رئیس دیوان عدالت اروپا هشدار می دهد که پروژه اروپایی در خطر است – POLITICO

[ad_1]

برای شنیدن این مقاله بازی را فشار دهید

لوکزامبورگ – کوهن لنارتز رئیس دادگاه اروپا تردیدی ندارد که طوفان بر سر حاکمیت قانون می تواند پروژه اروپای متحد را غرق کند..

برگزیت، بمب‌گذاری دادگاه آلمان و عقب‌نشینی دموکراتیک در لهستان و مجارستان، دادگاه عدالت اروپا را در مرکز یک نبرد سیاسی بی‌سابقه قرار داده است که از فروکش کردن آن خودداری می‌کند، و این بحث به قلب دادگاه Lenaerts مستقر در لوکزامبورگ می‌رسد. می تواند در 27 کشور عضو گسترش یابد.

لنارتز در مصاحبه با پولیتیکو به شدت به ادعاهایی مبنی بر دست داشتن دیوان دادگستری اروپا در تصرف قدرت پاسخ داد و استدلال کرد که دادگاه صرفاً به تعهدات قراردادی خود برای حفاظت از مبانی حقوقی اتحادیه عمل می کند. وی خاطرنشان کرد که اگرچه برخی از بنیانگذاران اتحادیه اروپا بر این باورند که اکنون قدرت های اتحادیه بیشتر توسعه یافته است او هشدار داد که کشورهای عضو جدیدتر – مانند لهستان و مجارستان – نمی توانند این استدلال را مطرح کنند، زیرا پیامدهای عضویت در زمان پیوستن آنها بسیار واضح تر بود.

لنارتز در مصاحبه ای در دفتر خود در لوکزامبورگ گفت: «اقتدار دیوان دادگستری اروپا و حاکمیت قانون در کشورهای مختلف عضو، نه تنها توسط سیاستمداران، بلکه توسط برخی از دادگاه های قانون اساسی به چالش کشیده شده است». این یک وضعیت بسیار جدی است که بقای پروژه اروپایی را در شکل فعلی آن تهدید می کند.»

این اتهامات قدرت خواری از نقاط مختلف قاره می آیند، اما به یک بحث منتهی می شوند.

از برگزیت بریتانیا گرفته تا لهستان، قضات در لوکزامبورگ توسط سیاستمداران و رسانه‌ها به عنوان نخبگان تکنوکراتی معرفی شده‌اند که به حاکمیت رهبران منتخب تجاوز می‌کنند و از تفسیر بسیار گسترده‌ای که نهادهای اتحادیه اروپا از اختیارات آنها می‌دهند حمایت می‌کنند.

دادگاه قانون اساسی آلمان در کارلسروهه سال گذشته در یک حکم اعتراض آمیز، حکم دادگاه دادگستری اروپا در تایید برنامه های خرید اوراق قرضه بانک مرکزی اروپا را لغو کرد و گفت که این “راه را برای تداوم فرسایش صلاحیت های کشورهای عضو هموار می کند”.

در حالی که پرونده آلمان بعداً حل شد، لهستان دری را که دادگاه کارلسروهه در اکتبر باز کرد، در حالی که دادگاه قانون اساسی لهستان اعلام کرد که مفاد کلیدی معاهده اساسی اتحادیه اروپا در تضاد هستند – و نباید اولویت داشته باشند – با قانون اساسی لهستان باز شد. اعتقاد بر این است که دادگاه تحت کنترل حزب حاکم کشور است.

ماتئوش موراویتسکی، نخست وزیر لهستان، پس از صدور حکم لهستان در پارلمان اروپا گفت: «به نظر می رسد دیوان دادگستری اروپا در حال کسب صلاحیت های جدیدی برای اتحادیه اروپا است. موراوتسکی گفت، مفاد این معاهده که اختیارات دولت‌های ملی را تضمین می‌کند، «باطل خواهد بود اگر دادگاه تصمیم بگیرد که خط جداکننده کجاست».

احتمالاً اظهارات اخیر سیاستمداران راست میانه فرانسوی، از جمله میشل بارنیه، مذاکره کننده سابق برگزیت و والری پکرس، نامزد ریاست جمهوری حزب محافظه کار Les Republicains در انتخابات آوریل، نگران کننده تر است. پکرس در ماه اکتبر گفت: “قوانین قانون اساسی ما، هویت قانون اساسی ما، هر یک، هر کشور مستقل، باید بر حوزه قضایی اروپا ارجحیت داشته باشد.”

پریمات مشکل اصلی نیست

اگرچه اغلب به عنوان تضاد بر سر «اولیه» قانون اتحادیه اروپا بر قوانین ملی ارائه می شود، اما شکی وجود ندارد که در جایی که اتحادیه اروپا اختیارات خود را توسط معاهدات قائل شده است، قانون بلوک باید اولویت داشته باشد. سپس این سوال مطرح می شود که قدرت های اتحادیه اروپا در حوزه های مختلف زندگی تا کجا پیش می روند.

و آخرین داور دیوان عدالت جوامع اروپایی است که دارای قدرت عالی برای تفسیر قوانین اتحادیه اروپا است.

لنارتز گفت: «حرف زدن در مورد قهرمانی همیشه جالب به نظر می رسد و برخی از کشورهای عضو از این اصل انتقاد خواهند کرد. “اما این در واقع لفاظی توخالی است. تنها سوال این است که آیا اتحادیه صلاحیت دارد یا خیر.”

این صلاحیت در طول سال ها گسترش یافته است زیرا جامعه اقتصادی اروپا به یک اتحادیه سیاسی فزاینده تبدیل شده است. با این حال، با افزایش دامنه دیوان دادگستری جوامع اروپایی، انتقاداتی که به آن وارد می شود نیز افزایش می یابد.

لنارتز، استاد حقوق بلژیکی که فعالیت قضایی خود را در سپتامبر 1989، هفته‌ها قبل از فروپاشی دیوار برلین آغاز کرد، در خط مقدم این تحول قرار داشت. لنارتز در سال 2003 به دیوان عالی نقل مکان کرد و در سال 2015 رئیس آن شد، پستی که در اکتبر برای سومین دوره مجدداً انتخاب شد. Lenarts به عنوان رئیس جمهور پرونده های دریافتی را بین قضات توزیع می کند و ریاست اتاق بزرگ 15 قاضی را بر عهده دارد که به مهم ترین پرونده ها رسیدگی می کند. او همچنین یک شخصیت عمومی در موسسه است، نقشی که به طور فزاینده ای سیاسی می شود – و آشنایان می گویند که او احساس راحتی می کند.

کار روی پرونده های Lenaerts توسعه اتحادیه اروپا را دنبال کرده است. در حالی که در دهه 1990 او انواع مختلفی از گریس بلبرینگ را در موارد مسابقه مورد مطالعه قرار داد، برخی از راه حل های جدیدتر او به همین موضوع مربوط می شوند.sex ازدواج و روسری

لنارتز گفت: «کشورهای عضو در معاهدات، قدرت زیادی را در امواج متوالی اتحادیه منتقل کرده‌اند. او گفت: «به دادگاه صلاحیت بیشتری برای رسیدگی به این موضوعات حساس اجتماعی مانند کثرت گرایی مذهبی داده می شود.

در مورد لهستان، لنارتز اظهارات امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه را تکرار کرد که مناقشه حاکمیت قانون با ورشو را “مشکل استقلال قوه قضاییه” خواند و یکی از اولویت های قوانین اتحادیه اروپا نیست.

لنارتز گفت: “البته، این به هر کشور عضو بستگی دارد که قوه قضائیه خود را آنگونه که صلاح می داند سازماندهی کند. اما کشورهای عضو نباید استقلال و بی طرفی قضات را در چشم مردم تضعیف کنند.”

استقلال قوه قضائیه موضوع اصلی در مناقشات حاکمیت قانون با لهستان و مجارستان است. دادگاه دادگستری اتحادیه اروپا در ماه اکتبر ورشو را با جریمه روزانه یک میلیون یورویی به دلیل عدم رعایت حکم دادگاه در مورد اصلاحات قضایی محکوم کرد.

«وظیفه ما این است که بگوییم: همه ما به همان ارزش های اصلی مندرج در ماده 2 ملزم هستیم. [of the Treaty on European Union, which includes the rule of law and respect for human rights]بنابراین این تصرف قدرت نیست.» این صرفاً دفاع از مبنایی است که معاهده، توافق بین کشورهای عضو، بر آن استوار است.

بخوانید برای چه چیزی ثبت نام می کنید

سوال دیگر این است که آیا کشورهای اتحادیه اروپا زمانی که با ایجاد یا پیوستن به اتحادیه موافقت کردند، کاملا متوجه شدند که تا کجا پیش خواهند رفت؟ برای مثال، هم برنامه‌های خرید اوراق قرضه بانک مرکزی اروپا و هم استقلال قوه قضائیه، حوزه‌هایی از صلاحیت دولت هستند که اتحادیه اروپا به طور سنتی جرأت آن را نداشته است.

“دیوان از ابهام موجود در معاهدات برای بررسی سیستم قضایی کشورهای عضو به روش هایی استفاده می کند که در اوایل سال 1992 قابل پیش بینی نبود.” دانیل سارمینتو، استاد حقوق اتحادیه اروپا در دانشگاه Complutense در مادرید گفت.

سارمینتو افزود: «تعداد قابل توجهی از کشورهای عضوی که در حال حاضر استعفا نداده‌اند معتقدند که بررسی انتصاب قضات به یک سیاست اتحادیه اروپا تبدیل شده است».

لنارتز اذعان داشت که ممکن است پیش بینی دامنه تعهدات اتحادیه اروپا برای کشورها دشوار بوده باشد. «شاید فکر کنید که برخی از رهبران ممکن است به طور کامل از دامنه این اصول آگاه نبوده باشند، اما اغلب چنین است. وقتی مردم با یک قرارداد موافقت می کنند، اغلب اتفاق می افتد که یکی از طرفین قرارداد بعداً می گوید: یک دقیقه صبر کنید: دقیقاً منظور من نبود.

در مورد لهستان، لنارتز اصرار داشت که برای سایر کشورهای اتحادیه اروپا ضروری است که اعتماد کنند که قوه قضاییه لهستان مستقل و بی‌طرف است، زیرا دادگاه‌های ملی به دادگاه‌های کشورهای دیگر متکی هستند، برای مثال برای استرداد مجرمان یا مظنونان.

او گفت: “آنچه برای ما اهمیت دارد حداقل الزاماتی است که سیستم های قضایی ملی باید رعایت کنند تا اعتماد متقابل بین این سیستم ها تضمین شود. و این مستقیما از معاهده آمستردام 1997 نشات می گیرد.”

لنارتز همچنین خاطرنشان کرد که اتهامات در دست گرفتن قدرت برای کشورهایی که در سال 2004 به اتحادیه اروپا پیوستند (مانند لهستان و مجارستان) یا بعد از آن، حتی کمتر منطقی بود، زیرا همه آنها قوانین انباشته اتحادیه اروپا را در هنگام ورود به بلوک تصویب کردند. او گفت: «هر کشوری که به اتحادیه اروپا می‌پیوندد، اتحادیه را همانطور که در آن زمان بود، می‌پذیرد.

چشم‌انداز سیاسی پراکنده اتحادیه اروپا کار قضات را آسان‌تر نمی‌کند، زیرا آنها به طور فزاینده‌ای مجبور به تفسیر متون مبهم مانده‌اند تا امکان سازش سیاسی را فراهم کنند.

او گفت: «هنر دادگاه این است که انتخاباتی را که توسط قوه مقننه اتحادیه اروپا انجام می‌شود، که تصمیم‌های سیاسی متعادلی است، تحمیل می‌کند و آنها را بدون کشش بیش از حد به یک جهت یا آن سمت، به کار می‌اندازد». یک بازیگر سیاسی.”

لنارتز در پاسخ به این سوال که آیا از اینکه بروکسل به طور فزاینده ای سیب زمینی گرم را در لوکزامبورگ تحویل می دهد، پشیمان است، گفت: ما هرگز از اینکه پرونده ای در دادگاه تشکیل نشده است پشیمان نیستیم، اما اگر پرونده ای تشکیل شده است، دادگاه باید در مورد آن تصمیم بگیرد. و اگر نمی توانید گرما را تحمل کنید، از آشپزخانه دوری کنید.”

این مقاله بخشی از سیاستبازتاب جدید رقابت و سیاست صنعتی. این پوشش شامل بولتن اجباری بازی جوانمردانه هر صبح روز هفته است. ایمیل [email protected] برای درخواست آزمایشی رایگان[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetElexbetBetpasTrbethttps://bahiscis.xyz/https://gelsincicek.com/Betvolebuy stripe accountMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme NovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma