او فقط ماریو دراگی را می خواهد – POLITICO

[ad_1]

برای شنیدن این مقاله بازی را فشار دهید

ایتالیا یک نفر را پیدا کرده است که با او موافق باشد – ماریو دراگی. و این یک مشکل است.

هماهنگی پیرامون دراگی، یک بانکدار محترم ایتالیایی که به نخست وزیری اضطراری تبدیل شده است، در اصل مرهمی برای کشوری بود که مبتلا به بیماری همه گیر شده است. اما اکنون همین اجماع، دوره کوتاه ثبات سیاسی کشور را تهدید می کند.

در ماه آینده، ایتالیا قرار است یک رئیس جمهور جدید را انتخاب کند، شخصیتی که به نمایندگی از وحدت ملی طراحی شده و به طور رسمی نخست وزیر را منصوب می کند. مورد علاقه با شانس؟ عزیز

اما دراگی همچنان برای نخست وزیری تحت تعقیب است. ایتالیا در مقطع حساسی قرار دارد: میلیاردها بودجه در حال بازسازی است، بیماری همه گیر هنوز در جریان است و اصلاحات ساختاری عمده در حال آماده سازی است، همچنین اصلاحات برنامه ریزی شده در قوانین بدهی اتحادیه اروپا در سال 2022.

این بدان معنی است که خیلی به نتیجه بستگی دارد، بدون پاسخ آسان.

نکته مثبت این است که دراگی به عنوان رئیس جمهور برای یک دوره هفت ساله، می تواند اعتماد بین المللی بلندمدت ایتالیا را تضمین کند. اما به عنوان نخست وزیر، دراگی همچنین می تواند ایتالیا را از همه گیری نجات دهد و آن را در شرایط اقتصادی برابر تری قرار دهد.

برعکس، دراگی به عنوان رئیس جمهور خلاء قدرت را در یک لحظه عمومی مخاطره آمیز ایجاد می کند. اما دراگی، به عنوان نخست وزیر، می تواند این استقبال را نیز تحمل کند، همانطور که قبل از او پیش از او اتفاق افتاده است.

استفانو سکانتی، وکیل قانون اساسی و نماینده چپ میانه دموکرات، به پولیتیکو گفت: «مشکل ایتالیا این است که به تداوم نیاز دارد، اما دو راه ممکن وجود دارد.

وی با اشاره به تغییر رهبران در آلمان و انتخابات آتی در فرانسه افزود: “خطر این است که اگر در این زمان وارد دوره بی ثباتی شویم، موقعیت پیشروی ما در اروپا نامشخص است.” و اگر دراگی به ریاست جمهوری برود و ما به پای صندوق های رای برویم، می تواند یک فاجعه با عواقب غیرقابل پیش بینی باشد.

یک شوالیه سفید همه گیر

دراگی در اوایل سال جاری پس از سقوط دولت قبلی ایتالیا به دلیل اختلافات در مورد نحوه خرج 191.5 میلیارد یورویی که این کشور باید از صندوق بازیابی بیماری همه گیر اتحادیه اروپا دریافت کند، وارد سیاست شد.

دراگی، رئیس سابق بانک مرکزی اروپا، که به نجات یورو کمک کرد، برای تشکیل یک دولت وحدت منصوب شد و از طیف وسیعی از احزاب حمایت کرد. این وحدت عمدتاً در 10 ماه پس از روی کار آمدن وی حفظ شده است. محبوبیت او نیز بالاست و در نظرسنجی های اخیر به 65 درصد رسیده است.

به ناچار با پایان دوره ریاست جمهوری ایتالیا سرجیو ماتارلا در فوریه، مردم به دنبال دراگی شدند. او همچنین مورد علاقه مردم است – برای اولین بار با 28 درصد در نظرسنجی اخیر Dire-Tecne – و می تواند از حمایت نیروهای مختلف سیاسی ایتالیا برخوردار شود.

رئیس جمهور ایتالیا توسط بیش از 1000 نماینده پارلمان و نمایندگان منطقه ای که به عنوان رای دهندگان بزرگ شناخته می شوند انتخاب می شود. به یک معنا، این روند شبیه یک کنفرانس پاپ است – غیرشفاف است، متکی به رای مخفی است و توسط دسیسه احاطه شده است.

در تاریخ اخیر، احزاب چپ ایتالیا کنترل انتخاب رئیس جمهور را در دست داشته اند. اما این بار، هیچ جناحی در چپ یا راست وجود ندارد که اعداد و ارقام را برای فشار دادن یک نامزد داشته باشد، که به این معنی است که به اجماع درون حزبی نیاز خواهد بود – و شاید شخصیتی مانند دراگی.

دراگی تایید نکرده است که او این نقش را می‌خواهد، و از پاسخ دادن به سوالات در این زمینه امتناع کرد و گفت که این بی‌احترامی به رئیس فعلی است. اما برخی از فروتنی او به عنوان رضایت ضمنی تعبیر شده اند، به خصوص که درگیری فزاینده بین شرکای ائتلافی او نقش او را پرتنش تر می کند.

با این حال، علیرغم نزاع، چشم انداز ایتالیا با دراگی در راس است.

رتبه‌بندی فیچ اخیراً چشم‌انداز مالی کشور را بهبود بخشید و پیش‌بینی کرد که اقتصاد به لطف سطوح بالای واکسیناسیون و جریان‌های ورودی اتحادیه اروپا رشد خواهد کرد. تولید صنعتی نیز به سطح قبل از همه گیری بازگشت.

با این حال، دراگی مطمئناً مزیت حرکت را قبل از محو شدن ستاره اش می داند. پس از بحران مالی سال 2008، اقتصاددان دیگری به نام ماریو مونتی به سرعت به عنوان یک تکنوکرات اصلی در یک زمان پرتلاطم محبوبیت پیدا کرد. اما این محبوبیت در زمانی مشابه با دراگی کاهش یافت.

او از دراگی خواست که بماند

با توجه به احتمال خروج دراگی، احزاب سیاسی ایتالیا در ظاهر تمایلی به قبول مسئولیت مجدد برای اداره کشور ندارند. پس از ظهور نوع ویروس کرونای Omicron، بسیاری از رهبران سیاسی از دراگی خواسته اند تا تا انتخابات عمومی بعدی در سال 2023 باقی بماند.

کارلو کالندا، رهبر حزب مترقی آزیونه، به پولیتیکو گفت که دراگی باید قبل از سال 2022 در سمت خود باقی بماند، که نویدبخش مبارزه سختی است.

وی با اشاره به اینکه از بهار تاکنون هیچ موردی از بیماری همه گیر مشاهده نشده است، گفت: در حال حاضر روزانه 15000 مورد در ایتالیا وجود دارد. “یک کمپین جدید واکسیناسیون مورد نیاز است که کودکان را درگیر کند، که بحث برانگیز خواهد بود.

او گفت که خطر ناآرامی اجتماعی زیاد است.

جدایی دراگی همچنین او را از مدیریت روزانه 191.5 میلیارد یورویی پول بازیابی حذف خواهد کرد. اگرچه تصمیمات زیادی در مورد نحوه هزینه کردن این پول گرفته شده است، اما اجرای واقعی آن به طور جدی از سال آینده آغاز خواهد شد. به همین ترتیب، اتحادیه اروپا یک جدول زمانی برای اصلاحات ساختاری که ایتالیا باید انجام دهد تا پرداخت کامل خود را دریافت کند، تعیین کرده است.

اگر دراگی رئیس جمهور شود، می تواند یک دستیار نزدیک از جمله دانیله فرانکو وزیر اقتصاد را به عنوان نخست وزیر منصوب کند تا به نظارت بر روند کمک کند. اما بدون برند شخصی دراگی، حفظ احزاب سیاسی و پیروی از جدول زمانی اتحادیه اروپا می تواند دشوار باشد.

آنتونیو تاجانی، معاون رئیس جمهور فورزا ایتالیا، حزب محافظه کار سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر سابق، گفت: “من هیچ کس دیگری را نمی بینم که بتواند چنین اکثریت ناهمگونی را در کنار هم نگه دارد.”

تاجانی هشدار داد که کناره گیری دراگی می تواند منجر به انتخابات زودهنگام نیز شود. و حزب پوپولیست و راست افراطی لیگ می تواند ائتلاف حاکم را ترک کند، زیرا شاهد دستاوردهایی در تبدیل شدن به بمب افکن های اپوزیسیون – تغییر در دولت است. همه اینها بی ثبات کننده است.

رئیس جمهور بعدی

در حالی که ممکن است دراگی نخست وزیر بماند، ماتارلا در ماه فوریه، زمانی که دوره او به پایان می رسد، با مشکلاتی مواجه است.

برای رهبران سیاسی مانند انریکو لتا، نخست‌وزیر سابق و رهبر حزب دمکرات، هدف یافتن رئیس‌جمهوری با حمایت سیاسی فرابخشی مشابه دراگی است – تلاشی برای حفظ ائتلاف ظریف موجود در دولت.

یک تصمیم کم خطر این است که وضعیت فعلی را متوقف کند و ماتارلا را متقاعد کند که برای دومین دوره به عنوان سلف خود، جورجیو ناپولیتانو، بماند. اما ماتارلا گفت که قصد دارد پس از اتمام زمانش این پست را ترک کند.

فرانچسکو کلمنتی، استاد علوم سیاسی در دانشگاه پروجا، گفت که ممکن است این انتخاب او نباشد.

او گفت: «هنوز سخت است که بگوییم ماتارلا را نمی‌توان به خاطر منافع ملی و نه با انتخاب، و در مواجهه با دورهای ناموفق مکرر رأی‌گیری مجبور به پذیرش یک دوره دوم کرد».

کلمنتی گفت که در غیاب ماتارلا، نخست وزیر سابق جولیانو آماتو می تواند حمایت ائتلاف حاکم فعلی را به دست آورد. دیگران یک نماینده میانه رو مانند پیرفردیناندو کازینی را پیشنهاد می کنند. و کالندا، رهبر حزب آزیونه، از مارتا کارتابیا، وزیر دادگستری، که اولین رئیس جمهور زن ایتالیا خواهد بود، حمایت می کند.

سپس، مثل همیشه، سیلویو برلوسکونی است.

امپرساریو تجاری، سیاستمدار و کلاهبردار مالیاتی محکوم مدتهاست که رویای ریاست جمهوری را در سر می پروراند. و او یک کمپین غیررسمی و غیرمتعارف را در مورد کار رای دهندگان در حال پرواز رهبری می کند. به طور سنتی از نامزدهای ریاست جمهوری ایتالیا – مانند کاردینال های قبل از کنفرانس – انتظار می رود که تواضع با وقار خود را حفظ کنند.

برلوسکونی چند متحد در جناح راست دارد، از جمله متئو سالوینی و جورجیا ملونی، که گفته اند برای رای دادن به او به توافق پایبند خواهند بود. برلوسکونی ممکن است از قانون‌گذارانی که می‌خواهند از کرسی‌های خود دفاع کنند، در میان ترس از اینکه ریاست جمهوری دراگی باعث برگزاری انتخابات زودهنگام شود، رای دریافت کند. اما بر اساس اکثر برآوردها، برلوسکونی هنوز آرای لازم را ندارد.

این همه چیز را به دراگی برمی گرداند. تا زمانی که نخست وزیر اخراج نشود، انتخاب او به عنوان رئیس جمهور قابل قبول است.

و با این حال، همانطور که رومی ها دوست دارند بگویند، “کسی که به عنوان پاپ وارد کنکلاو می شود، یک کاردینال را ترک می کند.”[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetElexbetBetpasTrbethttps://bahiscis.xyz/https://gelsincicek.com/Betvolebuy stripe accountMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme NovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma