نشست بایدن برای دموکراسی زیر پوست خودکامگان است

[ad_1]

نظرسنجی ها و نظرسنجی ها نشان می دهد که نارضایتی جهانی از دموکراسی در سال های اخیر افزایش یافته است و تعداد کمی از مردم در سراسر جهان دموکراسی را در ایالات متحده به عنوان یک الگوی خوب می دانند.

با این حال، مدافعان اصرار دارند که این نکات منفی صرفاً دلایل بیشتری برای برگزاری اجلاس هستند.

درک میچل، سفیر سابق ایالات متحده در میانمار که اکنون ریاست موسسه ملی دموکراتیک را بر عهده دارد، گفت: «دقیقاً به دلیل وجود چالش‌های بسیار، نشستی مانند این بسیار به موقع و مهم است». «تشکیل رهبران دموکراتیک جهانی و سایرین برای تأیید مجدد اینکه دموکراسی و ارزش‌های دموکراتیک بهترین پاسخ به آنچه ما را آزار می‌دهد، پیامی از همبستگی، اطمینان، تعهد و وضوح می‌فرستد.

دستیاران بایدن می گویند که با فروتنی به اجلاس نزدیک می شوند. در وب‌سایت اصلی، دولت می‌گوید این رویداد «یکی از نقاط قوت منحصر به فرد دموکراسی را نشان خواهد داد: توانایی به رسمیت شناختن و مقابله با عیوب آن به طور آشکار و شفاف».

تصمیم برای برگزاری اجلاس و دعوت از بیش از 100 دولت، برخی از رها شده‌ها را ناراحت کرد – شاهدی بر نفوذ جهانی که ایالات متحده همچنان اعمال می‌کند.

در نشریه مشترکی که اخیراً در نشریه نشنال اینترست منتشر شد، سفرای روسیه و چین در ایالات متحده این اجلاس را محصول ذهنیت جنگ سرد آمریکا محکوم کردند و هشدار دادند که این امر باعث ایجاد تقابل و شکاف ایدئولوژیک در جهان و ایجاد شکاف های جدید خواهد شد. خطوط تقسیم».

سفیران، آناتولی آنتونوف از روسیه و کین گان از چین، این ایده را محکوم کردند که دولت بایدن تصمیم می گیرد چه چیزی را دموکراسی در نظر بگیرد، در حالی که سیستم کشورهای خود را دموکراتیک توصیف کردند – علیرغم حکومت تک حزبی ظاهری کمونیستی چین و حکومت دیکتاتوری ولادیمیر پوتین. در روسیه نمایندگان می نویسند که چین دارای یک “دموکراسی سوسیالیستی گسترده و فراگیر” است، در حالی که دموکراسی یک “اصل اساسی” سیستم روسیه است.

آنها نوشتند: «نباید نگران دموکراسی در روسیه و چین باشید. «برخی از دولت های خارجی بهتر است در مورد خودشان و آنچه در خانه هایشان می گذرد فکر کنند. آیا وقتی راهپیمایی های مختلف در کشورهایشان با گلوله های پلاستیکی و گاز اشک آور پراکنده می شود آزادی است؟ مثل آزادی نیست.»

تهاجم روابط عمومی همچنان ادامه دارد. گلوبال تایمز، سخنگوی رسانه ای حزب کمونیست چین، در این ماه مجموعه ای را در مورد “شرارت هایی که به نام دموکراسی انجام می شود” راه اندازی کرد. تیتر یک نماینده: “جی تی تحقیق می کند: جنگ افروزی توسط ایالات متحده تحت عنوان “دموکراسی” صدمات وصف ناپذیری به جهان وارد می کند.

شرکت تایوان در این اجلاس به ویژه چین را که مدعی است این جزیره سرزمین خودش است، عصبانی کرده است. با توجه به وعده های مکرر ایالات متحده برای حمایت از جزیره در مواجهه با اقدامات تهاجمی اخیر پکن، دولت بایدن ممکن است تصمیم گرفته باشد که کنار گذاشتن تایوان از نشست سران به معنای تضعیف عزم است.

بسیاری از این ملاحظات ژئوپلیتیکی آشکارا در تصمیم گیری برای اینکه چه کسی دعوت شده و چه کسی دعوت نشده، نقش داشته است.

مجارستان و ترکیه در انجام این کار شکست خورده اند – رهبران آنها سال هاست که علیرغم انتقاد ایالات متحده، نهادهای دموکراتیک خود را تضعیف کرده اند. اما لهستان، جایی که چنین نیروهای ضد دمکراتیکی برای سال‌ها در حال رشد بوده‌اند، واقعاً دعوت‌نامه‌ای دریافت کرده است. یک دلیل احتمالی؟ ایالات متحده آن را مناسب می داند که در کنار این کشور بایستد، زیرا این کشور با اقدامات تهاجمی در مرز خود توسط بلاروس مورد حمایت روسیه مواجه است.

به عنوان مثال، هند با اتهامات مربوط به عقب نشینی در دموکراسی در بحبوحه ظلم فزاینده علیه مسلمانان در این کشور مواجه است. اما تیم بایدن، دهلی نو را شریکی کلیدی در رقابت با پکن می‌داند و نمی‌خواهد آن را نادیده بگیرد.

با ورود هند به این فهرست، پاکستان نیز وارد این فهرست شد، تلاش دولت برای ایجاد تعادل بین منافع خود در این دو دشمن سرسخت، علیرغم نفوذ مستمر ارتش پاکستان بر سیستم حکومتی اسلام آباد.

در خاورمیانه، با وجود ترس از نفوذ ایران در عراق و نگرش نسبت به فلسطینی‌ها در سرزمین‌های تحت اشغال اسرائیل، تنها عراق و اسرائیل این کاهش را انجام داده‌اند.

مقامات ایالات متحده با صحبت در مورد افراد دعوت شده مخالفت کرده اند، اگرچه برخی به طور خصوصی عوامل ژئوپلیتیکی در بازی را تصدیق می کنند. آنها در عین حال خاطرنشان می کنند که نام این رویداد “اجلاس سران دموکراسی” است و نه “اجلاس سران دموکراسی” یا “اجلاس دموکراسی”. هدف این است که به جهانیان ثابت شود که دموکراسی هنوز ایده آل ترین سیستم حکومتی است و در عین حال شرکت کنندگان را تشویق به ماندن در مسیر دموکراسی کند.

در حالی که دولت در ابتدا امیدوار بود که این نشست را زودتر و شخصاً برگزار کند، انتخاب آن در 9-10 دسامبر تا حدودی منطقی است.

9 دسامبر (پنجشنبه) روز جهانی مبارزه با فساد و 10 دسامبر (جمعه) روز حقوق بشر است. انتظار می‌رود دولت این روزها تحریم‌های جدیدی را علیه دزدسالاران و ناقضان حقوق بشر اعمال کند – طبق سنتی که توسط دولت ترامپ آغاز شده است.

در آستانه نشست این هفته، دولت از ابتکارات و طرح ها رونمایی می کند، در حالی که گروه های خارجی رویدادهای جانبی و مقدماتی را سازماندهی می کنند. بسیاری از آنها حول سه موضوع اصلی جلسه می چرخند: دفاع در برابر استبداد. مبارزه با فساد؛ و ارتقای حقوق بشر برخی از رویدادها برای عموم آزاد است، در حالی که برخی دیگر محدود به شرکت کنندگان در اجلاس است.

روز دوشنبه، دولت استراتژی ضد فساد خود را معرفی کرد – که بسیاری از آنها شامل تلاش هایی برای محدود کردن استفاده از بازار املاک و مستغلات ایالات متحده به عنوان محلی برای پولشویی و سایر فعالیت های غیرقانونی است.

نقش فناوری در ترویج یا تضعیف دموکراسی آماده است که یک موضوع اصلی باشد. هفته گذشته، دولت گفت یکی از ابتکارات اجلاس تلاش چندجانبه برای اعمال محدودیت بر نظارت بر صادرات و سایر فناوری‌هایی است که می‌تواند برای هدف قرار دادن مخالفان و در غیر این صورت حقوق بشر را تضعیف کند.

دولت بایدن روی کشورهای شرکت کننده حساب باز کرده است تا به ابتکارات طراحی شده برای تقویت و ترویج دموکراسی متعهد شوند و سال آینده را صرف تحقق این وعده ها کنند. سپس دومین اجلاس سران، احتمالاً در اواخر سال 2022، و – اگر همه‌گیری ویروس کرونا اجازه دهد – شخصاً برگزار می‌شود.

مقدمات این اجلاس نابرابر بوده است و هنوز مشخص نیست که چگونه موفقیت سنجیده می شود، به ویژه زمانی که ایالات متحده نفوذ محدودی بر سایر کشورهایی دارد که برای ابتکارات ثبت نام می کنند.

مایکل آبراموویچ، رئیس سازمان نظارت بر دموکراسی خانه آزادی، گفت که این یکی از دلایلی است که برای گروه های جامعه مدنی مهم است که در اجلاس و فراتر از آن شرکت کنند – نظارت بر پیشرفت کشورهایی که تعهد می کنند.

او گفت: “برای ایالات متحده و سایر دموکراسی ها مهم است که تعهدات واقعی داشته باشند، زیرا در غیر این صورت به عنوان یک تمرین روابط عمومی تلقی می شود و بدبینی را افزایش می دهد.” گروه او گزارش هایی از وضعیت دموکراسی در کشورهای شرکت کننده در اجلاس منتشر کرد.

مقامات ایالات متحده متعهد شده اند که حرکت کافی – اگر عشق آشکار به دموکراسی نباشد، نگرانی برای چین و روسیه – وجود خواهد داشت که تأثیر این نشست قابل توجه و پایدار خواهد بود.

با این حال، آنها در سخنرانی‌ها و دیگر مجامع قبل از این نشست تاکید کردند که دولت‌ها باید با بخش‌های خصوصی و غیردولتی در این روند مشارکت کنند.

عذرا ضیا، معاون ایالتی که بر دموکراسی و حقوق بشر تمرکز دارد، گفت: “ما می دانیم که با درگیر شدن مجدد با هدف تجدید دموکراتیک و گسترش ائتلاف شرکای خود، می توانیم این لحظه حقیقت را به لحظه ای از فرصت تبدیل کنیم.” در نظرات مربوط به اجلاس ماه گذشته گفت.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themes