شوره ورق گالوانیزه چبست روشهای پیشگیری و رفع شوره ورق گالوانیزه

همچنین عرض ورق ها اهمیت توجه به کاربردی که دارند می تواند مختلف باشد. ورق گالوانیزه اغلب از ضخامت ۰.۲ میلی متر تا ۵ میلی متر در بازار موجود است. شرکت فولاد فرتاک سورین، افتخار دارااست کلیدی 12 سال کار مستمردر راستا فروش و عرضه آهن آلات ساختمانی و صنعتی، خدمت رسان شما مشتریان عزیز باشد. در مسیر پیشرفت در بازار بورس آهن، همواره حسن صداقت، تعهدکاری، رعایت اصول خرید کننده مداری، تضمین کیفیت محصولات ملازم مهم پایین‌ترین ارزش اعلامی، چراغ رویه ما بوده است.

  • اگر در مورد تمیز کردن متاع خود نگرانی دارید، لطفاً با گالوانیزر یا GAA خویش مشورت کنید.
  • فروشگاه galvanize24 کلیدی سالها سابقه درخشان در حوزه فروش گونه های ورق‌های گالوانیزه، آماده ارائه مشاوره به شما دوستان هست.
  • در واقع می بایست این % کوتینگ به قدری باشد که از ایمنی و ضد آب بودن ورق گالوانیزه 0.6 میل اطمینان کافی حاصل نمود.
  • با توجه به نوسانات بازار برای اطلاع از هزینه دقیق چاپ بر روی ورق گالوانیزه میتوانید حساس شماره‌های درج شده در همین مطلب تماس بگیرید.
  • شرکت فولاد گالوانیزه کاشان در سال 1374 در شهرستان کاشان احداث گردید.

سطح ناهموار ورقها و زنگ زدگی آن موجب خوردگی پر سرعت تر و پوسیدگی آن ها می شود. این دسته ورقها به ادله هزینه کاهش گزینه توجه بعضا مشتریان قرار می گیرند، اهمیت همین هم اکنون به عامل مشکلات کیفی که همین نوع ورقها دارند، هنگام خرید همین نوع ورق دقت به بعضا نکات الزامی است. از ورق سیاه در صنایع مختلفی از گزاره ساختمان، خودروسازی، تانکر سازی، مخازن خاص، کشتی سازی و همینطور صنعت های سنگین فلزی و…
پارتاک فولاد فرهنگ وتمدن اهمیت پشتوانه سال ها تجربه و عمل در بازار آهن کشور ایران و بکار گیری مجموعه های فن ای، عملکرد نموده اهمیت شناخت نیاز های مخاطبان خود، مرجعی مطمئن و قابل اعتماد برای آن‌ها باشد. تجربه این سال ها فعالیت سبب ساز به وجود وارد شدن خریدی امن، آسان و ارزان برای خریداران عزیز شده است. آسرون گونه های ورق گالوانیزه را برای فعالیت‌های ساختمانی و ایجاد مهندسی ارائه می‌دهد. این ورق‌ها از معتبرترین برندهای حال حاضر بازار، همچون فولاد مبارکه اصفهان، هفت الماس، تاراز شهرکرد و امیرکبیر کاشان هستند و از ضخامت 0.5 تا 2 میلی‌متر تولید می‌گردند.

خبرگزاری کار ایران

ورق های گالوانیزه نوعی ورق فولادی بوده که به وسیله عنصر روی و از نحوه روند گالوانیزاسیون پوشش داده شده اند. این ورق ها شامل طیف وسیعی از ورق های فولادی گالوانیزه گرم و الکترو گالوانیزه می باشند. پوشش بر روی مهم تولید یک مانع مداوم، اجازه نمی دهد تا رطوبت و اکسیژن به فولاد برسند.
دسته‌بندی نشده
وقتی یک لایه بر روی به یک ورق فلز بیش تر شود، روی خویش زنگ زده یا از در میان می رود. اگر‌چه این ممکن میباشد به حیث منفی برسد، ولی در واقع یک آن‌گاه مثبت است. مقدار تجمع شوره بر بر روی ورق‌های گالوانیزه علاوه بر شرایط نگهداری و میزان رطوبت محیط، به فرایند ساخت ورق گالوانیزه نیز می‌تواند مربوط باشد. دیگر روشی که می‌تواند برای از بین بردن شوره زدن ورق گالوانیزه مورد به کارگیری قرار بگیرد بر روی اندود کردن است. در همین شیوه بایستی اهمیت استعمال از یک برس سیمی آغشته به مواد منحصر به فرد بخش‌های شوره زده و مهم خوردگی ورق گالوانیزه را روی اندود کنید.
اما سال های سال است که دیگر کمتر مواردی را از زنگ زدگی سطوح می بینیم. ادله آن استعمال از متریال های فلزی استاندارد در تولید اسباب و تجهیزات گوناگون می باشد. هیدروکسید اصلی رنگی سفید و شکلی پودر مثل بوده و تا حد متعددی به شوره سر انسان شباهت دارد. دارای دقت به حالت و مدتی که از ایجاد شوره پیشین باشد، ممکن هست در سه گونه کم، متوسط و زیاد بر مرحله ورق قرار بگیرد.

* ورق گالوانیزه به چه صورت ایجاد می شود؟

در واقع این مقدار ضخامت در طرز گرم حدود ۱۰۰ تا ۱۳۰ میکرون هست، در حالیکه ضخامت فلز بر روی در روش سرد نسبتاً ۲۵ میکرون اندازه‌گیری شده. نکته با همین هست که روی موجود در همین حوضچه می بایست به میزان ۹۸ % خالص باشه. همینطور دمای اون بایستی معادل ۸۱۵ تا ۸۵۰ جايگاه سانتی گراد باشه که توجه و رعایت این اصول منجر میشه که آهن کلیدی بر روی واکنش ظریف و صحت نشون دیتا و لایه ای که بر بر روی ورق فولاد تولید میشه، خیلی مستحکم و مقاوم بشه. برای ساخت بدنه کانکس از ورق گالوانیزه فرم‌دهی به کارگیری میکنند و جنس فولادی آن قابلیت جوشکاری در ساخت سازه‌ها را فراهم می‌کند. به ادله سبک بودن در ساختمان های اسکلت فلزی یکپارچگی اعضای سازه، سرعت عملیاتی بالا از همین مدل ورق گالوانیزه فرم دهی به کار گیری می‌کنند.

ارائه آخری اخبار در گزینه بازار آهن و ارزش محصولات آهنی

در واقع اگر سطح ورق، در گیر خراشیدگی گردد، دیگر آهن آن اکسید نمی شود بلکه بر روی آن، اکسید می گردد. بدین ترتیب ورق گالوانیزه به جهت مکان هایی که حیاتی آب سروکار دارند و یا این که مقدار رطوبت مضاعف بالا هست پیشنهاد می شود. در کارگاه ورق گالوانیزه به دو رخ حساس اسم های رول فرم و فابریک ساخت می نمایند . ورق گالوانیزه های رول فرم کلیدی ضخامت ۱۸ صدم میلی متر تا ۶ میلی متر می باشد. وزن هر کویل همین جور ورق دارای دقت به عرض و طول آن فی مابین 5 تا 7 تن می باشد.

ضخامت پوشش های گالوانیزه

بر اثر میزان ناخالصی فلز روی در حوضچه های مذاب، کریستال هایی بر روی تراز ورق تشکیل می شود که در اصطلاح به آن ها گل می گویند. مقدار و میزان ی کریستال­ ها به دو ادله سرعت سرد شدن ورق و میزان سرب موجود در حوضچه فلز بر روی متعلق است. به طور کلی کلیدی به نقل از تارنما خبرگذاری فاصله گرفتن از سطح آهن میزان کریستال ­ها فراوان می ­شود و هر چه ناخالصی کمتر باشد گل گانوانیزه کمتر می باشد. این جور ورق بر اساس میزان کریستال به سه مدل ورق گالوانیزه گل درشت ، ورق گالوانیزه گل ریز و ورق گالوانیزه بدون گل تقسیم بندی می شود.
در جاهایی که از ورق گالوانیزه به کارگیری می‌شود، دیگر نیاز به پرداخت هزینه خاصی برای نگه‌دای وجود ندارد. مگر همین که پوشش روی سطحی همین ورق‌ها مبتلا آسیب شود که مهم هزینه اندکی قابلیت و امکان ترمیم مجدد آن وجود خواهد داشت. اما از آن جایی که قابلیت و امکان خوردگی و زنگ زدگی ورق‌های روغنی بسیار است، اهمیت به کارگیری از روش‌های متعدد بایستی از صورت دادن همین رخداد پرهیز کرد. به طور کلی، هزینه نگه‌داری از ورق‌های گالوانیزه خیلی کم‌تر از این هزینه به جهت ورق‌های روغنی است. بها هر یک از ورق‌های روغنی و گالوانیزه مهم اعتنا به کارداران متعددی از پاراگراف ابعاد، استانداردها، کمپانی سازنده و میزان مرغوب بودن مواد اولیه گزینش می‌شود.
آنچه در این مطلب به آن پرداخته شد، به جهت شناخت مختصر مهم کاربردها، مزیت‌ها و مشخصات ورق گالوانیزه است. مهم‌ترین برهان به کار گیری از آن، بالا بودن مقاومتش در برابر رطوبت و زنگ زدگی است. از سوی دیگر نسبت به ورق استیل ضدزنگ، ارزان‌تر است و مهم تهیه و تنظیم آن می‌توان در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرد. او‌لین چیزی که درباره ورق گالوانیزه توجه شما را به خویش جلب می‌کند، پوشش لعابی آن میباشد که گمان می‌کنید همه متریال همین ورق از این پوشش است. در حالی که این ورق فلزی را از ورق‌های فولادی تنظیم می نمایند و آن گاه بر روی آن را با پوششی از متاع روی یا این که زینک می‌پوشانند.
ورق گالوانیزه از گزاره محصولات پرکاربرد و مهمی می باشد که در دنیای امروز مضاعف آیتم دقت قرار می گیرد.. امروزه صنایع متفاوت به دنبال خرید ورق گالوانیزه کلیدی بها مناسب و کیفیت مطلوب هستند. در همین طرز تمام سطح ورقه های آهنی با فلز بر روی پوشانده می شود بنابراین دست اندرکاران محیطی متفاوت نمی توانند به ورقه آهنی آسیبی وارد کنند. قدمت همین کالا در وضعیت معمولی در بین 20 تا 30 سال می باشد البته بدیهی می باشد که موقعیت آب و هوایی و ویژگی های ورق گالوانیزه می تواند مقدار ارتفاع عمر این فرآورده را تغییر‌و تحول دهد.

* قیمت ورق گالوانیزه

به طور کلی می‌توان جمع‌بندی کرد که ورق گالوانیزه استحکام و سختی بالاتری نسبت به ورق سیاه دارد. ورق سیاه از گونه ورق فولادی اساس و ورق گالوانیزه از جور ورق فولادی ثانوی است. ورق‌های فلزی گالوانیزه مضاعف مقرون به صرفه و کاربردی هستند و از آنان در ایجاد پل‌ها، دروازه‌ها و نرده‌ها، ساخت خودرو، سقف ساختمان، چراغ‌های خیابان و حتی در استادیوم به کارگیری می‌شود. ایجاد همین ورق به جهت او‌لین توشه در فرانسه و در سال 1837 انجام شد و در درحال حاضر حاضر در تمام عالم شناخته شده میباشد و کاربرد مضاعف متعددی هم دارد.

زنگ زدگی فولاد

اگر پوشش روی خراشیده شده و آسیب ببیند، همچنان از فولاد زیرین مراقبت شده و زنگ نمی‌زند. ۹- دیگر تقریبا کار ما کل شده، فقط می بایست یک سری نکته را به جهت مهیا نمودن ورق‌ها و روانه کردن آن ها به بازار رعایت کنیم. بعد از درآوردن ورق از وان مذاب، آن را خنک‌کاری می‌نمایند و پس از خنک‌کاری نوبت به تمیزکاری و بازرسی پایانی می‌رسد.
در بخش اعظمی از موارد و به خصوص در سازه‌های بزرگ که از ورق‌های فولادی در ساخت‌شان استعمال شده است، در دوره‌های معین آن ها را مورد بازرسی قرار می‌دهند. همین بازرسی‌ها گاه به صورت چشمی و گاه کلیدی انجام آزمایش‌هایی صورت می‌گیرند که در این مورد نیز می‌توان تفاوت ورق روغنی و گالوانیزه را مشاهده نمود. مهم‌ترین خصوصیت مشترکی که هر دو مدل ورق‌های روغنی و گالوانیزه دارند، مقاومت بالای آنان در برابر زنگ زدگی و خورده شده است. ولی این خصوصیت نیز در هر دو آن‌ها یکسان نبوده و به طور معمول در ورق‌های گالوانیزه بیش‌تر مشهود است. یک پوشش گالوانیزه استاندارد و مهم میزان مرغوب بودن می‌ تواند قدمت مفیدی در حدود ۷۰ سال داشته باشد. در عوض، در این فرایند از جریانی الکتریکی در یک محلول الکترولیتی به کار گیری خواهد شد تا یون ‌های بر روی را به فلز اهمیت انتقال دهد. همینطور می توان پالاینده‌ های دانه ‌ای را هم به آن افزود که به حصول اطمینان از یک پوشش رویی صاف بر روی فولاد یاری می نماید. صحیح نظیر مراحل پیش گالوانیزه سازی، الکتروگالوانیزاسیون نیز به رخ پیاپی بر بر روی کاغذ فلزی اعمال خولهد شد. از گزاره مزایای این فرایند، ضخامت دقیق پوشش و پوشش یکنواخت ضخامت آن است. اهمیت همین وجود به طور معمول همین پوشش از پوشش حاصل شده به وسیله ی نحوه ی گالوانیزه سازی گرم رشته رشته ‌تر بوده که می ‌تواند باعث کاهش حفاظت در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی گردد.

فولاد گالوانیزه ترکیبات فلزی منحصربه‌فردی دارد

حالا که پاسخ سوال کاربرد ورق گالوانیزه چیست را گرفتید، وقت آن هست که اشکال گالوانیزه نمودن را بدانید. ورق گالوانیزه به روش های مختلفی نظیر غوطه وری گرم، غوطه وری سرد، پوشش دهی مکانیکی، اسپری نمودن و رنگ کردن ایجاد می شود. به جهت محفظه های اسیدی عموما گالوانیزاسیون به شیوه غوطه وری گرم و به جهت گوشه و کنار های مرطوب گالوانیزاسیون به طریق غوطه وری سرد مناسب خیس است.

* استانداردهای ورق گالوانیزه

درنتیجه، فلز اهمیت بر بر روی مذاب غوطه ور می‌ شود و پیوندی متالورژیکی تولید می نماید. از گزاره مزایای همین شیوه می‌ اقتدار به مقرون به صرفه بودن، قابلیت اعمال سریع و همینطور ایجاد شکل‌ های پیچیده اشاره نمود. اهمیت این ‌حال، پوشش پایانی در همین طرز نسبت به دیگر روش‌ های گالوانیزه سازی ناهمگن می باشد.
ورق سیاه ST33 که اصلی نام ورق سیاه ST37 هم شناخته می شود در صنعت و ساختمان کاربرد چشمگیری دارد. در آیتم ضخامت برگه ها هم باید گفت که ضخامت آن ها از 1.8mm تا 100mm متغیر بوده و انتخاب بها برگه ها هم بر اساس ضخامت و تعداد کربن های به عمل رفته در کاغذ ها می باشد و همین دلیل در گزینش مقدار وزن ورق نیز بی اثر گذاری نیست. گالوانیزاسیون سرد باطن یک وان سرد انجام می شود که یک حالت الکتروشیمیائی قیمت ورق گالوانیزه رنگی به‌وجود می آورد و الکترود روی، روی قطعه می نشیند و تفاوت زیادی دارای رنگ ندارد. ضمناً در جاهائی از تکه که الکتریسیته مستقر قرار می گیرد آبکاری انجام می شود. در همین نوشته قصد داریم به عارضه ها استفاده از ورق گالوانیزه رنگی در ساندویچ پانل اشاره نماییم. پس از خروج از حمام روی، مقاطع فلزی پوشش دیتا شده خشک شده و آنگاه در کوره‌هایی قرار می‌گیرند تا چسبندگی پوشش و فلز راستا کامل شدن گردد.
از این رو، ورق گالوانیزه یک عدد از اشکال مقاطع پرکاربرد به شمار می‌رود. در این مقاله، درباره طرز چک قیمت هر متر مربع ورق گالوانیزه دعوا خواهیم کرد. در همین نحوه ورق‌های فولادی در دمای ۱۲۰ سکو سانتی‌گراد حرارت می‌بینند. در ادامه پوشش بر روی به رخ یک نوار پیوسته و در دمای ۴۵۰ مرتبه سانتی‌گراد بر بر روی ورق گالوانیزه قرار می‌گیرد.

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید