آیا رسانه محکوم به فناست؟ – سیاسی

[ad_1]

اخبار بیشتر به سمت سرگرمی می رود

کولبر I. کینگ

Colbert I. King ستون نویس برنده جایزه پولیتزر در واشنگتن پست است.

به اندازه کافی سخت است که با قطعیت بفهمیم که چشم انداز رسانه ای چند ماه بعد چگونه خواهد بود، چه برسد به 15 سال آینده. اما اگر مسیر فعلی نشانه‌ای باشد، ما، رسانه‌های خبری، در راه تبدیل شدن به یک ستون اصلی در صنعت سرگرمی هستیم. رسانه‌های خبری مانند برنامه‌های نمایشی، هالیوود و تامین‌کنندگان سرگرمی‌های تئاتری، برای یافتن راه‌هایی برای جذاب‌تر کردن خواندن و تماشا کردن خودمان، دست به کار شده‌اند. و ما این کار را انجام می دهیم زیرا با سرنوشتی مشابه برادوی، سیرک و صحنه کنسرت روبرو هستیم: بدون مشارکت عمومی، ما نیز مانند آنها هیچ هستیم.

رویارویی با این چالش برای افزایش خوانندگان و بینندگان، جلب بازدیدهای بیشتر و بیشتر از وب سایت های خبری ما، درگیر کردن و حفظ ترافیک، به منظور روشن نگه داشتن چراغ ها و پرداخت قبوض، باعث می شود ما، و اینجا جایی است که دردناک است، تبدیل شویم. کمتر حامل اخبار – ارائه گزارش‌های بی‌طرفانه و قابل اعتماد تا حد ممکن – و بیشتر هکرها و دستفروشانی که محصولات انتخابی را می‌فروشند و تبلیغ می‌کنند تا مردم مصرف‌کننده را به سمت ما بکشانند.

برای بیش از 30 سال، من به عنوان یک نویسنده سرمقاله و به عنوان مقاله نویس به روزنامه نگاری دفاعی مشغول بوده ام. من این سالها را صرف کار برای واشنگتن پست، یک نشریه مستقل و تجاری که هدف آن تولید روزنامه نگاری عینی است. من یک ناظر بی علاقه نیستم. من پول می گیرم که نظرم را بگویم. من ایده‌ها و دلایل را ترویج می‌کنم و از کسانی که دوست ندارم انتقاد می‌کنم، امیدوارم با استدلال‌های قانع‌کننده موافق و مخالف هر دو.

اما مدتی پیش دیوار روزنامه نگاری که وکالت را از عینیت جدا می کرد، شکسته شد. امروزه، در حالی که صحبت می کنیم، داستان «چه کسی، چه، کجا و چه زمانی» با ترکیبی از «چگونه و چرا»، جای خود را به فروش کامل داستان های دقیق طراحی شده برای جذابیت برای مخاطبان هدف داده شده توسط خبرنگاران صاحب نظر داده است. بی ربط به واقعیت ها

در طی 15 سال آینده، این رسانه متحول کننده با زنگ ها و سوت های لذت بخش جدید، احتمالاً موفقیت تجاری در دنیای سرگرمی را تجربه خواهد کرد – اما، می ترسم، با صدق و اعتماد به عنوان آسیب های جانبی.

بیرون آمدن از دوران تاریک

الی پریسر

الی پریسر نویسنده «حباب فیلتر» است و New_ Public، یک انکوباتور برای فضاهای دیجیتال عمومی را کارگردانی می‌کند.

ما به‌خوبی وارد عصر گسست رسانه‌ها شده‌ایم و در سال‌های آینده این روند تنها شتاب خواهد گرفت. افراد دارای اطلاعات غنی تر از اطلاعات خواهند شد، اما کسانی که اشتها یا بودجه لازم برای دسترسی به جوامع دیجیتالی محصور را ندارند، در سرزمین بیهوده ای از دروغ های ویروسی، تبلیغات و درگیری ساکن خواهند شد. توجه ما به طور مغناطیسی به سمت درگیری های ملی شده و تحولات ویروسی کشیده می شود که اکثر مردم نمی توانند بر آنها تأثیر بگذارند و احساس ناتوانی و بیگانگی را تقویت می کنند.

اما تا سال 2037، به لطف نسل جدیدی از کارآفرینان عمومی بینا، ما از این عصر تاریک رسانه ای به یک چشم انداز رسانه ای یکپارچه تر و در مقیاس انسانی بیرون خواهیم آمد.

امروز، ما اولین جوانه های این جنبش رو به رشد را می بینیم. روزنامه‌نگاری محلی و غیرانتفاعی آغاز رنسانس آن پس از سقوط است: گزارش برای آمریکا، که روزنامه‌نگاران را در روزنامه‌های محلی سراسر کشور قرار می‌دهد، مانند LION، نوعی صنف برای استارت‌آپ‌های خبری محلی کوچک، به شدت در حال رشد است. تحقیقات علوم اجتماعی نشان می‌دهد که رسانه‌های محلی چقدر برای سلامت دموکراسی‌ها مهم هستند، نه فقط به این دلیل که مردم را در جریان قرار می‌دهند، بلکه به این دلیل که دامنه‌ای از نفوذ را فراهم می‌کنند که اکثر مردم می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند و با موفقیت در آن مشارکت داشته باشند – که به نوبه خود اعتماد و ایمان به خود دموکراسی را تقویت می‌کند. .

در کنار این رنسانس ژورنالیستی محلی، گروه جدیدی از کارآفرینان جامعه دیجیتال، از جمله تیم من در New_ Public، شروع به این سوال می‌کنند که چگونه برای ایجاد جامعه چه کاری را این گروه‌ها برای محتوا انجام می‌دهند: چگونه می‌توانیم فضاهای دیجیتال عمومی بسازیم که به مردم خدمت می‌کنند؟ پلورالیسم، دموکراسی و انسجام اجتماعی، به جای تبلیغ کنندگان و سرمایه گذاران خطرپذیر؟

این ایده که ما می توانیم انواع جدیدی از مؤسسات اجتماعی خدمات عمومی را تنها در عرض 15 سال مقیاس کنیم، ممکن است خیالی به نظر برسد، اما این حرکتی است که آمریکایی ها در طول تاریخ ما بارها و بارها در طول دوره های استرس اجتماعی و شکستگی انجام داده اند. وقتی صنعتی شدن آمد، ما پارک های عمومی را اختراع کردیم. وقتی طبقه متوسط ​​جدیدی متولد شد، ما کتابخانه ها و دبیرستان ها و کالج های دولتی را اختراع کردیم. اکنون، همانطور که مکالمه عمومی به عصر دیجیتال می رود، می توانیم نهادهای عمومی را اختراع کنیم که آن را سازنده کنند.

ما قبلاً می دانیم که چگونه فضاهای عمومی را پر از بافت و شکوفا کنیم، زیرا قبلاً در دنیای فیزیکی این کار را انجام داده ایم. اگر اکنون ساختن آینده دیجیتالی بهتری را آغاز کنیم، رسانه های ما نباید دیستوپیایی باشند.

اخبار محلی رشد می کند یا می میرد

کریستن هار

کریستن هار برای موسسه پوینتر کار می کند، جایی که اخبار محلی را پوشش می دهد و به روزنامه نگاران محلی مهارت های انتقادی را که برای انطباق با چشم انداز رسانه ای در حال تغییر نیاز دارند، آموزش می دهد.

در اینجا بهترین سناریو است: تا سال 2037، ما نه تنها یک تجدید حیات در اخبار محلی، بلکه اصلاحاتی خواهیم داشت. همه‌گیری ویروس کرونا باعث تسریع اخراج و تعطیلی کارکنان شد. و این به الهام بخشیدن به نسل جدیدی از کارآفرینان خبری محلی کمک خواهد کرد که از تلاش برای تبدیل روزنامه به محصول اینترنت دست می کشند و شروع به خدمت به جوامع و مخاطبان در هر کجا که هستند، می کنند. اتاق‌های خبری متعلق به محلی در سراسر کشور در جوامع سیاه‌پوست، لاتین تبار، بومی و مهاجر باز می‌شوند که به ندرت پوشش داده می‌شوند یا مورد توجه قرار می‌گیرند. شبکه ای پر جنب و جوش از اتاق های خبری محلی وجود خواهد داشت که تغییرات آب و هوایی و جوامع روستایی را پوشش می دهد. و اتاق‌های خبری قدیمی که از همه اینها جان سالم به در بردند، از جمله مالکیت شرکتی، در نهایت از تعقیب کلیک‌ها، مقیاس و فیس‌بوک دست می‌کشند و انرژی خود را برای کمک به مردم برای درک مکان زندگی‌شان صرف می‌کنند.

بدترین سناریو این است: تا سال 2037، تنها روزنامه هایی که هنوز در حال تولید هستند، ملی خواهند بود. فضای اتاق‌های خبری محلی که اشغال شده‌اند، بیشتر توسط شبکه‌های ملی سایت‌های حزبی تسخیر می‌شود که اطلاع از اینکه اخبارشان از کجا می‌آید را برای مردم سخت می‌کند و به راحتی در مورد «دیگران» عصبانی می‌شوند. اتاق های خبر ملی دفاتری را در شهرهای سراسر کشور راه اندازی خواهند کرد، اما این کار به صورت محلی به هم متصل نخواهد شد.

در مورد اول، تأثیر بر زندگی عمومی ما فقط گزارش‌دهی مجدد نهادهای محلی نیست، بلکه روزنامه‌نگاری اجتماعی است که وجه اشتراک ما را به مردم یادآوری می‌کند. در مورد دوم، ما بیشتر از هر زمان دیگری تقسیم شده ایم. هر دو پیش‌بینی در بهترین حالت خوش‌بینانه و بدبینانه من هستند، و ما در حال حاضر نشانه‌هایی را می‌بینیم که هر دو ممکن است – به اتاق‌های خبری بیش از 70 نگاه کنید که در طول همه‌گیری راه‌اندازی شدند. و به گسترش سایت های خبری اسلایم صورتی نگاه کنید.

اینکه به سناریوی اول یا دوم برسیم بستگی به این دارد که بسیاری از مردم و مؤسسات برای اخبار محلی ارزش قائل هستند و چه کسی آن را تولید می کند، از شهروندان گرفته تا بشردوستانه، نهادهای محلی، دولت فدرال و خود اخبار ملی.

روزنامه نگاری برای شهروندی

دیوید فولکن فلیک

دیوید فولکنفلیک خبرنگار رسانه ای NPR News و نویسنده کتاب «دنیای مرداک: آخرین امپراتوری رسانه های قدیمی» است.

این یک بازی احمقانه است که هر چیزی را با اطمینان پیش بینی کنید.

پس بیایید ببینیم چه چیزی محتمل به نظر می رسد و چه چیزی ممکن است.

تا سال 2037، چشم‌انداز رسانه‌ها بدون شک روندهایی را که قبلاً شاهد آن بوده‌ایم تسریع خواهد کرد: برندهای ملی قدرتمند با ارائه خدمات به آمریکایی‌های نخبه، پولدار و مسن‌تر پیروز می‌شوند. سرمایه گذاران خصوصی اوراق محلی را جدا کرده و آنها را برای قراضه فروخته اند. ایستگاه‌های تلویزیونی محلی ملی شده‌اند و پوشش متمرکزی را با بخش‌های محلی ارائه می‌دهند که بر رویدادهای آب‌وهوای دیستوپیایی و رویدادهای جنایی تبلیغاتی تمرکز دارند.

در غیر این صورت، اخبار به جذابیت‌های هر چه دقیق‌تر تقسیم می‌شود، که در خدمت منافع تجاری و وسواس‌های خاص است. فیدهای خبری رسانه های اجتماعی جای خود را به تنقلات خبری می دهند، و داغ به زباله های هسته ای. ایدئولوژی پوشش خبری را خفه می کند. مقامات دولتی وقتی مطبوعات را بی اعتبار نمی کنند، به دنبال این هستند که از فاصله دور نگه دارند.

کسی که مجله‌ای قدیمی را به‌صورت چاپی می‌خواند، به‌عنوان یک شب در اپرا، برنامه‌ریزی‌شده، آماده‌شده، بلیت‌فروشی شده، به‌عنوان نادر در رویدادی شرکت می‌کند.

همه اینها اختلافات را شدیدتر می کند. فروچاله‌های پوشش‌دهی به دره‌های خمیازه‌کشی تبدیل می‌شوند، در حالی که جوامع با پاشنه‌های خوب اخبار محلی فراوانی را دریافت می‌کنند. سودجویان خوانندگان جهان وطنی جهانی را در مقیاس ملی و جهانی تعقیب می‌کنند، در حالی که غیرانتفاعی‌ها به شدت به دنبال آن هستند که تا بحران اقتصادی بعدی آن‌ها را از دست بدهند.

و هنوز.

هیچ چیز از پیش تعیین نشده است. و استعفای بی حوصله خسته کننده است. نسلی از روزنامه‌نگاران و کارآفرینان خبری ظاهر شده‌اند که زمانی را به یاد نمی‌آورند که در آن رسانه‌های خبری محلی ثروت هنگفتی را تضمین می‌کردند. بسیاری با خلاقیت و غیرت به صنعت نزدیک می شوند.

نگاهی به اوایل دهه 2020 ما را به یاد برخی از نوآوران می اندازد: صاحبان روشنگری در بوستون، چارلستون، SC، لس آنجلس، مینیاپولیس و جاهای دیگر ظهور کردند تا رسانه های خبری محلی را تغییر دهند و آنها را به عنوان دوام و حیاتی معرفی کنند.

رهبران مدنی در بالتیمور، شیکاگو، ممفیس، اوکلند و لانگ بیچ، در میان دیگر شهرها، شرط‌های بزرگی را روی حقوق صاحبان سهام یا عرق کردن – یا هر دو – انجام دادند تا بافت زندگی محلی را به شیوه‌هایی پوشش دهند که توسط مردمی که در آنجا زندگی می‌کردند تشخیص داده شد.

سایت‌های معتبر جدید با گزارش‌های دقیق در زمینه‌های خاص، مانند آموزش، عدالت کیفری، بهداشت عمومی و سایر موضوعاتی که معمولاً کلیک‌ها یا اشتراک‌ها را افزایش نمی‌دهند، ظاهر شدند.

با تکیه بر لحاف دیوانه‌کننده‌ای از مدل‌های مالی متفاوت، سایت‌های بیشتری باید ایجاد شوند تا موضوعاتی از آب و هوا، دموکراسی، بیگانگی، اعتیاد را پوشش دهند – با هم یک سیستم اخباری را ارائه می‌دهند.

مجموع این منابع خبری، افراد را به عنوان بخشی از جوامع بزرگتر به هم می پیوندد، نه فقط به عنوان گروه های علاقه مند یا روانشناختی که باید مطرح شود. آنها روزنامه نگاری می سازند که با مردم به عنوان شهروندان و همسایگان رفتار می کند، نه فقط مصرف کننده. آنها روزنامه نگاری ارزشی را برای 15 سال دیگر – و فراتر از آن – حفظ می کنند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin Elektronik sigaraturkuaz korsan taksi