تنش با روسیه بر نشست سران با کشورهای شوروی سابق سایه انداخته است – POLITICO

[ad_1]

ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز چهارشنبه از رهبران اتحادیه اروپا خواست تا تحریم‌های پیشگیرانه را علیه روسیه به‌عنوان راهی برای جلوگیری از هرگونه حمله نظامی احتمالی اعمال کنند، به‌جای اینکه منتظر مجازات مسکو تا زمانی که اقدام خصمانه‌ای انجام دهد.

اما از نظر قانونی مشخص نبود که اتحادیه اروپا بتواند با درخواست زلنسکی موافقت کند، زیرا معمولاً تحریم‌ها باید بر روی افراد یا نهادهای خاص در واکنش به رویدادهای خاص اعمال شوند و برای اطمینان از دوام این اقدامات در دادگاه، بار اثبات سنگینی وجود دارد. .

زلنسکی این درخواست را در جریان سفر به بروکسل برای شرکت در نشست سران برنامه مشارکت شرقی اتحادیه اروپا، تلاشی برای ارتقای کشورهایی که زمانی جمهوری‌های اتحاد جماهیر شوروی بودند، مطرح کرد. درخواست او در بحبوحه بسیج گسترده نیروهای روسیه در امتداد مرز اوکراین و تهدیدهای اتحادیه اروپا، ایالات متحده و سایر کشورهای غربی برای تحمیل اقدامات اقتصادی سخت بر مسکو در صورت انجام “تشدید نظامی” مطرح شد.

زلنسکی در یک کنفرانس خبری گفت: «کشور ما به یک سیاست تحریمی قوی برای تشدید احتمالی علاقه مند است. و پس از آن من فکر می کنم ممکن است تشدید احتمالی وجود داشته باشد یا نباشد.

در پایان، کل این قسمت فقط می تواند ثابت کند که در مبارزه طولانی و فزاینده خود با روسیه، کی یف حمایت غرب را برای محافظت از خود در برابر همسایه بسیار بزرگتر و تهدیدکننده خود ناکافی می داند.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا و چارلز میشل، رئیس شورا، بار دیگر بر آمادگی اتحادیه اروپا برای پاسخگویی روسیه در صورت حمله جدید تاکید کردند، اما به درخواست رئیس جمهور اوکراین پاسخ مثبتی ندادند.

اوکراین از سال 2014، زمانی که روسیه به کریمه حمله کرد و آن را ضمیمه کرد و سپس به شورش جدایی طلبان مسلح در مناطق شرقی لوهانسک و دونتسک کمک کرد، با تهدید دائمی روبرو بوده است. روسیه به عنوان حامی مالی و نظامی جنگ جدایی‌طلبانه عمل کرده است، اگرچه کرملین اغلب هرگونه نقش رسمی در این وضعیت را رد کرده است.

زلنسکی گفت: «برای ما مهم است که چنین تحریم‌هایی را قبل از جنگ اعمال کنیم، نه بعد از درگیری» و افزود: «جنگ هشت سال است که ادامه دارد. ما درک می کنیم که تنها در صورتی که تحریم ها قبل از تاریخ درگیری مسلحانه اجرا شوند، می توانند به مکانیسم هایی برای جلوگیری از تشدید احتمالی تبدیل شوند.

“نگرانی بزرگ” برای مسکو

هدف برنامه مشارکت شرقی نشان دادن روابط اتحادیه اروپا با ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، مولداوی و اوکراین است. بلاروس در نتیجه بدتر شدن روابط با اتحادیه اروپا که از معترضان طرفدار دموکراسی در تلاش‌هایشان علیه دیکتاتور الکساندر لوکاشنکو و ادعاهای او مبنی بر پیروزی در انتخابات پر مناقشه ریاست جمهوری اوت 2020 به شدت حمایت کرد، از این برنامه خارج شد.

آرتور کریشیانیس کارینز، نخست وزیر لتونی در این اجلاس به خبرنگاران گفت که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه احتمالاً احساس کرده است که حکومت استبدادی او توسط طرح مشارکت شرقی تهدید می شود.

کارینش گفت: “این ایده دموکراسی در شراکت شرقی موضع قوی تری می گیرد – این یک نگرانی بزرگ برای کرملین است.” چرا؟ زیرا می تواند به خود روسیه سرایت کند.

اتحادیه اروپا سه گروه گرجستان، مولداوی و اوکراین را به عنوان سرعت بخشیدن به همکاری نزدیکتر با اتحادیه اروپا شناسایی کرده است، اگرچه عضویت بالقوه این بلوک هنوز فاصله زیادی دارد.

اما با تهدید حمله به اوکراین در راس دستور کار، پوتین موفق شد در رویدادی که هدف آن کشاندن پنج کشور غربی به بروکسل و دور از خودکامگی روسیه بود، بر گفتگو مسلط شود.

به گفته مقامات مطلع از این نشست، حتی پس از اینکه رهبران این نشست نتیجه‌گیری رسمی خود را اتخاذ کردند، بحث‌های پر جنب و جوش در مورد وضعیت امنیتی در مرز اوکراین ادامه یافت.

اولاف شولز، صدراعظم جدید آلمان و امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، به طور جداگانه با زلنسکی و همچنین همه با هم در یک گروه دیدار کردند. فرانسه و آلمان از مذاکرات بین اوکراین و روسیه در قالب موسوم به نرماندی حمایت می کنند که هدف آن اجرای توافقنامه صلح مینسک 2 و پایان دادن به جنگ در دونباس است.

محاکمه نرماندی نتوانست صلح را به ارمغان بیاورد و بسیاری از مقامات و دیپلمات ها معتقدند که او در واقع مرده است و نه اوکراین و نه روسیه علاقه خاصی به انجام تعهدات خود بر اساس آنچه معمولاً به عنوان یک معاهده معیوب تلقی می شود، ندارند.

با این حال، مکرون و شولز به نفع از سرگیری مذاکرات در نرماندی صحبت کردند و اظهارات اخیر جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده را تکرار کردند که تاکید کرد این بهترین فرصت برای صلح است.

زلنسکی در یک کنفرانس خبری گفت که اوکراین آماده گفتگو با روسیه در هر زمان و در هر قالبی است و گفت که از نقش قوی تر و مرکزی ایالات متحده استقبال می کند، اگرچه واشنگتن تمایلی برای پیوستن رسمی به گروه نرماندی ابراز نکرده است. اگر گسترش نرماندی امکان‌پذیر نبود، زلنسکی امکان «مسیر موازی» جدید مذاکرات آمریکا را پیشنهاد کرد.

رهبر اوکراین گفت که هیچ فشاری از سوی واشنگتن برای اجرای توافق‌نامه‌های مینسک احساس نمی‌کند، که به گفته او انجام آن غیرممکن است مگر اینکه روسیه ابتدا به تعدادی از تعهدات از جمله خارج کردن تسلیحات و جنگنده‌های خارجی از دونتسک و لوهانسک عمل کند. کنترل مرزهای دولت اوکراین

زلنسکی که قبل از انتخاب شدن یک کمدین و هنرپیشه حرفه ای بود، به شوخی گفت که در مورد فشارها احساس پژواک می کند، اشاره ای به دست داشتن او در اولین رسوایی استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا و اتهاماتی که ترامپ علیه هانتر، پسر بایدن داشته است. ، از کمک نظامی امتناع می ورزد.

او گفت: «در مورد فشارهای آمریکا، من آن را احساس نکردم. زمانی که رئیس جمهور ترامپ آنجا بود، از من پرسیدند که آیا احساس می کنم تحت فشار هستم یا خیر. حالا یک رئیس جمهور دیگر و باز هم همان موضوع فشار است. فشار را حس نکردم. اگر وجود داشته باشد – قطعاً خواهم گفت، زیرا زندگی با فشار بسیار خطرناک است. فشار باید کاهش یابد.»

کارینز و ماتئوش موراویچکی، نخست وزیر لهستان، در اظهار نظر در جمع خبرنگاران، مخالفت خود را با خط لوله گاز نورد استریم 2 که روسیه و آلمان را به هم متصل می کند و اوکراین را دور می زند، ابراز کردند. منتقدان کرملین خواهان محاصره خط لوله جدید از زمان آغاز عملیات به عنوان مجازات اقدامات بدخواهانه روسیه در اوکراین و خارج از آن هستند.

موراوتسکی گفت: «نورد استریم 2 در حال حاضر یک ابزار اخاذی است… برای کمک به رئیس جمهور پوتین در دیکته کردن قیمت گاز در سراسر اروپا،» و افزود: «زمانی که پرچم قرمز را برافراشتیم حق با ما بود».

نمونه ای از “پیشرفت”

به عنوان بخشی از آشفتگی پیرامون این اجلاس، میشل میزبان یک دیدار پنج ساعته بین الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان و نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان بود که کشورهایش به مدت سه دهه بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی در جنگ بوده اند تا اینکه یک جنگ کوتاه به طول انجامید. سالی که آذربایجان با یک پیروزی قاطع به میدان آمد.

علی اف در بیانیه ای بر فضای سازنده بین ارمنستان و آذربایجان در این اجلاس تاکید کرد، از اتحادیه اروپا تشکر کرد و از کشورها خواست این فرصت را از دست ندهند و به تلاش های خود برای تضمین صلح پایدار در منطقه ادامه دهند.

آب شدن روابط بین دشمنان دیرینه در قفقاز نقطه روشن نادری را در بحث های پرتنش در مورد اوکراین و روسیه ارائه کرده است و رهبران نیز به آن اشاره کرده اند.

گیتاناس ناوسدا، رئیس جمهور لیتوانی به خبرنگاران گفت: من شاهد پیشرفت بزرگی در روابط دوجانبه بین ارمنستان و آذربایجان هستم. وی گفت: «من می‌توانم بگویم که این نشست مشارکت شرقی احتمالاً این دو کشور را تشویق کرد تا برای نزدیک‌تر شدن به یکدیگر بیشتر تلاش کنند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetElexbetBetpasTrbethttps://bahiscis.xyz/https://gelsincicek.com/Betvolebuy stripe accountMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme NovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma