شورای امنیت سازمان ملل از سوی رقبای سیاسی در افغانستان به “رالی با هم” و گفتوگوها با طالبان برای کمک به این کشور را طولانی و پر هزینه جنگ.

اینگرید هیدن به دبیر کل سازمان ملل متحد معاون نماینده خاص برای افغانستان گفت: در 31 مارس که رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب سیاسی عبدالله عبدالله باید استفاده از این لحظه ای مهم در تاریخ این کشور است.

“افغانستان به نظر می رسد رسیدن به یک تعریف لحظه. تقریبا دو دهه پس از شروع [آمریکا] ائتلاف مداخله سوال برای جمهوری اسلامی در حال حاضر است: می توانید رهبران آن تجمع با هم به تعامل معنی دار در مذاکرات با طالبان برای رسیدن به یک صلح پایدار?”

“انتخاب شده است استارک توسط همه جانبه تهدید COVID-19 که شمار قبر خطرات به سلامت جمعیت افغانستان و به طور بالقوه برای ثبات آن موسسات,” او اضافه شده است.

بیانیه وزارت امور خارجه افغانستان زلمی خلیل زاد امضا مقابله با طالبان در دوحه در فوریه 29 که واشنگتن امیدوار به پایان خواهد رسید و این کشور نزدیک به 19 سال جنگ و اجازه می دهد که پنتاگون شروع به کشیدن نیروهای خود را خارج.

اما جنگ قدرت میان رئیس جمهور غنی و رقیب اصلی او در افغانستان 2019 انتخابات ریاست جمهوری سابق و رئیس اجرایی عبدالله تهدید کرده است که برای منحرف کردن روند صلح است.

هر دو سیاستمداران ادعا کرده اند به برندگان در انتخابات اگر چه نتایج رسمی به پیروزی به غنی.

علاوه بر این انواع اختلافات میان دولت کابل و طالبان نمایندگان باید پیشرفت کند.

طالبان تا اکنون حاضر به مذاکره مستقیم با دولت افغانستان در کابل. اختلاف نظر بر سر زندانی منتشر شده و دولت افغانستان مذاکره تیم باید مانع هر گونه پیشرفت.

‘گوناگون’ تیم مذاکره کننده

در مارس 27, طالبان, نیروهای توانستند کنترل یک منطقه در ستاد افغانستان در شمال شرقی استان بدخشان روز بعد اعلام کرد که آن را نمی خواهد مذاکره با 21 عضو تیم به تازگی پرده برداری توسط دولت افغانستان.

سازمان ملل متحد هیدن نشان داد برای حمایت از افغانستان تیم مذاکره کننده گفت: او heartened که با وجود عمیق تفاوت افغانستان رهبران موافقت کرده بود در انتخاب های متنوع از شهروندان است.

او گفت که نمایندگان آمده از تمام گروه های قومی و شامل پنج زنان-که او گفت: “مهم است به رسمیت شناختن است که زنان باید درگیر در تلاش برای ایجاد صلح پایدار.

ماموریت سازمان ملل متحد “است تشویق طالبان به مقابله به مثل از جمله زنان در هیئت که یک قدرت تعیین کننده صدا در جدول. انجام این کار خواهد ارسال محسوس سیگنال است که این جنبش اساسا اصلاح,” او گفت:.

تحت توافق با ایالات متحده و طالبان وعده داده شده برای کاهش حملات هدف قرار دادن نیروهای بین المللی. اما حملات علیه نیروهای ملی دفاعی و نیروهای امنیتی همچنان به طاعون کشور با شهروندان اغلب قربانیان سازمان ملل متحد گفت.

هایدن گفت: این روند معکوس می شود و اشاره به “کاهش قابل توجه” در خشونت های پیش از امضای ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق.

با وجود داخلی بست سیاسی افغانستان قول داد در 31 مارس که او را به اطمینان حاصل شود اختلاف “نمی کند و تحت الشعاع قرار دادن تلاش های صلح.”

عبدالله گفت: تیم “نشان دهنده جمهوری اسلامی افغانستان و منافع ملی ما.”

با گزارش AP

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im