در شاخ آفریقا، یک “ایالت” کوچک گوش کنگره را دارد

[ad_1]

سومالیلند تأییدیه‌های قوی ضد چینی را به این جلسات آورده است: در ژوئیه 2020 هنگام امضای پکن درهای کمک و همکاری با پکن را کوبید. توافقنامه روابط دیپلماتیک با تایوان

این اقدام خشم دولت چین را برانگیخت، زیرا یک پیروزی نادر در نبرد تایوان علیه خفه شدن دیپلماتیک توسط پکن در این جزیره خودگردان بود.

سومالیلند همچنین دارای پتانسیل ژئواستراتژیک است: موقعیت آن در خلیج عدن و اعماق دریا. بندر بربرا، که دارای دبی DP World است 442 میلیون دلار ساخت یک مرکز محموله کانتینری جدید از نیروهای دریایی در خاورمیانه و شرق آفریقا محافظت می کند. این یک فریب جدی با توجه به فرماندهی ایالات متحده در آفریقا است نگرانی های امنیتی برای پایگاه خود در جیبوتی همسایه: یک تاسیسات دریایی چین در چند مایل دورتر در سال 2017 ساخته شد.

بشیر گوت، رئیس این مأموریت در پایگاه غیر رسمی سومالیلند گفت: «ما به ایالات متحده آمدیم تا به آنها نشان دهیم که دشمن مشابهی داریم و استراتژی بلندمدت ما نزدیک‌تر شدن به دموکراسی‌ها و اقتصادهای بازاری مانند ایالات متحده است. در اسکندریه، ویرجینیا. ما با چین مخالفیم [and] نفوذ چین در شاخ آفریقا و ما شایسته آن هستیم [U.S. government] کمک. “

این منطقه تأثیرگذار بود – هفته گذشته اولین هیئت کنگره از این منطقه بازدید کرد و به چه چیزی اشاره کرد سومالی لند کرونیکل شرح داده شده است به عنوان “بالاترین هیئت آمریکایی” برای بیش از یک دهه. این ماموریت حقیقت یاب شامل اعضای ستاد سن است. جیم ریچ (آیداهو)، سن. لیندسی گراهام (RS.C.)، نماینده کریس اسمیت (RN.J.)، نماینده کی گرنجر (R-Texas) و نماینده مایکل مک کال (R-Texas)، عضو ارشد کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان.

پیر توزی، مشاور ارشد سیاست خارجی اسمیت، گفت که مقامات با اطمینان از ارزش سومالیلند برای ایالات متحده در مخالفت با نفوذ منطقه ای چین به کشور بازگشته اند.

“از آنجایی که چین در تعقیب مدل تله بدهی خود در آفریقا تهاجمی تر می شود.” بدهی جیبوتی و انتقال کنترل بر فرودگاه انتبه توزی گفت: در اوگاندا به او اهرم سیاسی در آن کشورها داده می شود – سومالیلند روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند. “امیدوارم دولت ایالات متحده به جای عبور از موگادیشو، مستقیماً با دولت هارگیسا همکاری کند و به کشورهایی مانند بریتانیا، اتیوپی و امارات بپیوندد تا یک ماموریت افتتاح کند.

در ناحیه کلمبیا، هیئت سومالیایی، که شامل وزیر امور خارجه عیسی القاعده محمد و فرستاده ویژه ادنا آدان اسماعیل بود، هنگام بازدید از دفاتر کنگره در نوامبر، همین پیشنهاد را برای تعامل بیشتر و روابط دیپلماتیک ارائه کرد. آنها همچنین از دولت ایالات متحده می خواهند که سومالیلند را از شمول سطح 4 وزارت امور خارجه حذف کند: سفر نکن«طبقه بندی برای سومالی، که توسط شکسته شده است تحولات سیاسی و خشونت از گروه افراطی الشباب وابسته به القاعده. این طبقه بندی در مورد خطراتی از جمله “خودروهای بمب گذاری شده، بمب گذاران انتحاری، مهاجمان انفرادی و شلیک خمپاره” هشدار می دهد که در سومالی لند ناشناخته است.

القاعده گفت: «ما کشوری امن و عاری از تروریست های الشباب و القاعده هستیم. نظر تکرار شد از شرکت راهنمای سفر Lonely Planet.

سناتور کریس ون هولن (D-Md.)، که در کمیته فرعی آفریقا کمیته روابط خارجی سنا خدمت می کند، می گوید که او همه جانبه است، به ویژه به دلیل پتانسیل دسترسی ایالات متحده به بندر بربرا. وانگ هولن گفت، این سرزمین منزوی شده از نظر دیپلماتیک، حفاظت منطقه ای ایالات متحده را در برابر “تلاش های چین برای نفوذ به اقتصادهای مختلف” ارائه می دهد.

وضعیت ابرقدرت چین در آفریقا

با توجه به سطح نفوذ اقتصادی چین در آفریقا، این تنها می تواند یک آرزو باشد. از سال 2000، دولت چین تعهدات خود را بر دوش گذاشته است انجمن همکاری چین – آفریقا. چینی ها داده های دولتی به ساخت “6000 کیلومتر راه آهن و جاده… نزدیک به 20 بندر و بیش از 80 نیروگاه بزرگ” در سراسر این قاره اشاره می کند. و این حتی کل سرمایه گذاری دولتی و خصوصی چین در کشورهای آفریقایی را شامل نمی شود 4.2 میلیارد دلار است تنها در سال 2020، رئیس جمهور چین شی جین پینگ در دسامبر 2021 وعده داد که ارزش صادرات آفریقا به چین را افزایش دهد. 300 میلیارد دلار در سال ظرف سه سال از سطح فعلی حدود 200 میلیارد دلار.

سی ابتکار یک کمربند یک جاده. همچنین از سال 2013 صدها میلیارد دلار وام برای پروژه‌های توسعه زیرساختی در 40 کشور آفریقایی ارائه کرده است. این وام‌ها باعث شد تا مارک گرین، مدیر وقت USAID در سال 2019، دولت چین را به اقدامات وام‌دهی غارتگرانه توسط دولت متهم کند. پکن آن را رد می کند. چین همچنین روابط نظامی خود را در آفریقا گسترش داده است بندر دریایی در جیبوتی، یک پایگاه جدید برنامه ریزی شده است گینه استوایی و با افزایش شدید در برنامه های آموزشی برای ارتش آفریقا از سال 2006

«نظر من این است که ایالات متحده باید به سومالیلند متعهدتر باشد [and] ون هولان گفت: «آنچه ما به آن نگاه می کنیم، افتتاح دفتری در سومالی لند است که شامل یک مأموریت دیپلماتیک … احتمالاً یک پیوند نظامی است. رویکرد مرکانتیلیستی چین به قاره و این واقعیت که آنها از اهرم های اقتصادی متمرکز خود برای گرفتن امتیاز از این کشورها استفاده می کنند. [makes] این فرصتی برای گسترش حضور دیپلماتیک آمریکا در منطقه است.»

گوت و هیئت سومالیایی همچنین با نمایندگان وزارت دفاع، شورای امنیت ملی، وزارت امور خارجه و USAID دیدار کردند. در این نشست، سومالیایی ها گفتند که جمهوری خودخوانده، تحت الحمایه سابق بریتانیا با خط ساحلی خلیج عدن 530 مایلی که بین جیبوتی، سومالی و اتیوپی قرار دارد، باید جدیدترین بهترین دوست این قاره باشد.

کاید گفت که هیئت با مقامات آمریکایی “برای ایجاد چارچوبی برای همکاری آمریکا و سومالی لند” به توافق رسیده است. او افزود که این می تواند شامل اجازه دادن به USAID برای مدیریت عملیات کمک های خارجی منطقه ای از سومالی لند و همچنین “حضور” تعریف نشده فعلی دولت ایالات متحده در این قلمرو باشد.

USAID، ایالت و وزارت دفاع توضیح مبهم تری از این جلسات ارائه کردند. بیانیه مکتوب USAID هیچ برنامه احتمالی برای استفاده از سومالیلند به عنوان کانالی برای همسایگی اتیوپی و سایر کشورهای آفریقایی را فاش نکرد. سخنگوی وزارت امور خارجه به پولیتیکو گفت که ایالت در دیدار خود با اسا، “آمادگی خود را برای بررسی احتمالات همکاری با سومالیلند در مورد موضوعات مورد علاقه متقابل” ابراز کرد.

هر سه آژانس اشاره می کنند بی نظمی دیپلماتیک روابط تیره سومالی با سومالی که هنوز 30 سال پس از جدایی یکجانبه خود مدعی حاکمیت بر این کشور جدا شده است. سخنگو گفت که آنها از “یکپارچگی ارضی جمهوری فدرال سومالی که شامل سومالی لند است” حمایت کردند و خواستار “راه حل قابل قبول دوجانبه برای وضعیت سومالی” شدند. یک مقام ارشد دولت به پولیتیکو گفت، در آن جلسات، آژانس های دولتی ایالات متحده «درباره حضور پرسنل یا تجهیزات نظامی ایالات متحده در سومالی لند بحثی نکردند».

این ابهام نشان دهنده حساسیت ایالات متحده نسبت به ترس از اینکه تعامل بیشتر بین المللی با سومالی لند می تواند الهام بخش مناطق مشکل دار در سراسر قاره باشد، از جمله کامرون، غنا و تانزانیا، تلاش مضاعف برای استقلال طلبی.

«یک مورد بسیار قوی وجود دارد [for diplomatic recognition]تیبور ناگی، دستیار سابق وزیر امور خارجه در امور آفریقا، گفت: «اما توانایی‌های عملی آن، که همچنان در سطح بین‌المللی به رسمیت شناخته می‌شود، زیرا اتحادیه آفریقا تا سر حد مرگ می‌ترسد که برخی از اعضای اصلی خود را تشویق کند.»

روی آوردن به تایوان

پاسخ سومالیلند به این بن بست دیپلماتیک، شطرنج ژئوپلیتیکی خطرناک است: تایوان را در آغوش بگیرید. در ژوئیه 2020، سومالیلند و تایوان یک را مهر و موم کردند توافق بر سر روابط دوجانبه که درها را به روی سرمایه گذاری و کمک های تایوانی باز کرد و به هر دو سرزمین اجازه داد تا دفاتر خود را در پایتخت های یکدیگر باز کنند. آ پکن خشمگین، که ادعا می کند تایوان بخشی از قلمرو آن است، بنا به گزارش ها به دنبال آن بوده است شکست این توافق ارائه شیرین‌کننده‌ها به دولت سومالی‌لند، از جمله سرمایه‌گذاری در پروژه‌های فرودگاهی و جاده‌ای.

اما سومالی لند با تایوان و عرضه کمتر آن ثابت قدم مانده است سرمایه گذاری های سرمایه بر در شیلات، کشاورزی، انرژی، معدن، بهداشت عمومی [and] تحصیلات. “

این یک پیروزی برای تلاش‌های تایوان و سومالی‌لند برای محکوم کردن صریح تنها مخالف آفریقا با اقتدارگرایی چین بود. ما دارای ارزش‌ها و دموکراسی هستیم و به حقوق بشر احترام می‌گذاریم و می‌خواهیم دولت خود را آنطور که می‌خواهیم اداره کنیم [so] القاعده گفت: “ما ترجیح می دهیم تایوان را داشته باشیم، نه چین که یک دیکتاتوری است.”

اتحاد سومالی لند با تایوان نیز استراتژیک است: این کشور به دنبال استفاده از جزیره خودگردان است. 50 سال تجربه در مدیریت روابط بین‌الملل بدون مقر سازمان ملل متحد و با تعداد معدودی – و اغلب غیرقابل اعتماد – متحدان دیپلماتیک.

ارزش تایوان در ماه های اخیر افزایش یافته است زیرا ایالات متحده به ارعاب نظامی فزاینده چین از طریق واکنش نشان داده است. تقویت روابط دوجانبه و نمایندگان تایوان را به رئیس جمهور جو بایدن دعوت کرد اجلاس سران دموکراسی اوایل این ماه القاعده گفت: «فلسفه روابط تایوان و سومالی لند این است که ما در یک قایق هستیم. ما هر دو با هم به سمت این هدف حرکت می کنیم که کشوری عاری از چین است [influence]”

تایوان حمایت دیپلماتیک در سومالی لند را نقطه ورود به توسعه می داند روابط گسترده تر و عمیق تر با سایر کشورهای آفریقای شرقی تایوان امیدوار است که چنین روابطی بتواند از تلاش های پکن کمک کند منزوی دیپلماتیک جزیره خودگردان از آن زمان تاکنون، متحدان دیپلماتیک تایوان در سراسر جهان به تنها 14 نفر کاهش یافته اند نیکاراگوئه روابط خود را تغییر داد به چین در 9 دسامبر؛ تنها متحد دیگر او در این قاره است سلطنت اسواتینی در آفریقای جنوبی، جمعیتی بالغ بر 1.2 میلیون نفر.

بعید است که ایالات متحده سومالیلند را با به رسمیت شناختن کامل دیپلماتیک بپذیرد. اما با توجه به رقابت ژئواستراتژیک فزاینده بین ایالات متحده و چین در آفریقا – به ویژه برای منابع معدنی که انرژی پاک آینده را تامین می کند – زمان به نفع سومالیلند است.

ناگی گفت: “مدتی طول کشید تا مردم متوجه خطری شوند که چین برای آفریقا ایجاد می کند، زیرا ما به قرن بیست و یکم می رویم… ایالات متحده دیر وارد این بازی می شود.”

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum