فدرال رزرو هاوکیش اروپا را تحت فشار قرار می دهد – POLITICO

[ad_1]

فرانکفورت – نه تنها جی پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، روز چهارشنبه خواهد بود و آخرین حرکت های سیاسی فدرال رزرو را نشان می دهد. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در صورتی که سرریز از اقیانوس اطلس شروع به تهدیدی برای بهبود نوظهور منطقه یورو کند، تحت فشار جدیدی از سوی بازارها برای تعدیل نرخ ارز قرار خواهد گرفت.

تغییرات اخیر فدرال رزرو – که انتظار می رود اولین افزایش نرخ بهره پس از همه گیری در ماه مارس باشد – قبلاً اثر خود را بر هزینه های استقراض منطقه یورو گذاشته است. اوراق قرضه 10 ساله کلیدی آلمان هفته گذشته برای اولین بار از ماه می 2019 به صفر رسید و در ماه گذشته بیش از 30 واحد افزایش یافت. افزایش معیار فوق امنیتی منطقه یورو تا حدی منعکس کننده انتظارات مبنی بر اینکه بانک مرکزی اروپا زودتر از آنچه انتظار می رفت سخت تر شود.

و اکنون برخی از تحلیلگران در حال افزایش چشم انداز فدرال رزرو برای سخت تر کردن سیاست های انقباضی – تسریع افزایش بازده اوراق قرضه در منطقه یورو هستند.

پیتر هوپر از دویچه بانک در یادداشتی به مشتریان در 19 ژانویه نوشت: «شاید در ماه‌های آینده یک سورپرایز بزرگ‌تر از شاهین داشته باشیم. دیوید مریک، اقتصاددان گلدمن ساکس، در یادداشتی برای مشتریان در آخر هفته، همچنین به خطر فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره یا کاهش تراز آن سریعتر از حد انتظار فعلی اشاره کرد.

تا کنون، نظرات عمومی لاگارد نگرانی کمی در مورد افزایش بازدهی نشان داده است. او روز سه شنبه به رادیو فرانسه گفت: «این بدان معناست که اعتماد به رشد وجود دارد و در چنین شرایطی درصدها به تدریج افزایش می یابد.

با این حال، بانک مرکزی اروپا به خاطر خواهد داشت که هر گونه افزایش شدید در هزینه های استقراض در پس زمینه یک فدرال رزرو متمایل تر نمی تواند بهبود منطقه را تضعیف کند. لاگارد اطمینان داد که بانک مرکزی اروپا شرایط مطلوب تامین مالی را در آینده “به دقت زیر نظر خواهد داشت”.

آنها هستند، نه ما

اگرچه بانک مرکزی اروپا نمی تواند کاری برای تأثیرگذاری بر فدرال رزرو انجام دهد، اما در تلاش است تا بازارها را متقاعد کند که کورکورانه از ایالات متحده پیروی نکنند، جایی که هم تورم اصلی و هم تورم دستمزد بالاتر است.

در عوض، لاگارد و همکارانش به این پیام پایبند هستند که تورم در منطقه یورو مطلوب‌تر است و اقتصاد آن به محرک‌های بیشتری نسبت به ایالات متحده نیاز دارد. بر این اساس، آنها می گویند، بانک مرکزی اروپا باید به پمپاژ پول به بازارها ادامه دهد و اطمینان حاصل کند که نرخ های بهره حداقل برای یک سال دیگر در محدوده منفی باقی می مانند.

برای حفظ این استراتژی، سیاستمداران بانک مرکزی اروپا مسیرهای زیادی را برای سیاست‌های آینده تعیین می‌کنند و نشان می‌دهند که بازارها باید با شرط‌بندی که بانک مرکزی از الگوی فدرال رزرو پیروی می‌کند و شروع به افزایش نرخ بهره در سال جاری می‌کند، از پیشی گرفتن خود اجتناب کنند.

لاگارد از هر فرصتی استفاده می کند تا تأکید کند که بانک مرکزی اروپا «هر دلیلی» دارد که به اندازه فدرال رزرو سریع یا تهاجمی نباشد. او هفته گذشته گفت: “ما در موقعیت های مختلفی قرار داریم.”

دستورالعمل‌های پیش‌بینی‌شده بانک مرکزی اروپا که برای اولین بار در ماه جولای امضا شد، می‌گوید که با تثبیت تورم در حدود 2 درصد در میان‌مدت، نرخ‌های بهره در پایین‌ترین حد باقی خواهند ماند. در هیئت سیاست‌گذاری، این موضع بحث‌های پرشوری را برانگیخت، اما لاگارد با این استدلال که شرایط دستورالعمل‌های لغو در سال جاری «بسیار بعید» عمل می‌کند، به دو برابر شدن ادامه داد.

اکثر اقتصاددانان همچنان از این دیدگاه حمایت می کنند و انتظار ندارند نرخ بهره در سال 2022 افزایش یابد. اما سرمایه گذاران عصبی شده اند و اکنون با افزایش 20 واحدی نرخ بهره تا پایان سال، قیمت گذاری می کنند. توانایی لاگارد برای جلوگیری از سودآوری با تضمین شفاهی به حمایت هیئت مدیره بستگی دارد. طبق خلاصه رسمی جلسه سیاست هفته گذشته که هفته گذشته منتشر شد، این کار ممکن است اکنون چالش برانگیزتر باشد. اشاره می‌کند که برخی از سیاستمداران هشدار می‌دهند که تورم در سال‌های 2023 و 2024 «به راحتی می‌تواند از 2 درصد فراتر رود».

چنین انتظاراتی موضع رسمی بانک مرکزی اروپا را زیر سوال می برد که بر اساس آن تورم حتی بدون افزایش نرخ بهره در سال جاری کاهش می یابد. این موضع همچنین نشان می‌دهد که تورم بسیار پایین همچنان بزرگترین دشمنی است که بانک مرکزی باید با آن مبارزه کند و رکورد بالای تورم در منطقه یورو در ماه دسامبر که به 5 درصد رسید، در اوج خود است.

چه کسی خرید خواهد کرد؟

چیزی که کنترل آن برای لاگارد سخت تر خواهد بود این است که سرمایه گذاران با پای خود رای دهند. بازده بدهی بالاتر ایالات متحده، سرمایه گذاران خارجی را مجبور به فروش اوراق قرضه منطقه یورو می کند، و اگر سرمایه گذاران داخلی به عنوان خریداران جدید مداخله نکنند، تقاضای پایین تر، بازده بدهی منطقه یورو را افزایش می دهد. (قیمت اوراق قرضه برعکس بازده است، بنابراین اگر در میان تقاضای ضعیف‌تر کاهش یابد، بازدهی افزایش می‌یابد.)

افزایش تقاضای داخلی بسیار بعید به نظر می رسد. بانک مرکزی اروپا بزرگترین خریدار در بازار بود که در دو سال گذشته حدود 2 تریلیون یورو اوراق قرضه دولتی جذب کرد. اما طبق برنامه های بانک مرکزی اروپا برای امتناع از بازخرید اوراق قرضه، امسال، این خریدها ممکن است به کمتر از نیم تریلیون کاهش یابد. در نتیجه، کاهش تقاضا فشار بیشتری بر بدهی های منطقه یورو وارد می کند. این را می توان از افزایش بازده اوراق قرضه آلمان مشاهده کرد.

خطر بزرگتری برای کشورهای دارای بدهی سنگین منطقه یورو وجود دارد، که اوراق قرضه دولتی آنها به دنبال آلمان است. تحلیلگران هشدار می دهند که این کشورها ممکن است شاهد افزایش هزینه های مالی باشند. برای مثال، رابین بروکس، اقتصاددان ارشد موسسه مالی بین‌المللی، گفت که سرمایه‌گذاران غیر بانک مرکزی علاقه چندانی به گرفتن بدهی کشورها در طول همه‌گیری ندارند.

او در ماه نوامبر به پولیتیکو گفت: «کل موضوع توسط خریدهای بانک مرکزی اروپا جذب شد. “من هیچ علاقه ای در میان سرمایه گذاران خصوصی برای اوراق قرضه ایتالیایی یا یونانی نمی بینم.

اگر بازده اوراق قرضه شروع به افزایش شدیدتر کند و منجر به سخت‌تر شدن زودهنگام شرایط تامین مالی شود، مشخص نیست که بانک مرکزی اروپا چه واکنشی نشان خواهد داد. سال گذشته، با افزایش بازده اوراق قرضه منطقه یورو در نتیجه سرریز بازارهای اوراق قرضه ایالات متحده، بانک مرکزی ابتدا خرید دارایی ها را افزایش داد و سپس چشم انداز خود را برای آینده تغییر داد.

اریک نیلسن، مشاور ارشد اقتصادی UniCredit هشدار داد که این زمان ممکن است متفاوت باشد. همانطور که او می بیند، واکنش واضح و صحیح به تشدید شرایط این است که بانک مرکزی اروپا با افزایش خرید دارایی، تقاضا برای اوراق قرضه را افزایش دهد. اما با توجه به مقاومت در داخل شورای حاکم، ممکن است مدتی طول بکشد تا سیاستمداران وارد عمل شوند.

«در زمانی که انزجار در ECB به [bond buying] به دمای بالایی رسیده است، پاسخ عملیاتی بانک مرکزی اروپا به درآمدهای بالاتر ممکن است کمتر واضح باشد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin Elektronik sigaraturkuaz korsan taksi