مامونوفو-2 GRZECHOTKI عبور از مرز روسیه/لهستان — در مارس 15, لهستان مرزهای خود را بسته. روز بعد لیتوانی در زمان مشابه مرحله. هر دو حرکت بودند بخشی از یک جارو اروپایی در تلاش برای مهار این بیماری همه گیر کوروناویروس جدید, اما آنها باید منحصر به فرد عواقب کالینینگراد کوچک روسی exclave بین کشورهای اتحادیه اروپا.

در کالینینگراد استان را یک وضعیت اضطراری اعلام شده است ابتدا در مارس 17. روسیه در منطقه در حال ثبت سه مورد از coronavirus عفونت از مارس 15 و هیچ مرگ و میر. لهستان تا به حال 103 تایید عفونت و سه مرگ و میر در حالی که لیتوانی گزارش شده بود هفت عفونت.

بسیاری از ساکنان استان کالینینگراد اغلب سفر به لهستان در گدانسک یا لیتوانیایی رفت و آمد مکرر از Nida از آنها به مسکو یا سنت پترزبورگ که بسیار دورتر. علاوه بر این کالینینگراد-که آلمانی منطقه پروس شرقی قبل از اتحاد جماهیر شوروی ضمیمه آن پس از جنگ جهانی دوم — به طور قابل توجهی متکی بر گردشگری درآمد از آلمان و تجارت مرزی خود را با اتحادیه اروپا ،

مرز تعطیلی محدود نمی باری حمل و نقل و روس ها هنوز هم مجاز به عبور از لیتوانی در قطار بین exclave و بزرگ “روسیه” را به عنوان بقیه از روسیه است که معمولا به نام کالینینگراد — یک سفر است که همچنین نیاز به عبور از لتونی و یا بلاروس. اما نوع روزمره مرزی سفر است که ساکنان این منطقه شده اند استفاده می شود به, از جمله سفر های خصوصی خودرو را به توقف آمده است.

“ما به طور معمول سفر به لهستان یک بار در هفته برای مواد غذایی” یک زن محلی که مشخص خودش را تنها به عنوان ناتالیا گفت: RFE/RL در 15 مارس.


“از آن است که نزدیک به سفر 10 کیلومتر به Goldap از آن است که به 30 کیلومتر به Gusyev,” او گفت: مراجعه به نزدیکترین شهر بزرگ به خانه اش در بخش شرقی استان. “صرفه جویی سوخت.”

او اشاره کرد که گذرگاه های مرزی شده اند کاهش در ماه های اخیر که او نسبت به تنش بین لهستان و روسیه بر سر نقش اتحاد جماهیر شوروی در این منطقه در قبل ، حین و پس از جنگ جهانی دوم است.

“قبل از این که آن را در زمان نیم ساعت و شما در لهستان” ناتالیا گفت. “قیمت وجود دارد کمی پایین تر اما نکته اصلی این است که کیفیت [کالا] بالاتر است.”

ایستگاه های گاز در کنار روسیه از مرز نیز در حال حاضر احساس تاثیر. به دلیل به طور معمول پایین تر قیمت بنزین در روسیه, لهستانی رانندگان را توسعه داده اند عادت تانک در کالینینگراد و حتی صادرات آنها چه می تواند به اتحادیه اروپا است.

“معمولا آنها در حال پر کردن بیش از اینجا,” گفت: یک زن که خواسته می شود که تنها به تاتیانا, که با این نسخهها کار در یک ایستگاه گاز فقط فراتر از مامونوفو-2/Grzechotki عبور از مرز در طرف روسی در 15 مارس. “اما دیروز ما تا به حال فقط پنج خودرو. که هرگز اتفاق افتاده است.”

او افزود که تا کنون او خوشحال است که اقدام صورت گرفته به عنوان coronavirus نگرانی شده اند نصب در روزهای اخیر.

‘ما پاک کردن شمارنده دستگیره درب’

“ما شده اند واقعا می ترسم” او گفت:. “پس از هر لهستانی مشتری ما شده اند ضد عفونی همه چیز در اینجا. ما پاک کردن شمارنده درب دستگیره طبقه. پس از همه آنها تا به حال موارد در البلنگ [حدود 50 کیلومتر از مرز].”

استان کالینینگراد یک منطقه مورد اندازه مونته نگرو با جمعیتی در حدود 1 میلیون نفر است. واقع در دریای بالتیک این مرز لهستان و لیتوانی به شرق و شمال. “بزرگ روسیه” است چند دقیقه دور از طریق جاده یا راه آهن; سریع ترین راه از طریق لیتوانی و یا لتونی و یا بلاروس. نیز وجود دارد که مستقیم پروازهای تجاری

در ساعت قبل از لهستان بسته شدن مرز در زمان اثر اتومبیل های شلوغ عبور از نقاط. لهستانی مقامات در زمان دمای هر کس وارد این کشور مطابق با بهداشت احتیاطی معرفی شده در مارس 10.

“نوشتن نام کسی که ما می توانید تماس بگیرید اگر شما را تبدیل به بیمار در لهستان” border مقامات دستور. عبور زمان حدود دو ساعت است.

بسیاری از کسانی که در حال حرکت از روسیه به لهستان شد و آلمانی ها.

“ما نیاز به عجله بسر می رسانید امروز به منظور دریافت از طریق لهستان به آلمان و یا دیگری که ما در خطر ابتلا به اینجا گیر برای یک ماه یا بیشتر” یکی راننده گفت: RFE/RL.

اینا روسیه زندگی می کند که در برلین و کسی که تنها به نام حال همان داستان است.

“ما تا به حال به رها کردن همه چیز به دلیل این تغییرات,” او گفت:. “در غیر این صورت آنها را از مرز و ما نمی خواهد آن را به عقب.”

یک راننده که شناسایی خود را به عنوان استانیسلاو گفت که او نیاز به یک سفر سریع به لهستان به انتخاب کنید تا برخی از اسناد و مدارک.

Inna, Valeria, and Leo traveled from Berlin.


اینا والریا و لئو سفر از برلین.

“در غیر این صورت من نمی,” او گفت:. “این یک کمی ترسناک است. اما من فقط رفتن به Braniewo و برگشت. به نظر می رسد مانند من در اینجا در خط برای یکی دیگر از سه ساعت یا بیشتر. اما از آن عجیب و غریب است امروز. به سختی هر روسها و تعداد بسیار کمی از قطب. عمدتا فقط یک مقدار زیادی از آلمانی ها قصد بازگشت.”

وقتی که او برمی گردد استانیسلاو گفت: او قصد دارد به سطح شیب دار تا خود را به اقدامات احتیاطی در برابر جدید کروناویروس.

“من با استفاده از آرنج من زمانی که من به نوبه خود بر روی شیر آب یا باز کردن درب,” او گفت:. “بهتر است برای انجام چیزهایی مانند که نسبت به وسوسه شیطان است. من می دانم که همه چیز در حال کرات تا بسیاری این روزها اما خدا محافظت می کند محتاط. من خوشحالم که اقدامات گرفته برای آماده سازی در صورت وحشتناک یک بیماری همه گیر.”

او گفت: از روز قبل برخی از دوستان خود کرده بود در بازگشت از سفر به “اروپا است.”

“آنها می خواستند به هم اما من گفتم: “نه ممنون” او توضیح داد. “چه تر است, من فکر می کنم آنها باید بیشتر نگران پدر و مادر خود. ما جوان هستند و ما برای زنده ماندن. اما افراد مسن….”

نوشته شده توسط RFE/RL خبرنگار ارشد رابرت Coalson و بر اساس گزارش از کالینینگراد با خبرنگار یولیا Paramonova از شمال میز RFE/RL را خدمات

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de