او چه عدالت بزرگی را در مورد روو علیه وید انجام خواهد داد

[ad_1]

او به سختی می توانست قاضی بهتری را برای شکایت انتخاب کند. نگاه هارلن به داخل خوب یکی از مواردی است که ما اکنون آن را برای لیبرال دموکراسی اساسی می دانیم و نه تنها مترقی ها به آن احترام می گذارند. نیل گورسوچ از او به عنوان یک الگو برای استماع تأییدیه خود در سال 2017 نام برد و جان رابرتز، رئیس قاضی، تصویری از هارلن را در دادگاه قرار داد، جایی که قضات در مورد پرونده ها تصمیم می گیرند. اما بی پاسخ ماندن توسط استوارت این سوال در قلب لفاظی روشنگر او بود: آیا خود هارلان واقعاً مخالف است یا خیر. آهو? آیا از کسانی که می خواهند امروز آن را لغو کنند حمایت خواهد کرد؟

این سوال را نمی توان با قطعیت پاسخ داد. هیچ کس نمی تواند آنقدر عمیق در ذهن یک شخصیت تاریخی کاوش کند تا مشخص کند که او چگونه به رویدادهای بعدی نگاه خواهد کرد. اما بینش خارق‌العاده هارلن – که به دلیل تمایلش برای دفاع از اصولش لقب “دگراندیش بزرگ” را به خود اختصاص داد – لنز منحصر به فردی را فراهم می‌کند که از طریق آن می‌توان گفت‌وگوهای قضات مدرن را مشاهده کرد. او با ملاحظه و آینده نگر بود و حتی به عنوان یکی از رسولان نظام آمریکا به حساب می آمد، مردی که به گفته همکارش در دادگاه عالی دیوید بروئر، “هر شب با قانون اساسی و کتاب مقدس به رختخواب می رود.” و بنابراین شیرین را می خواباند. رؤیای عدالت و درستی داشته باشید.»

شخصی مانند این احتمالاً عقل حاکمیتی برای باز کردن گره‌های قانونی و اخلاقی را دارد. رو در مقابل وید. اما ممکن است استوارت در کشف این حکمت در هارلن اشتباه کند خوب اختلاف نظر همانطور که بسیاری اشاره کرده اند، تشابهات بین خوب و آهو که استوارت تا کنون فقط سعی کرده بود نقاشی کند. شاید قابل توجه ترین ارتباط آنها با حقوق باشد: در آهو، دادگاه این حق را اعطا کرد، حق انتخاب برای خاتمه حاملگی در برخی پارامترها و استوارت از دادگاه خواست تا آن را لغو کند. که در خوب، دادگاه رد به سیاه پوستان حق سفر با سفیدپوستان را بدهد. پس ده‌ها سال بعد، زمانی که دیوان عالی سرانجام این تصمیم را لغو کرد خوب در مورد 1954 براون در مقابل هیئت آموزش و پرورش، اعطای یک حق بود – یا به عبارت دقیق تر، اذعان به اینکه سیاه پوستان آمریکایی باید همیشه از این حق برخوردار باشند.

در این رابطه، آنچه استوارت می‌خواهد، راه‌حلی است که دقیقاً برعکس آن چیزی است که هارلان در آن ادعا می‌کند خوب. سپس او در قانون سقط جنین می سی سی پی به کجا می رسد و چرا؟


حقوق چیزی نیست که بتوان آن را ساده گرفت. قانون اساسی تا حدی برای محافظت از شهروندان در برابر مداخله های بی دلیل دولت وجود دارد. هارلان که در سال 1833 متولد شد، زمانی که قدیمی‌ترین آمریکایی‌ها جنگ استقلال را به یاد می‌آوردند، به این حقوق فهرست‌شده و فهرست‌نشده به عنوان سنگری در برابر استبداد اعتقاد داشت. به گفته وی، قانون اساسی ایالات متحده بزرگترین امید برای بشریت در زمانی است که بیشتر جهان توسط پادشاهان اداره می شود.

اما هارلن همچنین به دموکراسی اعتقاد داشت، به این ایده که اراده مردم باید از طریق شاخه های سیاسی ابراز شود، نه دادگاه. بنابراین، مخالفت معروف هارلن، که بیشتر بر سرنوشت آن تأثیر می گذارد آهو ممکن است یکی در نیست خوب، اما در مورد معروف 1905 اختلاف نظر کمتر آشکار اما به همان اندازه روشنگر او. لوچنر علیه نیویورک.

در نگاه اول، شباهت های کمی بین آنها وجود دارد آهو و حق سقط جنین لوچنر، که با شیوه های کاری ناسالم برخورد کردند. این پرونده روی نانوایی های صنعتی متمرکز بود که اغلب کارمندان را مجبور می کنند شب ها کار کنند و روی میزهایی بخوابند که در آن نان خمیر می کنند. قانونگذار نیویورک با اعلام شرایط ناسالم در چنین موسساتی، محدودیتی 60 ساعت در هفته برای مدت زمانی که یک فرد می تواند در آنجا کار کند، تعیین کرد. اما دادگاه عالی محافظه‌کار این قضیه را متفاوت می‌بیند – به عنوان محدودیتی بر حقوق کارگرانی که می‌خواهند طولانی‌تر کار کنند، زیرا مشتاق پیشروی هستند.

دادگاه با رد شواهدی مبنی بر ناسالم بودن گذراندن ساعات طولانی در عرق‌فروشی‌ها، حکم داد که قانون نیویورک آزادی قانون اساسی را که توسط قانون اساسی ارائه شده است نقض می‌کند – در این مورد، حق کارگر برای قرارداد کاری در هر زمان و هر طور که بخواهد. طرفدار کسب و کار لوچنر دادگاه چنین حقی را در اصطلاح “زبان آزادی” اصلاحیه چهاردهم می یابد، ماده ای که اعلام می کند هیچ دولتی “هیچ فردی را بدون روند قانونی از زندگی، آزادی یا دارایی محروم نخواهد کرد.”

این درست در جایی اتفاق می افتد آهو دادگاه در سال 1973 “حق حفظ حریم خصوصی” را ایجاد کرد.

تشابهات بین لوچنر و آهو زمینه نابسامان بین لیبرالیسم قضایی و محافظه کاری. اکثر محافظه کاران امروزی تحقیر می کنند آهو آنها به عنوان قلعه ای که بر پایه ای ناپایدار ساخته شده است، به طور قاطعانه افراط و تفریط پیشینیان دوران طلاکاری شده خود را رد می کنند، که قلعه لسه فر خود را بر روی همان پایه بنا کردند. بسیاری از لیبرال های امروزی که همچنان عصبانی هستند لوچنر با این حال، تلاش های دادگاه برای محدود کردن محدودیت های کار، از استفاده از همان بند “آزادی” برای محافظت از حق کنترل بدن خود دریغ نکنید.

اختلاف نظر هارلن لوچنر هم برای لیبرال ها و هم محافظه کاران امروزی تشویق می کند. او استدلال می کند که قضات دیوان عالی نباید قوانین را لغو کنند، مگر اینکه “فراتر از شک، واضح و ملموس” مغایر قانون اساسی باشند و نباید نظرات خود را بر مجالس ایالتی تحمیل کنند. بسیاری از محافظه کاران استدلال می کنند که حق سقط جنین به سختی در قانون اساسی واضح و قابل مشاهده است. اما هارلن همچنین از رد این ایده که زبان آزادی متمم چهاردهم مقداری آزادی برای مردم فراهم می کند، خودداری کرد. در این مورد و دیگران، او این دیدگاه را بیان کرد که در واقع محدودیت هایی برای آزادی شخصی وجود دارد که دولت نمی تواند از آنها عبور کند.

این نشان می دهد که هارلان از شایستگی های آن قدردانی خواهد کرد آهو تحت همان شرایطی که برای وکلای بعدی آزاردهنده – و تفرقه افکن – بود. آیا حق تصمیم گیری در مورد بدن خود به منزله حمایت از آزادی آنقدر قوی است که با تمایل دولت برای محافظت از کودک متولد نشده محدودیتی ندارد؟ یا به بیان دیگر، آیا منافع یک قانونگذار ایالتی منتخب دموکراتیک به اندازه کافی قوی است که از زندگی بالقوه برای غلبه بر آزادی های ذاتی شهروندی محافظت کند؟


هارلان احتمالاً به این سؤالات پاسخ خواهد داد در پرتو فرمول منحصر به فرد خود برای رسیدگی به پرونده های قانون اساسی. او به زبان روشن و مقصود قانون اساسی توجه زیادی داشت، عواملی که بسیاری معتقدند مانع از حق سقط جنین می شود. اما او همچنین به یک نتیجه عادلانه برای افرادی که بیشتر از این تصمیم متاثر شده اند اعتقاد داشت. هارلان بیش از هر وکیل دیگری در زمان خود متعهد به تصمیمات دادگاه عالی بود که نه تنها بر اساس اصول صحیح استوار بود، بلکه به میلیون ها نفری که باید از آنها تبعیت کنند، نتیجه عادلانه ای ارائه می داد.

هارلن این فشار را شدیدتر احساس کرد زیرا در ایالت مرزی کنتاکی در زیر تهدید جنگ داخلی بزرگ شد. هارلان و پدرش به تبعیت از بلوگراس بلندپایه هنری کلی، به سازش های مختلفی برای جلوگیری از بحران جدایی اعتماد کرده اند. اما همه زمینه‌های سازش ناگهان ناپدید شد، زمانی که دیوان عالی تصمیم فاجعه‌بار بسیار گسترده‌اش را صادر کرد. درد اسکات در مقابل سندفورد. درد تماشای دادگاه عالی که ملت را در مسیر جنگ قرار می دهد، به وکیل مبتدی احساس قطعیت سرنوشت ساز تصمیمات دیوان عالی داد – و آگاهی شخصی از اینکه چگونه نمی توان به یک تصمیم بد متوسل شد.

در زمان هارلن، سقط جنین در سایه و شرم پوشیده بود – موضوعی معمولی برای بحث اخلاقی یا سیاسی نبود. بنابراین هر گونه احساسی که او چگونه آن را یک حق قانونی می‌داند را باید در پرتو ادعاهای امروزی دید. مانند بسیاری از حقوقدانان، هارلن از ایمان خود قدرت گرفت – او یک پروتستان بود که در تمام زندگی خود عضو کلیسا بود – و مانند بسیاری از مردم امروز، شاید دلیلی برای مخالفت با حق سقط جنین در اعتقادات مذهبی خود پیدا کرده باشد. اما هارلن همچنین بین دیدگاه های شخصی خود و وظیفه خود به عنوان قاضی مرزی می کشد و این واقعیت را در نظر می گیرد که دین و سیاست حوزه های مختلفی را اشغال می کنند. او در یکی از اولین رای‌های خود در دیوان عالی، قوانین ضد ازدواج را که مورمون‌ها آن را به چالش کشیده بودند، به عنوان حمله به ایمانشان تایید کرد.

هارلن همچنین در دنیایی تحت سلطه مردان زندگی می کرد، اما در خانواده او هیجانی در مورد تغییرات قریب الوقوع وجود داشت. همسرش، مالوینا، یک شریک فکری بود که با کارهایش در دربار همگام بود. او در شام گوزن‌های شمالی شرکت می‌کرد، جایی که همسرش در بالکن با دخترانش نشسته بود. دختر مجرد خانواده هارلن، لورا، پیشگام کار او بود و صاحب اولین تجارت املاک زنان در واشنگتن بود. آیا او در تلاش های زنان برای فراتر رفتن از نقش های سنتی نیاز به کنترل بیشتر بر تولد آنها را می دید؟ شاید نه، اگرچه یادآوری می‌شود که تا زمانی که قانون اساسی تغییر نکند، مشکلات پیش روی آن با تغییرات اجتماعی دوباره پیکربندی می‌شوند.


چه چیزی مطمئنا وارد می شود ذهن هارلن این بود که آیا تصمیم دادگاه منجر به درگیری ملی می شود یا خیر. در او خوب او زیرکانه پیش‌بینی می‌کند که حکم دادگاه چگونه نیروهای تعصب نژادی را رها می‌کند: که شهروندان رنگین پوست آنقدر پست و پست هستند که نمی‌توان به آنها اجازه داد در واگن‌های عمومی اشغال شده توسط شهروندان سفیدپوست بنشینند.

در او لوچنر او به درستی بحرانی را پیش‌بینی می‌کند که 30 سال بعد با استناد قضات به وجود می‌آید لوچنر سابقه ای برای لغو قوانین حداقل دستمزد در دوران نیو دیل و سایر قوانین اجتماعی: «تصمیم برای بی اعتبار کردن اساسنامه نیویورک تحت اصلاحیه چهاردهم، به نظر من، پیامدهای گسترده ای از ماهیت شیطانی گسترده خواهد داشت. زیرا چنین تصمیمی قدرت ذاتی دولت ها را برای مراقبت از جان، سلامت و رفاه شهروندان خود به شدت فلج می کند.

بر خلاف خوب، آهو از رویاها و جاه طلبی های میلیون ها نفر منصرف نمی شود. و همچنین حقوق قانونی هیچ شهروندی را نقض نمی کند، به جز تصمیمی واقعا تکان دهنده که جنین ها دارای حقوق “شخصی” هستند. حقوق سقط جنین بدون شک منبع خشم و شکاف تلخ است. اما آیا آشفتگی پیرامون سقط جنین با لغو تصمیم دادگاه کاهش می یابد یا تشدید می شود آهو? دو نگرانی در ذهن هارلن بسیار مهم است: دشواری غیرمعمول زنی که مجبور به بارداری ناخواسته تا پایان ترم می شود، و اختیارات قانونگذاری که می خواهد این آزادی باروری را از او سلب کند.

خیلی بیشتر نمی توان گفت.

مبارزه قانونی بر سر سقط جنین به وکیلی نیاز دارد که دیدگاهی دور از هارلن داشته باشد، کسی که بتواند گرد و غبار سیاسی را بزداید و ببیند که قضیه چگونه است. مواردی مانند قانون سقط جنین می سی سی پی – که در آن 9 برده سیاه پوست تصمیمات تغییر دهنده زندگی میلیون ها نفر را می گیرند – قدردانی ما را از هارلان های تاریخ قانونی افزایش می دهد. ما مشتاق منطق بالاتر، سطح عمیق تر از شفقت، تعهد غریزی تر به حکومت داری قانون اساسی هستیم. هر دو طرف مدعی هستند، اما نمی توان ادعا کرد. این امر آن را به الگویی از عدالت برای زمان ما تبدیل می کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe accountNovagrageciktirici hapOmeglejoybetinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriKurtköy EscortBağlama büyüsü