دیپلمات های بایدن در حال هجوم به منطقه روی روسیه هستند. اما حتی برخی از متحدان نیز متقاعد نشده اند.

[ad_1]

دست و پنجه نرم کردن با سئول و توکیو، کرملین را به یاد گستره جهانی شبکه اتحاد آمریکا می اندازد. گفتگو با امارات متحده عربی و کویت – هر دو تولیدکننده بزرگ انرژی – به روسیه نشان می دهد که واشنگتن برنامه ای برای این دارد که اگر مسکو گاز اروپا را قطع کند چه اتفاقی می افتد.

با این حال، تا کنون، به نظر نمی رسد که حمله دیپلماتیک محاسبات ولادیمیر پوتین را تغییر دهد. رهبر روسیه که قبلاً یک بار در سال 2014 به اوکراین حمله کرده بود، به نظر می رسد بیشتر نگران ترسیم مجدد نقشه جهانی به دلخواه خود است و کمی تحت تأثیر دسیسه های دولت ایالات متحده است که قصد دارد دوام بیاورد.

برخی از کشورهایی که در فهرست اقدامات آمریکا قرار گرفته اند، مانند برزیل و هند، روابط اقتصادی و نظامی خود را با روسیه دارند که باید به آن توجه کنند و این امر وظیفه دولت بایدن را سخت تر می کند. حتی متحدان سنتی آمریکا، مانند آلمان، در حال سنجش روابط اقتصادی خود با روسیه هستند و در مورد چگونگی پاسخ به یک تهاجم احتمالی فکر می کنند.

روسیه نیز در حال دور زدن است. پوتین، اگرچه اغلب ساکت است، اما قصد دارد اواخر این هفته با رئیس جمهور فرانسه گفتگو کند و روز چهارشنبه با مشاغل ایتالیایی درگیر شود. و سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، اعلام کرده اند که این دولت بایدن – نه مسکو – است که تهدید جنگ را تشدید می کند.

سناتور گفت: در واشنگتن، “این دولتی است که به وضوح دارای یک سری هشدارهای قرمز است.” کریس مورفی (D-Conn.). مورفی گاهی از سیاست خارجی تیم بایدن انتقاد می‌کند، اما تلاش دیپلماتیک همه جانبه آن را در مورد بحران اوکراین ستایش می‌کند و می‌افزاید: «فکر می‌کنم زمانی که متحدانی دارید که متقاعد نشده‌اند این اتفاق بیفتد، در اروپا سخت است. “

ناپایدار و غیر قابل پیش بینی

پوتین در پاییز گذشته شروع به جمع آوری نیرو در امتداد مرز با اوکراین کرد. اگرچه پوتین در بهار گذشته نیروهای خود را به مرز اعزام کرده بود، اما استقرار جدید به طور قابل توجهی بزرگتر بود. یک مقام ارشد دولت گفت که مواضع جدید روسیه نیز قابلیت‌های متفاوتی از جمله عملکردهای پشتیبانی و ظرفیت استقرار سریع نیروهای ذخیره دارند. این وضعیت نشانه بدی برای تمایل بایدن به داشتن یک رابطه “باثبات و قابل پیش بینی” با روسیه بود.

بایدن و دستیارانش از ابتدای دوره تصدی خود قول دادند که از رویکرد «اول دیپلماسی» برای چنین بحران‌های جهانی استفاده کنند – شکستی از کینه توئیت‌های سال‌های دونالد ترامپ. و آن‌ها به دنبال تحقق این تعهد بوده‌اند، تا زمانی که خود بایدن پیش برود. رئیس‌جمهور در اواخر دسامبر با پوتین تماس گرفت و به او هشدار داد که در صورت نقض حاکمیت اوکراین، او و کشورش با تحریم‌های شدید اقتصادی و سایر مجازات‌ها مواجه خواهند شد.

در هفته‌های پس از آن، مقامات دولتی تلفنی، در جاده‌ها و زوم پیام‌های مشابهی را در حالی که با کشورهای دیگر در کشتی دعوا می‌کردند، ارسال می‌کردند. ده‌ها و در این مرحله احتمالاً صدها تعامل در سطوح دوجانبه و چندجانبه صورت گرفته است. همه، از لوید آستین، وزیر دفاع گرفته تا مقامات وزارت خزانه داری، در کنار دیپلمات هایی مانند بلینکن، در این زمینه همکاری داشته اند.

در میان شلوغ ترین ها، معاون وزیر امور خارجه وندی شرمن است که در یک سری گفتگوها با حضور روسیه، ایالات متحده و کشورهای اروپایی و ناتو در هفته ژانویه نقش اصلی را ایفا کرد. 10. بلینکن نیز به جاده ها و تلفن ها وارد شده است، از جمله دیدار با لاوروف در هفته گذشته.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی و جان فاینر، معاون وی، نیز با همتایان خود درگیر بوده اند. دیگر بازیگران کلیدی عبارتند از معاون وزیر امور خارجه ویکتوریا نولند و سفیران جولیان اسمیت و مایکل کارپنتر و همچنین برنز سازمان سیا.

پیش از این در دولت، سالیوان و فینر در مقایسه با بلینکن و نولند در مورد روسیه کم‌تر جنگ‌طلب بودند. گمان می‌رود که این تفاوت‌ها در تصمیم بایدن برای محدود کردن تحریم‌هایی که علیه روسیه و آلمان در رابطه با خط لوله بحث‌برانگیز نورد استریم 2 اعمال کرده بود، ظاهر شد. اما دستان سیاست خارجی اکنون می گویند که دولت بیش از هر زمان دیگری از نظر داخلی در مورد نیاز به ایستادگی در برابر کرملین متحد به نظر می رسد.

ویلیام تیلور، سفیر سابق ایالات متحده در اوکراین، درباره دولت می گوید: “واقعیت به صورت آنها سیلی زده است و آنها متوجه شده اند که روس ها در حال حاضر تهدیدی برای آنها هستند.”

هنوز تقسیم شده است

علیرغم ارتباط دیپلماتیک، مطمئن نیست که حتی ناتو و متحدان اروپایی آمریکا واقعاً علیه پوتین متحد شده باشند.

رهبران مختلف چیزهای متفاوتی گفته اند و برخی نظرات خود را در مورد نحوه تعامل با روسیه مطرح می کنند – امانوئل ماکرون از فرانسه گفته است که اتحادیه اروپا باید گفت و گوی خود را با کرملین آغاز کند. از سوی دیگر، بریتانیا در مورد همسویی خود با موضع ایالات متحده علنی بوده است. این کشور ارسال سلاح به اوکراین را اعلام کرد و فاش کرد که متوجه شده است روسیه در حال برنامه ریزی برای استقرار یک رژیم دست نشانده در کیف است.

برخی از تردیدها شامل این واقعیت است که بسیاری از کشورهای اروپایی نسبت به ایالات متحده روابط تجاری و انرژی بیشتری با روسیه دارند. آلمان که مدت‌هاست برای پروژه نورد استریم 2 فشار آورده است، گاهی اوقات به نظر می‌رسد که به شدت به کرملین حمله کند. به عنوان مثال، به نظر می رسد در میان نگرانی های گزارش شده از سوی برخی کشورهای اروپایی، صحبت های قبلی درباره قطع ارتباط روسیه با شبکه مالی سوئیفت کمرنگ شده است. و مانند کرواسی، سیاست داخلی برخی از کشورهای اروپایی می تواند به پیام های متناقضی در مورد تعهد آنها منجر شود.

بایدن در یک کنفرانس خبری اخیر اعتراف کرد که متحدان اروپایی آمریکا همه در واکنش به تجاوز پوتین هماهنگ نبودند، تا حدی به این دلیل که ممکن است حوزه سایبری را شامل شود یا از یک تهاجم نظامی واقعی کوتاه بیاید. بایدن گفت: «در ناتو در مورد اینکه کشورها مایل به انجام چه کاری هستند، بسته به اینکه چه اتفاقی می افتد، تفاوت هایی وجود دارد – میزان توانایی آنها.

با این حال، دیپلماسی ایالات متحده در مورد بحران اوکراین فراتر از اروپا است و خود بایدن در آن نقش داشته است.

او هفته گذشته با کیشیدا فومیو نخست وزیر ژاپن دیداری مجازی داشت. بر اساس گزارش کاخ سفید، این دو “متعهد به همکاری نزدیک برای جلوگیری از تجاوز روسیه به اوکراین هستند.” رابطه ژاپن با روسیه – که با آن تا حدودی تداوم دارد مناقشات ارضی – در سال‌های اخیر به دنبال تلاش‌های مکرر شینزو آبه، نخست‌وزیر سابق ژاپن برای بهبود آنها، کاهش یافته است. ژاپن با احتیاط به روابط رو به رشد روسیه با چین نگاه کرده است.

سفیر ژاپن در ایالات متحده، تومیتا کوجی، به پولیتیکو گفت که کشورش تلاش کرده است تا اهمیت احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین را بر روسیه تأکید کند.

او از بیان اینکه آیا ژاپن در صورت ادامه حمله به روسیه، تحریم های اقتصادی را علیه روسیه اعمال خواهد کرد یا نه، خودداری کرد. وی گفت: واقعاً هر کشوری رویکرد متفاوتی در قبال تحریم ها دارد. من فکر نمی‌کنم که یک اقدام یکپارچه وجود داشته باشد.»

یکی دیگر از متحدان اصلی ایالات متحده در اقیانوس هند-آرام، کره جنوبی است که بلینکن، وزیر امور خارجه آن، در اواسط ژانویه درباره اوکراین گفتگو کرد. کره جنوبی مدت‌ها تلاش کرده است تا روابط خوبی با روسیه داشته باشد و در عین حال به اتحاد خود با ایالات متحده نیز ادامه دهد، و در حال حاضر مشخص نیست که در صورت مارپیچ بحران روسیه و اوکراین در نهایت به کجا خواهد رسید. در ماه اکتبر، لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، سئول را به دلیل تلاش برای “تقویت مشارکت نزدیک با فدراسیون روسیه” تحسین کرد.

شرمن هفته گذشته در مورد اوکراین با وزیر خارجه هند، یکی دیگر از کشورهای آسیایی که باید روابط خود را با روسیه، چین و ایالات متحده متعادل کند، صحبت کرد. در حالی که بازخوانی ایالات متحده از گفتگو به اوکراین اشاره کرد، بازخوانی هندی که از طریق توییتر منتشر شد، این کار را نکرد، نشانه ای از حساسیت موضوع در دهلی نو. در ماه دسامبر، هند و روسیه اعلام کردند که روابط دفاعی خود را گسترش می دهند و روابط هند با ایالات متحده را با وجود نگرانی های مشترک دو کشور در مورد چین، تا حدودی ناخوشایندتر می کند.

گفتگوها در مورد اوکراین با کشورهایی مانند کویت، عربستان سعودی و امارات احتمالاً تا حدودی با راه‌هایی برخورد می‌کند که این کشورهای تولیدکننده انرژی می‌توانند به جبران هرگونه کمبود عرضه کمک کنند، در صورتی که روسیه جریان نفت و گاز به کشورهای اروپایی را در صورت مارپیچ شدن بحران کاهش دهد. .

مقامات ایالات متحده با استناد به حساسیت و تأثیرات بازار، از بیان این موضوع خودداری کرده اند. با این حال، یک مقام ارشد دولت در تماسی درباره این موضوع روز سه‌شنبه گفت که این ارتباط “مناطق مختلف جهان – از شمال آفریقا و خاورمیانه گرفته تا آسیا و ایالات متحده” را پوشش داده است. (ایالات متحده یک تولید کننده بزرگ انرژی است).

در اوایل این ماه، بلینکن با همتای برزیلی خود از “نیاز به یک پاسخ قوی و متحد در برابر تجاوز بیشتر روسیه به اوکراین” صحبت کرد. برزیل یک تولیدکننده بزرگ نفت است، اما به طور کلی روابط رو به بهبودی با روسیه داشته است، بنابراین مطمئن نیست که واشنگتن در مناقشه با مسکو حمایت کند. در واقع، ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل، شخصیتی بمب‌گذار و شبیه ترامپ، قرار است به زودی به روسیه سفر کند.

درخواست اظهار نظر از سوی مقامات هندی، برزیلی، اماراتی و کویتی بلافاصله موفقیت آمیز نبود.

مورفی گفت که برای دولت مهم است که در صورتی که روسیه بخواهد اوکراین را تصرف کند و مقاومت جهانی کمی پیدا کند، مثالی را ارائه دهد.

مورفی گفت: «کشورهای بزرگی مانند هند و برزیل باید پیامدهای احتمالی آن را درک کنند. به ویژه، هند باید درک کند که اگر روسیه از این موضوع خلاص شود، مشکلات آنها با چین می تواند حادتر شود.

مورفی گفت که او شک دارد که یک پیشرفت دیپلماتیک بزرگ حاصل شود، اما مهم است که هزینه ها برای پوتین روشن شود و این می تواند بر میزان تمایل او برای رفتن تأثیر بگذارد. مورفی گفت: “من فکر می کنم پوتین هنوز در حال ارزیابی است که آیا یک حمله تمام عیار ارزشش را دارد یا خیر.”

الکساندر وارد در این گزارش مشارکت داشت.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin Elektronik sigaraturkuaz korsan taksi