بدترین ترس در غرب – سیاست

[ad_1]

برای شنیدن این مقاله روی پخش کلیک کنید

برلین – می شود یا نه؟

خواندن افکار ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین هرگز آسان نبوده است.

و این دقیقا همان چیزی است که او دوست دارد.

با این حال، رئیس جمهور روسیه در رویارویی خود با غرب بر سر اوکراین، بازی فال را وارد مرحله جدیدی کرده است. بسته به اینکه از چه کسی بپرسید، پوتین در آستانه وارد کردن اروپا به جدی ترین درگیری نظامی خود از زمان جنگ جهانی دوم یا سازماندهی یک بلوف پیچیده است تا به غرب نشان دهد که مانند همیشه خطرناک است.

اگر به دنبال جلب توجه باشد، آن را دارد. نه تنها آینده یک اوکراین آزاد و دموکراتیک در خطر است، بلکه کل معماری امنیت پس از جنگ سرد در اروپا نیز در خطر است.

پوتین پس از جمع آوری بیش از 100000 نیرو و تجهیزات نظامی در امتداد مرز اوکراین در نقاط استراتژیک از بلاروس تا کریمه، روسیه را در موقعیتی قرار داد که ظرف چند هفته به همسایه جنوبی خود حمله کرده و آن را اشغال کند. نیروهای مسلح اوکراین، هر چند مصمم باشند، با ارتش مجهز و آزمایش شده روسیه برابری نخواهند کرد. سوال این نیست که آیا اوکراین می تواند یک حمله را دفع کند یا خیر، بلکه سوال این است که تا چه زمانی می تواند روس ها را دور نگه دارد – و بعد چه اتفاقی می افتد.

ماکسیمیلیان ترهال، محقق نظامی آلمانی و استاد مدعو در دانشکده اقتصاد لندن، می گوید: «روس ها ممکن است در چند هفته دیگر برای اعلام پیروزی مشکل زیادی نداشته باشند، اما پس از آن جنگ واقعی آغاز خواهد شد. دشواری این است که بمانند و روس‌ها خیلی سریع می‌توانند یک جنگ چریکی وحشیانه را تماشا کنند.

با وجود این خطرات، مجموعه ای از خواسته های حداکثری مذاکره کنندگان کرملین از مقامات آمریکایی در نشست ماه جاری در ژنو نشان می دهد که پوتین به دنبال یک توافق دیپلماتیک نیست.

شرایط مسکو برای خروج – ممنوعیت گسترش بیشتر ناتو، قطع همکاری بین ائتلاف و غیرعضو و تعلیق فعالیت های ناتو در قلمرو اعضای اروپای مرکزی و شرقی – به وضوح آغاز نشده است. یک نظریه این است که رهبر روسیه با فهرست آرزوهای غیرواقعی خود، صرفاً سعی داشت برگ انجیری برای کتاب های درسی تاریخ ایجاد کند، به این امید که او تنها مقصر آنچه پس از آن بود، نباشد.

مایکل کافمن، کارشناس برجسته ارتش روسیه و مدیر برنامه تحقیقاتی روسیه مستقر در CNA مستقر در واشنگتن، گفت: «تنها چیزی که در لیست نبود، تقاضا برای بازگشت آلاسکا بود. “من فکر می کنم او می خواهد که ایالات متحده از توجیه استفاده از زور در سوابق تاریخی نیز خودداری کند.

اما پایان پوتین چیست؟

بر کسی پوشیده نیست که او از از دست دادن امپراتوری شوروی روسیه که زمانی آن را “بزرگترین فاجعه ژئوپلیتیک قرن” نامیده بود، ناراحت است. بسیاری از کهنه سربازانی که روسیه را تماشا می کنند، معتقدند هدف او این است که این داستان را – تا حد امکان – با بازگرداندن اوکراین به آغوش روسیه، برعکس کند، هدفی که او قبلاً با بلاروس به آن دست یافته است. چنین مسیری امکان پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا یا ناتو را که پوتین آنها را تهدیدی برای حفظ قدرت خود می‌داند، از بین می‌برد و حائل قابل توجهی را بین خود روسیه و اتحاد غربی باز می‌گرداند.

پوتین در مقاله‌ای که در ماه ژوئیه منتشر شد، نوشت: من متقاعد شده‌ام که حاکمیت واقعی اوکراین تنها در مشارکت با روسیه امکان‌پذیر است.

برای پوتین، یک دانشجوی مشتاق تاریخ که عاشق رفاه نمادین است، سال 2022، صدمین سالگرد تأسیس اتحاد جماهیر شوروی، بهترین زمان برای مقابله با اوکراین خواهد بود.

اگرچه نه واشنگتن و نه اروپا امید خود را برای راه حل دیپلماتیک قطع نمی کنند، اما دشوار است که ببینیم غرب به جای کنترل اوکراین چه چیزی می تواند به رهبر روسیه ارائه دهد.

همچنین لازم به یادآوری است که پوتین در گذشته نزدیک دقیقاً از توسل به زور منحرف نشد و در هر مرحله از راه غرب، از حمله به گرجستان و اوکراین تا استقرار نظامی روسیه در سوریه، غرب را ناآماده گرفتار کرد.

علاوه بر این، اگر پوتین پس از استقرار مجدد هزاران نیرو در سراسر روسیه (با هزینه هنگفت) بدون شلیک از موضع خود عقب نشینی کند، مانند رهبری به نظر می رسد که پارس کردنش از نیش او بدتر است – شهرت خوبی برای اقتدارگرایی نیست. نخبگان خودش ممکن است به سلامت عقل او شک کنند.

به همین دلیل است که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و بسیاری از متحدان ناتو معتقدند که نوعی درگیری مسلحانه اجتناب ناپذیر است، اگر دلیل دیگری جز توجیه انباشت و دادن اهرم های بیشتری به پوتین برای تأثیرگذاری بر آینده اوکراین در میز مذاکره نباشد.

جدایی مورد نظر

اما چه شکلی خواهد بود؟ سناریوها از ساختن «پل زمینی» به کریمه تا اشغال کل اوکراین به صورت عمده است. بسیاری گزینه اول را برای پوتین برای پیگیری هدف خود برای کنترل آینده سیاسی اوکراین ناکافی می دانند و گزینه دوم در دراز مدت بسیار پیچیده است.

برای ارزیابی بهتر تفکر استراتژیک کرملین، POLITICO با تحلیلگران نظامی و مقامات دفاعی در دو سوی اقیانوس اطلس گفتگو کرد. اگرچه آنها در بسیاری از جزئیات اختلاف نظر دارند، اما اتفاق نظر وجود داشت که سناریوی ایده‌آل پوتین تجزیه اوکراین خواهد بود و او کنترل کشور شرق رودخانه دنیپر را که تقریباً از وسط اوکراین از مرز بلاروس تا دریای سیاه می‌گذرد، خواهد داشت. . .

به عنوان مقدمه ای برای تهاجم، مسکو بهانه ای برای حمله ایجاد می کند، مانند حفاظت از امنیت شهروندان روسیه در منطقه دونباس. این می‌تواند با درگیری‌ها آغاز شود، قبل از اینکه به آنچه که ایالات متحده در خلوت به متحدانش گفته است که احتمالاً به یک “جنگ فراگیر” تبدیل خواهد شد، افزایش یابد.

با وجود هزاران سرباز مستقر در بلاروس، کمتر از 200 کیلومتری شمال غرب کیف، و در امتداد مرزهای روسیه با اوکراین و کریمه، روسیه می‌تواند یک حمله چند جانبه و همزمان را آغاز کند و نیروهای مکانیزه را از طریق دشت‌های استان یخ‌زده این کشور بفرستد. یک هدف کلیدی کیف خواهد بود که روس ها می توانند از هر دو طرف دنیپر و همچنین از هوا به آن حمله کنند.

نیروهای روسیه رویکرد مشابهی را با دیگر مراکز شهری کلیدی مانند خارکف، دومین شهر بزرگ اوکراین در بخش شمال شرقی کشور، در کمتر از 50 کیلومتری مرز، در پیش خواهند گرفت. علاوه بر نیروهای عادی، گردهمایی روسیه شامل واحدهایی از گارد ملی روسیه است که مأموریت آنها کمک به مدیریت اشغال از طریق تضمین نظم در شهرها و کمک به اطلاعات روسیه در جمع آوری مخالفان مشکوک و هرکس دیگری که مشکوک به او باشد با آنها مخالفت خواهد کرد. بازداشت شدگان به اردوگاه های زندان در اوکراین و یا به روسیه بازگردانده می شوند.

سوال بزرگ این است که روس ها با چه نوع مقاومتی روبرو خواهند شد. به نظر می‌رسد مسکو روی اوکراینی‌ها در شرق، جایی که زبان روسی زبان غالب است، شرط‌بندی کرده است که دست از کار بکشند و اتحاد با پسر عموهای شمالی خود را بپذیرند، این فرضیه که برخی ناظران آن را اشتباه بزرگی می‌دانند.

گوستاو گرسل، تحلیلگر روسی در شورای روابط خارجی اروپا که معتقد است اوکراینی ها نبردی سخت را آغاز خواهند کرد، گفت: روس ها عزم اوکراین را دست کم می گیرند.

اما این دو گزینه برای روس ها باقی می گذارد: عقب نشینی و پذیرش یک توافق دیپلماتیک یا دو برابر شدن.

گرسل گفت: «همه به من می گویند که پوتین دو برابر خواهد شد، زیرا تنها راه او برای دستیابی به هدف سیاسی خود یعنی به دست گرفتن کنترل اوکراین، تسلیم کردن کشور و اشغال آن است».

این به معنای تلفات قابل توجهی از هر دو طرف، از جمله بسیاری از غیرنظامیان اوکراینی است.

حتي اگر روسيه به سرعت كيف را تصرف كند و كنترل نيمه شرقي كشور را به دست آورد، خطر قيام طولاني تحت حمايت غرب پابرجا خواهد ماند. اما دور از اطمینان است که اوکراینی های عادی آماده رفتن به این مسیر هستند. از یک سو، طرف برابر تسلیم تاکتیک های چریکی نمی شود.

کافمن از CNA گفت: “ممکن است روس ها به این نتیجه رسیده باشند که یک اشغال قابل مدیریت است.”

در واقع روسیه تلاش می کند تا شورش ها را به ویژه در چچن سرکوب کند. نگاهی به گروزنی، پایتخت چچن که روسیه تقریباً آن را با خاک یکسان کرده است، همه را وادار خواهد کرد که تسلط نیروهای روسیه را متوقف کنند. سوال دیگر این است که آیا روس ها چنین رفتاری را در قبال اوکراینی ها خواهند پذیرفت؟

با یک دولت دست نشانده دوست مسکو در کیف و کنترل شرق اوکراین، نیمه غربی، عمدتا اوکراینی زبان، چیزی شبیه به یک کشور حائل، حائل بین روسیه و ناتو خواهد شد.

اگر این اتفاق بیفتد، پوتین ممکن است تهدیدی را که معتقد است اوکراین آزاد برای حکومت او ایجاد می‌کند حذف کرده باشد، اما هزینه‌های آن از هر طرف بسیار زیاد خواهد بود.

موج پناهندگی

حمله و اشغال روسیه در شرق موجی از پناهندگان را به غرب اوکراین و اروپا برانگیخت. اوکراینی ها مجاز به سفر بدون ویزا به اتحادیه اروپا هستند، که باعث می شود بسیاری از مردم برای درخواست پناهندگی به آنجا سفر کنند.

غرب که تا کنون در مورد تحریم های بیشتر علیه روسیه دچار اختلاف شده است، پس از جنگ سرد بیش از هر زمان دیگری متحد خواهد شد.

حتی در آلمان، جایی که تشکیلات سیاسی برای سود بردن پوتین از سوء ظن به عقب متمایل شده است، وضعیت تغییر خواهد کرد. اگر چیزی وجود داشته باشد که چپ آلمان آن را قبول نداشته باشد، آن یک درگیری مسلحانه است، به خصوص زمانی که غیرنظامیان کشته می شوند.

یک مقام ارشد دفاعی آلمان گفت: «تهاجم، ناتو را مانند قبل متحد خواهد کرد».

این احتمالاً منجر به افزایش نیروهای آمریکایی در اروپا و فسخ قرارداد غرب با روسیه برای عدم ایجاد پایگاه های دائمی ناتو در کشورهای بالتیک یا اروپای مرکزی و شرقی خواهد شد. گفتگوها در فنلاند و سوئد در مورد پیوستن به ناتو تشدید خواهد شد.

مقاومت آلمان در برابر هزینه بیشتر برای دفاع از بین خواهد رفت.

ایالات متحده که نیروهایش بین اروپا و آسیا پراکنده خواهند شد، از اروپایی ها می خواهد که مسئولیت امنیت خود را بیشتر کنند.

محیط امنیتی اروپا اساساً تغییر خواهد کرد و احتمالاً درگیری‌های در حال جوشیدن در سایر نقاط این قاره مانند بوسنی و هرزگوین را در خط مقدم قرار خواهد داد. روسیه می تواند از نفوذ خود در سایر نقاط بالکان، به ویژه صربستان، برای ایجاد اختلاف بیشتر در اروپا استفاده کند.

سوال بزرگ این است که آیا پوتین آماده است ضربه بزرگی را که اقتصاد روسیه پس از حمله متحمل خواهد شد، متحمل شود؟

غرب تحریم‌های بسیار شدیدتری را علیه روسیه اعمال خواهد کرد. فراتر از اقدامات اولیه مانند لغو پروژه خط لوله نورد استریم 2 و قطع فعالیت روسیه از یک سیستم پرداخت مالی بین‌المللی به نام سوئیفت، ایالات متحده می‌تواند تحریم‌های فلج‌کننده‌ای را بر بانک‌های روسی اعمال کند و فعالیت بین‌المللی را برای آنها تقریبا غیرممکن کند.

این اقدامات روسیه را بیش از پیش به چین وابسته می کند و پوتین را در برابر فشار پکن باز می کند.

اما روسیه، تامین کننده اصلی گاز و نفت غرب، تنها کسی نخواهد بود که دردسرساز است. تحریم‌ها علیه بخش انرژی این کشور احتمالاً منجر به افزایش قیمت‌های جهانی کالاها می‌شود، چیزی که مصرف‌کنندگان تقریباً بلافاصله با پمپ بنزین و قبوض گرمایشی خود احساس می‌کنند.

در حالی که برخی بیم دارند که حمله روسیه به اوکراین، اروپا را به دوران جنگ سرد بازگرداند، این ممکن است تا نیمه درست باشد. در بیشتر دوران جنگ سرد، روابط شرق و غرب با ثبات بوده و توسط تعدادی از موافقت نامه های کنترل تسلیحات و سایر معاهدات اداره می شود. آنچه در پیش است وعده می دهد که بسیار غیرقابل پیش بینی تر است. و بر خلاف جنگ سرد، ایالات متحده باید توجه خود را بین آسیا و اروپا تقسیم کند.

نگرانی عمده دیگر این است که چین می تواند از بحران اوکراین برای تصرف تایوان به زور استفاده کند، اقدامی که جهان را در بحرانی عمیق تر فرو خواهد برد.

کافمن پیش‌بینی کرد: «قطعاً قبل از اینکه بهتر شود، بسیار تاریک‌تر و بدتر می‌شود». “ما به دنیای بسیار قدیمی باز خواهیم گشت که برخی از ما امیدوار بودیم دیگر نبینیم.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin Elektronik sigaraturkuaz korsan taksi