شیوع Omicron اتحادیه اروپا را به دلیل دسترسی به واکسن ها شعله ور می کند – POLITICO

[ad_1]

برای شنیدن این مقاله بازی را فشار دهید

شیوع نوع جدید کروناویروس Omicron در آفریقای جنوبی، منتقدان اتحادیه اروپا را تقویت کرده است که می گویند بروکسل با دفاع غیرتمندانه از پتنت های واکسن از گسترش سریع اعتصابات در کشورهای فقیر جلوگیری می کند.

کمیسیون اروپا همیشه می‌دانست که این هفته سختی خواهد بود که در آن مقامات فروش آن به‌عنوان متحدان اصلی بیگ فارما در بحث معافیت از مالکیت معنوی واکسن‌ها در اجلاس سازمان تجارت جهانی در ژنو، از نظر سیاسی منزوی می‌شوند.

در نهایت، به دلیل Omicron، نشست WTO به تعویق افتاد، اما این بدان معنا نیست که دیپلمات‌های اتحادیه اروپا می‌توانند با آسودگی خاطر از خروج ناگهانی خود آه بکشند. دقیقا برعکس طرفداران دسترسی گسترده تر به واکسن ها بلافاصله به گزینه جدید و لغو رویداد WTO روی می آورند تا دلیلی بر این باشد که کشورهای ثروتمند نمی توانند امیدی به شکست این ویروس داشته باشند مگر اینکه کشورهای در حال توسعه نیز واکسیناسیون مشترک داشته باشند.

واکسن مردم، ائتلافی متشکل از بیش از 50 سازمان که خواستار عرضه آزادانه واکسن‌ها و رفع محدودیت‌های IP هستند، بین به تعویق انداختن نشست WTO در هفته جاری و نیاز به اجازه استفاده بیشتر از نسخه‌های پزشکی توسط شرکت‌های بزرگ ارتباط برقرار کرد.

ائتلاف در بیانیه‌ای در واکنش به لغو این قانون گفت: «این امر اجتناب‌ناپذیر نبود». آپارتاید واکسنی که کشورهای ثروتمند و سازمان تجارت جهانی از مقابله با آن امتناع کرده اند، در نهایت مسئول تصمیم به تعویق انداختن مذاکرات واکسن است.

به دلیل محدودیت های Omicron، بسیاری از نمایندگان آفریقایی نمی توانند به اجلاس دریاچه در ژنو پرواز کنند، بنابراین این نشست برای مدت نامعلومی به تعویق افتاد.

ثروتمند در مقابل فقیر

هند و آفریقای جنوبی در خط مقدم اتهامات مبنی بر چشم پوشی کامل از مالکیت معنوی در مورد واکسن قرار دارند، اما اتحادیه اروپا بزرگترین قدرت تجاری – با حمایت بریتانیا، سوئیس و کانادا – در برابر معافیت است. بحث طولانی است: کشورهای ثروتمند می گویند که حمایت از پتنت برای اطمینان از اینکه بیگ فارما به سرمایه گذاری در تحقیقات و نوآوری ادامه می دهد، حیاتی است، در حالی که کشورهای در حال توسعه استدلال می کنند که ثبت اختراع بیش از حد و بیش از حد طولانی مانع دسترسی ارزان به داروها می شود.

سارا ماتیو، عضو پارلمان اروپا، گفت: «ظهور گزینه Omicron باید در نهایت به کمیسیون اروپا اجازه دهد تا روشنایی را ببیند: ما از این بیماری همه گیر خارج نخواهیم شد مگر اینکه کل جهان به واکسن های مقرون به صرفه دسترسی داشته باشد. «اروپا باید فوراً سلامت مردم را بالاتر از سود داروها قرار دهد و اکنون از رد شدن حمایت کند. اهمال کاری [of the WTO summit] بهانه ای برای انفعال نیست، زیرا گزینه ها همچنان ظاهر خواهند شد.”

گوردون براون، نخست وزیر سابق بریتانیا و اکنون سفیر سازمان بهداشت جهانی برای تامین مالی بهداشت جهانی، اظهارات مشابهی را در نظر گاردین بیان کرد. «شکست ما در قرار دادن واکسن در دستان مردم در کشورهای در حال توسعه، اکنون دوباره به ما مبتلا شده است. به ما هشدار داده شد – و با این حال ما اینجا هستیم، “او نوشت.

داده های دانشگاه جان هاپکینز نشان می دهد که واکسیناسیون در آفریقای جنوبی تنها 24 درصد از جمعیت را تشکیل می دهد، در حالی که این واکسیناسیون در فرانسه و آلمان کمتر از 70 درصد است. استدلال کسانی که با پتنت های محدود کننده مبارزه می کنند نه تنها انسان دوستانه است، بلکه تأکید می کند که در صورت جهانی شدن واکسن ها، اقتصاد جهانی کمتر از شوک هایی مانند Omicron منحرف می شود.

شکستن اعتماد

نشست سران سازمان تجارت جهانی که برای این هفته برنامه ریزی شده بود، به طور گسترده به عنوان آزمونی حیاتی برای اعتبار این نهاد تلقی شد. نگوزی اوکونجو-یولا، مدیر کل، می خواست به مصالحه ای در مورد لغو حق ثبت اختراع برای حملات ویروس کرونا دست یابد، به عنوان راهی کلیدی برای نشان دادن این که سازمان تجاری در حال مرگ همچنان می تواند به عنوان یک قدرت جهانی مرتبط عمل کند. هفته گذشته، او از طرفین خواست که نگرش “همه یا هیچ” را کنار بگذارند و در ژنو به توافق بپردازند.

تا زمانی که نشست سران به تعویق بیفتد، مذاکرات ادامه خواهد داشت.

اروپا در چند روز اخیر در مورد یک بازی خوب صحبت می کند و حتی به نرم شدن موضع خود نیز اشاره کرده است، اما در واقع هیچ چیز در موضع بنیادین آن تغییر نکرده است، و این بدان معناست که کمیسیون احتمالاً با تیراندازی های فزاینده ای علیه Omicron مواجه خواهد شد.

هفته گذشته، نماینده تجاری اتحادیه اروپا، والدیس دامبروسکیس، به فایننشال تایمز نوشت که اتحادیه اروپا از “نقض هدفمند” از مالکیت معنوی واکسن ها حمایت خواهد کرد، اما افرادی که با موضع اتحادیه اروپا آشنا هستند، گفتند که این تنها در مورد موضع دیرینه بروکسل اعمال می شود. حمایت از مراحل برای تسهیل فرآیند صدور مجوز اجباری مالکیت معنوی، که یک ماده موجود در توافقنامه موسوم به WTO TRIPS در مورد مالکیت معنوی است.

مجوز اجباری به این معنی است که یک کشور می تواند به یک شرکت اجازه دهد تا دارو را بدون رضایت دارنده اختراع تولید کند و معمولاً فقط در طول مراقبت های پزشکی اورژانسی اتفاق می افتد. چنین اقدامی نه تنها نادر و از نظر قانونی قابل اجرا است، بلکه بسیار کمتر از انکار تمام عیار مورد نظر هند و آفریقای جنوبی است.

در پشت درهای بسته، کمیسیون مصر بود که حرکت نمی کند.

بر اساس یادداشت های نشست سفرای اتحادیه اروپا در روز چهارشنبه که توسط POLITICO مشاهده شد، هفته گذشته، برخی از کشورهای اروپایی از بروکسل خواستند که در ژنو انعطاف بیشتری داشته باشد. اما کمیسیون اصرار داشت که موضع خود را حفظ خواهد کرد. طبق صورتجلسات دیدارهای سفرای اتحادیه اروپا و چند مقام حاضر در مذاکرات، چشم پوشی گسترده از حقوق مالکیت معنوی ممنوع است.

در همین حال، پارلمان اروپا در حال افزایش فشار بر کمیسیون است و نمایندگان پارلمان اروپا قطعنامه ای را در حمایت از زمان محدود تصویب کردند. چشم پوشی از مالکیت معنوی کاتلین ون برمپت از گروه سوسیالیست‌ها و دموکرات‌های چپ میانه گفت: «اروپا باید جلوی چشم پوشی موقت حقوق مالکیت معنوی واکسن‌های کووید-19 را بگیرد و فناوری mRNA، داده‌های تولید و پتنت‌های واکسن را به اشتراک بگذارد. تحریک تولید و توزیع واکسن برای همه نیازمندان.»

همه چیز به آمریکا برمی گردد

چندین دیپلمات اتحادیه اروپا گفتند، حتی اگر کمیسیون اروپا ناگهان نظر خود را تغییر دهد و به موضع پارلمان اروپا روی آورد، وزرای تجارت سرمایه های ملی معافیت را امضا نخواهند کرد.

وزرای بازرگانی آماده دیدار روز دوشنبه برای ارائه راهنمایی سیاسی نهایی برای نشست ژنو به کمیسیون بودند و پیش‌نویس نتیجه‌گیری‌های دریافت شده توسط پولتیکو هیچ انعطافی برای کمیسیون در مورد معافیت باقی نمی‌گذارد. آنها اظهار می دارند که پاسخ به بیماری همه گیر “همچنین باید شامل بهبود و ساده سازی استفاده از انعطاف پذیری موجود تحت توافقنامه TRIPS باشد”. این به معنای صدور مجوز اجباری است. هیچ چیز بیشتر.

دیپلمات‌های اتحادیه اروپا گفتند که این موضوع به کارهایی که ایالات متحده انجام خواهد داد بستگی دارد.

تا کنون، واشنگتن با پیشنهاد واکسن در ژنو پیش نرفته است، علیرغم اینکه آشکارا از کنار گذاشتن واکسن های IP در اوایل سال جاری حمایت می کند، که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده روز جمعه تکرار کرد و گفت که نسخه جدید نشان می دهد “اهمیت رسیدن به این موضوع به همین سرعت.”

اتحادیه اروپا امیدوار است که واشنگتن، با وجود حمایت عمومی از امتناع، حمایت سنتی خود از IP را در عمل حفظ کند.

اما تاکنون ایالات متحده هیچ نشانه ای از استراتژی خود برای بازی در هفته های آینده ارائه نکرده است.

یکی از دیپلمات ها گفت: «آنها کارت ها را نگه می دارند. “اگر آنها با نوعی امتناع در کنار آفریقای جنوبی و هند قرار بگیرند، خطر سردرگمی اتحادیه اروپا را به همراه خواهد داشت.”

سارا ویتون و اشلی فورلونگ در این گزارش مشارکت داشتند.

تجزیه و تحلیل بیشتری از سیاست? سیاست Pro سرویس اطلاعاتی درجه یک ما برای حرفه ای ها است. از خدمات مالی گرفته تا تجارت، فناوری، امنیت سایبری و موارد دیگر، Pro اطلاعات بی‌درنگ، بینش عمیق و اطلاعات مهمی را که برای یک قدم جلوتر بودن به آن نیاز دارید، ارائه می‌کند. پست الکترونیک [email protected] برای درخواست آزمایشی رایگان[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbet