مایکروسافت به سوی دومین بن‌بست بزرگ در اتحادیه اروپا – این بار بر سر بازی‌ها – POLITICO پیش می‌رود

[ad_1]

برای شنیدن این مقاله بازی را فشار دهید

مایکروسافت ممکن است به زودی به درخشش خام کنترل ضد انحصار اتحادیه اروپا بازگردد، چیزی که این شرکت در دهه گذشته تا حد زیادی از آن فرار کرده است، علی‌رغم تمرکز نظارتی شدید بر غول‌های بزرگ فناوری.

قرارداد 68.7 میلیارد دلاری مایکروسافت برای خرید شرکت بازی های ویدیویی Activision Blizzard – بزرگترین خرید شرکت مستقر در واشنگتن در ردموند – احتمالاً با بررسی رقابتی شدید در اروپا و ایالات متحده روبرو خواهد شد.

تصاحب گسترده تمام پول نقد در حالی صورت می گیرد که مجریان قانون در سراسر جهان به طور فزاینده ای عضلات خود را بر سر معاملات بزرگ فناوری تحت فشار قرار می دهند. مایکروسافت، با وجود بزرگی و یک سری خریدهای اخیر، در سال های اخیر در اهداف ضد انحصار قرار نگرفته است و توجه بسیار کمتری نسبت به گوگل و فیس بوک به خود جلب کرده است. یعنی تا الان.

بیورن هربرز، وکیل رقابت در CMS گفت: با این معامله، مایکروسافت یک بار دیگر از نردبان ضد تراست بالا می رود.

تحلیلگران و کارشناسان رقابت انتظار دارند که این معامله تحت یک بررسی عمیق ضد تراست قرار گیرد. اما انتظار نداشته باشید که درگیری مانند آنچه بین بروکسل و مایکروسافت در آغاز قرن رخ داد، زمانی که اتحادیه اروپا متوجه شد غول فناوری از سلطه خود سوء استفاده کرده است. این تصمیم سال‌ها مخالفت‌هایی را برانگیخت که به بزرگ‌ترین نبرد ضد انحصار آن زمان تبدیل شد و جریمه‌های سنگینی را برای مایکروسافت به همراه داشت.

وکلا و کارشناسان رقابت می گویند که پرونده Activision بسیار متفاوت خواهد بود، زیرا فضای رقابتی به طور چشمگیری تغییر کرده است. مایکروسافت نیز پس از تغییر رویکرد خود نسبت به قانونگذاران از مدت ها پیش، متفاوت است.

زک مایرز، یکی از همکاران ارشد مرکز اصلاحات اروپایی، می‌گوید: «تست‌های ضدتراست سخت گذشته او به این معناست که او اکنون نسبت به سایر شرکت‌های بزرگ فناوری هنگام کار با تنظیم‌کننده‌ها سازنده‌تر است.

در سال‌های اخیر، مایکروسافت پس از شکایت پلتفرم ارتباطی Slack و سرویس میزبانی فایل Nextcloud آلمان مبنی بر اینکه مایکروسافت به‌طور غیرقانونی سرویس‌های رقیب خود، Teams و OneDrive را در ویندوز اجرا می‌کند، دوباره در رادار مقامات ضدتراست اتحادیه اروپا ظاهر شد. اتحادیه اروپا در حال ارزیابی این شکایات است، اما تحقیقات رسمی را آغاز نکرده است.

معامله با Activision احتمالا به شکایات بیشتری منجر خواهد شد. تعدادی از بازی‌های ویدیویی Activision از جمله Call of Duty، World of Warcraft، Candy Crush و Tony Hawk’s Pro Skater را تحت پرچم مایکروسافت قرار خواهد داد. این خرید همچنین پایگاه عظیمی از مشتریان را تثبیت می کند و 400 میلیون کاربر ماهانه Activision را با 25 میلیون مشترک Microsoft Game Pass ادغام می کند.

به نوبه خود، مایکروسافت پیش بینی های چشمگیری برای رشد صنعت دارد، به طوری که ساتیا نادلا، مدیر عامل شرکت می گوید که تا سال 2030 این شرکت انتظار دارد 4.5 میلیارد نفر در سراسر جهان بازی کنند، که نسبت به تخمین فعلی 3 میلیارد افزایش قابل توجهی دارد.

خرید برنامه ریزی شده تنها یک سال پس از آن صورت می گیرد که کمیسیون اروپا قرارداد خرید شرکت بازی های ویدیویی ZeniMax Media توسط مایکروسافت را به مبلغ 7.5 میلیارد دلار امضا کرد. بروکسل به این نتیجه رسیده است “با توجه به موقعیت محدود شرکت ترکیبی بالادستی و وجود رقبای قدرتمند پایین دستی در توزیع بازی های ویدئویی”، در نتیجه این تصاحب هیچ تهدیدی برای رقابت وجود نداشت.

سیگنال‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد شرکت‌ها و بازار انتظار دارند معامله با Activision با بررسی‌های طولانی مدت نظارتی مواجه شود. مایکروسافت و اکتیویژن اعلام کرده‌اند که این تراکنش تا اواسط سال آینده، در عرض 18 ماه پس از اعلام، تکمیل خواهد شد. علاوه بر این، سهام اکتیویژن هنوز بسیار کمتر از قیمت سهام 95 دلاری است.

یک وکیل رقابت مستقر در بروکسل گفت: «این به ما می‌گوید که معامله آسان نیست و ممکن است مسیر تصویب آن ناهموار باشد». “بازار و طرفین درگیر تحقیقات عمیقی هستند که در واقع برنامه ریزی شده است.

کارشناسان معتقدند که این معامله احتمالاً در نهایت تصویب می شود، اما با برخی امتیازات.

فریسو بوستون، کارشناس قانون رقابت در دانشگاه لوون، گفت: مشکل رقابتی که احتمالاً به وجود می‌آید، سلب مالکیت است، به این معنی که مایکروسافت می‌تواند بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس یا فروشگاه بازی‌اش را بسازد. وی با بیان اینکه یک سابقه وجود دارد، اضافه کرد: پس از خرید ZeniMax، مایکروسافت بازی آینده “Starfield” را برای کاربران ایکس باکس انحصاری کرده است.

Bostoen گفت: این سوال که آیا انگیزه ای برای انجام این کار برای بازی هایی مانند Call of Duty وجود دارد یا خیر، در اینجا مهم به نظر می رسد. او گفت: «مایکروسافت با توزیع نکردن بازی‌های اکتیویژن بر روی کنسول‌های رقیب، ضرر بیشتری نسبت به جذب بازیکنان بیشتر به ایکس‌باکس خواهد داشت.»

“کمیسیون اروپا ممکن است از مایکروسافت بخواهد تا در این مورد تعهد کند.” وی با اشاره به گسترش بازی ها افزود.

مایکروسافت گفت که بازار بازی “متنوع و تکه تکه” است و حتی پس از این معامله، این شرکت پس از تنسنت و سونی سومین شرکت بزرگ بازی در جهان خواهد بود.

مایکروسافت گفت: «بازی‌های موبایل از طریق اپل و گوگل توزیع می‌شوند، که می‌تواند از کاربرانی که بازی‌ها را خریداری می‌کنند، درآمد بیشتری نسبت به استودیوها و توسعه‌دهندگان واقعی بازی ایجاد کند».

او افزود: “ما قصد دانلود بازی‌ها را از پلتفرم‌های موجود نداریم و استراتژی ما به سمت گیمرها است – گیمرها باید بتوانند بازی‌هایی را که می‌خواهند در جایی که می‌خواهند بازی کنند.” ما معتقدیم که این خرید فقط رقابت را افزایش می دهد، اما در نهایت تنظیم کننده ها باید تصمیم بگیرند.”

بابی کوتیک، مدیر عامل اکتیویژن به CNBC گفت: “رقابت هرگز بزرگتر نبوده و در همه اشکال وجود دارد.”

اگرچه هنوز در بروکسل اعلام نشده است، اما این معامله 68.7 میلیارد دلاری به آستانه بازنگری بر اساس مقررات ادغام اتحادیه اروپا خواهد رسید. آنها احتمالاً در چندین حوزه قضایی جهانی دیگر – از جمله بریتانیا و ایالات متحده – مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

پیشنهاد مایکروسافت نیز در رادار گروه های حقوق مصرف کننده است. سباستین پنت از گروه مصرف کننده BEUC اتحادیه اروپا گفت: “ما این معامله را زیر نظر داریم، اما هنوز زود است که درباره آن اظهار نظر کنیم، زیرا ابتدا باید اطلاعات بیشتری را جمع آوری کنیم.”

برای نادلا از مایکروسافت، انگیزه این شرکت برای بازی نشان دهنده جاه طلبی های بالاتر برای تبدیل شدن به یکی از رهبران معماری تکرار بعدی اینترنت است: فراجهان.

اصطلاح متاورس شروع به نشان دادن انتظارات برای تکرار بعدی شبکه – یک محیط مجازی کاملاً فراگیر که در آن کاربران می توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند، کار کنند، بازی کنند و کالاها و خدمات بخرند. کسانی که بر این پیشرفت پافشاری می کنند می گویند که بسیاری از عادات ما در دنیای واقعی در عمل بازتولید خواهند شد.

در حالی که وعده بزرگ بعدی شبکه تقریباً مترادف با جاه طلبی های آینده متا (فیس بوک سابق) شد، که شرط های خود را مبنی بر اینکه متاورس آینده سرگرمی و تجارت دیجیتال است را پوشش می داد، این دامنه نوپا مایکروسافت و سایر بازیکنان را نیز جذب کرد.

نادلا هفته گذشته هنگام اعلام قرارداد با Activision گفت: “هیچ متاورس متمرکزی وجود نخواهد داشت و نباید وجود داشته باشد.” ما باید بسیاری از پلتفرم‌های فراجهانی و همچنین یک اکوسیستم پایدار از محتوا، تجارت و برنامه‌ها را حفظ کنیم.

نادلا گفت: «در بازی‌ها، ما متاورس را مجموعه‌ای از جوامع و هویت‌های فردی می‌بینیم که در فرنچایزهای محتوای قوی موجود در هر دستگاهی تثبیت شده‌اند.

اما ایده یک دنیای جدید جسورانه از وجود آنلاین، که در آن هر تعامل، ژست و تصمیم ما مجازی سازی می شود، نگرانی چندین سیاستمدار بلندپایه در اروپا را برمی انگیزد – مایلند در مورد اثرات آن بر رقابت، حقوق مصرف کننده و داده ها بدانند. حفاظت در این فضا . .

در مصاحبه اخیر با POLITICO، مارگرت وستاگر، رئیس فناوری دیجیتال اتحادیه اروپا، نسبت به توسعه سریع متاورس ابراز نگرانی کرد و گفت این حوزه ای است که تنظیم کننده ها باید توجه بیشتری داشته باشند. در همین راستا، سدریک او، وزیر دیجیتال فرانسه، گفت که می‌خواهد در چارچوب شورای تجارت و فناوری اتحادیه اروپا-ایالات متحده، موضوع متاورس را برای انبوه شرکای فراآتلانتیک مطرح کند.

اگرچه هنوز برای کنترل جدی‌تر اتحادیه اروپا بر تهاجم مایکروسافت اکتیویژن زود است، به این فکر کنید که چگونه غول فناوری ایالات متحده ممکن است به دنبال جذب امپراتوری بازی در حال رشد در چشم‌اندازهای فراجهانی خود باشد – و عواقبی که می‌تواند به همراه داشته باشد. بخشی از مطالعات ادغام آینده این امر به ویژه زمانی صادق است که شرکت به دنبال تنظیم مجدد اهداف تجاری خود و استفاده از داده های شخصی باشد – دارایی که به طور فزاینده ای در تجزیه و تحلیل اکتساب ها به طور عمیق مورد توجه قرار می گیرد.

مایرز از مرکز اصلاحات اروپایی گفت: «مایکروسافت ممکن است وسوسه شود که در آینده به یک مدل مبتنی بر تبلیغات حرکت کند، که می تواند شامل استفاده بسیار تهاجمی تر از داده های شخصی باشد.

مایرز افزود: “این می تواند برای افزایش پایگاه مشتری شما فراتر از پرداخت های گیمرها اتفاق بیفتد یا برای ایجاد درآمد از گیمرهایی که اهداف تبلیغاتی پرسودی هستند، زیرا آنها بسیار بیشتر از یک مصرف کننده معمولی هستند که پول آنلاین خرج می کنند.” معامله می تواند به خوبی کنترل ضد تراست را پشت سر بگذارد، می تواند راه را برای مشکلات در آینده هموار کند.

مایرز گفت: «بنابراین خطر زیادی وجود دارد که این معامله از کنترل ضدتراست عبور کند، اما مایکروسافت را به هدف بزرگتری برای مقررات در آینده تبدیل کند.

سیمون ون دورپ به گزارش دهی کمک کرد.

این مقاله بخشی از سیاستبازتاب جدید رقابت و سیاست صنعتی. این پوشش شامل بولتن اجباری بازی جوانمردانه هر صبح روز هفته است. ایمیل [email protected] برای درخواست آزمایشی رایگان[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesbuy stripe accountNovagrageciktirici hapkameralı su tesisatçısıEvlilik Büyüsügates of olympus oyna