بیانیه وزارت امور خارجه افغانستان زلمی خلیل زاد است که با توجه به دیدار نمایندگان طالبان و دولت افغانستان به بحث در مورد آغاز مذاکرات صلح تحت یک توافقنامه امضا مارس 29 میان ایالات متحده و طالبان.

وزارت امور خارجه ایالات متحده در بیانیه ای گفت: آوریل 18 که خلیل زاد را ملاقات خواهد کرد در دوحه با طالبان نمایندگان به بحث در مورد اجرای توافق “و مطبوعات برای مراحل لازم برای شروع داخل افغانستان مذاکرات از جمله کاهش قابل توجهی از خشونت است.”

او را دیدار با مقامات ارشد دولتی در کابل “به بررسی گام های دولت افغانستان نیاز به را به داخل افغانستان آغاز مذاکرات در اسرع وقت” بیانیه ای گفت:.

خلیل زاد چپ در مارس 17 برای دوحه و کابل در این بیانیه گفت: اما از ارائه جزئیات بیشتر در مورد زمانی که به جلسات می گیرد.

در طول جلسات خلیل زاد ادامه خواهد داد برای تقویت ایالات متحده در نظر است که “بهترین راه برای پایان دادن به جنگ است که برای همه طرف به هم نشستن و مذاکره یک توافق در آینده سیاسی افغانستان” در بیانیه ای گفت:.

خلیل زاد را پس از خروج رئیس جمهور اشرف غنی و سیاسی خود را رقیب عبدالله عبدالله به قدرت های قرارداد که تحت آن عبدالله منجر خواهد شد و تلاش های دولت برای رسیدن به یک توافق صلح با طالبان.

قدرت مبارزه شده بود یکی از اصلی ترین موانع برای شروع از داخل افغانستان مذاکرات برای پایان دادن به بیش از 18 سال از جنگ.

بودند شروع به در مارس 10 تحت مارس توافق که خواستار ایالات متحده و نیروهای خارجی برای خروج از افغانستان پس از داخل افغانستان معامله در ازای تضمین از طالبان اجازه نمی دهد این کشور برای تبدیل شدن به یک پناهگاه برای مقابله با چنین گروه های تروریستی مانند دولت اسلامی (داعش) و القاعده است.

طالبان یافت حملات در هفته های اخیر با وجود تعهد به کاهش خشونت یک تاکتیک است که ممکن است به تقویت آن مذاکره موقعیت. در ضمن با داعش نیز در ادامه به انجام حملات مرگبار نیروهای امنیتی افغان و غیرنظامیان است.

طالبان مسئولیت یک خودرو بمب در 18 مه با هدف قرار دادن یک اطلاعات پایه در شرق افغانستان کشته شدن دست کم نه نفر و زخمی شدن ده ها تن.

هفته گذشته طالبان با منفجر کردن یک کامیون نزدیک به یک نظامی ساختمان در شهر گردیز در جنوب شرقی پکتیا ترک پنج کشته و 20 مجروح از جمله نظامی و غیر نظامی.

این نیرو در هفته گذشته نیز با حمله به یک پاسگاه نظامی در Alishang منطقه شرقی ولایت لغمان که در سمت چپ دهها کشته و یا زخمی شدند.

طالبان گفته است که حملات در پاسخ به غنی سفارش نیروهای افغان به حمله علیه گروه های شبه نظامی.

غنی به منظور در مارس 12 و بعد از یک روز خشونت است که در آن افراد مسلح یورش برده و در بیمارستان زایمان در کابل و یک بمب گذار انتحاری هدفمند یک مراسم تشییع جنازه در ولایت ننگرهار.

طالبان را رد دخالت در این حملات که به کشته شدن بیش از 50 نفر است.

غنی سرزنش طالبان و دولت اسلامی (داعش) گروه دو حمله و دستور داد نیروهای امنیتی افغان به “سوئیچ از یک دفاع فعال حالت به یک توهین آمیز و برای شروع عملیات خود را در برابر دشمنان است.”

با گزارش رویترز

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de