ایالات متحده در حال انجام حملات هوایی تلافی جویانه در برابر ایران حمایت گروه شبه نظامی فعال در عراق پس از حمله مرگبار روز گذشته در برابر یک پایگاه میزبانی نیروهای غربی در نزدیکی بغداد پنتاگون می گوید.

ارتش آمریکا در بیانیه ای گفت در اواخر مارس 12 که “دقت حملات” شد و در حال انجام در برابر سایت های شیعه Kataib شبه نظامیان حزب الله “در سراسر عراق است.”

“این سلاح-تجهیزات ذخیره سازی شامل امکانات قرار دارد که سلاح های مورد استفاده برای هدف قرار دادن آمریکا و نیروهای ائتلاف” که در بیانیه ای گفت.

آن اضافه شده است که این حملات بودند “دفاعی متناسب و در پاسخ مستقیم به تهدید ناشی از ایران-حمایت باشیم.”

یک مقام آمریکایی گفت: AP اعتصاب شدند مشترک آمریکا و بریتانیا عملیات و که آنها هنوز هم در حال انجام زمانی که او صحبت می کرد با AP.

وزیر دفاع ایالات متحده امریکا مایک Esper زودتر سرزنش ایران-حمایت شیعیان گروههای شبه نظامی برای مارس 11 حمله ائتلاف در اردوگاه تاجی پایگاه نظامی واقع کمتر از 30 کیلومتری شمال بغداد است.

او گفته بود که “همه گزینه ها روی میز” به واشنگتن و متحدان آن سعی کنید به آن را به کسانی که مسئول این حمله که به کشته شدن دو سرباز ایالات متحده و یک سرباز انگلیسی و زخمی شدن ده نفر دیگر هنگامی که یک راکت کاتیوشا فروند راکت از یک کامیون بعد از کشف چندین کیلومتر از اردوگاه تاجی.

هیچ کس مسئولیت این حمله موشکی اما ایالات متحده متهم کرده است ایران-حمایت نظامیان از حملات قبلی در عراق پایگاه های میزبانی نیروهای ائتلاف.

واشنگتن سرزنش ایران-حمایت Kataib حزب الله و شبه نظامیان برای اعتصاب در ماه دسامبر که به کشته شدن یک آمریکایی پیمانکار و موجب دور از خشونت که منجر رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به منظور قتل یک ایرانی ژنرال قاسم سلیمانی در حمله هواپیماهای بدون سرنشین در بغداد زیر ماه.

در اقدامی تلافی جویانه یک ایرانی موشک بالستیک اعتصاب در عراق پایگاه هوایی سمت چپ برخی از 110 نیروهای ایالات متحده مبتلا به صدمات مغزی.

پس از تایید 12 مارس حملات هوایی Esper در بیانیه ای گفت که ایالات متحده نمی خواهد تحمل حملات علیه “مردم ما منافع ما یا متحدان ما.”

آخرین عمل آمد ساعت پس از بریتانیا مبتنی بر ناظر حقوق بشر سوریه گفت: حملات هوایی در شرق سوریه کشته شدن 26 مبارزان از ایران-حمایت عراق گروه شبه نظامی در نزدیکی مرز سوریه شهر ابوکمال و که آنها احتمالا انجام شده توسط ایالات متحده و ائتلاف.

مقامات ایالات متحده را تایید نمی کند اگر خود را به نیروهای درگیر در سوریه حمله کند.

با گزارش رویترز خبرگزاری فرانسه و آسوشیتدپرس

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im