جنگ داغ یا درگیری عمیق یخ زده – POLITICO

[ad_1]

برای شنیدن این مقاله بازی را فشار دهید

مقامات ارشد ایالات متحده می گویند که آنها نگران هستند که روسیه به دنبال گرم کردن اوضاع در اوکراین است، با نیروهای مستقر در مرز برای تهاجم احتمالی قریب الوقوع. با این حال، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه ممکن است دقیقاً عکس این موضوع را داشته باشد: تعمیق درگیری‌ها در منطقه دونباس شرقی اوکراین به عنوان بهترین و شاید تنها تضمین عدم پیوستن اوکراین به ناتو.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه و آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در نشست روز پنجشنبه در استکهلم ارزیابی های کاملاً متناقضی از وضعیت شرق اوکراین ارائه کردند. بلینکن اصرار داشت که تنها خطر جنگ، تهدید تهاجم نظامی روسیه است. لاوروف گفت که تهدید گسترش ناتو به سمت شرق است.

آنها توافق کردند که پوتین و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در روزهای آینده مستقیماً صحبت کنند. روسیه مدت هاست که می خواهد مذاکرات صلح تحت حمایت فرانسه و آلمان با اوکراین (معروف به فرمت نرماندی) را به نفع گفت و گوی مستقیم با واشنگتن که نشان دهنده وضعیت سابق مسکو به عنوان یک ابرقدرت باشد، کنار بگذارد.

پس از تایید گفتگوی ریاست جمهوری، برخی از تحلیلگران روس به سرعت اعلام کردند که خطر جنگ به نفع مذاکرات جدید در حال کاهش است. دیمیتری ترنین، مدیر مرکز کارنگی مسکو گفت: «به نظر می رسد که ترس نظامی برای اوکراین اکنون می تواند پس از آغاز مذاکرات دیپلماتیک به اوج خود برسد. در توییتر نوشت.

امیدهای روسیه برای گفتگوهای موازی ممکن است از بین برود. بلینکن در کنار تهدیدات اخیر خود مبنی بر عواقب ناگوار، از جمله تحریم‌های «با تأثیر بالا» در صورت تهاجم، بارها تاکید کرده است که بهترین راه برای صلح، بازگشت روسیه به مذاکرات به عنوان بخشی از معاهدات صلح مینسک 2 است. از قالب نرماندی

در همین حال، پوتین در ماه‌های اخیر از شرکت در نشست‌های نرماندی خودداری کرده و حتی درخواست شخصی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان را رد کرده است. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که توافقات مینسک 2 عملاً مرده است و نه روسیه و نه اوکراین آمادگی انجام تعهدات خود را ندارند.

روز جمعه، بایدن به خبرنگاران گفت که قصد دارد از تهاجم جلوگیری کند. بایدن در این کنفرانس گفت: «کاری که من انجام می‌دهم این است که آنچه را که فکر می‌کنم جامع‌ترین و معنی‌دارترین مجموعه ابتکارات است کنار هم می‌گذارم تا ادامه و انجام کاری را برای پوتین دشوارتر کند که مردم نگران آن هستند.» کاخ سفید.

حتی اگر بایدن موافقت کند که وارد گفت‌وگوهای مستقیم با پوتین شود، یا اگر ایالات متحده مجبور باشد نقشی رسمی در روند توسعه نرماندی ایفا کند، واشنگتن می‌تواند برای پاسخگویی به خواسته‌های روسیه بدون تضعیف حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین، پیشنهاد چندانی بدهد. کشورها و متحدانش در ناتو تعهدی آهنین داده اند.

ایالات متحده و متحدانش الحاق کریمه به روسیه را که به دلیل آن روسیه را تحریم کرده است، به رسمیت نمی شناسند. و آنها بر اوکراین فشار نمی آورند تا مناطقی در شرق دونتسک و مناطق لوهانسک را که در حال حاضر توسط جدایی طلبان مورد حمایت روسیه اشغال شده اند، واگذار کند. ایالات متحده و متحدانش نیز نباید جاه طلبی های روسیه برای پیوستن به ناتو و اتحادیه اروپا را وتو کنند.

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو پس از نشست وزرای خارجه کشورهای متحد در ریگا، پایتخت لتونی، بر این موضوع تاکید کرد.

استولتنبرگ گفت: «تنها اوکراین و 30 متحد ناتو تصمیم می‌گیرند که اوکراین چه زمانی برای پیوستن به ناتو آماده است». «روسیه حق وتو ندارد. روسیه حرفی برای گفتن ندارد. و روسیه حق ایجاد یک حوزه نفوذ در تلاش برای کنترل را ندارد [its] همسایه ها.”

به ویژه، برخی از متحدان ناتو نسبت به هشدارهای واشنگتن در مورد حمله قریب الوقوع روسیه ابراز تردید کرده اند. متحدان آنها اطلاعاتی از ایالات متحده، از جمله تصاویر ماهواره ای که بسیج گسترده نیروها و تسلیحات روسیه را در امتداد مرز نشان می دهد، مورد مناقشه قرار نمی دهند، اما این احتمال را که پوتین بخواهد جنگ جدیدی را آغاز کند، زیر سوال می برند.

یک تحلیل داخلی که برای مقامات و دیپلمات‌های کمیسیون اروپا تهیه شده و توسط POLITICO دیده شده است، به سطح بالایی از نگرانی‌هایی که واشنگتن به متفقین منتقل کرده است، اشاره می‌کند، اما نتیجه می‌گیرد که بعید است روسیه حمله‌ای را انجام دهد، زیرا توانایی لجستیکی برای تداوم تهاجم در مقیاس وسیع ندارد. اوکراین.

در این تحلیل آمده است: “ایالات متحده تهدید روسیه برای تشدید تنش نظامی را جدی می داند و بسیار مطمئن است که این یک بلوف از سوی پوتین نیست.” اما در ادامه این بیانیه آمده است: «به دلیل کمبود پشتیبانی لجستیکی، ارتش روسیه به یک تا دو ماه زمان نیاز دارد تا برای یک تهاجم تمام عیار بسیج شود. (علاوه بر این، ضعف لجستیکی کلی آن مانع از تهاجم جدی ارتش روسیه می شود). به این ترتیب، هیچ تهدیدی برای تهاجم قریب الوقوع وجود ندارد.»

تحلیل‌های غیررسمی نشان می‌دهند که مسکو به جای شعله‌ور کردن یک جنگ داغ، به احتمال زیاد از بسیج نیرو برای ابراز نارضایتی فزاینده از تقویت روابط نظامی ایالات متحده، بریتانیا و ناتو با اوکراین و همچنین دستیابی اوکراین به تسلیحات جدید، از جمله تسلیحات استفاده می‌کند. ، یک پهپاد ترکیه اخیراً به سمت توپخانه جدایی طلبان شلیک کرد. ناتو در اوکراین حضور نظامی دائمی ندارد، اما کشورهای متفقین روابط نزدیکی با نیروهای اوکراینی از جمله از طریق آموزش، تمرین‌های مشترک و فروش سیستم‌های تسلیحاتی برقرار کرده‌اند.

«مسکو کاملاً قابل درک به نظر می رسد [of] هزینه تهاجم، “تحلیل نشان داد. “بنابراین موضع گیری قبلی بیشتر در مورد انتقال پیام نارضایتی از سیاست غرب در قبال اوکراین (افزایش حضور ایالات متحده / بریتانیا و ناتو) است.”

با این حال، این تحلیل امکان سناریوهای دیگری را نیز فراهم می کند، از جمله آمادگی روسیه برای درگیری نظامی که منعکس کننده جنگ سال 2008 با گرجستان است، زمانی که روسیه از نیروی گسترده در پاسخ به درگیری بین نیروهای گرجستان و نیروهای جدایی طلب مستقر در روسیه استفاده کرد، که مسکو آن را تحریکات تفلیس توصیف کرد. . بر اساس این دیدگاه، روسیه می‌تواند از استفاده اوکراین از سلاح‌های مدرن و فعالیت‌های نظامی در نزدیکی مناطق تحت کنترل جدایی‌طلبان به عنوان بهانه‌ای برای تهاجم استفاده کند.

بلینکن با آگاهی از این خطر، از اوکراین خواست تا خویشتنداری کند و با صدای بلند هشدار داد که روسیه قبلاً برای توجیه تهاجم نظامی تحریک کرده است.

پوتین مدت‌هاست که در مقاله‌ای طولانی با عنوان «در مورد وحدت تاریخی روس‌ها و اوکراینی‌ها» در ژوئیه گذشته، استدلال می‌کند که روس‌ها و اوکراینی‌ها «یک ملت» هستند.

در حالی که ترجیح نهایی پوتین ممکن است این باشد که روسیه بر کشور مسلط شود، اما این اغراق آمیز به نظر می رسد. پس از الحاق کریمه در سال 2014 و نزدیک به هشت سال درگیری در دونباس، بخش بزرگی از جمعیت اوکراین روسیه و رهبر آن را تحقیر می کنند.

روسیه ممکن است دلایلی برای تلاش برای اشغال محدودتر خاک اوکراین داشته باشد، از جمله با ایجاد ارتباط زمینی با شبه جزیره کریمه، اما به نظر می رسد هدف امن تر پوتین جلوگیری از پیوستن اوکراین به ناتو باشد. ترنین، تحلیلگر کارنگی، نگرانی روسیه در مورد تسلیحات غربی در نزدیکی مرز با اوکراین را مشابه ترس آمریکا از موشک های شوروی در کوبا در طول بحران دهه 1960 توصیف کرد.

اپوزیسیون روسیه در تضاد مستقیم با اهداف ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین و دیگر مقامات ارشد در کیف، و همچنین اکثریت اوکراینی‌هایی است که قاطعانه متعهد به دنبال کردن مسیری هستند که می‌تواند کشور را به عضویت اتحادیه اروپا و ناتو برساند. در سال 2019، پارلمان اوکراین حتی قانون اساسی این کشور را اصلاح کرد تا مفاد خاصی را اضافه کند که رئیس جمهور و دولت را ملزم به پیگیری “مسیر استراتژیک عضویت کامل اوکراین در اتحادیه اروپا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی” کند.

برخی از اعضای اروپایی ناتو در گذشته با پیوستن اوکراین به این ائتلاف مخالفت کرده و اذعان داشتند که این امر باعث تحریک مسکو خواهد شد. اما پوتین مدت‌هاست که تاکید می‌کند که ایالات متحده با پذیرش کشورهای شرق آلمان در ائتلاف، تعهد خود به روسیه را زیر پا گذاشته است. او اکنون می تواند باور کند که تنها تضمین او برای دور نگه داشتن اوکراین از ناتو، تمدید وضعیت موجود در دونباس، حفظ درگیری منجمد مشابه آنچه در ترانس نیستریا در مولداوی و مناطق گرجستانی اوستیای جنوبی و آبخازیا است. با توجه به تعهد ناتو به دفاع دسته جمعی، پذیرش عضو جدیدی که در درگیری نظامی جاری محبوس شده است برای متفقین عملا غیرممکن است.

قبل از دیدار با بلینکن در استکهلم، لاوروف اصرار داشت که موضوعاتی وجود دارد که می توان با آنها موافقت کرد. لاوروف گفت: «پیشرفت بیشتر ناتو به سمت شرق بدون تردید بر منافع اساسی امنیت ما تأثیر خواهد گذاشت». “چیزهایی برای گفتگو وجود دارد.”

وقتی بایدن واشنگتن را ترک کرد تا آخر هفته را در کمپ دیوید بگذراند، گفت که خطوط قرمز روسیه را نمی پذیرد. وی گفت: ما از مدت ها قبل از اقدامات روسیه مطلع بودیم. من همچنین انتظار دارم با پوتین گفتگوی طولانی داشته باشم.

با توجه به شکست فرمت نرماندی تاکنون، بایدن و غرب ممکن است نگران باشند که هدف پوتین این است: ادامه صحبت – دائما و متناوب – برای مدت بسیار بسیار طولانی.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbetElexbetDiscount CasinoRestbetTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvoleMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme