اروپا را وادار کنید به قوانین فضایی خود بپیوندد – POLITICO

[ad_1]

برای شنیدن این مقاله بازی را فشار دهید

ایالات متحده به طور قاطعانه متحدان خود را در هنگام تهیه پیش نویس قوانین جدید در مورد اینکه چه کسی می تواند در ماه چه کاری انجام دهد به مدار می کشد – اما فرانسه و آلمان هنوز به آن ملحق نشده اند.

متنی که «توافقنامه آرتمیس» نام دارد، اصول ترجیحی واشنگتن را برای دوره جدیدی از اکتشافات فضایی بیان می کند. هدف آن تعیین استانداردهای پذیرفته شده برای همه چیز از بهره برداری از منابع طبیعی ماه، دنباله دارها و سیارک ها تا توانایی دولت ها برای محافظت از دسترسی به پایگاه های ماه یا مناطق معدن است..

این لابی در بحبوحه مسابقه فضایی جدید با چین انجام می شود که به سرعت در دستور کار ملی خود حرکت می کند و برنامه های جنینی برای یک پایگاه ماه با روسیه را ترسیم کرده است. هر دو طرف به صراحت اعلام کرده اند که علاقه ای به امضای این تلاش تحت رهبری ایالات متحده ندارند.

اگرچه قراردادهای 18 صفحه ای از نظر قانونی الزام آور نیستند، انتظار می رود که طرفین در صورت تمایل به دسترسی به برنامه گسترده تر آرتمیس ناسا، با هدف بازگرداندن فضانوردان به ماه در این دهه، امضا کنند. از زمانی که این متن برای اولین بار در اکتبر 2020 منتشر شد، ایتالیا، بریتانیا، لهستان و لوکزامبورگ (مروج اصلی استخراج سیارک ها) به همراه هشت کشور دیگر از جمله استرالیا، برزیل، کانادا، ژاپن و کره جنوبی امضا کردند.

اما در حالی که بسیاری از بزرگترین متحدان آمریکا به سرعت به آن ملحق شده اند، فرانسه و آلمان هنوز متقاعد نشده اند.

کامالا هریس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده، در جریان سفر به پاریس در ماه نوامبر، گفت که امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه قصد امضای این قرارداد را داشت، اما پاریس هنوز این کار را انجام نداده است. سخنگوی الیزه گفت: ما به گفتگوهای خود با ایالات متحده و در همکاری مستمر با شرکای اروپایی خود ادامه می دهیم.

پاریس – که به طور سنتی یک نیروگاه فضایی اروپایی با صنعت هوافضای داخلی بزرگ است – پس از شکست همکاری جدید هند و اقیانوس آرام، یک زیردریایی هسته ای فرانسوی با استرالیا در پاییز، روابط دیپلماتیک خود را با واشنگتن تیره کرد. در نوامبر، زمانی که هریس از پاریس بازدید کرد و دو طرف متعهد شدند که در فضا همکاری بیشتری داشته باشند، روابط بهبود یافت.

اما حتی اگر این توافقنامه ها هنوز قوانین بین المللی نباشد، برخی تردید دارند که آیا اروپا باید با جاه طلبی های فضایی آمریکا موافقت کند.

هدف متن ایالات متحده مشخص کردن معاهده سازمان ملل در مورد فضای ماورای جو در سال 1967 است – مجموعه اصلی قوانینی که ماه و سایر اجرام آسمانی را پوشش می دهد. این معاهده تصریح می کند که هیچ کشوری نمی تواند ادعای حاکمیت یا حقوق مالکیت بر سطح ماه داشته باشد و نصب سلاح های کشتار جمعی در مدار زمین را ممنوع می کند.

متن حمایت شده توسط ایالات متحده این معادله را تغییر می دهد و از کشورها می خواهد موافقت کنند که “استخراج منابع فضایی ذاتا تخصیص ملی نیست”، سیگنالی برای کشورها و شرکت ها برای شروع برنامه ریزی.

تا به حال، فرانسه از تفسیر محافظه کارانه معاهده فضایی 1967 دفاع کرده و معتقد است که بهره برداری از منابع فضایی، حداقل با توجه به فناوری فعلی و وضعیت فعلی قوانین بین المللی، باید به عنوان یک شکل ممنوعه تصرف ملی تلقی شود. جروم گفت. باربی، رئیس امور فضایی در مجمع صلح پاریس، یک ابتکار سالانه توسط مکرون در سال 2017 و با حضور هریس در سال جاری راه اندازی شد.

کسانی که قراردادهای آرتمیس را امضا می کنند معتقدند که منابع فضایی طبق معاهده 1967 یک بازی منصفانه است، یک تغییر بالقوه در بازی در زمانی که تقاضا برای فلزات کمیاب خاکی که در دستگاه های فنی مورد استفاده قرار می گیرند و در مقادیر زیادی یافت می شوند در حال رشد است. در فضای.

تقابل قمری

حفاری فضا تنها موضوع مورد بحث نیست.

به گفته آرتور سوسی، کارشناس، پیشنهاد ایالات متحده برای تعریف مناطق به اصطلاح ایمنی توسط برخی حقوقدانان به عنوان چراغ سبز به کشورها برای ادعای دسترسی انحصاری به مناطق خاص تفسیر شده است که این نیز با تفسیر کلی معاهده 1967 در تناقض است. سیاست فضایی در اتاق فکر Montaigne مستقر در پاریس.

او گفت: «شما انتظار دارید که اروپا موضع متفاوتی در مورد آنچه در توافقنامه ها وجود دارد داشته باشد. دیدن امضای برخی کشورها بسیار شگفت انگیز است.

در حالی که دولت فرانسه اصرار دارد که در حال همکاری با سایر کشورهای اروپایی در مورد این موضوع است، آلمان نیز هنوز این توافقنامه ها را امضا نکرده است. در عوض، دولت جدید در برلین می خواهد نقش آژانس فضایی اروپا (ESA) مستقر در پاریس را تقویت کند.

سوالی که در اتاق وجود دارد این است که چه کسی اولین فضانوردان را به دروازه می آورد [a planned orbital lunar space station] و شاید در ماه، “یک دیپلمات ارشد فضایی از یک کشور اروپایی که امضا نکرده است، گفت.”

کمیسیون اروپا که بخش فضایی و دفاعی خود را در سال 2019 راه‌اندازی کرد، می‌گوید ESA، یک موسسه غیر اتحادیه اروپا که بریتانیا هنوز عضو آن است، پروژه‌های تحقیقاتی را مدیریت می‌کند. مدیر کل آژانس، جوزف اشباخر، گفت که ESA می تواند یک “ارگان هماهنگ کننده” برای قوانین جدید فضایی باشد، اما افزود که کشورها در انجام مذاکرات دوجانبه آزاد هستند.

همچنین تلاش های نوپایی برای قانون گذاری در سطح اتحادیه اروپا وجود دارد. نیکلاس نیناس، نماینده سبز پارلمان اروپا که روی مسائل فضایی کار می‌کند و در حال مذاکره برای توافقنامه ائتلاف جدید آلمان است، می‌گوید که برای «قانون فضایی» در پارلمان اروپا که شامل استانداردهایی برای بهره‌برداری از منابع نیز باشد، فشار خواهد آورد.

باربیه، کارشناس فضایی فرانسوی، گفت: «مشکل این است که لوکزامبورگ، ایتالیا و لهستان به توافق‌نامه‌های آرتمیس ملحق شده‌اند و بنابراین تصور راه‌حل اروپایی در صورتی که برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ESA قبلاً متعهد باشند، دشوار است».

Clean to boot

برنامه فضایی گسترده‌تر آرتمیس – که توسط دولت ترامپ در سال 2017 راه‌اندازی شد و به نام یک الهه یونانی نامگذاری شد – با ایجاد حضور دائمی در ماه، قصد دارد برنامه فضایی ایالات متحده را به اوج دهه 1960 بازگرداند.

در اوایل سال آینده، ناسا قصد دارد یک پرواز آزمایشی بدون سرنشین با فضاپیمای Orion، که پیمانکاران اروپایی ماژول خدمات را برای آن ساخته اند، انجام دهد. یک پرواز آزمایشی سرنشین دار در اطراف ماه برای سال 2024 برنامه ریزی شده است و اولین ماموریت فرود روی ماه برای نیمه دوم دهه برنامه ریزی شده است.

به گفته کاترین هامبلتون، سخنگوی ناسا، انتظار می رود تصمیم در مورد اینکه کدام فضانورد بر روی ماه فرود می آیند، تنها پس از اولین پرواز آزمایشی گرفته شود. انتظار می رود چهار نفر این برش را انجام دهند و ناسا قبلاً گفته است که قصد دارد اولین زن و مرد رنگین پوست را به ماه بفرستد، اما تایید نکرده است که آیا غیر آمریکایی نیز شامل خواهد شد.

Sausay گفت: «اروپایی‌ها در برنامه Artemis بسیار عمیق هستند زیرا در حال ساخت ماژول خدمات هستند. “اگر فقط پول باشد، پس منطقی است که اولین غیر آمریکایی اروپایی باشد.”

قرارداد مبادله ای برای توسعه ماژول خدمات Orion به این معنی است که اروپا در حال حاضر سه بلیط برای سفر به ایستگاه فضایی مداری Gateway یک روزه دارد. یک دیپلمات گفت، هرگونه توافق آینده برای اعزام یک فضانورد اروپایی به ماه به یک توافق بین دولتی جداگانه بستگی دارد و ملیت فرد انتخاب شده احتمالاً به این بستگی دارد که کدام کشور فناوری حیاتی برای این مأموریت، مانند دستگاه قمری ارائه می دهد.

با این حال، آشتی با ایالات متحده بر اساس توافقات آنها به شانس برای تضمین جایگاه در اولین مأموریت معتبر ماه لطمه نمی زند، و برخی از نامزدهای اروپایی قوی وجود دارند.

توماس پسکه فرانسوی به تازگی از دومین سفر خود به ایستگاه فضایی بین المللی بازگشته است و سامانتا کریستوفورتی ایتالیایی فرماندهی این پست را در سال آینده به عهده خواهد گرفت. تیم پیک از بریتانیا و الکساندر گرست از آلمان نیز فضانوردانی با تجربه هستند.

و این فقط اروپا نیست که می خواهد به ماه برود. در 19 نوامبر، آژانس فضایی JAXA ژاپن شروع به استخدام فضانوردان کرد و وعده داد که این ماموریت ها می تواند شامل “سفر به پایگاه ماه” در آینده باشد.

سوالی که برخی از پایتخت‌ها را نگران می‌کند این است که آیا امضای توافق‌نامه‌ها قدرت مذاکره اروپا را در زمینه تنظیم فضا کاهش می‌دهد؟

برای دستیابی به این هدف که اولین اروپایی در دروازه یا اولین اروپایی در ماه باشد، منافع ملی در آنجا به قدری بزرگ می شود که [capitals] این دیپلمات ارشد فضایی گفت: آنها ممکن است به اندازه کافی مراقب نباشند تا همه عواقب را در نظر بگیرند.

ریم ممتاز در این گزارش مشارکت داشت.

این مقاله بخشی از سیاستخدمات خط مشی درجه یک: Pro Mobility. از دیجیتالی شدن بخش خودرو گرفته تا سیاست های حمل و نقل هوایی، تدارکات و سایر سیاست ها، خبرنگاران متخصص ما شما را در رأس موضوعات در دستور کار سیاست های تحرک قرار می دهند. پست الکترونیک [email protected] برای یک آزمایش رایگان[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme