی – استفن بریر، سونیا سوتومایور و کاگان – به نظر مخالف جان رابرتز رئیس قاضی پیوستند و این نکته را بیان کردند که قانون تگزاس «با تصمیمات این دادگاه در تضاد است. آهو و کیسی“، و بنابراین باعث انکار اعمال آنچه ما به عنوان حقی که توسط قانون اساسی فدرال محافظت می شود، انکار شد.”

قبل از دابز، دعوای سقط جنین حول تعادل بین حق حفظ حریم خصوصی می چرخد آهو و منافع متضاد دولت در زندگی جنین. این نوع توازن همیشه در قانون اساسی وجود دارد. حق آزادی بیان و مذهب متمم اول به احتمال زیاد از انتشار تصاویر جنسی توهین آمیز، از جمله کودکان، به عنوان شکل محافظت شده بیان محافظت می کند. اما دادگاه ها و قانونگذاران اذعان کرده اند که چنین “سخنرانی” بر منافع دولت در دفاع از خود در برابر خطرات عمومی ناشی از پورنوگرافی کودکان برتری دارد. به همین ترتیب، کیسی برای آزمایش تأثیر قانون محدودکننده بر سقط جنین (مثلاً رضایت همسران یا بیمارستان‌هایی که به ارائه‌دهندگان امتیاز می‌دهند) بر حقوق زنان، شاخصی از «بار غیرضروری» تعیین کنید. اگر آهو کاملاً معکوس می شود، مقیاس به طور کامل مخدوش می شود، بدون هیچ چیز برای متعادل کردن منافع مفروض دولت در تنظیم تولید مثل، از جمله بارداری.

بدون شک کاوانو حق داشت که این را پیشنهاد کند اگر دادگاه مواردی از جمله رد نکرد مقابل فرگوسن رقصیدکه به نوبه خود از نظر نژادی به امکانات “جدا اما برابر” برکت می دهد، “کشور مکان بسیار متفاوتی خواهد بود.” اگر او و چهار قاضی دیگر دور هم جمع شوند تا تصمیم را لغو کنند آهو تا ژوئن 2022، این کشور در مورد حقوق فردی زنان در قانون اساسی در برابر مداخله دولت واقعاً متفاوت به نظر می رسد. و این حرکت به جای یک حرکت رو به جلو، یک عقب ماندگی خواهد بود، رد ویژگی بارز قانون اساسی آمریکا و قدرت اجتماعی آن.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetElexbetBetpasTrbethttps://bahiscis.xyz/https://gelsincicek.com/Betvolebuy stripe accountMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme NovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma