نظر تاریخ نشان داده است که بایدن رفتار درستی با پوتین دارد

[ad_1]

خوشبختانه، به نظر می رسد که واشنگتن در بحران کنونی بین روسیه و اوکراین، دقیقاً همین رویکرد متوسط ​​را در پیش گرفته است. جو بایدن، رئیس‌جمهور این هفته در یک دیدار ویدئویی دو ساعته با پوتین تهدید کرد که به دلیل هرگونه تجاوز نظامی روسیه به تحریم‌ها پاسخ قاطع می‌دهد، از ترس یک ائتلاف بین‌المللی گسترده ابراز نگرانی کرد و بار دیگر بر حق خود برای کمک به اوکراین برای دفاع از خود تاکید کرد. در عین حال، او با بیان اینکه نیروهای آمریکایی در اوکراین مستقر نخواهند شد، رویکرد را متعادل کرد و خواستار کاهش تنش و ایجاد وضعیت بحرانی در چارچوب گفت‌وگوی گسترده‌تر آمریکا و روسیه شد.

اگر داستان یک راهنما باشد، بایدن تا کنون همه کارها را درست انجام داده است. این دلگرم کننده است. با نگاهی به آینده، کتابی که آمریکا از آن برای مدیریت مؤثر تحریکات روسیه در گرجستان، اوکراین و سوریه استفاده می‌کند، باید به اطلاع رسانی سیاست‌های آینده ادامه دهد.

راه حل نظامی وجود ندارد… در هر سه بحران قبلی، ایالات متحده و متحدانش به این نتیجه رسیده اند که قلمرو مورد نظر حیاتی نیست. در گرجستان و اوکراین، ایالات متحده توانایی نظامی برای رویارویی مستقیم با روسیه را نداشت و به شرکای خود تصریح کرد که وارد درگیری نخواهد شد. در سوریه، واشنگتن تمایلی به ادامه حمایت از مخالفان بشار اسد در مواجهه با اقدام نظامی روسیه نداشت و بیشتر بر تنش زدایی از جمله خط تلفن نظامی برای نیروهای روسی تمرکز کرد. این حرکات به پوتین اطمینان داد که نتیجه ژئوپلیتیکی که او از آن می ترسید قریب الوقوع نیست و او را از بالا بردن خطرات منصرف می کند.

اما گزینه های نظامی: در عین حال، ایالات متحده گام های نظامی برای محدود کردن موفقیت روسیه، محافظت از خود در برابر تجاوزات بیشتر یا نشان دادن عزم راسخ برداشته است. مخاطره آمیزترین اقدام، دستور پرزیدنت جورج دبلیو بوش برای پرواز یک تیپ کامل گرجستان از عراق به تفلیس در سال 2008 در حین ارسال دارایی های دریایی ایالات متحده به دریای سیاه بود. در سال 2014، ایالات متحده و ناتو در ابتدا کمک نظامی غیر کشنده به اوکراین ارائه کردند، اما به تدریج آن را گسترش دادند و شامل سیستم های دفاعی مرگبار، آموزش و استقرار چرخشی کوچک شدند. در سوریه از سال 2015، ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا به طور غیرمستقیم فشار نظامی بر اسد وارد کرده و در عین حال از رویارویی با نیروهای روسی اجتناب کرده است.

در هر صورت، ایالات متحده نشان داده است که “هیچ راه حل نظامی” مطلق است و تاکید کرده است که در حالی که ایالات متحده به دنبال درگیری مستقیم با روسیه نیست، یک پاسخ نظامی قوی برای حفاظت از منافع حیاتی از جمله متحدان روی میز وجود دارد.

تحریم ها: ایالات متحده و اروپا از تحریم ها برای پاسخ به تجاوز روسیه استفاده کرده اند و تصمیم گیرندگان اصلی، مجتمع نظامی-صنعتی کرملین و منابع کلیدی و واسطه های پوتین برای ثروت شخصی را هدف قرار داده اند (در مورد سوریه، دمشق و تهران نیز تحریم شده اند). . اگرچه تحریم ها نتوانست اقدامات روسیه را خنثی کند، اما به بازدارندگی مسکو از تعقیب اهداف گسترده تر کمک کرده است.

ائتلاف های گسترده: در هر سه درگیری، ایالات متحده به طور موثر متحدان را بسیج کرد. دولت بوش رهبری نیکلا سارکوزی، رئیس جمهور فرانسه را در مذاکرات سال 2008، که از نبردهای بیشتر بین روسیه و گرجستان جلوگیری کرد، مورد برکت قرار داد، و به طور مشابه از فرانسه و آلمان در مذاکرات نرماندی حمایت کرد که روسیه – نه فقط آنهایی که توسط نمایندگان تام الاختیار روسیه حمایت می شدند – پشت میز مذاکره را رهبری کردند. با اوکراین مدیریت بحران سوریه تلاش مشترک ایالات متحده، کشورهای اتحادیه اروپا، اتحادیه عرب و در نهایت ترکیه و اسرائیل تحت رهبری پیش‌فرض سازمان ملل بود.

تعهد سطح بالا: سرانجام، دولت‌های ایالات متحده از ملاقات‌های رو در رو و تماس‌های تلفنی بین رهبران ارشد برای انتقال این پیام تنش‌زدایی با پشتوانه عزم راسخ استفاده کردند. در سال 2008، بوش شخصاً بر پاسخ ایالات متحده به گرجستان نظارت داشت: او بلافاصله در المپیک پکن با پوتین ملاقات کرد و با همتایان روسی و گرجی خود تماس تلفنی برقرار کرد. در رابطه با اوکراین و سوریه، دیپلماسی عمدتاً در سطح وزیر امور خارجه انجام شد، اما منجر به توافقات مینسک در مورد اوکراین و قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد سوریه و همچنین به آتش‌بس در سال 2017 شد که بین دونالد ترامپ و ترامپ توافق شد. پوتین در دانانگ، ویتنام.

اگرچه منتقدان اغلب تعامل با روس ها را به عنوان پاداشی برای رفتار بد رد می کنند، کتاب مدیریت بحران نشان می دهد که این امر ضروری است. در اوایل سال جاری، در جریان آخرین حمله روسیه به مرز اوکراین، بایدن با گفت‌وگوی مستقیم در سطح بالا، به‌ویژه دیدارهای رو در رو با پوتین و ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، اوضاع را کمرنگ کرد. با تماس بایدن-پوتین در این هفته و آغاز گفتگوهای بعدی در مورد امنیت اروپا که شامل متحدان ایالات متحده می شود، واشنگتن بار دیگر تعهد معقولی را انتخاب می کند.

تحریم های جدید نیز روی میز است. روز سه شنبه، بایدن به پوتین درباره تحریم های شدید اقتصادی در صورت ادامه تهاجم هشدار داد. پس از گفتگو، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی، تحت فشار قرار گرفت که دو رهبر درباره تحریم‌های خاصی صحبت می‌کنند. او از به اشتراک گذاشتن بسیاری از جزئیات خودداری کرد – که دقیقاً کار درستی بود. عدم اطمینان در مورد جهان خارج، همراه با وضوح پوتین در مورد نیات آمریکا و هماهنگی با متحدان، مکررا موثرترین راه برای جلوگیری از تشدید تنش روسیه بوده است. روز بعد، بایدن به صراحت اعلام کرد که نیروهای آمریکایی برای جنگ با روسیه به اوکراین اعزام نخواهند شد، و دوباره پیام کاهش تنش به جای تحریک را قطع کرد.

در قلب همه این بحث ها همان سوال خاردار وجود دارد: چگونه یا اینکه آیا باید با پوتین معامله کرد. در آن صفحات، ساموئل چاراپ اخیراً استدلال کرد که واشنگتن باید اوکراین را برای سازش با خواسته‌های مینسک تحت فشار قرار دهد، در حالی که دیوید کرامر و توماس هندریک ایلوس پاسخ دادند که این توافق‌ها از قبل به نفع روسیه بود و در عوض خواستار مخالفت تزلزل‌ناپذیر با مسکو شدند. شاید سوابق تاریخی نامطلوب نشان می دهد که معقول ترین راه پر کردن شکاف است. بحران های قبلی بارها نشان داده است که اگر چیزی به او داده نشود، پوتین تشدید خواهد شد، اما اگر بیش از حد به او داده شود، او نیز تشدید خواهد شد. اگرچه ایالات متحده نتوانست جلوی همه رفتارهای بد پوتین را بگیرد، اما این کتاب در هدف محدودتر خود برای جلوگیری از یک جنگ بزرگ با روسیه موفق بود.

حتی در حالی که بایدن برای تنظیم رویکرد خود تلاش می کند، آخرین درس دهه گذشته این است که ایالات متحده باید با کشورهایی که واقعاً با تجاوز روسیه مواجه هستند، همبستگی نشان دهد. از آنجایی که ایالات متحده مداخله نظامی نخواهد کرد، توانایی اوکراین برای نشان دادن ظرفیت خود در برابر تهدید قریب الوقوع روسیه کلیدی است. حمایت ایالات متحده به اوکراین کمک کرده و به تقویت دفاع ملی خود برای ارسال قوی ترین نیروی بازدارنده ممکن به مسکو کمک کرده است.

اما مسئله فقط قدرت نظامی نیست. پوتین می گوید دولت اوکراین ناکارآمد است و ارزش صحبت کردن با آن را ندارد و تاریخ، هویت ملی و حق اساسی اوکراین برای حاکمیت را انکار می کند. ایالات متحده باید به اوکراین کمک کند تا نشان دهد پوتین اشتباه می کند. زلنسکی از دولت خود در برابر خودی های افراطی دفاع کرد، با الیگارش های اوکراینی مخالفت کرد و برای اصلاحات اقتصادی فشار آورد، در حالی که مردم عادی را از بار سنگین افزایش هزینه های غذا، مسکن و انرژی راحت کرد. اخیراً، او درخواست خود را برای گفتگوهای مستقیم با روسیه، نه با جدایی طلبان دست نشانده پوتین در دونباس، تجدید کرد.

رویکرد موفقیت آمیز ایالات متحده و اروپا به حمایت اوکراین در همه این تلاش ها، با منابع مشخص در صورت امکان و توجه مداوم پس از بحران فعلی بستگی دارد. نشانه ها حاکی از آمادگی واشنگتن برای انجام این کار است. بایدن هزینه های سنگینی را که از زمان آغاز جنگ بزرگ برای روسیه به بار آورده بود را به پوتین روشن کرده بود و او پیشنهاد پوتین را برای گفتگوی بیشتر در سطح بالا پذیرفت. تاریخ نشان می دهد که این ترکیب ممکن است برای متقاعد کردن مسکو کافی باشد که در درام پرمخاطب اروپای شرقی، زندگی نباید از هنر تقلید کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetElexbetBetpasTrbethttps://bahiscis.xyz/https://gelsincicek.com/Betvolebuy stripe accountMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme NovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma