جوآن دیدیون، سبک نثر بی‌نظیر، در سن ۸۷ سالگی درگذشت

[ad_1]

دیدیون همراه با تام ولف، نورا افرون و گی تالس در مجموعه «روزنامه‌نگاران جدید» حکومت می‌کند که در دهه 1960 ظهور کردند و سبک ادبی را به گزارش‌های غیرداستانی مرتبط کردند. او حتی به عنوان یک زن جوان ریزنقش و شکننده، با چشمانی درشت و غمگین که اغلب پشت عینک آفتابی پنهان شده بود و سبکی نرم و عمدی صحبت می کرد، رمان نویس، نمایشنامه نویس و مقاله نویس بود که زمانی اظهار داشت: «من از نظر جسمی بسیار کوچک هستم، از نظر خلق و خوی محجوب. و به قدری روان‌نژند غیرقابل بیان است که مردم فراموش می‌کنند حضور من برخلاف منافع آنهاست.»

یا، همانطور که او بهتر می گفت، “نویسندگان همیشه یک نفر را می فروشند.”

دیدیون در سال 2012 مدال ملی علوم انسانی را دریافت کرد، زمانی که او به دلیل وقف “زندگی خود برای توجه به چیزهایی که دیگران سعی می کنند نبینند” مورد ستایش قرار گرفت. برای چندین دهه، او در کالبد شکافی سرد و بی امان سیاست و فرهنگ، از هیپی ها تا کمپین های ریاست جمهوری گرفته تا ربوده شدن پتی هرست و بی اعتمادی او به داستان های رسمی، درگیر بوده است.

خم شدن به سوی بیت لحم، آلبوم سفید و دیگر کتاب‌ها به مجموعه‌های اصلی روزنامه‌نگاری ادبی تبدیل شده‌اند، با نوشته‌های قابل‌توجهی از جمله حذف سیاست هالیوود در «شهروندان خوب» و یک اختلاف پیش‌گویانه علیه اجماع که در سال 1989، پنج مرد جوان سیاه‌پوست و اسپانیایی تجاوز کردند. یک دونده سفیدپوست در پارک مرکزی (حکم مردان بعداً لغو شد و آنها از زندان آزاد شدند).

سوزان اورلیان، نویسنده، دیدیون را «بت و الهام‌بخش من» در توییتر نامید.

دیدیون در مبارزات خود به همان اندازه بی رحم بود. او در دهه 30 زندگی اش مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس تشخیص داده شد و تقریباً در همان زمان دچار شکستگی شد و در یک کلینیک روانپزشکی در سانتا مونیکا، کالیفرنیا بستری شد، که تشخیص داد جهان بینی او اساساً بدبین، سرنوشت گرا و افسرده است. در 70 سالگی، او در اثر دلخراش سال 2005، سال تفکر جادویی، از تراژدی شخصی خود گزارش داد، داستانی که بر اساس هرج و مرج غم و اندوهی که پس از مرگ همسر و نویسنده همکارش جان گرگوری دان شکل گرفت، شکل گرفت. او برنده جایزه کتاب ملی شد و آن را به عنوان نمایشنامه برادوی برای زنی با بازی ونسا ردگریو اقتباس کرد.

دان در سال 2003 سر میز آنها غش کرد و بر اثر حمله قلبی درگذشت، حتی زمانی که دخترشان کوئینتانا روکس دان مایکل در بیمارستان به شدت بیمار بود. این خاطرات یک کتاب پرفروش و یک استاندارد تقریباً فوری بود، نوعی اثر که مردم به طور غریزی پس از از دست دادن یکی از عزیزانشان به آن متوسل می شدند. دیدیون گفت که او برای مدتی به این کار به عنوان یک شهادت فکر می کرد. به طرز غم انگیزی، تفکر جادویی مدت کوتاهی پس از انتشار آن شروع شد. کوئینتانا در تابستان 2005 در سن 39 سالگی بر اثر پانکراتیت حاد درگذشت. دیدیون در مورد مرگ دخترش در شب های آبی 2011 می نویسد.

«ما به جامعه‌ای تبدیل شده‌ایم که غم و اندوه در آن کاملاً پنهان است. در خانواده ما این اتفاق نمی افتد. او در سال 2005 به آسوشیتدپرس گفت: “این اصلا اتفاق نمی افتد.” این مکان مشهورترین رمان او، رمان ناامیدانه Play It As It Las و بسیاری از مقالات او بود.

میچیکو کاکوتانی، منتقد نیویورک تایمز نوشت: «کالیفرنیا متعلق به جوآن دیدیون است. نه در کالیفرنیا، جایی که همه از عینک آفتابی هوانوردی استفاده می‌کنند، وان آب گرم دارند و لباس‌های خود را در Rodeo Drive می‌خرند. اما کالیفرنیا به معنای غربی. غرب قدیم، جایی که سرنوشت آشکار مفهومی تقریبا ملموس بود که به نوعی با زمین، آب و هوا و خانواده خود ارتباط داشت.

مضامین دیدیون همچنین شامل زلزله‌ها، ستاره‌های سینما و تبعیدیان کوبایی می‌شود، اما مضامین مشترکی ظاهر می‌شوند: نیاز به ایجاد نظم در جایی که نظمی وجود ندارد، شکاف بین خرد پذیرفته‌شده و زندگی واقعی، روشی که مردم خود و دیگران را فریب می‌دهند تا به آن اعتقاد داشته باشند. جهان را می توان در یک خط مستقیم و روایی توضیح داد. بیشتر آثار غیرداستانی او در کتابی که در سال 2006 برای زندگی کردن داستان می‌گوییم جمع‌آوری شده است، که نامش از جمله آغازین مقاله عنوان معروف او در آلبوم سفید گرفته شده است، که گواهی بر جستجوی یک زن برای حقیقت پشت حقیقت است. .

او نوشت: «ما به دنبال یک خطبه در مورد خودکشی، یک درس اجتماعی یا اخلاقی در قتل پنج نفر هستیم. ما به طور کامل زندگی می کنیم، به خصوص اگر نویسنده باشیم، با تحمیل یک خط روایی بر تصاویر مختلف، با «ایده هایی» که با آنها آموخته ایم فانتاسماگوریای در حال تغییر را که تجربه واقعی ماست، منجمد کنیم.»

او یک محقق مادام العمر بود و در مستند السالوادور درباره سفر به السالوادور جنگ زده نوشت و پس از یک سفر فاجعه بار به جشنواره فیلم کلمبیا در اوایل دهه 1970، کتاب دعا را تکمیل کرد. «جنوب و غرب: از یک دفترچه»، مشاهداتی که هنگام رانندگی در جنوب آمریکا انجام شد، در سال 2017 منتشر شد، همان سالی که برادرزاده گریفین دان، جوآن دیدیون: مرکز دوام نخواهد داشت. در سال 2019، کتابخانه آمریکا شروع به جمع آوری آثار او در جلدهای صحافی کرد.

دیدیون به این افتخار می کرد که یک خارجی است و با کارمندان پمپ بنزین راحت تر از افراد مشهور راحت بود. اما او و همسرش، که برادرش دومینیک دان، نویسنده و روزنامه‌نگار بود، در جامعه بالا قرار داشتند. در کالیفرنیا، آنها با وارن بیتی و استیون اسپیلبرگ و دیگران تعامل داشتند و هریسون فورد جوان به عنوان نجار در خانه آنها کار می کرد. آن‌ها بعداً در یک آپارتمان بزرگ در Upper East Side منهتن زندگی می‌کردند، افراد مناسب را می‌شناختند و به‌عنوان فیلمنامه‌نویس حرفه‌ای موفق داشتند، در Panic at Needle Park، بازسازی Born to Star، و اقتباس‌هایی از Play As laid همکاری کردند. و “اعترافات واقعی” او.

دیدیون که در سال 1934 در ساکرامنتو، کالیفرنیا و یکی از پیشگامان حزب بدنام دونر به دنیا آمد، از دوران کودکی مجذوب کتاب‌ها بود. او توسط مادرش به نوشتن به عنوان راهی برای پر کردن وقتش تشویق شد و به ویژه تحت تأثیر نثر ارنست همینگوی قرار گرفت، که ریتم های لاکونیک آن بر ریتم های او مقدم بود. او هم خجالتی و هم جاه طلب بود، مستعد تنهایی بود، اما مصمم بود که خود را از طریق نوشتن و سخنرانی در جمع بیان کند. او در سال 1956 از دانشگاه کالیفرنیا، برکلی فارغ التحصیل شد و پس از برنده شدن در یک مسابقه نویسندگی که توسط مجله حمایت می شد، برای کار در ووگ به نیویورک نقل مکان کرد.

دیدیون که در سال‌های اولیه‌اش محافظه‌کار بود، در سال 1964 به بری گلدواتر جمهوری‌خواه رای داد و مقالاتی را در نشریه نشنال ریویو ویلیام اف باکلی نوشت، بعداً لیبرال‌تر شد و به نقش مذهب در سیاست و “اصرارهای تاریخی فزاینده” حمله کرد. باید به دلیل رابطه اش با مونیکا لوینسکی از سمت خود برکنار شود. او به‌ویژه کیفیت گزارش‌های سیاسی را مورد انتقاد قرار می‌داد، روزنامه‌نگاری «بیسبال داخلی» کمپین ریاست‌جمهوری را به سخره می‌گرفت و پرفروش‌های باب وودوارد را به‌عنوان «هرزه‌نگاری سیاسی» بی‌معنا و فضولانه رد می‌کرد.

دیدیون در سال 1964 با دان، که برای شام ملاقات کرد، ازدواج کرد. دو سال بعد، آنها دختری به نام کوینتانا روکس را به فرزندی پذیرفتند. زوج‌های نویسنده در آتش هستند، چه نزاع مستانه لیلیان هلمن و داشیل همت یا خیانت و شیاطین خودکشی تد هیوز و سیلویا پلات. اما با وجود درگیری‌های خودش، دیدیون می‌گوید که او و دان بزرگ شدند و زنده ماندند.

او به AP گفت: «هر مشکلی که داریم، از نویسنده بودن ما ناشی نمی شود. “آنچه برای یکی خوب بود برای دیگری نیز خوب بود.”

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbetElexbetDiscount CasinoRestbetTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvoleMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme