RAVON ازبکستان — ازبکی جمهور Shavkat Mirziyoev خواهد شد بازدید از منطقه شرق فرغانه زیر قومی درگیری در نزدیکی کشور Sokh exclave در قرقیزستان را بتکن منطقه, نخست وزیر Abdulla Aripov می گوید.

Aripov از اعلام در جلسه در ژوئن 1 با ساکنان فرار exclave که به طور رسمی بخشی از کشور فرغانه منطقه است. او گفت: Mirziyoev خواهد شد و بازدید از این منطقه تا پایان هفته.

Aripov منطقه بازدید به بحث در مورد وضعیت قرقیزستان معاون نخست وزیر Kubatbek Boronov.

درگیری میان قرقیزستان روستاییان و ساکنان exclave فوران در 31 ماه مه بیش از یک اختلاف در مورد مالکیت یک بهار واقع در منطقه است.

Aripov گفت Sokh ساکنان که ازبکستان پیشنهاد کرده بود برای باز کردن یک پارک تفریحی در اطراف این مناقشه بهار که می تواند به همان اندازه استفاده شده توسط قرقیزی و ازبکی شهروندان است.


او همچنین گفت که ازبکستان خواهد ساخت جاده های جدید است که در خدمت به عنوان یک کریدور اتصال exclave با فرغانه منطقه Rishton منطقه.

Aripov همچنین بازدید از یک بیمارستان محلی که در آن او در دیدار با مردم مجروح در درگیری.

این Sokh دولت در منطقه گفت: 187 ساکنان محلی زخمی شدند در این درگیری 15 از آنها منتقل شده است توسط هلیکوپتر به فرغانه بیمارستان منطقه ای در حالی که دیگران در حال درمان در محلی Sokh بیمارستان.

قرقیزستان گفت که 25 قرقیزستان شهروندان مجروح شدند در این درگیری.

این Sokh مقامات منطقه گفت: در تاریخ 1 ژوئن که سه خانه در طرف ازبک بودند آتش در طول درگیری. Aripov وعده داده شده برای بازسازی و یا تعمیر خانه های آسیب دیده “را به عنوان به زودی به عنوان ممکن است.”

Mirziyoev و قرقیزستان همتای Sooronbai Jeenbekov در مورد وضعیت و راه های جلوگیری از تنش در منطقه از طریق تلفن در ژوئن 1, Uzbek سایت ریاست جمهوری اعلام کرد.

بسیاری از مناطق مرزی در آسیای مرکزی شده اند تحدید پس از اتحاد جماهیر شوروی سقوط در سال 1991.

این وضعیت به ویژه پیچیده در نزدیکی متعدد exclaves در فرار دره فرغانه که در آن مرزهای ازبکستان ، قرقیزستان و تاجیکستان دیدار خواهد کرد.

Sokh یک گروه قومی تاجیک-جمعیت ازبک خاک در قرقیزستان را بتکن منطقه که در آن درگیری شده اند رایج برای سال.

تنش ها شده اند بسیار بالا در منطقه نزدیک به یک تاجیک exclave به نام واروخ در قرقیزستان را بتکن منطقه و در نزدیکی اختلاف بخش از قرقیزستان و تاجیکستان مرز در هفته های اخیر به عنوان به خوبی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de