قضات آمادگی خود را برای لغو حق سقط جنین اعلام می کنند

[ad_1]

همانطور که توسط وکلای هر دو طرف اشاره شده است، حتی اگر قضات به طور اسمی ترک کنند رو در مقابل وید در واقع، تصمیم می سی سی پی از نظر عملکردی این سابقه نیم قرنی را ریشه کن می کند که ایالت ها نمی توانند سقط جنین را در اوایل بارداری ممنوع کنند و موجی از محدودیت های گسترده در سطح ایالت را در سراسر کشور ایجاد می کنند، به طوری که بسیاری از ایالت ها احتمالاً سقط جنین را خیلی زودتر از آن ممنوع می کنند. 15 هفته.

قاضی برت کاوانو و امی کانی بارت، دیگر قضات بالقوه در این پرونده، حتی کمتر به استدلال‌هایی که علیه قانون می‌سی‌سی‌پی است دلسوز بودند. بارت بارها پیشنهاد کرده است که امکان فرزندخواندگی، نیاز به سقط جنین را از بین می برد، در حالی که کاوانو لغو می کند. آهو و به ایالت‌ها اجازه می‌دهد تا هر طور که صلاح می‌دانند، ممنوعیت‌هایی را اعمال کنند، زیرا دادگاه‌ها در مورد حقوق سقط جنین به «بی‌طرفی» بازگشته‌اند.

در همین حال، اقلیتی از قضات مترقی در دادگاه سعی کردند از استدلال های روز چهارشنبه برای تأکید بر خطرات میلیون ها نفری استفاده کنند که ممکن است پس از نزدیک به 50 سال سابقه و برای شهرت دادگاه، دسترسی به این رویه را در سراسر کشور از دست بدهند.

آیا این نهاد از بوی تعفنی که این امر در افکار عمومی ایجاد می کند که قانون اساسی و قرائت آن صرفاً اعمال سیاسی است جان سالم به در خواهد برد؟ قاضی سونیا سوتومایور که به ریاست باراک اوباما منصوب شده است، گفت: «نمی‌دانم چگونه این امکان وجود دارد. «اگر مردم واقعاً معتقد باشند که همه چیز سیاسی است، ما چگونه زنده خواهیم ماند؟ دادگاه چگونه زنده خواهد ماند؟”

با این حال به نظر می رسد بسیاری از قضات محافظه کار ایده بازگرداندن موضوع سقط جنین به روند سیاسی و حل و فصل مجموعه ای از قوانین را پذیرفته اند که سقط جنین را به صورت آزاد در برخی از نقاط کشور در دسترس قرار می دهد و امکان دستیابی به آن در جاهای دیگر تقریبا غیرممکن است.

کاوانو، به نوبه خود، یکی از دلایل کلیدی مطرح شده توسط طرفداران سقط جنین خونسرد به نظر می رسید: اینکه تغییر یک قانون نیم قرنی در این زمینه اعتبار دادگاه را تضعیف می کند و به طور غیرمنصفانه بر کسانی که انتظار دسترسی به سقط جنین را داشتند تأثیر می گذارد. سقط جنین قانونی

کاوانا، که به عنوان قاضی در دادگاه استیناف به دنبال مصالحه در مورد مسائل سقط جنین بود، فهرست بلندبالایی از تصمیمات اتخاذ شده توسط دادگاه عالی را خواند که تصمیمات قبلی را رد کرده بود. او گفت که بسیاری از تغییرات پیامدهای عمیقی داشته است، از جمله ممنوعیت تفکیک نژادی در مدارس دولتی، دفاع از حق دولت برای حداقل دستمزد و تضمین حق داشتن وکیل برای مظنونین جنایی.

کاوانو گفت: “اینها برخی از مهم ترین موارد در تاریخ دادگاه هستند و دادگاه این سابقه را لغو کرد.” منصوب شده از سوی دونالد ترامپ گفت که استدلال های کنونی حامیان سقط جنین مبنی بر عدم شکستن سابقه، اگر قضات در آن زمان از آنها پیروی می کردند، مسیر تاریخ آمریکا را عمیقاً تغییر می داد.

کاوانو افزود: «اگر دادگاه در این موارد این کار را انجام می داد، کشور مکان بسیار متفاوتی بود.

از آنجایی که قضات علناً درباره نحوه درک تصمیم آنها در این پرونده توسط افکار عمومی بحث می کردند، که عمیقاً در مورد موضوع سقط جنین اختلاف نظر داشتند، هیچ قاضی یا وکیلی در روز چهارشنبه پاسخ روشنی در مورد اینکه چه کسی ممکن است بزرگترین سؤال فعلی دادگاه باشد، نداشت. اگر تصمیم به رهایی از خط روشن زنده ماندن جنین دارند، باید استانداردی را اتخاذ کنند.

اسکات استوارت، دادستان کل می سی سی پی، وقتی مستقیماً از او پرسیده شد، گفت که استاندارد “بار غیرضروری” برنامه ریزی والدین علیه کیسی این باید در مورد ممنوعیت سقط جنین در اوایل بارداری اعمال شود، اگرچه او اذعان داشت که آنچه “بار غیرضروری” را تشکیل می دهد، حل نشده است. او همچنین بارها تاکید کرد که رعایت صرف قوانین ایالتی کافی نیست و لازم است که سوابق دیرینه دادگاهی که حق سقط جنین را تضمین می کند، لغو شود.

«به همین دلیل است. آنها یک سازش را خفه کردند، “استوارت گفت آهو و کیسی. این دادگاه در هیچ جای دیگری حق پایان دادن به زندگی انسان را به رسمیت نمی شناسد».

از آنجایی که وکلای مرکز حقوق باروری و وزارت دادگستری هشدار دادند که ایالت ها به ممنوعیت های 15 هفته ای بسنده نخواهند کرد و به دنبال ممنوعیت کامل رسیدگی خواهند بود، قاضی کلارنس توماس و ساموئل آلیتو آمادگی خود را برای فراتر رفتن از لغو اعلام کردند. آهو، مکرراً در مورد حقوق جنین سؤال می پرسید.

بارت، که در زمان نامزدی به طور گسترده با سقط جنین مخالف بود، اما پس از حضور در دادگاه عالی، در برخی از مسائل رگه‌های متوسطی نشان داد، دو بار این ایده را مطرح کرد که فرزندخواندگی آسان بار بارداری را کاهش می‌دهد و ممکن است دلیلی برای دادن اختیارات بیشتر باشد. برای محدود کردن سقط جنین

بارت که دو فرزند از هفت فرزندش را به فرزندی پذیرفته است، پرسید: «چرا قوانین پناهندگی به این موضوع نمی پردازند؟»

بارت همچنین به طور خلاصه به بحث های جاری در مورد واکسن های اجباری کرونا اشاره کرد. به نظر می‌رسد نامزد ترامپ پیشنهاد می‌کند که لیبرال‌ها در ریاکاری مقصر هستند، زیرا آنها قدرت دولت را برای تحمیل ایمن‌سازی به مردم در دست گرفته‌اند، در حالی که این ایده را رد می‌کنند که همه باید مجبور شوند به موقع باردار شوند.

بارت گفت: “این نقض استقلال بدن است که ما در زمینه های دیگر مانند واکسن ها داریم.”

گروه‌های سمت چپ و راست در حال آماده‌سازی برای راه‌حلی هستند که باعث حذف یا لغو آن می‌شود رو در مقابل وید. فعالان حقوق سقط جنین در حال برنامه ریزی برای کمک به افرادی در نیمی از کشور هستند که انتظار می رود روند عبور از مرزهای ایالات متحده یا مصرف قرص های سقط جنین را ممنوع کنند، در حالی که گروه های ضد سقط جنین در حال الگوبرداری از قوانین ایالتی و فدرال برای معرفی قوانین جدید هستند. ممنوعیت و خرج کردن پول های کلان. برای لابی کردن آنها

با تصمیمی که انتظار می رود تابستان آینده، درست قبل از دوره موقت 2022، هر دو طرف در جنگ سقط جنین نیز برای حل و فصل موضوع انتخابات تلاش کنند. با نظارت مجلس نمایندگان و سنا و تعدادی از مجالس مقننه ایالتی، نتیجه می تواند تعیین کند که آیا این رویه در آینده در دسترس است یا خیر.

که در رو در مقابل وید این تصمیم که در سال 1973 اتخاذ شد، چارچوب اساسی حاکم بر حقوق سقط جنین در ایالات متحده را برای نزدیک به نیم قرن تعیین می کند. بر اساس این تصمیم قابل توجه، ایالت ها نمی توانند سقط جنین را قبل از مرحله زنده ماندن جنین، پس از آن حدود 28 هفته، و اکنون گاهی اوقات 22 هفته یا زودتر، ممنوع کنند.

تصمیم 7-2 قاضی هری بلکمن که توسط رئیس جمهور ریچارد نیکسون منصوب شد، همچنین یک رویکرد سه ماهه سه ماهه را برای تنظیم سقط جنین تعیین کرد. محدودیت های کمی برای سقط جنین در سه ماهه اول مجاز است، در حالی که ایالت ها آزادی نسبی برای ممنوعیت این روش در سه ماهه آخر دارند، به استثنای بارداری هایی که خطری برای زندگی یا سلامت یک زن به همراه دارند. در سه ماهه دوم، برخی محدودیت های ایالتی مجاز بود، اما ممنوعیت های صریح نبود.

دادگاه عالی در سال 1992 والدین برنامه ریزی شده علیه کیسی از چارچوب سه ماهه خارج شد، اما این اصل اساسی را حفظ کرد که تا زمانی که جنین در خارج از رحم زنده نباشد، سقط جنین ممنوع نیست. نظر اکثریت، نوشته قاضی ساندرا دی اوکانر – منصوب رئیس جمهور رونالد ریگان – بیان می کند که مقررات ایالتی نمی تواند “بار بیش از حد” را بر روی امکان سقط جنین قرار دهد.

پرونده می سی سی پی می گوید قرار است چهارشنبه در مرکز پرونده سقط جنین دادگاه در این دوره باشد، زمانی که قضات در ماه مه گذشته اعلام کردند که ممنوعیت 15 هفته ای را می پذیرند.

با این حال، تابستان سال گذشته، دادگاه عالی درگیر یکی دیگر از نبردهای پرمخاطب سقط جنین بر سر قانون تگزاس شد که سقط جنین را در مراحل اولیه بارداری ممنوع می کرد – حدود شش هفته بعد – و از طریق پرونده های خصوصی اجرا می شد.

قضات با 5 رای موافق در برابر 4 در آخرین لحظه درخواست را برای جلوگیری از اجرایی شدن این اساسنامه غیرعادی در 1 سپتامبر رد کردند. در آن تصمیم، رابرتز با سه قاضی منصوب شده توسط دموکرات ها در دادگاه مخالفت کرد و استدلال کرد که دادگاه در اجرای این اقدام اشتباه کرده است.

پس از این مقاومت، ارائه دهندگان سقط جنین در تگزاس از دادگاه عالی خواستند تا بر اساس قانون، استدلال های سریع انجام دهد. قضات موافقت کردند، که منجر به یک جلسه بحث برانگیز یک ماه پیش شد، که در آن موضوع اصلی مکانیسم غیرمعمول اجرای قانون خصوصی بود، نه ممنوعیت شدید سقط جنین که اساس این قانون است.

در طول این بحث‌ها، برخی از قضات محافظه‌کار ابراز نگرانی کردند که قوانین تگزاس می‌تواند ایالت‌ها را مجبور به پذیرش مداخلات مشابه در سایر حقوق قانون اساسی، مانند حق حمل سلاح کند.

قضات هنوز در مورد قانون تگزاس که عملاً اکثر سقط جنین ها را در سه ماه گذشته در این ایالت ممنوع می کند، حکمی صادر نکرده اند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themes