طرح ترامپ واکسینه کردن اسرائیل و تایوان را به کشورهای فقیرتر ترجیح داد

[ad_1]

پل مانگو، معاون سابق رئیس ستاد سیاست گذاری در وزارت بهداشت و خدمات انسانی، گفت: «ما فکر می کردیم خود دسته بندی ها در آن زمان منطقی بودند. کشورهای محروم سوم در این فهرست بودند. مانگو مستقیماً در تهیه فهرست دخالت نداشت، اما مسئول اطلاع رسانی به کارکنان کاخ سفید در مورد محتوای آن بود.

این فهرست همچنین شامل ارزیابی توانایی هر کشور در جذب و توزیع دوز و میزان شیوع بیماری است – عوامل کلیدی مورد استفاده کارکنان برای تعیین محل ارسال دوز و میزان اهدا، به گفته سه کارمند سابق که مستقیماً درگیر هستند. در تصمیم گیری فرآیند تولید این مقامات گفتند که بسیاری از کشورهای پیشرو در این فهرست دارای سیستم های مراقبت های بهداشتی قوی و زیرساخت های لازم برای ارائه دوز به میلیون ها نفر هستند. بسیاری نیز منابع مالی برای خرید عکس های خود را دارند.

«ما دسته‌ها را شناسایی کردیم و به آن‌ها وزن دادیم، و سپس از هر کدام متخصصان موضوع [agency] یکی از مقامات سابق ترامپ گفت که این دسته بندی ها را وارد کنید و اطلاع دهید. از آنجا، ما گروهی از کارشناسان داشتیم که هر کشور را بر اساس شواهد ارائه شده ارزیابی کردند.»

در نتیجه بهره‌مندی از متحدان استراتژیک خود در طرح تقسیم دوز، دولت اولویت‌های کشورهای آسیب‌پذیر با سیستم‌های بهداشتی ضعیف را که بودجه لازم برای تهیه واکسن خود را نداشتند، رد می‌کند – کشورهایی که کارگران در طول همه‌گیری برای کنترل شیوع تلاش کردند. کووید -19.

با این حال، بسیاری از کارشناسان بهداشت عمومی می گویند که مهم ترین واکسیناسیون این کشورها به عنوان راهی برای جلوگیری از گزینه های جدید است.

این برنامه شامل بخشی است که نشان می دهد چگونه دولت ارسال صدها میلیون دوز را در ایالات متحده به COVAX، مرکز واکسن کووید-19 در جهان، برای توزیع در کشورهای فقیرتر در سراسر جهان آسان تر می کند. مقامات گفتند، اما این طرح به اندازه طرح ارسال کمک های مالی دوجانبه و مستقیم به متحدان ایالات متحده در سراسر جهان محکم یا فوری نبود.

یکی دیگر از مقامات سابق که مستقیماً در تهیه پیش نویس ضمیمه شرکت داشت، در پاسخ به این سوال که آیا نگرانی هایی در مورد خطر قرار گرفتن متحدان استراتژیک و ثروتمند در صدر فهرست وجود دارد، گفت: “در واقع نه.” این مقام در ادامه گفت که مقامات ترامپ معتقدند بسیاری از کشورهایی که در بخش متحدان سند ذکر شده اند در ارائه عکس در بازار آزاد با مشکل مواجه خواهند شد.

اسرائیل که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر وقت آن، روابط نزدیکی با ترامپ داشت، جزو اولین کشورهایی بود که واکسن کافی برای تلقیح جمعیت خود تهیه کرد و در تلاش‌های واکسیناسیون پیشرو در جهان بود.

طرح ترامپ هرگز اجرا نشد، زیرا دولت قبل از اینکه واکسن آنلاین شود، دست به دست شد. یکی از مقامات بایدن در بیانیه‌ای به پولیتیکو گفت که دولت «از سیاست دولت قبلی یا فهرست ذکر شده برای تصمیم‌گیری درباره اشتراک واکسن‌ها استفاده نمی‌کند».

یک سال پس از ریاست جمهوری جو بایدن، هنوز مشخص نیست که دولت دقیقاً چگونه تصمیم می گیرد که چه زمانی و کجا دوز ارسال کند. علیرغم درخواست‌های قانون‌گذاران کنگره برای شفاف‌سازی، دولت بایدن اطلاعات کمی در مورد فرآیند تصمیم‌گیری فاش نکرده است.

یک مقام بایدن گفت که توزیع ها “بر اساس اصول کاملاً تعریف شده و فرموله شده تعیین شده است: بدون محدودیت، رایگان، و همچنین دامنه واکسیناسیون در کشور و دسترسی به واکسن.”

دو کارمند، یک کارمند سابق و دو کارمند فعلی، گفتند که درخواست و سند برنامه ریزی استراتژیک به دفتر بت کامرون، مدیر ارشد امنیت بهداشت جهانی و امنیت زیستی، در زمستان 2021 تحویل داده شد.

این واقعیت که این سند در شورای امنیت ملی وجود دارد، سؤالاتی را در مورد میزان مشارکت کاخ سفید در تصمیم گیری برای ارسال دوزها ایجاد می کند. مقامات کاخ سفید پیشتر به پولیتیکو گفته بودند که شورای امنیت ملی صرفاً به عنوان یک هماهنگ کننده بین وزارتی عمل می کند. سایر مقامات ارشد بهداشتی و دیپلماتیک گفتند کاخ سفید مسئول تصمیم گیری در مورد کمک های مالی است.

“اگر از من بپرسید، آیا فرمولی وجود دارد؟” پاسخ منفی است، «یکی از کارمندان فعلی بایدن، که در مذاکرات انتشار بین‌المللی مشارکت دارد، در پاسخ به این سؤال که آیا دولت از الگوریتم یا مجموعه داده خاصی برای تصمیم‌گیری در مورد کمک مالی استفاده می‌کند، به پولیتیکو گفت.

این مقام بایدن گفت که دولت با استفاده از “سیاست منحصر به فرد خود” که شامل کمک های ایالت، شورای امنیت ملی، کارشناسان بهداشت عمومی و تیم واکنش به کووید-19 کاخ سفید می شود، دوزها را توزیع کرده است.

مقامات دولت ترامپ و بایدن از انتشار گسترده این سند به آژانس ها خودداری کردند. مقاماتی که با POLITICO صحبت کردند، این برنامه را متفاوت توصیف کردند، برخی گفتند که این برنامه طبقه بندی شده است، در حالی که برخی دیگر می گویند که فقط به عنوان حساس علامت گذاری شده است. همه متفق القول بودند که این سند به دلیل ترس از افشای اطلاعات به طور هدفمند در حلقه کوچکی از مقامات نگهداری می شود و باعث خشم کشورهای سراسر جهان و ایجاد سردردهای دیپلماتیک برای دولت می شود.

کل بحث در مورد چگونگی تصمیم گیری مقامات ایالات متحده برای کمک به سایر نقاط جهان در مبارزه با کووید-19 مبهم است. هر گونه بینش در مورد این برنامه ریزی – از جمله راه اندازی برنامه – به طور بالقوه می تواند به جهان کمک کند تا بفهمد چرا بسیاری از کشورها هنوز دسترسی قابل توجهی به واکسن ندارند.

راجا کریشنامورتی (D-Ill.)، که به تلاش‌های کنگره برای متقاعد کردن دولت برای اختصاص منابع بیشتر به کشورها کمک می‌کند، گفت: «نیاز به شفافیت بسیار مهم است، و من اکنون در جلسات بسیاری که خواستار آن شفافیت بودم، شرکت کرده‌ام. درآمد کم و متوسط من اکنون نگران هستم که فقدان شفافیت با سردرگمی که ممکن است حتی در دولت در مورد استراتژی آن در مورد چگونگی پاسخگویی به نیازهای رو به رشد در سراسر جهان وجود داشته باشد، مرتبط است. یا ممکن است به عدم تمایل به روشن کردن کسری بین نیاز و آنچه که توزیع یا وعده داده شده است مربوط باشد.

ایجاد این اپلیکیشن در زمانی انجام شد که دولت ترامپ در حال آماده شدن برای مجوز دادن به واکسن از سازمان غذا و دارو بود. مقامات ارشد، از جمله رئیس جمهور وقت دونالد ترامپ، علناً اشاره کرده اند که دولت در حال برنامه ریزی یک کمپین توزیع در اواخر سال جاری است.

از آنجایی که رئیس جمهور بر کمپین انتخاب مجدد خود و در دسترس قرار دادن عکس ها در اسرع وقت برای عموم آمریکایی ها تمرکز کرد، مقامات دفتر جهانی وزارت بهداشت و خدمات انسانی شروع به راهبردی برای آماده شدن برای توزیع بین المللی کردند.

«جلسه ای بود که در آن [then-HHS Secretary Alex] هازارد گفت: «حدس می‌زنم همه مردم دنیا این واکسن را می‌خواهند. ما باید یک برنامه داشته باشیم، “مانگو گفت.

در طی چند ماه آینده، شورای امنیت ملی جلساتی را با مدیران منطقه‌ای و مقامات آژانس‌های مختلف از جمله HHS، ایالت، پنتاگون و USAID تشکیل داد تا کشورها را در فهرستی جامع اولویت‌بندی کند.

USAID نقش اصلی را در تعیین ظرفیت هر کشور ایفا کرده است – آیا کارکنان بهداشتی کافی برای توزیع واکسن دارند و آیا زیرساخت لازم برای ذخیره دوز واکسن در فریزر را دارد یا خیر.

یکی دیگر از مقامات سابق دخیل در این روند گفت که مدیران شورای امنیت ملی برای دریافت دوز به کشورهایی که در کارنامه خود هستند، درخواست داده اند. این مقام سابق گفت: «ما اساساً باید به آنجا می رفتیم و استدلال های خود را ارائه می کردیم.

مقامات گروه کاری هفته ها در مورد اینکه چه مقدار دوز برای توزیع به جامعه بین المللی – از طریق گروه های حامی سلامت – ارسال شود، صرف کردند. در آن زمان، قبل از تأسیس رسمی COVAX، ایالات متحده در نظر داشت 80 درصد از دوزهای ایالات متحده را به Gavi ارسال کند، طبق یک مقاله استراتژی طولانی تر که پیوست به آن پیوست شده بود که از POLITICO دریافت شده بود. این سند برای اولین بار در مقاله ای در Vanity Fair در آوریل 2021 ذکر شد.

این درصد پیشنهادی به طور قابل توجهی بیشتر از چیزی است که دولت بایدن در سال 2021 به COVAX داد.

یکی از کارمندان سابق که با پولیتیکو صحبت می کرد، گفت: «ما احساس می کردیم هیچ راه دیگری برای انجام آن وجود ندارد. ما می‌دانستیم که اگر همه چیز را از طریق کمک‌های دوجانبه انجام دهیم، مشکلات زیادی برای جبران خسارت خواهیم داشت. حامیان بهداشت جهانی، از جمله کسانی که در COVAX هستند، گفتند که هنوز با کشورهای سراسر جهان کار می کنند تا از طریق بندهای جبرانی در قرارداد با تولیدکنندگان واکسن که مانع از دریافت سریع دوز کشورها شده است، کار کنند.

مقامات گفتند که سند برنامه ریزی استراتژیک و الحاقیه از طریق شورای امنیت ملی به دفتر رئیس جمهور رسیده است.

اما مقامات گفتند پس از اثبات پیروزی بایدن در 6 ژانویه 2021، این اسناد کنار گذاشته شد. چند هفته بعد، آنها به دولت بایدن منتقل شدند.

پس از روی کار آمدن دولت جدید، مقامات HHS و شورای امنیت ملی سند راهبردی طولانی تر برای انتشار بین المللی را تغییر دادند. اما این ضمیمه هنوز توسط مقامات بایدن با دقت در حال رسیدگی است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesbuy stripe accountNovagrageciktirici hapsu tesisatçısıEvlilik Büyüsü