در برنامه بزرگنمایی 2 روزه جو بایدن برای نجات دموکراسی

[ad_1]

تابستان یک درک ناخوشایند دیگر به ما داد: جهان تا پایان سال به طور کامل واکسینه نخواهد شد. اگر فقط میهمانان واکسینه شده می توانستند به اجلاس بیایند، بسیاری از کشورهای در حال توسعه یا نمی توانستند در آن شرکت کنند یا مجبور می شدند جامعه مدنی و گروه های توده ای را که قرار بود نقش اصلی را ایفا کنند، کنار بگذارند. صحبت از تعویق بود. این اجلاس رویدادی است که توجهات را به خود جلب می کند و عمیقاً با تعامل مهمانان و حضور فعالان شکل گرفته است. یک رویداد Zoom نوک را به کابوکی کاهش می دهد. مقامات دومین راه‌حل بهترین راه‌حل را ارائه کرده‌اند: کنفرانس مجازی با یک «سال عمل» دنبال می‌شود که در آن احزاب به وعده‌های خود عمل می‌کنند – یا شکست می‌خورند – و سپس یک جلسه شخصی در پایان سال 2022. به موازات آن، منتخبان گروهی از کشورها باید به اتحاد برای آینده اینترنت بپیوندند، که به دنبال ایجاد قوانین جدیدی در مورد موضوعاتی مانند محرمانه بودن و امنیت داده ها و همچنین در مورد تنظیم پلت فرم های فناوری است.

رویداد شخصی تنها تلاش رها شده نبود. من برای اولین بار از یک محقق دموکراسی و یکی از مقامات سابق اوباما شنیده بودم که “وظیفه اصلی بزرگ” یک سند استراتژیک است که نقش دموکراسی را در سیاست خارجی بایدن مشخص می کند و بنابراین راهنمایی های فکری و سیاسی را برای برنامه ریزی کنندگان اجلاس ارائه می دهد. . با این حال، نتوانستم مدرکی از گزارش پیدا کنم. کارمند سابق بعداً به من گفت که این ایده در تابستان از بین رفت. کلاتیل، این مرد گفت، “فقط پهنای باند ندارد” – کار هماهنگی بسیار زیاد بود. سالیوان و معاونش، جان فاینر، از ترس اینکه مبادا تنش‌ها در سیاست دموکراسی را آشکار کند، «از نوشتن چیزها روی کاغذ چندان هیجان‌زده نبودند».

یک بیماری همه گیر را می توان به عنوان یک عمل خدا نادیده گرفت. اما شکست در اولویت بالاتر قرار دادن اجلاس، انتخابی بود که نشان می داد، صرف نظر از لفاظی، دموکراسی باید جای خود را در میان سایر مسائل پیش روی دستگاه سیاست خارجی بگیرد.

رهبران جامعه مدنی و دانشمندانی که با آنها صحبت کردم به طور فزاینده ای بدبین شدند. هنگامی که ما برای اولین بار صحبت کردیم، داگلاس روتزن، رئیس مرکز بین المللی حقوق غیرانتفاعی و سازمان دهنده اصلی گروه های جامعه مدنی که با دولت کار می کنند، با اشتیاق محدود در مورد تبادلات گسترده با کاخ سفید و وزارت امور خارجه در مورد نقش جامعه مدنی صحبت کرد. در حمایت از تدوین تعهدات معنادار هم برای ایالات متحده و هم برای کسانی که دعوت شده اند. وقتی دوباره در ماه اکتبر صحبت کردیم، روتسن به من گفت که نقش او از بین رفته است. او نگران بود که تعهد ایالات متحده به اجلاس به اندازه کافی جسورانه نباشد که از دعوت کنندگان نافرمان بیشتر درخواست نکند. او با تلخی نتیجه گیری کرد که این رویداد چیزی بیش از “یک تئاتر سیاسی است که به هیچ چیز مهمی منجر نخواهد شد.”

بایدن همیشه تاکید کرده است آمریکا باید با نظم بخشیدن به خانه خود، حق خود برای رهبری دموکراسی را به دست می آورد. اما اکنون که امیدهای اولیه برای نشست عضلانی ناامید شده بود، یکپارچگی دموکراتیک کشور میزبان شکست خورده است. بایدن به مزخرفات ترامپ با دیکتاتورها و مردان قدرتمندی مانند محمد بن سلمان عربستان سعودی پایان داده بود، اما به همکاری نزدیک با سعودی ها و سایر متحدان خودکامه ادامه داد. تقریباً تمام گروه‌های حقوق بشری که در خاورمیانه کار می‌کنند اخیراً نامه‌ای تند به بلینکن ارسال کرده‌اند و «گفت‌وگوی استراتژیک» با مصر را محکوم کرده‌اند، مصری که تا حد زیادی سرکوب وحشیانه رژیم را نادیده می‌گیرد و در عین حال «استراتژی ملی حقوق بشر» را ستایش می‌کند. علاوه بر این، خروج عجولانه از افغانستان، همراه با کنار گذاشتن فعالان شجاع محلی، برای کسانی که به اوج دموکراسی می‌رسند، چشم‌انداز خوبی نبود. سارا هولوینسکی، مدیر دیده بان حقوق بشر در واشنگتن و رئیس کارگروه حقوق بشر این نشست، به من گفت: “وقتی گفتیم که چگونه می توانیم این اجلاس را در حالی که برای مردم افغانستان اتفاق می افتد، برگزار کنیم، یک بحران واقعی داشتیم؟” “”

تحولاتی از این دست این ظن را برانگیخته است که بایدن بیشتر از تهدیدهای دموکراسی آمریکایی تحت تأثیر قرار گرفته است. بایدن مانند روسای جمهور جنگ سرد از ترومن تا ریگان که از ظالمان ضد کمونیست حمایت می کرد، یا جورج دبلیو بوش که پس از 11 سپتامبر برنامه آزادی خود را در مواجهه با مخالفت مستبدانی مانند حسنی مبارک مصر، تقریباً برنامه آزادی خود را کنار گذاشت، آماده بود تا صلح را منعقد کند. با کشورهایی – دموکراتیک یا غیر دموکراتیک – که در دوره جدید رقابت بین قدرت‌های بزرگ به ایالات متحده پایبند بودند.

در مقابل، در مورد تعهد بایدن به بازگرداندن قوانین و هنجارهای دموکراتیک در ایالات متحده تردیدی وجود ندارد. اما در اینجا او مشکل معکوس داشت: اگر به نظر می‌رسید که توانایی انجام کار سخت ترویج یا حفظ دموکراسی را در خارج از کشور ندارد، اما در مواجهه با فرسایش دمکراتیک نگران‌کننده آمریکا کاملاً آماده به نظر می‌رسید اما تا حد زیادی ناتوان به نظر می‌رسید. بلافاصله پس از بحران دموکراتیک 6 ژانویه، مقامات بایدن مشتاقانه منتظر تصویب قانون اصلاحات انتخاباتی بلندپروازانه بودند تا اطمینان حاصل کنند که اراده مردم آمریکا به طور دقیق در نتایج انتخابات منعکس می شود. چنین قانونی به عنوان “تحویل” عالی اجلاس عمل خواهد کرد. اما تلاش‌ها در مواجهه با اپوزیسیون متحد جمهوری‌خواه و بی‌میلی دموکرات‌های کلیدی برای حذف یا اصلاح این طرح شکست خورد. عمق تعهد خود بایدن هرچه که باشد، رهبران جمهوری خواه و رای دهندگان آنها به نظر از اینکه اجازه دهند دموکراسی تا زمانی که دموکرات ها با آن همراهی می کنند، غرق شود، خوشحال هستند.

مقامات اروپایی که با آنها صحبت کردم با وضعیت اسفناک بایدن همدردی کردند، اما از شورش های 6 ژانویه به شدت ترسیده بودند. چندین نفر به مقاله رابرت کاگان در واشنگتن پست اشاره کرده اند که نشان می دهد تا سال 2024، آمریکا ممکن است “مواردی از خشونت های جمعی، فروپاشی قدرت فدرال و تقسیم کشور به مناطق درگیر قرمز و آبی” را تجربه کند.

کارمندان اداره در مواجهه با این واقعیت به سختی بیهوده هستند، اما آنها تمام تلاش خود را می کنند تا بهترین بهانه دوم را بیاورند. بلینکن این مورد را چنین توصیف کرد: «این واقعیت که ما چالش‌های خود را می‌پذیریم و از آنها فرار نمی‌کنیم یا آنها را پنهان نمی‌کنیم، به ما اعتماد به نفس واقعی می‌دهد. این خود می تواند منبع قدرت و پیشرفت باشد.» فروتنی در میان قوی‌ترین‌ها قطعا جذاب‌تر از سر و صدا است، اما مهم‌ترین واقعیت در حال حاضر فروپاشی هنجارهای دموکراتیک است که منجر به انتخاب ترامپ شد و ممکن است منجر به انتخاب مجدد او شود.

در اینجا یک نکته عمیق تر وجود دارد. مثلاً، چگونه توافق‌نامه‌ها بر سر قوانین جدید ضد اطلاعات نادرست، به همان اندازه که مهم هستند، ایمان به تضمین‌های دموکراتیک در ایالات متحده را ایجاد می‌کند یا جمهوری‌خواهان را متقاعد می‌کند که ارزش به دست آوردن قدرت به هزینه ایالات متحده را ندارد. به هر حال، فرسایش دموکراتیک در ایالات متحده، مانند هند، لهستان، یا فیلیپین، کمتر به تهدیدهای خارجی که می‌توانند با اقدام مشترک خنثی شوند، ارتباطی دارد تا با از دست دادن ایمان داخلی که تنها با بازار داخلی قابل حل است. مقامات دولتی از اجلاس به عنوان مکانی برای تبادل “بهترین شیوه ها” صحبت می کنند. با این حال، فرسایش دموکراتیک یک مشکل تکنوکراتیک نیست. با همه کاستی هایش، اجلاس های جهانی در مورد مهاجرت یا آب و هوا می تواند امید بیشتری برای تغییر نسبت به نشست جهانی در مورد دموکراسی ایجاد کند.

مذاکرات جدی همانطور که کشورها فقط در پاییز شروع کردند. تعدادی از کشورهای کوچک با بی حوصلگی واکنش نشان دادند. ارین بارکلی، هماهنگ کننده نوسازی دموکراتیک جهانی در وزارت امور خارجه، گفت: “امیدوارم به شور و شوقی که از بسیاری از کشورهایی که با آنها صحبت می کنیم، دیدم.” او از زامبیا و اکوادور به عنوان نمونه یاد کرد که هیچ یک از آنها تاکنون به دلیل تعهد قوی خود به دموکراسی شناخته نشده اند.

مایک همر، سفیر ایالات متحده در جمهوری دموکراتیک کنگو، به من گفت که گفتگوها در مورد تعهد به اجلاس DRC به واشنگتن و رئیس جمهور جدید کشور، فلیکس چیسکدی، اهرم اضافی برای اصلاحات دموکراتیک با شکاکان در رهبری کشور داد. هامر گفت: “او رهبری است که می خواهد پیشرفت را ببیند و در حال حاضر علیه فساد کار می کند.” چیسکدی اخیرا جدیت خود را با اخراج آلبرت یولا مولیمبی، رئیس بسیار با نفوذ و ظاهراً عمیقاً فاسد شرکت ملی معدن نشان داد.

تاریخ جمهوری دموکراتیک کنگو یک نکته مهم را نشان می دهد: این اجلاس می تواند به عنوان مرکز توجه و منبع تشویق برای کشورهایی باشد که رهبران آنها متعهد به تقویت دموکراسی هستند اما به کمک خارجی نیاز دارند. برایان کاتولیس از مرکز پیشرفت آمریکا نیز می نویسد که لیتوانی، یک دموکراسی جسور که با تهدیدات روسیه، بلاروس و چین مواجه است، از نوعی نمایش همبستگی دموکراتیک که این نشست می تواند ارائه دهد، استفاده خواهد کرد.

اما در مورد کشورهایی که حفظ دموکراتیک و منافع شخصی سیاسی با هم منطبق نیستند، به تعبیر منون هندی، چطور؟ این گروه در حال رشد است و چندین کشور بسیار مهم را شامل می شود. تعدادی از مقامات دولتی به من گفته اند که خود این واقعیت که چنین کشورهایی با حضور در آن موافقت کرده اند نشان دهنده تمایل آنها برای پذیرفته شدن به عنوان اعضای باشگاه دموکراسی ها است – و بنابراین، شاید، تمایل آنها برای برداشتن گام های دشوار برای کسب اعتبار مرتبط با آنها ممکن است درست باشد. با این حال، در بهار امید به اینکه برخی از این کشورها با تعهدات معنادار موافقت کنند یا در صورت عدم موفقیت آنها “آرام شوند” واهی بود. کارمندان بایدن چه به دلیل کمبود وقت و چه به دلیل نداشتن اراده موافقت کردند که مهمانان آخرین حرف را در مورد هدیه ای که باید به مهمانی بیاورند خواهند گفت. یک مقام ارشد دولت گفت: «ما از ایالت‌ها خواسته‌ایم آنچه را که تأثیرگذار می‌دانند، بیاورند».

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbet