سفیر سابق ناتو وارد سر پوتین شد

[ad_1]

سفیر واکر: در بدترین حالت، روسیه تهاجم بزرگی را به اوکراین آغاز خواهد کرد، که در تلاش است تا کل کشور را تصرف کند و اوکراین را به روسیه بازگرداند، همانطور که در مورد اتحاد جماهیر شوروی انجام شد. می دانید که این امر باعث ایجاد نبردهای عظیم در داخل اوکراین می شود. اوکراینی‌ها بسیار توانمندتر از سال‌های 2014 و 2015 هستند. در اوکراین مقاومت داخلی وجود خواهد داشت و این بار در مقایسه با سال‌های 2014، 2015، زمانی که کریمه و تهاجم به دونباس بود، کمک زیادی به اوکراین خواهد شد. بنابراین من فکر می‌کنم که کشورها آمادگی بیشتری برای کمک دارند. این منجر به درگیری گسترده تر با روسیه می شود که حتی می تواند روسیه را به عنوان بخشی از دکترین خود به فکر استقرار تسلیحات هسته ای سوق دهد. اگر این اتفاق بیفتد واقعاً به شکلی بزرگ و وحشتناک تشدید می شود. به نظر من این سناریو محتمل نیست. من فکر می‌کنم آنچه که بسیار محتمل‌تر است این است که روسیه واقعاً به اوکراین حمله می‌کند، اما این کار را در جنوب، شرق، شاید در چند جبهه در شمال انجام می‌دهد و همچنین سعی در تصرف قلمرو بیشتر دارد، این کار را سریع انجام می‌دهد و سپس تلاش می‌کند یا می‌خواهد. آتش بس جدیدی داشته باشید من فکر می کنم آنها علاقه مند به اتصال کریمه با سدهای شمال کریمه هستند که کریمه را با آب تغذیه می کردند. و من فکر می کنم آنها علاقه مند هستند که کریمه را از طریق زمینی با دونباس و روسیه وصل کنند. به عنوان مثال، این شامل کل ساحل دریای آزوف، شهر ماریوپل می شود و این یک قلمرو همسایه ایجاد می کند که همه اینها را به خود قلمرو روسیه متصل می کند. و سپس خواهیم دید که آیا او آن را اینگونه رها می کند، آیا آن را به عنوان یک کشور مستقل از نووروسیا به رسمیت می شناسد یا تصمیم به پیوستن به روسیه می گیرد. من فکر می کنم پس از آن بسیاری از این چیزها ممکن است. حتی در این راه، نبردهای جدی رخ خواهد داد، افراد کشته خواهند شد، پناهندگانی وجود خواهند داشت که نیروهای اوکراینی انتقام خواهند گرفت. اگر این کار را انجام دهند، یک جنگ بزرگ و گیج کننده خواهد بود. اما روسیه نیروی نظامی برتری دارد، به ویژه نیروی هوایی و نیروی دریایی برتر، و به نظر من می تواند پیروز شود. اما فکر می‌کنم این سناریوی محتمل‌تری است و فکر می‌کنم تلاش‌های دولت و ناتو و متحدان اروپایی در حال حاضر برای جلوگیری از آن تلاش می‌کنند.»

درباره انگیزه های پوتین

رایان لیزا: صحبت های زیادی وجود دارد و اخیراً از رئیس جمهور بایدن شنیدیم که او [Putin] با ادغام مجدد همه کشورهای شوروی سابق هدایت می شود. می‌خواهم نظر شما را بدانم که آیا این درک درستی از پوتین در طول زمان و دهه‌ها است یا خیر، که او دیدگاه کمی جاه‌طلبانه‌تری نسبت به آنچه واقعاً می‌توان بازیابی کرد، دارد. فکر نمی‌کنم کسی واقعاً فکر کند استونی، لتونی و لیتوانی هرگز به عقب برگردند. او باید – به من بگو، اگر اشتباه می کنم – کاملاً دچار توهم شده که این را باور کند. پیشینه ای در مورد آموزش “پوتینیسم” خود و آنچه در مورد اهداف و مقاصد آن در اینجا می بینید و آنچه آنها را هدایت می کند به ما ارائه دهید.”

سفیر واکر: «این سال صدمین سالگرد تأسیس اتحاد جماهیر شوروی است. 30 دسامبر 2022 صدمین سالگرد آن خواهد بود. اتحاد جماهیر شوروی در قلمرو امپراتوری روسیه سابق تأسیس شد و من فکر می کنم که در تلاش است روسیه بزرگتری را در قلمرو اتحاد جماهیر شوروی سابق بسازد. او پیش از این کنترل امنیت بلاروس را به دست گرفته است. او کنترل نیروهای امنیتی قزاقستان را به دست گرفت. او بخشی از گرجستان را فتح کرد. قبلا بخشی از اوکراین گرفته شده است. او بخشی از مولداوی را اشغال می کند و من فکر می کنم که او آن را برای انجام کارهای بیشتر افزایش می دهد. بنابراین این یک چیز است، بازسازی روسیه بزرگ است. نکته دوم این است که او از دستور امنیتی اروپا که از دهه 1970 با توافق هلسینکی اجرا شده است، خشمگین است. اگر یادتان باشد، پس از جنگ جهانی دوم با استالین در یالتا توافق شد که اروپا را به شرق و غرب تقسیم کند و [these] دو حوزه نفوذ من فکر می کنم توافق هلسینکی به طور موثر اصول را در اروپا تغییر داده است و می گوید نه، نگاه کنید، هر کشوری یک کشور مستقل است. هر کشوری حق استقلال خود را دارد، حق انتخاب جهت گیری امنیتی خود را دارد. تغییر مرزها با زور، تهدید یا توسل به زور در اروپا و دخالت در امور داخلی دیگر کشورها نباید صورت گیرد. همه این اصول، که در سال 1975 ایجاد شد – لزوماً به طور کامل اجرا نمی شوند، زیرا پیمان ورشو و اتحاد جماهیر شوروی هنوز وجود داشتند – اما اینها اصولی بودند که با اتحاد جماهیر شوروی، با ناتو، با پیمان ورشو موافقت کردند. و زمانی که این کشورها پس از سال‌های 1989 و 1991 فرصت آزادی را پیدا کردند، بسیاری از آنها دموکراسی، اقتصاد بازار، پیوستن به ناتو، پیوستن به اتحادیه اروپا و بخشی از یک واحد دفاع شخصی جمعی در اروپا را انتخاب کردند. پوتین می خواهد که این موضوع برعکس شود. او می خواهد به یالتا بازگردد. او می‌خواهد به حوزه نفوذ روسیه بازگردد که همه در اروپا آن را به رسمیت می‌شناسند و این همان چیزی است که او در دسامبر به ایالات متحده و ناتو پیشنهاد داد. [2021] همه چیز هستند.”

درباره ژئوپلیتیک و زمان

رایان لیزا: یک سوال این است که چرا اکنون و چرا با بایدن و نه با روسای جمهور قبلی آمریکا؟ فکر می کنید این لحظه چه چیزی او را مجبور به این تصمیم کرد؟ نظرات زیادی به خصوص در جناح راست وجود دارد که خروج از افغانستان به نوعی منجر به این تصمیم شد زیرا باعث شد بایدن در ایالات متحده ضعیف به نظر برسد. برخی دیگر نظر مخالف دارند و می گویند که در واقع خروج از افغانستان باعث شده پوتین متوجه شود که بایدن به خوبی از جایی که ارتش آمریکا باید باشد آگاه است. جهان و این ممکن است بهترین زمان برای متعهد کردن بایدن به آنچه که معماری امنیتی اروپا باید به نظر برسد و شاید تجدید نظر در آن باشد. پس به نظر شما چرا و چگونه تغییر رئیس جمهور آمریکا نظر او را تغییر داده است؟

سفیر واکر: او در سال 2014 به اوکراین حمله کرد. اما این سطح جدیدی از تهدید است. و من فکر می کنم چندین عامل در اینجا وجود دارد. او یکی از آنهاست [that] او هم در ایالات متحده و هم در اروپا ضعف می بیند. در اینجا او تمرکز زیادی بر مشکلات داخلی و آشفتگی داخلی در ایالات متحده در مورد دموکراسی خودمان می بیند. پس این هم یک فرصت است. شما به افغانستان اشاره کردید و به نظر من این یک عامل مهم است: اینکه او دید که ایالات متحده شکم استفاده از زور را ندارد. که ازش خسته شدیم ما می خواهیم عقب نشینی کنیم. ما نمی خواستیم حتی 2500 سرباز را در افغانستان نگه داریم، و هرج و مرجی که پس از عقب نشینی ما به وجود آمد، فکر می کنم چیزی بود که همه در سراسر جهان از جمله پوتین دیدند، و او فکر کرد، خب، ایالات متحده دیگر درگیر نیست. در تمرینات قدرت در جهان مانند گذشته بود و این وضعیت ممکن است برای همیشه ادامه پیدا نکند. روسیه به مرور زمان در حال ضعیف شدن است. اوکراین به مرور زمان در حال تقویت است. ناتو می تواند بهبود یابد، ایالات متحده می تواند بازگردد. بنابراین این زمان خوبی برای اقدام است.”

جواب

رایان لیزا: بیایید در مورد پاسخ ناتو تا کنون و به ویژه پاسخ کاخ سفید صحبت کنیم. بیایید با نوع نگاه اجمالی شما از نحوه مدیریت بایدن با این بحران تا کنون شروع کنیم. تو اوایل انتقادی بودی فکر می‌کنم اخیراً کمی پیچیده‌تر شده‌اید، اما نظر خود را در مورد اینکه کجا این کار را به درستی انجام داده‌اند و فکر می‌کنید تا کنون کجا شکست خورده‌اند، به ما بگویید.»

سفیر واکر: «خب، می‌دانید، چیزی که من فکر می‌کنم در حال حاضر مثبت است این است که ما بالاخره وارد یک رژیم فعال می‌شویم، و این چیزی است که من نیز از آن انتقاد می‌کنم. فکر نمی کنم به اندازه کافی سریع به آنجا رسیدیم. ما ساخت ارتش روسیه را در پاییز دیدیم و می دانستیم که این یک حرکت تهدیدآمیز است. فکر می کنم 17 دسامبر بود که روسیه پیشنهادات خود را به ایالات متحده و ناتو ارائه کرد و خواستار بازنویسی معماری امنیتی اروپا شد. من فکر می‌کنم که ما باید همین الان خیلی واضح می‌گفتیم. اینها غیر قابل قبول است. ما برای آنها مذاکره نمی کنیم و باید چیزهایی را در نظر می گرفتیم که موقعیت ما را در میدان تقویت می کرد تا برای پوتین روشن شود که نه تنها این پیشنهادها را رد می کنیم، بلکه از اصول خود نیز دفاع می کنیم. من فکر می کنم این جایی است که ما امروز هستیم. ما اکنون رئیس جمهور بایدن را داریم که 8500 سرباز آمریکایی را فعال کرده است. ما کشورهای ناتو را داریم که نیروها را در بخش شرقی ائتلاف مستقر می کنند تا به متحدان در آنجا اطمینان خاطر دهند. اکنون برخی از متحدان شرق در حال انتقال تجهیزات نظامی هستند که ما به برکت آمریکا به اوکراین داده ایم تا این کار را انجام دهند و آمریکا کمک های امنیتی خود را به اوکراین افزایش داده است. اینها همه کارهایی است که ما می توانستیم و باید در ماه دسامبر انجام می دادیم، و فکر می کنم تأثیر بیشتری از آنچه امروز می بینیم بر تفکر پوتین می گذاشتیم. من هنوز فکر می کنم که ما فرصت اعمال برخی تحریم ها علیه روسیه را داریم.”

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesbuy stripe accountNovagrageciktirici hapsu tesisatçısıEvlilik Büyüsü