من QAnon را در سال 2019 ترک کردم. اما هنوز آزاد نیستم.

[ad_1]

این روزها QAnon عناوین پس از 6 ژانویه را دریافت نمی کند. من حدس می‌زنم که بیشتر مردم جهان دیگر به QAnon توجه نمی‌کنند، مگر اینکه پیروان او کار عجیبی انجام دهند، مانند گردهمایی اخیر در دالاس، جایی که صدها نفر به امید زنده دیدن جان اف کندی جونیور گرد هم آمدند. اما از جایی که ایستاده ام، محو شدن QAnon را نمی بینم – می بینم که قوی تر می شود.

من در زمستان 2017 وارد QAnon شدم. در آن زمان، من با بی دقتی توطئه های مختلف را به صورت آنلاین دنبال می کردم و اینترنت من را به Q. من در استرالیا زندگی می کردم، جایی که هنوز هم زندگی می کنم، اما از زمانی که هزینه کرده ام به سیاست آمریکا علاقه مند بوده ام. شش ماه در ایالات متحده چند سال پیش. من در انتخابات مقدماتی 2016 از برنی سندرز حمایت کردم و از شکست او ناامید شدم.

وقتی QAnon را پیدا کردم، فقط با او معاشقه نکردم – عمیقاً غرق شدم. من این ایده را درونی کردم که جهان توسط کابالا اداره می شود، گروهی از سیاستمداران لیبرال، سرمایه داران هالیوود، میلیاردرها و دیگر نخبگان با نفوذ که کودکانی را که شیطان را می پرستند، می پرستند. من معتقد بودم که دونالد ترامپ در حال مبارزه با کابالا است و او نقشه ای برای شکست آنها دارد. من نمی‌توانستم منتظر طوفان، نسخه QAnon از روز قیامت باشم، که حکومت نظامی و موجی از اعدام‌های عمومی را بشارت می‌دهد. من مشتاقانه منتظر اعدام هیلاری کلینتون بودم که کیو او را یک پدوفیل و قاتل معرفی کرد. خوشحال می شوم. QAnon به من نشان داده است که می توانم در مورد خشونت مشتاق باشم، و برای من سخت است که خودم را ببخشم.

در 13 ژوئن 2019 متوجه شدم که QAnon یک دروغ بود. فقط چند دقیقه پس از نوشتن یک پست آنلاین به اتهام توطئه QAnon، یک ویدیوی YouTube را تماشا کردم که مواردی را مشاهده کردم که ترامپ در طول سال ها از عبارت “Tip Top” استفاده کرده است. Q گفت که وقتی ترامپ این عبارت را گفت، به آنون ها، پاتریوت ها، پیام داد که در نبرد با ایالت عمیق، همه چیز طبق برنامه پیش می رود. اما این ویدیو نشان می داد که ترامپ مدت ها قبل از اینکه نامزد ریاست جمهوری شود و کیو ظاهر شود همیشه از این عبارت استفاده می کرد. سپس برای من کلیک کرد: همه چیز دروغ بود.

در ایوان خانه‌ام در سیدنی استرالیا بیرون رفتم، سیگار کشیدم و فکر کردم دو سال از زندگی‌ام را در اثر توطئه‌ای شیطانی که توسط یک روان‌پزشک ایجاد شده از دست داده‌ام. حتی او را به پدرم معرفی کرده بودم. او همچنان پیرو است. من نمی توانم با او تماس بگیرم.

سپس رفتم داخل، نشستم و یک پست متفاوت نوشتم، این بار در یک فروم Reddit در مورد افشای توطئه. عنوان پست را گذاشتم: شما درست می گفتید.

درد و شرم ناشی از ناامیدی بسیار زیاد بود. نمی توانستم در چشم مردم نگاه کنم. احساس می کردم که مرتکب جنایت فجیعی شده ام و برای نجات جانم می دویدم. می ترسیدم کسی راز من را بفهمد و زندگی ام برای همیشه تباه شود. من یک سال با این ترس زندگی کردم. در این مدت، من در مورد QAnon صحبت نکردم و چیزی در مورد سیاست آمریکا مطالعه نکردم، زیرا من را به یاد دوران اسارت کیو می انداخت.

تنها یک راه وجود داشت که در آن زمان دوباره خودم را در معرض QAnon قرار دادم: نظرات پست Reddit را که در زمان خروج نوشته بودم دوباره خواندم. سخنان محبت آمیز غریبه ها مبنی بر اینکه تقصیر من نبوده و جرأت کرده ام فرار کنم حالم را بهتر کرد. از طریق همین نشریه بود که روزنامه نگاری مرا در ژوئن 2020 پیدا کرد و اولین درخواست من برای مصاحبه را دریافت کرد. تنها چیزی که روزنامه نگار از من خواست این بود که داستانم را بگویم.

تنها چیزی؟” فکر. چنین چیزی وجود نداشت فقط گفتن داستانم از تمام کسانی که در زندگی ام از زمان من با QAnon اطلاع داشتند پرسیدم که آیا باید با خبرنگار صحبت کنم. هر کدام از آنها سعی می کردند من را از آن منصرف کنند.

با این حال عموم مردم هنوز از QAnon آگاه بودند و خطر واقعی توطئه آنلاین را دست کم گرفتند. فکر کردم مردم باید بیشتر بدانند. همچنین می خواستم بتوانم به کسانی برسم که در آستانه عاشق شدن یا ترک QAnon بودند. فکر می‌کردم که ارائه عمومی تجربه‌ام می‌تواند به آنها کمک کند تا از دروغ فرار کنند. علاوه بر این، من این کار را نیمه کاره نمی دیدم – اگر می خواستم آنونز مرا جدی بگیرد، باید نامم را روی رکورد می نوشتم.

همچنین از نظر فیزیکی در استرالیا نسبت به زمانی که در ایالات متحده زندگی می کردم احساس امنیت بیشتری می کردم. من می‌دانستم که آنونز می‌تواند خشونت‌آمیز باشد (بعداً شخصی آدرس من و تصویری از خانه‌ام را به صورت آنلاین منتشر کرد) و با دانستن اینکه بیشتر دنبال‌کنندگان QAnon به نظر می‌رسد در ایالات متحده زندگی می‌کنند و به یک بلیط هواپیمای گران قیمت و یک بلیط بسیار طولانی نیاز دارند آرامش پیدا کردم. پروازی که کسی بتواند به من برسد. استرالیا همچنین قوانین سختگیرانه تری برای اسلحه دارد، بنابراین نیازی به نگرانی نیست که ممکن است شخصی مسلح ظاهر شود.

“به هر حال. انجامش می دهم. زندگی خیلی کوتاه است. چه کسی اهمیت می دهد؟” فکر. و بعد از یک ماه بی توجهی به درخواست مصاحبه، پاسخ دادم و گفتم می کنم.

در اولین مصاحبه‌ام بسیار عصبی بودم، اما از تجربه‌ام احساس خوبی داشتم. حتی قبل از انتشار این داستان، درخواست های بیشتری برای مصاحبه رسید و من همه آنها را پذیرفتم. این مصاحبه ها یکی پس از دیگری شرمم را تخلیه می کرد. اکنون من به همه افراد ناشناس سابق می گویم که داستان های خود را به اشتراک بگذارند – این بسیار غم انگیز است. برای مدت طولانی، بزرگترین ترس من این بود که کسی بفهمد من Q را دنبال کرده ام. با گفتن این موضوع به تمام دنیا، تمام قدرتی را که شرم بر من داشت حذف کردم. من هنوز در مورد اعتقاداتم احساس گناه می کنم، اما دیگر ترس و شرم ندارم.

در طول سال گذشته، من با بسیاری از روزنامه نگاران، محققان و اعضای خانواده کسانی که عاشق QAnon شده اند صحبت کرده ام. هیچ کس به من نگفته است که داستان من به آنها کمک کرده است تا از QAnon فرار کنند، اما من به طور شگفت انگیزی اغلب با آنون های فعلی صحبت می کنم. آنها معمولاً برای مسخره کردن من یا مقابله با من دست دراز می کنند، اما من تقریباً همیشه موفق می شوم آن را به یک گفتگوی واقعی تبدیل کنم. من می دانم چگونه با آنها صحبت کنم، زیرا قبلا یکی از آنها بودم – آنها را تحقیر نمی کنم، اما اجازه نمی دهم با سرگردانی و استدلال های نادرست فرار کنند. این مکالمات بسیار طاقت فرسا هستند – می توانند 12 ساعت طول بکشند و نیاز به نوشتن مقاله های طولانی دارند و به استدلال های آنها نقطه به نقطه نگاه می کنند. ترفند این است که اجازه ندهید از کنار شما بگذرند و باورهایشان را بدون آزار دادن به شعورشان دفع کنید. و اگر این کسی است که شما به او اهمیت می دهید، می توانید از او بپرسید که چرا درست بودن برای او مهمتر از داشتن یک رابطه کارآمد با شما است.

چند ماه پیش کنفرانس QAnon را در دالاس به صورت زنده پخش می کردم. حاضران نام جنبش خود را QAnon نگفتند، اما همه عناصر آنجا بودند – ایده ها، شعارها و “مشهورهای” فعلی جنبش توطئه. می خواستم آنجا باشم تا با آنها صحبت کنم. چرا؟ رفتن از برنی سندرز به ترامپ و بی خانمانی سیاسی باعث شده است که بسیاری از کارهای احساسی و فکری ناتمام در سمت راست و چپ برای من باقی بماند. من تمام کارهای ناتمام خود را با چپ و با رسانه ها صحبت کردم. فکر می‌کنم اکثر رسانه‌ها به سمت چپ متمایل هستند، اما من همچنین دیدم که روزنامه‌نگاری چگونه کار می‌کند و قبل از اینکه داستانم معتبر تلقی شود چقدر با دقت بررسی شدم. اما هنوز هم احساس عصبانیت و خیانت حق را دارم. راست‌های روشنفکر ایده‌های بزرگ بسیاری دارند، اما آنها همه را رها کرده‌اند تا در کنار ترامپ و ادعاهای او مبنی بر تقلب در انتخابات بایستند. چه چیزی اشتباه پیش رفت؟ قرار بود در مورد آن با کسانی که در دالاس هستند صحبت کنم.

اگرچه من آنجا نبودم، اما چیزی که در مورد این کنفرانس در دالاس مرا شگفت زده کرد این بود که چقدر صیقلی و مونتاژ شده در سطح حرفه ای بود. این به من می گوید که زیرساخت های ترافیکی در حال بهبود و رشد است. من با افرادی که می گویند QAnon در حال محو شدن است موافق نیستم – فکر می کنم معتقدان آن به همان سرعتی که بازی تاج و تخت هواداران بازی تاج و تخت منتشر شد در حال رشد هستند. ممکن است محتوای آنها توسط رسانه های اجتماعی پرطرفدار ممنوع شود، اما من فکر می کنم که آنها هنوز آنجا هستند و به دور از چشمان جامعه مودب رشد می کنند.

من را آزار می دهد. من معتقدم که QAnon ارتباط زیادی با فرقه های روز قیامت دارد و در گذشته فرقه های روز قیامت به خشونت تبدیل شده اند. وقتی اف‌بی‌آی گفت که «سربازان دیجیتال» می‌توانند به خشونت روی بیاورند، تعجب نکردم، و همچنین از حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره شگفت‌زده نشدم. من فکر می کنم که در آینده خشونت بیشتری در دنیای واقعی وجود داشته باشد اجتناب ناپذیر است. در نهایت، Anons از انتظار برای طوفان خسته خواهند شد. سپس حکومت نظامی را بر عهده خواهند گرفت.

اکنون من پایان طبیعی برای این توطئه نمی بینم. او از ناپدید شدن کیو و از دست دادن ترامپ در سال 2020 جان سالم به در برد که در تئوری هرگز نباید اتفاق می افتاد. با این حال، جنبش در حال تغییر است. QAnon همیشه یک توطئه متداول بوده است که به مردم اجازه می دهد هر گونه باور توطئه ای را که می خواهند وارد آن کنند. اکنون، بدون ترامپ در کاخ سفید و تلاش Q برای هدایت جریان آن، این گنجاندن بارزتر شده است. آنچه باقی می ماند یک جنبش غیرمتمرکزتر است، با طیف فزاینده ای از اعتقادات متحد شده توسط فرهنگ مشترک بی اعتمادی به نهادها و رویکرد خودت به تئوری های توطئه.

بزرگترین آرزوی من اکنون این است که سایر پیروان سابق QAnon را با تجربه خود ببینم تا بتوانم در ابهام و زمزمه محو شوم. من قبل از آن زندگی داشتم و می خواهم به آن برگردم. اما هیچ کس نمی خواهد این مسئولیت ها را از من بگیرد. یک بار خبرنگاری به من گفت که شاید هیچ کس صحبت نمی کند زیرا من از قبل این کار را انجام می دهم. شاید اینطور باشد. اما من نمی خواهم این کار را برای همیشه انجام دهم.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbet