دشمنان قدیمی در سیاست خارجی، قدرت های بایدن را خنثی می کنند

[ad_1]

خروج نیروها از افغانستان به طولانی ترین جنگ در این کشور پایان داد، که توسط سه رئیس جمهور ایالات متحده انجام شد، اما خروج نظامی تصاویر وحشتناکی از خشونت و ترس ایجاد کرد که ایمان هم پیمانان و هم آمریکایی ها را به دولت متزلزل کرد. تلاش ها برای از سرگیری توافق هسته ای با ایران که سلف بایدن را شکست داد، در آستانه سقوط است. و ظهور نسخه جدیدی از کووید-19، که به سرعت در حال گسترش در سراسر جهان است، تأکید کرد که این بیماری همه گیر هم یک بحران امنیت ملی و هم یک بحران بهداشتی است، و درخواست های قوی از ایالات متحده را برای حضور در خط مقدم تلاش های واکسیناسیون در اطراف تجدید می کند. جهان .

شما همیشه نمی توانید تعیین کنید که روی چه چیزی تمرکز می کنید. ریچارد هاس، رئیس شورای روابط خارجی گفت، گاهی اوقات می توانید دستور کار خود را شکل دهید، اما گاهی اوقات دیگران موفق می شوند آن را شکل دهند.

تیم رئیس جمهور جدید برای پیشبرد برنامه خود سخت کار کرده است: بایدن دو سفر به اروپا برای تقویت روابط با متحدان و قول همکاری برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی داشته است. کاخ سفید روز دوشنبه در اعتراض به نقض حقوق بشر در چین، بازی‌های المپیک آتی را تحریم کرد. و رئیس جمهور یک نشست دو روزه در مورد دموکراسی را روز پنجشنبه با هدف متحد کردن کشورهای آزاد راه اندازی کرد که قبلاً پکن را خشمگین کرده است.

اما به طور خاص، مقامات کاخ سفید سال 2021 را به عنوان “سال بهبود”، زمانی برای ترمیم آسیب های ناشی از دستور کار دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، که رقابت با متحدان را در اولویت قرار می دهد و اغلب چشمان خود را بر تصرف قدرت می بندد، به تصویر کشیده اند.

امیلی هورن، سخنگوی شورای امنیت ملی در بیانیه ای گفت: “چالش ها و بحران های امنیت ملی در هر دولتی اجتناب ناپذیر است. این مهم است که چگونه با آنها برخورد کنید.” به همین دلیل است که ما بخش زیادی از این سال اول را صرف سرمایه گذاری در منابع قدرت خود در داخل، بازسازی و تجدید اتحادهایمان و بازگرداندن دیپلماسی به هسته اصلی سیاست خارجی خود کرده ایم.

زمانی که دولت باراک اوباما رئیس جمهور وقت آمریکا به دنبال «روی به آسیا» بود، بایدن معاون رئیس جمهور بود و در حالی که کاخ سفید بایدن نامگذاری متفاوتی را انتخاب کرد، واضح است که او همچنین می خواهد رقابت اقتصادی و استراتژیک با چین را در اولویت قرار دهد. از آنجایی که دولت ترامپ اغلب تصمیم به خروج از جهان می‌گرفت، پکن پا به خلأ گذاشت و روابط اقتصادی با اروپا را تقویت کرد و ده‌ها میلیارد دلار را در برنامه توسعه زیرساخت‌های بزرگ در آفریقا و آسیا سرمایه‌گذاری کرد.

پس از انتخاب بایدن، چین به یک تهدید تبدیل شده است، هم از نظر اقتصادی – شکایت از تجارت و شیوه های مالکیت معنوی این کشور یک فعالیت نادر دو حزبی در واشنگتن است – و هم از نظر سیاسی، با افزایش فشار پکن بر تایوان و عملاً حذف هر گونه بقایای دموکراسی مستقل. که در هنگ کنگ. و چین ابتدا از همکاری با دانشمندان بین‌المللی در آغاز همه‌گیری خودداری کرد و بعداً تلاش‌های ایالات متحده برای بررسی منشاء ویروس را متوقف کرد.

با این حال، دستیاران و متحدان کاخ سفید به شکاف فزاینده بین اروپا و چین به عنوان شاهدی بر بهبود ائتلاف های سنتی واشنگتن اشاره می کنند.

سناتور کریس کونز (D-Del.) که عضو کمیته روابط خارجی است و از متحدان نزدیک بایدن است، گفت: «پرزیدنت بایدن پیشرفت ثابت و قابل توجهی داشته است و بسیاری از آسیب‌های وارده توسط سلف خود را معکوس کرده است. “و نکته مهم این است که او متحدان ما را متحد کرد – متحدانی که چین ندارد – به همین دلیل است که من شانس های ما در این قرن را دوست دارم.

اما بایدن همانطور که امیدوار بود نتوانست به طور کامل روی چین تمرکز کند. این بیماری همه گیر برنامه های او را برای سفر منظم به خارج از کشور محدود کرده است. سفر احتمالی به آسیا در پاییز امسال به دلیل ظهور گزینه دلتا لغو شد، اگرچه آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه و لوید آستین وزیر دفاع ماه گذشته به آسیا سفر کردند و کامالا هریس معاون رئیس جمهور این سفر را در تابستان انجام داد.

رقبای سرشناس از جمله پوتین نیز به عنوان خاری در چشم آمریکا بازگشته اند.

سناتور تاد یانگ (رئیس جمهور) که عضو کمیته روابط خارجی است، گفت: “پرزیدنت بایدن روی کار آمده و دولت تاکید کرده است که بزرگسالان در نهایت مسئول هستند، اما در جغرافیا پس از جغرافیا چیزی جز چالش نمی بینیم.” «او اعتماد چندانی به متحدان ما برانگیخت.

دستیاران کاخ سفید امیدوار بودند که بتوانند با پوتین در نشست تابستانی ژنو برخورد کنند، جایی که بایدن، در مکثی قابل توجه نسبت به سلف خود، به صراحت اعلام کرد که تهاجم نظامی و مداخله در انتخابات قابل تحمل نخواهد بود. اما رهبر روسیه هیچ تمایلی برای مهار حملات باج‌افزاری که اغلب از سرزمین کشورش سرچشمه می‌گیرد، نشان نداده است و در هفته‌های اخیر هجوم نیروها را به مرز اوکراین بسیج کرده است که ترس از تهاجم را برانگیخته است.

بایدن در نشست مجازی روز سه شنبه به پوتین هشدار داد که حمله به اوکراین منجر به تحریم های اقتصادی قابل توجهی علیه مسکو خواهد شد، اما گفت که اعزام نیروهای آمریکایی به منطقه “روی میز نیست”. به نظر می رسد دو کشور در بن بست هستند و نشانه اندکی از عقب نشینی پوتین وجود دارد و تضمین می کند که تنش ها در مرزها بالاست و این نگرانی ایجاد می شود که درگیری ممکن است تصادفی شروع شود.

رهبران غربی تا کنون همگام با بایدن در مخالفت بوده اند. اما بایدن باید سایر پایتخت های اروپایی را که مطمئن نیستند اظهارات او مبنی بر اینکه ایالات متحده بار دیگر یک شریک قابل اعتماد است، باور کنند را متقاعد کند. از آنجایی که ترامپ یک کمپین دیگر را در نظر می گیرد، هنوز مشخص نیست که کدام رئیس جمهور انحراف دارد.

خروج ایالات متحده از افغانستان همچنین اتحادهای سنتی در اروپا را متشنج کرده است.

سیاستمداران در بریتانیا، فرانسه و آلمان از تصمیم گیری دولت انتقاد کرده و به شدت شکایت کرده اند که با آنها به اندازه کافی مشورت نشده است.

تصمیم بایدن برای پایان دادن به حضور نظامی ایالات متحده تا سپتامبر و عزم وی برای پایبندی به این برنامه حتی پس از شروع فروپاشی کشور، مکانیسم‌های سیاست خارجی دولت را به طور گسترده‌تری منعکس می‌کند.

در نهایت، همه چیز به قضاوت بایدن برمی گردد. رئیس‌جمهور پس از گذراندن سال‌ها سفر به جهان در حالی که در کمیته روابط خارجی سنا و نظارت بر مجموعه عظیم سیاست خارجی به عنوان معاون رئیس‌جمهور بود، به تجربه‌اش بسیار مطمئن است. او هنوز مانند یک سناتور رفتار می کند، احاطه شده توسط مقاماتی که تمایلی به به چالش کشیدن رئیس ندارند.

در رابطه با افغانستان، بایدن همان چیزی را که یک دهه مدعی شده است، ادامه می دهد: ماموریت اصلی جنگ – شکست دادن القاعده – محقق شده است و این اشتباه است که از والدین آمریکایی دیگر بخواهیم یک پسر یا دختر را در این جنگ از دست بدهند. . او نگرانی های بلینکن و آستین را که هر دوی آنها عقب نشینی کندتر را توصیه کرده بودند، رد کرد.

با این حال، هورن گفت که تجربه کارمندان ارشد سیاست خارجی بایدن، که بسیاری از آنها در دولت اوباما خدمت کرده‌اند، همچنان یک دارایی کلیدی برای کاخ سفید است. او گفت: “ما یک تیم امنیت ملی آزمایش شده ساخته ایم که سال ها با چنین بحران هایی برخورد کرده است.” «بنابراین، زمانی که چالش‌ها ناگزیر به وجود می‌آیند، دولت بایدن آماده است تا به طور مؤثر به آن‌ها رسیدگی کند، در حالی که یک برنامه بلندپروازانه امنیت ملی را پیش می‌برد که منافع آمریکا را ارتقا می‌دهد و از ارزش‌های ما محافظت می‌کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themes