به عنوان کشنده coronavirus همچنان به bedevil ایران وجود دارد نگرانی رو به رشد در مورد خطر از آن به دهها هزار نفر از قربانیان سلاح های شیمیایی که دچار مشکلات تنفسی و بیماری های ریوی.

حدود 100,000 ایرانیان جان سالم به در برده شیمیایی-سلاح توسط دیکتاتور عراق صدام حسین در طول 1980-88 جنگ ایران و عراق و بسیاری از آنها غیر فعال شده توسط بیماری های مزمن ناشی از مواجهه با گاز خردل و گاز اعصاب.

چند جمله قربانیان حملات شیمیایی کشته شده اند به تازگی پس از ابتلا به کروناویروس که کشنده است برای افراد مسن و افرادی که دارای شرایط جدی پزشکی از جمله بیماری های قلب و ریه.

با توجه به ایرانی وزارت بهداشت آمار و ارقام منتشر شده در مارس 16, 988 نفر کشته شده اند و پیمانکاری COVID-19 در حالی که تعداد کسانی که آلوده است 16,169. اعداد حقیقی از موارد و مرده هستند و اعتقاد بر این بود به طور قابل توجهی بالاتر.

حاج مرتضی ملک یک سرهنگ بازنشسته با سپاه و حجت الاسلام Abolghassem Erami سابق نماز جمعه رهبر در قمصر در میان شیمیایی-سلاح های قربانیان که فوت کرده اند در روزهای اخیر پس از ابتلا به کوروناویروس.

هر دو در معرض سلاح های شیمیایی در طول جنگ ایران و عراق پس از حسین (ع) راه اندازی حملات متعدد علیه سربازان و غیرنظامیان در غرب ایران است.

ملک جان در دامغان در هفته گذشته Khabaronline.ir گزارش شده در حالی که Erami شد اند در کاشان بیمارستان در 15 مارس.

وجود دارد همچنین گزارش های تایید نشده که دیگر سپاه جانبازان که در معرض عوامل شیمیایی اند و به تازگی پس از آلوده شدن با کوروناویروس.

فعال سیاسی اصلاح طلب Feyzollah Arabsorkhi توییتی در مارس 6 که coronavirus تا به حال به کشته شدن 18 نفر مبتلا از قرار گرفتن در معرض سلاح های شیمیایی. او نه ارائه یک منبع به این شکل بود که ذکر شده توسط دیگر رسانه ها.

مقامات صادر نشده هر گونه آمار و ارقام در تعداد شیمیایی-سلاح بازماندگان که فوت کرده اند پس از عقد قرارداد COVID-19. اما آنها هشدار داد که چنین افرادی در مواجه با خطر بالاتر در میان شیوع کروناویروس که گسترش به تمام 31 استان کشور.

این بیماری همه گیر است و قرار است در یک اقدام بی سابقه فشار در بیمارستان ها و مراقبت های بهداشتی کارگران در زمانی که کشور با آن روبروست دشوار ایالات متحده تحریم های اقتصادی که فلج اقتصاد است.

دولت بنیاد شهید و جانباز امور گفت: در تاریخ 26 فوریه در بیانیه ای که جانبازان شیمیایی-سلاح حملات به ویژه آسیب پذیر به کروناویروس در حالی که در تماس با آنها و خانواده های آنها به اقدامات حفاظتی از جمله شستن دست های خود و دور ماندن از مردم با علائم شبه آنفولانزا.

نماینده مجلس Rasool خزری که نشان دهنده پيرانشهر و سردشت دو شهرستانها هدفمند با استفاده از سلاح های شیمیایی در طول جنگ ابراز نگرانی در 15 مارس بیش از سلامت چندین هزار جمله بازماندگان زندگی در این منطقه است.

او گفت: semiofficial خبرگزاری ایلنا وجود دارد که تا به حال تا کنون شده است در پنج مورد تأیید و سه مورد مشکوک به جانبازان در حال مرگ با توجه به کروناویروس در منطقه است.

او گفت: این شهرستانها در حال بررسی ترافیک بود که کنترل می شود و یک محل برای 30 تخت بیمارستان صحرایی شناخته شده بود.

“وضعیت [در حال حاضر اشکالی ندارد] اما از آنجا که ما در یک منطقه مرزی و ما حدود 8000 بازماندگان از سلاح های شیمیایی و همچنین دانش آموزان شین آباد [که پایدار سوختگی در 2012 آتش] این موضوع بسیار مورد” خزری گفت.

محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبانه ایران هلال احمر گفت: بیش از 14-15 آوریل آخر هفته که از 4000 بسته بهداشتیاز جمله ضد باکتری ژل و ماسک فرستاده شده بود به تازگی به ساکنان سردشت بودند که متاثر از یک ماه ژوئن سال 1987 حمله شیمیایی.

“وجود دارد بسیاری از بازماندگان از سلاح های شیمیایی در [سردشت] که دارای مشکلات تنفسی و خانواده خود را نیز توسعه یافته بیماری” نصیری گفت: semiofficial خبرگزاری ایسنا در مارس 14. “اگر coronavirus حملات این افراد و گسترش به طور گسترده ای در این منطقه مشکلات جدی وجود خواهد داشت. بسته های بهداشتی ادامه خواهد داد به ارسال به سردشت تا coronavirus شکست خورده است.”

داخلی رسانه ها به تازگی به نقل از چند شیمیایی-سلاح های قربانیان گفت که آنها ماندن در خانه برای محافظت از خود از coronavirus.

بازمانده حمیدرضا حق شناس گفت: بنياد شهيد و جانبازان باید تامین اکسیژن ماسک برای افرادی مانند او که قادر به ترک خانه های خود را با توجه به شیوع کروناویروس. قربانیان جنگ شیمیایی اغلب نیاز ينهلرس و ماسک اکسیژن برای کاهش مشکلات تنفسی.

“مردم می ترسند از coronavirus این روزها که زمانی که ما بیرون رفتن و سرفه آنها را اجرا و دور از ما حتی اگر ما همیشه شديد سرفه,” او گفت:.

جانباز Khodamorad همتی گفت: ماندن در منزل و تنها راه به شکست coronavirus. “در یک زمان ما آمد به میدان جنگ به مبارزه با دشمن واقعی [عراق] و دفاع از میهن ما و افتخار ما و ما نمی ماندن در خانه برای یک لحظه,” او گفت:.

“اما امروز ما با آن روبرو هستیم یک نبرد در برابر coronavirus و بر اساس آنچه که پزشکان می گویند در خانه ماندن است و تنها راه برای پیروزی در این جنگ است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de