باب دول، رهبر قدیمی سنا و نامزد جمهوری خواهان برای ریاست جمهوری در سال 1996، در سن 98 سالگی درگذشت.

[ad_1]

اگرچه دول یک محافظه‌کار سرسخت است که بر هزینه‌های متعادل، کاهش کسری بودجه و سیاست خارجی تمرکز می‌کند، اما در طول سال‌های حضورش در کنگره هرگز در خط حزبی نبوده و به نمایندگی از کشور خود حضور داشته است. او با حمایت مالی از قوانین مربوط به کوپن های غذایی با نمادی مترقی، رئیس جمهور رونالد ریگان را متقاعد کرد که برای افزایش مالیات فشار بیاورد، و با رئیس جمهور بیل کلینتون برای همکاری با نیوت گینگریچ، سخنگوی سرسخت مجلس، در دهه 1990 ابراز همدردی کرد. نه، شما با او صحبت می کنید. به او، دول به کلینتون می گفت.

دول بعداً نامزدی ریاست جمهوری جمهوریخواهان را به دست آورد و در سال 1996 با کلینتون رقابت کرد، 20 سال پس از نامزد شدن برای معاونت رئیس جمهور حزب در سال 1976. او هر دو بار شکست خورد و تنها سیاستمدار آمریکایی بود که این کار را انجام داد.

پرزیدنت جو بایدن روز یکشنبه از همکار سابق خود در سنا به عنوان یک دوست و “دولتمرد آمریکایی به عنوان چند نفر در تاریخ ما” تمجید کرد.

بایدن در بیانیه ای گفت: «باب مردی بود که آمریکایی ها آن را تحسین می کنند. «او یک حس بی‌گمان از صداقت و درستکاری داشت. خداوند او را رحمت کند و ملت ما همیشه از میراث نجابت، عزت، حسن نیت و میهن پرستی او استفاده کند.

کاخ سفید بعداً گفت که رئیس جمهور و بانوی اول جیل بایدن تلفنی با الیزابت دول گفتگو کردند تا «تسلیت صمیمانه خود را ابراز کنند».

دول بازیکن واشنگتن بود و مراقب ویژگی های زندگی بلتوی بود. سرسختی او در کنگره که در هر دو طرف طیف سیاسی مورد قدردانی قرار گرفت، زمانی الهام بخش همکار دی سی و همکار مکرر سنا، سناتور دموکرات رابرت برد از ویرجینیای غربی شد تا پروتکل سنا را در سال 1986 زیر پا بگذارد و مستقیماً با دول صحبت کند.

برد گفت: “من از شما چیزهای زیادی یاد گرفتم.” «این استقامت، شجاعت و پایبندی به ابتکار است، و در عین حال خلق و خوی خوب و نشاط به روشن شدن روز ما کمک می کند. خدمت در کنار شما باعث خوشحالی است.»

کاندیداتوری دول برای ریاست جمهوری در سال 1996 بیشترین توجه ملی را به او جلب کرد، اما چهار دهه یا بیشتر او در سیاست اثری بر سیاست ایالات متحده گذاشت. در واقع، تا اوایل دهه 1990، خود دول فکر می کرد که هر چه در توان دارد به کشورش داده است. اما سفر به سواحل نرماندی در سال 1994 در پنجاهمین سالگرد روز D او را متقاعد کرد که برای آخرین بار همه چیز را انجام دهد.

او بعداً گفت: “به این نتیجه رسیدم که شاید فرصت دیگری وجود داشته باشد، فرصت دیگری برای خدمت – برای نسل من – یک ماموریت دیگر.”

دول در ژوئن 1996 با صراحتی معمول از کرسی خود در سنا استعفا داد و گفت که جایی جز کاخ سفید یا مجلس برای رفتن ندارد. در نمایشی از مماشات محافظه کارانه، او جک کمپ، نماینده کنگره نیویورک و اقتصاددان انجیلی در سمت عرضه را به عنوان نامزد خود انتخاب کرد.

این دو یک زوج خشک، اگر نه تثبیت شده، عجیب و غریب تشکیل دادند.

دول کنایه‌آمیز، گاهی تحریک‌پذیر بود و 11 سال به عنوان رهبر جمهوری‌خواه در سنا پشت سرش بود. مجله واشنگتنین او را یکی از اعضای کنگره با بهترین حس شوخ طبعی معرفی کرد.

کمپ یک تکنوکرات بود، نیرویی که در پس کاهش عظیم مالیات در سال 1981 بود، که در آن زمان بزرگترین کاهش در تاریخ آمریکا بود. دول از این اقدام انتقاد کرد و آن را به عنوان یک لایحه افزایش دهنده بودجه انتقاد کرد و باعث شد کمپ پاسخ دهد: «در آتش سوزی اخیر، کتابخانه باب دول در آتش سوخت. هر دو کتاب گم شده بود. و حتی رنگ آمیزی یکی از آنها را تمام نکرده بود.

واشنگتن کمپ را یکی از اعضای کنگره با بدترین حس شوخ طبعی نامید.

با شروع مبارزات انتخاباتی، کلینتون دول را به عنوان یک پیرمرد – نامزد حزب جمهوری خواه در آن زمان 73 ساله – و غیر مرتبط به تصویر کشید. کلینتون در سخنرانی پذیرش خود، توجه خود را به لفاظی کنوانسیون جمهوری خواهان دول جلب کرد که دول-کمپ «پلی» به سوی آمریکای بهتر از گذشته خواهد بود. کلینتون گفت: ما نیازی به ساختن پلی به گذشته نداریم، ما باید پلی به سوی آینده بسازیم.

کلینتون همچنین دول را به تعطیلی های پی در پی دولت در سال های 1995 و 1996 مرتبط دانست، اگرچه گینگریچ تاکتیکی پشت این مانورها بود. و از آنجایی که دول برای کاهش 15 درصدی کل مالیات شرکت می کند، کلینتون پس از اینکه نتوانست از چندین طرح تبلیغاتی خود در سال 1992 برای برنامه های جسورانه و مترقی دولت مانند مراقبت های بهداشتی همگانی استفاده کند، راهی مرکز شد.

اما اغلب مردم فقط به یاد می آورند که دول چگونه با او رفتار کرد.

دول در انتخابات مقدماتی گفت: اشتباه نکنید، باب دول نامزد جمهوری خواهان خواهد بود.

دول در انتخابات عمومی گفت: «باب دول این لوایح را وتو نخواهد کرد.

دول در اولین مناظره گفت: “به نظر من بهترین چیز در مورد باب دول این است که باب دول به قول خود عمل می کند.”

وقتی از دول در مورد تمایلش به شخص سوم پرسیده شد، گفت: «او نامش را می آورد.

کلینتون با محبوبیت قبلی و اقتصاد رو به رشد آمریکا به پیروزی رسید و 31 ایالت و ناحیه کلمبیا را به ارمغان آورد.

کلینتون در بیانیه‌ای در روز یکشنبه گفت: «من از نبرد و همکاری‌مان لذت بیشتری بردم.» او و هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق آمریکا افزودند: «بعد از هر چیزی که در طول جنگ جهانی دوم داد، نباید بیشتر ▼ می‌داد. اما او انجام داد. قدرت این مثال باید الهام بخش مردم در خدمات عمومی امروز و برای نسل‌ها باشد.»

زمانی که نامزدی دول برای ریاست‌جمهوری نام او را در سراسر کشور گسترش داد، او سه دهه یا بیشتر را در مرکز بیشتر بحث‌های بودجه، مالیات و سیاست خارجی سپری کرده بود. سبک او کاهش بودجه بود – چند میلیون اینجا، چند میلیون آنجا – بیشتر نگران تصویب این لایحه بود تا صلابت ایدئولوژیک سخت.

شیلا برک، رئیس سابق دفتر وی، گفت: “دول همیشه خواهان پیروزی تدریجی بوده است.” پروژه تاریخ شفاهی. «آخرین باری که ضرر به نفع شما بود چه زمانی بود؟» فلسفه کلی او بود.

او افکار دول را خلاصه کرد: “هرگز تا زمانی که این کار تمام نشده است، هرگز نگویید.”

این نگرش در تمام زندگی او وجود داشت.

در سال 1942، در سن 19 سالگی، دول در سال دوم دانشگاه کانزاس را ترک کرد تا در ارتش ثبت نام کند و در آنجا به درجه ستوان دومی در لشکر 10 کوهستانی ارتش رسید.

در 14 آوریل 1945، پس از پایان جنگ، لشگر Dole با ارتش آلمان در نزدیکی Castel d’Aiano، ایتالیا درگیر شد. آمریکایی ها آلمانی ها را از سطح بالا بیرون راندند و بیش از 500 تلفات در این روند متحمل شدند.

دول با دیدن مرد رادیویی سرنگون شده به کمک سرباز سقوط کرده رفت. اما شلیک های آلمانی کمر، نخاع و شانه راست او را پاره کرد. برای ساعت‌ها، دول فلج بود، دست‌ها روی سینه‌اش بی‌حرکت بود، در حال حرکت بود و غش می‌کرد.

دول بعداً در نامه‌ای از بیمارستان به مادرش گفت: «حدس می‌زنم یک آلمانی فکر می‌کرد من هدف خوبی هستم».

ساعت ها گذشت تا دکتر به او برسد. و سه سال بود که توانست بیمارستان را به طور کامل ترک کند، با دو اوج تب تقریبا کشنده، چندین عمل جراحی، یک کلیه از دست رفته و یک شانه از دست رفته. او در نهایت با دست راست غیرفعال، تنها چند انگشت در حال کار روی دست چپ و کاهش وزن بیش از 70 پوند، آنجا را ترک کرد.

با این حال، دول در دانشکده حقوق گذراند و سخنرانی‌هایی را از نوار ضبط‌شده‌ای که بدون اینکه بتواند یادداشت‌برداری کند، حفظ کرد. با بازگشت به کانزاس، سفر چهل ساله خود را در عرصه سیاست آغاز کرد. تا دهه 1980، دول با کت و شلوار تازه برادران بروکس خود در دفتر حقوقی دی سی آلستون اند بردز ظاهر می شد و موهایش را با شانه تیغی که چندین دهه در جیب پشتی خود داشت، شانه می کرد.

دول در مرکز کاسه گرد و غبار در راسل، کن به دنیا آمد، جایی که در دهه 1930 مردم مجبور بودند دائما گرد و غبار خود را پاک کنند. در خانه.

پدر و مادر او خانواده خود را در یک خانه آجری یک طبقه بزرگ می کنند.

دول: “چهار نفر از ما، فرزندانم و پدر و مادرم، سال ها در زیرزمین زندگی می کردیم تا بتوانیم پول اجاره را از اجاره طبقه همکف بگیریم.” یاد آوردن در سال 1985، «پدرم کرم و آسانسور نگه می داشت. مادرم چرخ خیاطی می فروخت و درس خیاطی می داد.»

والدین دول تربیت متوسطی داشتند – یکی از پدربزرگ های دول زمین خود را در طول رکود بزرگ از دست داد، در حالی که دیگری مستاجر بود.

دول گفت: “ما از هیچ پولی در خانواده خود نمی آییم.” “من نسبت به افرادی که تمام زندگی خود را سخت کار می کنند و شکست می خورند کمی حساس هستم.”

در دوران کودکی، دول سخت کار می کرد – و همیشه یک برنامه داشت. دول کسی بود که اصرار داشت از 26 دلاری که از مشاغل معمولی پس انداز کرده بود برای خانواده دوچرخه بخرد تا هر چهار کودک بتوانند مسیرهای کاغذی داشته باشند.

او این نقشه را در طول دوران سربازی خود اجرا کرد.

دول در کتاب خاطرات خود در سال 2005 به نام «داستان یک سرباز» درباره بهبودی خود نوشت: «من جوان و قوی بودم و میل باورنکردنی به زندگی داشتم.

او برای اولین بار تنها چند سال پس از بازنشستگی خود در انتخابات شرکت کرد و در سال 1950 به مجلس نمایندگان کانزاس انتخاب شد. دو سال بعد، او به عنوان دادستان منطقه در شهرستان راسل انتخاب شد. کار او در زادگاهش شامل لحظه‌ای هیجان‌انگیز بود که احتمالاً اطلاعاتی در مورد کارهای بعدی او در برنامه‌های اجتماعی ارائه می‌کرد: دول باید هر ماه اسنادی را امضا می‌کرد تا سلامت پدربزرگش را بررسی کند.

“کار سخت است” او سه دهه بعد را به یاد آورد.

در سال 1960، دول به مجلس نمایندگان انتخاب شد و کار خود را به واشنگتن منتقل کرد. در سال 1968 کرسی در سنا به دست آورد و خیلی زود رهبر حزب جمهوری خواه شد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themes