وزارت امور خارجه ایالات متحده اعلام کرده است “تمایل شرکت های آمریکایی برای شروع بلافاصله فروش نفت به بلاروس در بازار رقابتی قیمت” در یک سیگنال روشن به مینسک-و همسایه روسیه — از واشنگتن تمایل به گسترش روابط تجاری با فروپاشی شوروی سابق و کشور حدود 10 میلیون نفر است.

یک سخنگوی وزارت خارجه گفت: وزیر امور خارجه مایک Pompeo بود “تصریح کرد آمریکا برای حمایت از بلاروس حاکمیت” و “مورد بحث و بررسی پتانسیل افزایش دو جانبه روابط کسب و کار” در مارس 13 تلفن تماس با بلاروس وزیر امور خارجه Uladzimir Makei.

اعلام می آید یک کمی بیش از یک ماه پس از Pompeo ساخته شده اولین سفر به بلاروس توسط یک وزیر امور خارجه از سال 1994 و ظهور گفت: ایالات متحده به دنبال روابط نزدیک تر با مینسک اما نیاز به انتخاب طرف بین بلاروس و روسیه است.

بلاروس دهه را صرف بودن به شدت متکی به روسیه برای ارزان نفت و گاز و همچنین میلیاردها دلار سالانه یارانه برای سرپا نگه داشتن آن بسیار متمرکز اقتصاد است.

اما از آن شده است در زمان مذاکرات با مسکو بیش از قیمت نفت برای سال.

نفت و گاز اختلافات را تیز گسترده تر سیاسی اختلاف بین دو پست کشورهای شوروی سابق بیش از تشکیل یک اتحادیه است که هر دو طرف متعهد به در سال 1999.

در مارس 11, بلاروس, نخست وزیر Syarhey Rumas گفت: کاهش شدید قیمت نفت باز کرده بود اتاق را برای مینسک برای رسیدن به توافق با مسکو بیش از منابع.

در ماه فوریه رئیس جمهور Alyaksandr لوکاشنکا تهدید به شروع بهره برداری نفت از یک خط لوله انتقال اگر روسیه نیست عرضه بلاروس با حجم خام آن مورد نیاز است.

4000 کیلومتر-طولانی خط لوله دروژبا عبور بلاروس خاک و منابع در حدود 1 میلیون بشکه نفت روسیه به اروپا در روز است.

دروژبا تحویل نفت متوقف شد در مارس 2019 با توجه به غلظت بالای آلی کلرید موجود در خط لوله یک مشکل که ناشی ماه از اصطکاک و اختلاف.

لوکاشنکا شده است در قدرت در بلاروس برای بیش از 25 سال است اما در مواجهه فشار در حال رشد از مسکو به توافق برسند به ادغام عمیق تر تحت یک سال 1999 وحدت توافق که پیش بینی شده نزدیک سیاسی و اقتصادی و روابط نظامی اما متوقف کوتاه از تشکیل یک ملت واحد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de