ایالات متحده اعلام کرده است که قصد دارد برای خروج از پیمان آسمان های باز به دلیل نقض قرارداد توسط روسیه است.

رسانه های ایالات متحده گزارش داد که رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت on May 21 مطلع دیگر 34 امضا کنندگان به توافق شد که در آن به شش ماه متوجه به ترک به عنوان مورد نیاز توسط پیمان.

18-year-old پیمان که شامل روسیه با هدف افزایش ثبات بین المللی اجازه می دهد امضا متحده برای انجام پروازهای نظارت بیش از یکی دیگر مناطق به رعایت تاسیسات نظامی و اشیاء دیگر.

کاخ سفید روسیه را متهم به نقض پیمان کرد و گفت مسکو مسدود شده است ایالات متحده از انجام پروازهای بیش از دریای بالتیک شهر کالینینگراد و در نزدیکی گرجستان که مجاز توسط قرارداد.

خروج آخرین حرکت با مغلوب ساختن پیشی جستن به طور یک جانبه کشیدن ایالات متحده از عمده جهانی پیمان. سال گذشته واشنگتن خارج از Intermediate-Range Nuclear Forces پیمان با روسیه است.

خروج است به احتمال زیاد به فشار روابط با مسکو و ناراحت اروپا و آمریکا برخی از اعضای کنگره است.

مفهوم اجازه دادن به روسیه و ایالات متحده به هوایی انجام پروازهای شناسایی بیش از هر یک از دیگر خاک شد برای اولین بار مطرح شده توسط رئیس جمهور دوایت آیزنهاور در ماه ژوئیه سال 1955. اما اتحاد جماهیر شوروی خودداری کردند در این ایده است.

هیچ جنبش در قبال یک معاهده تا سال 1989 زمانی که جورج بوش رئیس جمهور تنفس زندگی جدید به آن است. آن را هنوز هم گرفت تا ژانویه 2002 قبل از این پیمان وارد شده به اثر.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز از آسوشیتدپرس و رویترز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de