“شوک و مبهوت و وحشت زده”: جو بایدن چگونه جان را پردازش کرد. 6

[ad_1]

«آنچه در روز ششم از او سرازیر شد، چیزی بود که او برای مدت طولانی با آن صحبت می کرد. مایک دونیلون، مشاور ارشد رئیس‌جمهور در مصاحبه‌ای با پولتیکو به یاد می‌آورد که گردآوری آن کار دشواری نبود. من معتقدم – فکر می‌کنم او معتقد است – که یک خط عبوری وجود داشت و تهدیدی که وقتی در آن زمان اعلام کرد مشاهده کرد – همه چیزهایی که آمریکا را به آمریکا رساند در خطر بود.»

او افزود: «آنچه ما معتقدیم، چیزی که برای آن دفاع می‌کردیم، دموکراسی ما، همه در خط بود.

در حالی که بیشتر تمرکز بر نحوه گذراندن روز توسط کاخ سفید ترامپ و اعضای کنگره بوده است، اطلاعات کمی در مورد نحوه پردازش بی‌درنگ بایدن و تیمش درباره شورش‌هایی که در حال وقوع بود، انجام دادند. قرار بود آن روز، مانند بسیاری از دوران گذار، برای بایدن، روزی نسبتاً آرام باشد، با برگزاری رویدادی در برابر مخاطبان ایمن از روزنامه‌نگاران در تالار موسیقی کوئین، در فاصله کوتاهی از خانه ویلمینگتون، دل.، وی.

بایدن صبح را در خانه گذراند و برای صحبت در مورد اقتصاد آماده شد – سخنرانی ای که در نهایت کنار گذاشته شد و سخنرانی درباره بحران در کنگره جایگزین شد. او با همسرش، بانوی اول آینده، جیل بایدن بود. آنها تلویزیون را در پس زمینه برای نظارت بر روند صدور گواهینامه انتخابات در کنگره روشن کرده بودند.

با شروع فعالیت ها، با تجمعی با حضور ترامپ که به زودی به پایتخت منتقل شد، مشاوران ارشد بایدن چیزی را که می دیدند باور نمی کردند: موانع شکسته شده و آشوبگرانی که راه خود را از میان انبوه افسران پلیس پیش می برند. اما در آن لحظات، یکی از آن‌ها گفت که مصمم بودند رئیس‌جمهور منتخب را با کارمندان ارشد تلفنی صحبت کنند تا مطمئن شوند که او هر زاویه‌ای از این اختلال را که در حال آشکار شدن است دنبال می‌کند. همه بر اساس بزرگی روز همسو بودند.

در جاده‌ای آرام در نزدیکی خانه رئیس‌جمهور منتخب، گروه کوچکی از خبرنگارانی که برای پوشش رویداد انتقال بایدن در مرکز شهر ویلمینگتون تعیین شده بودند، در اتوبوسی منتظر بودند. آنها یکی پس از دیگری کلیپ هایی از درگیری بین شورشیان و پلیس را تهیه کردند. «این خون بود؟یکی به یاد آورد که از دیگران پرسید.

اطرافیان خود بایدن تصمیم گرفتند فقط ماشین ها را بگیرند و به ملکه بروند، زیرا می دانستند که او باید به این رویدادها رسیدگی کند. پس از اینکه اتوبوس مطبوعاتی به محل برگزاری رفت، آنها ویدیو و تصاویر نمادین افسر یوجین گودمن را دیدند که گروهی خشمگین را از ورودی طبقه سنا دور می کرد. اما هنوز پردازش دامنه کامل آنچه در سرتاسر واشنگتن اتفاق می افتاد دشوار بود.

کیت بدینگفیلد که در آن زمان مدیر ارتباطات و معاون مدیر کمپین انتخاباتی بایدن بود، پس از احساس انزوا در اکثر اوقات صبح در خانه خود در واشنگتن دی سی، با دیگر کارمندان ارشد و رئیس جمهور منتخب تماس گرفت. در این تماس، بایدن به آنها گفت که احساس می کند برای مردم مهم است که از رئیس جمهور آینده بشنوند. بدینگفیلد، مدیر ارتباطات کنونی کاخ سفید، گفت: او می‌خواست بگوید که “این چیزی نیست که ما هستیم و دفاع از دموکراسی واقعاً در تار و پود کشور ما تنیده شده است.”

بدینگفیلد گفت: «به یاد می‌آورم که رئیس‌جمهور از تصاویری که ما در کاپیتول می‌دیدیم شوکه و مبهوت و وحشت زده شده بود، اما در عین حال بسیار شفاف و مصمم بود که می‌خواست در این مورد صحبت کند. بایدن و کارکنانش درباره ساختاربندی مضامین سخنرانی که در آن روز ایراد می‌کرد، درباره پیام اصلی کمپین ریاست‌جمهوری خود – «نبرد برای روح ملت» بحث کردند.

بدینگفیلد افزود: «آن روز به نوعی شاهد اجرای آن به شکلی غیرقابل تصور بر روی صفحه نمایش مقابل ما بودیم. او واقعاً می‌خواست آن را صدا کند و مستقیماً با آن صحبت کند. و او احساس کرد که در خلا رهبری ریاست جمهوری که در آن روز از سلف او می دیدیم، برای او بسیار مهم است که درباره آنچه در حال رخ دادن است با کشور صحبت کند.»

بایدن در ابتدا توسط ران کلین، مشاور قدیمی که قرار بود رئیس دفتر وی در کاخ سفید شود، از طریق تلفن در جریان قرار گرفت. او حدود ساعت 2:20 بعد از ظهر از خانه خود خارج شد و دقایقی بعد به ملکه رسید. در آن زمان اوضاع به طور قابل توجهی افزایش یافته بود و او مستقیماً به انبار رفت تا به تماشای آن ادامه دهد. سپس، او تاریک شد.

در حالی که جزئیات سرویس مخفی ایالات متحده در کنار صحنه کوچک قرار داشت، او با مشاوران جمع شد. آنی توماسینی، رئیس دفتر مسافرتی که اکنون مدیر عملیات دفتر بیضی شکل است، همراه او بود. بروس رید، مشاور قدیمی و استاد ارشد سیاستگذاری در کاخ سفید؛ کمک شخصی Stephen Goepfert; و اشلی ویلیامز که اکنون معاون عملیات دفتر بیضی شکل است. بعداً کلاین شخصاً به آنها ملحق شد و بایدن با دیگران از جمله دونیلون، بدینگفیلد و سدریک ریچموند، مشاور ارشد دیگری که در آن زمان هنوز عضو کنگره بود و بعداً به کاخ سفید پیوست، تلفنی صحبت کرد.

بعد از ساعت 4 بعدازظهر بود که او سرانجام برای مردم سخنرانی کرد، و دستیاران در آخرین لحظه نظراتی را ارائه کردند که رئیس جمهور درباره سخنانش فکر می کرد.

«همیشه بحث و جدل وجود داشت [that the 2020 election] بیشتر در مورد یک پرونده اقتصادی بود، یا یک مورد در مورد مراقبت های بهداشتی، یا یک مورد در مورد افراد ثروتمند که بیش از حد حرف می زنند. دونیلون گفت: یک بحث کامل در حزب و کشور وجود داشت. و بسیاری از مردم فکر نمی کردند که روح استدلال آمریکا واقعاً در مرکز بحث باشد.

وقتی بایدن ظاهر شد، کت و شلوار آبی و کراوات پوشیده بود. او آرام آرام به سمت تریبون رفت و نقاب مشکی را برداشت و نه فقط به خاطر تاخیر، بلکه به دلیل تاخیرش عذرخواهی کرد. او در مجموع تقریباً هشت دقیقه صحبت کرد و گفت که دموکراسی آمریکایی تحت تهاجم بی‌سابقه‌ای قرار دارد – «بر خلاف هر چیزی که در دوران مدرن دیده‌ایم».

بایدن با تماشای صحنه‌های کاپیتول، که او آن را «ارگ آزادی» نامید، گفت که خطی از سخنرانی سالانه آبراهام لینکلن، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در کنگره در سال 1862، در طول جنگ داخلی، به او یادآوری شد: «ما نجیبانه نجات خواهیم داد. از دست دادن، آخرین امید زمین.»

وی افزود: کار لحظه ای و کار چهار سال آینده باید احیای دموکراسی، نجابت، شرافت، احترام، حاکمیت قانون باشد. “فقط نجابت ساده.”

بایدن قبل از ساعت 5 بعدازظهر به خانه بازگشته بود، زیرا مجتمع کاپیتول هنوز در حال پاکسازی بود. او به تماشای وقایع با بانوی اول آینده ادامه داد. گروهبان مسلح درست بعد از ساعت 5:30 بعد از ظهر ساختمان را امن اعلام کرد و بایدن به صحبت تلفنی با طیف وسیعی از مردم از جمله مشاوران و مقامات منتخب ادامه داد.

دستیاران می گویند در هیچ نقطه ای نگران این نبودند که رای تایید نشود و به نقل از قانونگذاران، کارکنان و پلیس در کنگره که به سرعت برای اجرای آن تلاش کردند. کنگره سرانجام انتخابات را در ساعات اولیه صبح ژانویه تایید کرد. 7.

دو هفته پس از شورش، بایدن موضوعات ژانویه خود را گسترش داد. سخنرانی ششم، در سخنرانی افتتاحیه خود گفت که اوباش آمدند تا دموکراسی را از بین ببرند، اما آن روز شکست خورد و هر بار که دوباره تکرار شود شکست خواهد خورد.

مشاوران در اواخر روند تهیه پیش نویس سخنرانی افتتاحیه خود گفتند که او خطی را اضافه کرده است که کشور در زمانی قرار دارد که شهروندان موظف به دفاع از حقیقت هستند و تضمین می کند که تاریخ نادرست و خطرناک رویزیونیستی بر وقایع واقعی غلبه نمی کند.

دونیلون می گوید: «ما به عنوان یک کشور موظف بودیم از حقیقت دفاع کنیم».

مقامات کاخ سفید معتقدند که کار بایدن تا به امروز از وقایع ژانویه مطلع شده است. 6- طراحی شده تا به آمریکایی ها و جهان نشان دهد که دموکراسی هنوز هم می تواند موفق باشد و به طور مؤثر عمل کند. اما قانون‌گذاران دموکرات می‌گویند که آزمون نهایی این خواهد بود که آیا بایدن و کنگره بتوانند از حمایت‌های رأی‌دهی و سیستم انتخاباتی که در آن روز تهدید می‌شود، عبور کنند یا خیر.

با نزدیک شدن به سالگرد شورش ها، بایدن گام های ملموس تری به سوی این هدف برداشته است. در ماه دسامبر، پس از نزدیک به یک سال فشار از سوی مدافعان حقوق مدنی و برخی از رهبران ارشد مجلس نمایندگان، او طرحی را تایید کرد تا مسیری برای تصویب احیای حق رای و قوانین انتخاباتی فراهم شود که از مقامات محافظت کند و دسترسی به صندوق‌های رای را گسترش دهد.

فعالان همچنان بیشتر می خواهند. کشیش الشارپتون، رئیس شبکه ملی اقدام، گفت که در سخنرانی رئیس جمهور در ژانویه. بایدن در ششمین سالگردش «باید بگوید که همان روحیه ای که مردم را به شورش فیزیکی در کاپیتول سوق داد، اکنون در 19 ایالت که قوانین انتخابات را بر اساس یک دروغ بزرگ تغییر داده اند زیرا نیازی به تغییر قوانین انتخاباتی در آن ایالت ها نبود.

شارپتون افزود: «او باید روحیه افرادی را که به کاپیتول هجوم بردند را به افرادی که برای شکستن اتحادیه به حقوق ایالت‌ها بازمی‌گردند مرتبط کند.

دستیاران کاخ سفید می گویند، بایدن درک می کند که محافظت از حمایت از رأی دهندگان و روند انتخابات برای حفظ این دموکراسی اساسی است. به گفته مقامات، بایدن و معاون رئیس جمهور کامالا هریس روز سه شنبه در آتلانتا سخنرانی خواهند کرد تا بر نیاز فوری به تصویب قانون حق رای و جلوگیری از تضعیف روند شمارش آرا توسط مقامات حزبی ایالتی تاکید کنند. و در این مصاحبه، دونیلون قول داد که رئیس جمهور “این کار را انجام خواهد داد.”

سن تیم کین (D-Va.)، که قبل از تعطیلات تعطیلات با بایدن گفتگوی طولانی داشت، گفت که انتظار سخنرانی رئیس جمهور در ژانویه را دارد. 6، چهره عمومی چیزی باشد که پس از آن تبدیل به یک “کارزار تک به تک که او و سایرین در کاخ سفید انجام خواهند داد” برای رسیدن به سناتورهای دموکرات قبل از رای گیری در اواسط ژانویه خواهد بود.

کین با اشاره به دروغ های ترامپ در مورد دزدیده شدن انتخابات 2020 گفت: «او باید دروغ بزرگ را سوراخ کند، اما پادزهر دروغ بزرگ را نیز ارائه دهد. و من فکر می کنم پادزهر آن است [to] مشارکت راحت بیشتر مردم را تضمین کنید، از سیستم هایی که انتخابات را اجرا می کنند محافظت کنید، و سپس شمارش انتخابات را انجام دهید تا مطمئن شوید که مردم می توانند به آنها اعتماد کنند.

کین گفت: “این به اندازه رای قانون حقوق رای 1965 خواهد بود.” و من فکر می کنم جو بایدن این را می داند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme