آیا تا به حال با تکان دادن دست و مچ دست روز کاری خود را تمام کرده اید ، تمام روز سعی در از بین بردن درد و کرنش از تایپ کردن در رایانه دارید؟ اینها فقط تأثیرات کوتاه مدت است که ممکن است از کار در یک فضای غیر ارگونومیک احساس کنید. نادرست نشستن هنگام کار در رایانه حتی می تواند منجر به مشکلات مزمن سلامتی شود که ممکن است کار را دردناک یا حتی غیرممکن کند. خبر خوب این است که درد و اثرات مضر را می توان با استفاده صحیح از یک سینی صفحه کلید ارگونومیک جلوگیری کرد. شاید در مورد آنها زیاد فکر نکنید ، اما سینی های صفحه کلید در واقع یکی از مهمترین قسمت های تنظیم محل کار شما هستند.

سینی صفحه کلید چیست؟
میز پذیرش کوچک
یک سینی کیبورد به راحتی به سطح کار شما متصل شده و صفحه کلید و ماوس شما را نگه می دارد. سینی قابل جابجایی است تا بتوانید در بهترین حالت ارگونومیک تایپ و کار کنید. در حین تایپ کردن ، بازوهای شما باید به راحتی در کناره های خود قرار گیرد (شانه های شما به طور طبیعی آویزان باشد) ، به راحتی می توانید با آرنج های خود در بین 90 تا 120 درجه به کلیدهای منزل برسید و دستان شما باید در یا دقیقاً زیر آنها باشد. آرنج و به موازات کف. همچنین می خواهید اطمینان حاصل کنید که صفحه کلید و ماوس شما نزدیک یکدیگر و در همان سطح هستند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه راه اندازی ایستگاه کاری ارگونومیک اینجا کلیک کنید

چرا به یکی نیاز دارم؟
نشستن در وضعیت صحیح ارگونومیک به کاهش استرس و کرنش ، از بین بردن اثرات سلامتی مانند درد مچ دست ، شانه و گردن و حتی سندرم تونل کارپ کمک خواهد کرد. سینی کیبورد نه تنها می تواند به مبارزه با اثرات بهداشتی ضعیف کمک کند ، بلکه می تواند به بهبود راحتی شما کمک کند در حالی که در رایانه خود هستید که می تواند منجر به بهره وری بیشتر شود. اگر احساس بهتری دارید قادر به کار طولانی تر خواهید بود. علاوه بر اینکه احساس بهتری می کنید ، سینی های صفحه کلید می توانند با از بین بردن درهم و برهمی و ایجاد فضای بیشتر برای کار ، میز شما را بهتر به نظر برسند.

چگونه یک سینی صفحه کلید انتخاب کنم؟
در هنگام انتخاب سینی صفحه کلید صحیح برای منطقه کاری شما چندین نکته وجود دارد:

نصب
سینی صفحه کلید شما باید به فضای کاری موجود شما سوار شود ، بنابراین می خواهید اطمینان حاصل کنید که سطح آن می تواند پیچ ​​های موجود در قسمت زیرین را بپذیرد. مواد چوب و چوب مانند ، دلبستگی سینی های صفحه کلید را به خوبی می پذیرند ، در حالی که شیشه و سایر سطوح ممکن نیست. اگر ایستگاه کاری شما پیچ نداشته باشد ، سینی های صفحه کلید وجود دارند که می توانند با استفاده از نوارهای چسب بسته شوند. شما همچنین باید به شکل فضای کاری خود و جایی که می خواهید سینی صفحه کلید خود را وصل کنید ، توجه کنید و سپس عمق زیر میز خود را اندازه بگیرید تا طول مسیر مورد نیاز خود را تعیین کنید.

در اینجا نگاهی دقیق تر به گزینه های نصب وجود دارد:

آهنگ – برای اطمینان از عملکرد آن در منطقه در دسترس ، باید مسیر خود را بسته به شکل میز خود انتخاب کنید. طول آهنگی که شما انتخاب می کنید همچنین تعیین می کند که سینی کیبورد در هنگام استفاده از آن نمی تواند زیر میز شما باشد یا خیر. در حالی که این مسیر به فضای بیشتری احتیاج دارد ، امکان تنظیم بیشتر و دامنه حرکت را برای شما فراهم می کند تا بتوانید از نظر ارگونومیکی در مسافت های مختلف از محل کار خود بنشینید. این ویژگی همچنین برای استفاده در یک فضای کاری مشترک از افراد با اندازه های مختلف بسیار عالی است.

نکته حرفه ای: اگر یک نوار موجود یا مانع دیگری در فضای کاری شما وجود دارد که دوست دارید آهنگ مورد نظر خود را سوار کنید ، ممکن است نیاز به خرید شلواری داشته باشید که می تواند بین قسمت زیر میز و مسیر شما قرار گیرد تا بتوانید پایین آویزان شوید. بیش از انسداد
میز پذیرش خمیده
Trackless – اگر سیستم (عمق) برای نصب سوار بر روی سطح کار خود ندارید ، سیستم های بدون مانیتور گزینه ای هستند. این پایه ثابت به سادگی به قسمت زیرین فضای کار شما متصل شده و به شما امکان می دهد سینی صفحه کلید خود را برای استفاده بیرون بکشید. اگرچه این تایپ از نوع مناسب در جایی که فضا محدود است ، انعطاف پذیری سایر سینی های صفحه کلید را از آنجایی که ثابت است به جای یک مسیر ندارد.

میز پذیرش خمیده
هیچ ابزاری لازم نیست – اگر قادر به پیچیدن سوار بر قسمت زیر فضای کاری خود نیستید یا نمی خواهید ، این نوع سیستم نصب شما ممکن است لازم باشد. این نوارها به نوارهای چسبنده وصل می شوند که در این صورت آهنگی را نگه می دارند که به سینی صفحه کلید اجازه می دهد تا به راست به چپ حرکت کند. این امر نیاز به ابزار را از بین می برد ، اما همچنین بدان معنی است که این نوع آهنگ ممکن است به اندازه گزینه های دیگر محکم یا مطمئن نباشد.

کوتاه – این نوع از مکانیسم برای فضای کاری که به اندازه کافی عمیق به جای یک مسیر استاندارد ساخته شده است. یک بازوی کوتاه معمولاً دامنه تنظیم کوچکتری دارد و به شما امکان می دهد که سینی در هنگام استفاده از فضای کار شما هنوز هم ذخیره نشود.

میز پذیرش خمیده
Wall Mount – این گزینه نصب به شما امکان می دهد سینی صفحه کلید خود را به هر دیواری وصل کنید که می تواند فضای میز مهم را برای شما ذخیره کند. این نوع سوار شما را قادر می سازد سینی صفحه کلید خود را به پهلو و بالا و پایین بکشید یا آن را به سمت بالا و خارج از مسیر بچرخید. نصب دیوارها گزینه ای برای هر دو محل کار ایستاده و نشسته است.

مکانیسم ها
مکانیسم همان چیزی است که به شما امکان می دهد سینی صفحه کلید خود را تنظیم کنید. این سازوکار ، سکوی صفحه کلید خود را به مسیر متصل می کند و همان چیزی است که ارتفاع و شیب سینی صفحه کلید را تنظیم می کند.

مکانیسم های مختلفی برای انتخاب وجود دارد:

استاندارد – با استفاده از یک سینی کیبورد استاندارد می توانید یک دستگیره را تنظیم کنید تا ارتفاع و شیب سینی شما تنظیم شود. سینی های استاندارد هنگام ایستادن یا نشستن باید استفاده شوند. در حالی که توانایی تنظیم آنها خوب است ، در صورت نیاز به انجام چنین کاری ، وقت گیر است.

بلند کردن و قفل کردن – سینی کیبورد بالابر و قفل به شما امکان می دهد دقیقاً این کار را انجام دهید: سینی خود را بلند کنید و بدون استفاده از دستگیره یا اهرم آن را در ارتفاع دلخواه خود قفل کنید. این باعث می شود تنظیمات در فضای کاری شما سریع و آسان انجام شود. شیب را نیز می توان با استفاده از یک دستگیره واحد تنظیم کرد.

ایستاده ایستاده – مکانیسم تحصن ایستاده می تواند بالاتر از فضای کاری شما باشد و به شما امکان می دهد در حالت نشسته یا ارگونومی در وضعیت صحیح قرار بگیرید. اگر این گزینه را انتخاب کنید می خواهید اطمینان حاصل کنید که سینی می تواند به اندازه کافی بلند شود تا ارتفاع شما در حین ایستادن جای بگیرد ، و همچنین باید مانیتور خود را تنظیم کنید و همچنین می توانید با استفاده از بازوهای قابل تنظیم مانیتور کنید. اطلاعات بیشتر در مورد بازوی مانیتور

Double Arm / Drawer – مکانیزم بازوی دوبل یک کشو کیبورد است که به راحتی از زیر سطح کار شما بیرون می آید. گزینه اصلی و غیر قابل تنظیم نسبت به سایر سینی های کیبورد ارزان تر است و ممکن است به دلیل نقاط ضمیمه ای چند ضلعی ، کمبود آب را فراهم کند ، اما این کشوها فاقد مزایای ارگونومیکی مورد نظر هنگام استفاده از سینی های کیبورد هستند.

بستر، زمینه
نوع سکویی که برای سینی صفحه کلید خود انتخاب می کنید به نوع صفحه کلید مورد استفاده شما ، میزان فضای موجود در شما بستگی دارد و اگر قصد دارید از یک سکوی جداگانه برای موس خود استفاده کنید:

میز پذیرش خمیده
سکوی استاندارد / مستطیل – سکوهای مستطیل با بیشتر سینی های صفحه کلید کار می کنند. شما می خواهید فضای کاری خود را اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید این سیستم عامل در این سکو قرار دارد و باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید یک سکوی جداگانه برای ماوس خود خریداری کنید. اگر شما نباشید ، باید مطمئن شوید که این پلتفرم فضا برای نگه داشتن صفحه کلید و ماوس شما دارد.

Big / Wide – در صورت عدم علاقه به خرید یک سیستم عامل جداگانه موس ، می توانید صفحه کلید و موس را در کنار یکدیگر نگه دارید. شما می خواهید صفحه کلید و ماوس خود را اندازه گیری کنید تا عرض سکوی مورد نیاز خود را تعیین کنید.

میز پذیرش خمیده
شکل طبیعی – اگر از یک صفحه کلید به شکل طبیعی استفاده می کنید ، به یک سکوی هماهنگ نیاز دارید ، زیرا ممکن است یک سیستم عامل استاندارد کار نکند. دوباره می خواهید اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید این پلت فرم در صورت لزوم از صفحه کلید یا صفحه کلید و ماوس شما استفاده می کند.

علاوه بر اندازه و شکل سکوی سینی صفحه کلید ، موارد دیگری نیز باید در نظر بگیرید:
مواد –
سکوها از چندین نوع مواد ساخته شده اند:
پلاستیک : این سیستم عامل ها جزء ارزان ترین ها هستند ، اما گزینه کمتری محکم نیز هستند. یک جایگزین نزدیک برای سیستم عامل های پلاستیکی آنهایی هستند که از مواد فنولیک ساخته شده اند و یک ترکیب آلی است.

اگر می خواهید سکوی سینی کیبورد شما با میز کار شما مطابقت داشته باشد ، ممکن است یکی از آنها از چوب چند لایه ساخته شود. گزینه های چوب چند لایه ضخیم و به نوبه خود بسیار پایدار است. در حالی که این یک ویژگی خوب است ، همچنین تنظیم این سیستم عامل ها را حجیم تر و سخت تر می کند و حتی می تواند باعث مشکلات پاکسازی زانو شود.

قیمت کیبورد کامپیوتر ارزان اگر به دنبال یک سکوی سینی صفحه کلید تقریبا غیر قابل خراب کردن هستید ، یکی از فلز را می خواهید. سکوهای فلزی تمایل به هزینه کمی بیشتر دارند اما بسیار سخت ، پایدار و دارای مشخصات پایین تری هستند که برای ترمیم زانو مناسب است.

پد مچ دست / پشتیبانی کف
میز پذیرش خمیده
پدهای مچ دست و تکیه گاه کف دست می توانند تایپ را راحت تر کرده و همچنین مچ شما را صاف نگه دارند. بالشتک معمولاً در کف یا ژل نرمتر موجود است. بعضی از پدهای مچ دست و تکیه گاه کف دست به سکو وصل شده اند ، برخی دیگر قابل جابجایی هستند بنابراین اگر می توانید فضای کار را با کاربر دیگری به اشتراک بگذارید آنها را تمیز کرده یا آنها را خاموش کنید.

نکته: پشتیبانی از کف دست مانند سایر گزینه ها دوام ندارد. به عنوان مثال ، اگر شما می خواهید آرنج های خود را روی سینی صفحه کلید خود قرار دهید ، قوام پشتیبانی ژل در واقع از فشار تغییر می یابد و باعث می شود شکل و فرم خود را از دست بدهد.

سطح ماوس
یک سیستم عامل ماوس به ماوس اجازه می دهد تا در موقعیت ارگونومیک و در دسترس آسان از صفحه کلید خود قرار گیرد. این امر کشش غیرضروری را برای دستیابی به آن از بین می برد ، به علاوه باعث می شود که ماوس خود را از دسترس ایمنی دور نکنید که می تواند منجر به درد و فشار عضلات شود.

اگر تصمیم دارید یک سکوی جداگانه برای نگه داشتن ماوس خود داشته باشید ، گزینه های مختلفی وجود دارد:

ثابت – یک سکوی ثابت ماوس به بقیه سینی صفحه کلید وصل شده است. موس شما را نگه می دارد ، اما نمی تواند منتقل شود.

مفصل گردنده – یک پیچ و تاب و سطح دارای موس خود را در هنگام استفاده و پس از آن صرفه جویی در فضا توسط چرخش در زیر میز خود را هنگامی که آن را مورد نیاز است. با این حال ، هنگامی که سیستم عامل خود را دور نگه دارید ، باید مکانی برای ذخیره موس خود پیدا کنید. همچنین می خواهید فضای کاری شما به اندازه کافی گسترده باشد که هم در صفحه کلید و هم در سیستم عامل ماوس قرار بگیرد.

قابل جدا شدن – سیستم عامل های قابل جدا شدن موس می توانند بسته به اینکه راست یا چپ باشند یا در فضای کار خود جا داشته باشند ، به جلو ، عقب یا از یک طرف سینی به طرف دیگر منتقل شوند. این نوع سکو برای مناطق مشترک کار نیز مناسب است. مجدداً می خواهید مطمئن شوید که منطقه کاری شما هم یک سکوی سینی صفحه کلید و هم یک سکوی موس قرار دارد

ملاحظات دیگر
مونتاژ – مونتاژ و نصب سینی صفحه کلید خود بستگی به نوع خریداری شما دارد. یک مورد که شما می خواهید قبل از خرید خود بررسی کنید ، ترخیص نصب مورد نیاز هر یک از سینی های صفحه کلید است تا اطمینان حاصل کنید که با ایستگاه کاری و فضای کار شما کار می کند.

انطباق ADA – اگر به دنبال سینی صفحه کلید سازگار با ADA هستید ، تعداد زیادی در دسترس است. محصولات سازگار با ADA نتیجه قانون آمریکایی های دارای معلولیت در سال 1990 است و به گونه ای طراحی شده است که استفاده از آنها را برای افرادی که دارای تحرک محدود و معلولیت هستند آسان تر و ایمن تر کند.

هزینه – مانند هر محصولی ، هرچه تمایل بیشتری به سرمایه گذاری داشته باشید ، محصول بهتری دریافت خواهید کرد و ماندگاری بیشتری دارد. بنابراین ، شما می خواهید همه گزینه ها را در نظر بگیرید تا تعیین کنید که شاید بهتر باشد کمی بیشتر از خفاش را برای بالای سینی صفحه کلید خط صرف کنید به جای اینکه ارزان تر خریداری کنید که به طور منظم نیاز به تعویض آن دارید.