افغانستان فرود به تمام عیار بحران سیاسی پس از دو رقیب اصلی در یک تلخی مورد مناقشه انتخابات ریاست جمهوری — هر مدعی پیروزی شد — سوگند به عنوان رئیس جمهور در رقیب مراسم.

رئیس جمهور غنی رسما اعلام برنده رای گیری شد و سوگند یاد کرد, برای دومین دوره توسط رئیس کشور عدالت در کابل در مارس 9. عبدالله عبدالله رئیس اجرایی بعد از یک قدرت هسته ای حل و فصل یکی دیگر از انتخابات اختلاف پنج سال پیش در زمان سوگند تجویز ارشد روحانی خود در مراسم افتتاح این نزدیکی هست در همان زمان.

این حرکت بی سابقه است فرو کشور به بیشتر عدم قطعیت با کارشناسان هشدار داد که این اختلاف می تواند فرود به خشونت و از خط خارج تاریخی توافق برای پایان دادن به جنگ بین ایالات متحده و بنیادگرای طالبان.

به عنوان بخشی از این قرارداد مستقیم مذاکرات صلح بین غربی مورد حمایت دولت کابل و طالبان شد برنامه ریزی برای شروع در مارس 10. اما بحران سیاسی در کابل انداخته است این برنامه را به درهم و برهمی است.

“این کشور وارد آبهای ناشناخته و هر حرکت می تواند به طور بالقوه بیشتر این وضعیت را تشدید کند” گفت: Ali Adili یک محقق در افغانستان تحلیلگران شبکه مستقل فکر می کنم تانک در کابل.

‘برهه حساس’

این اختلاف ناشی از نتایج حاصل از 28 سپتامبر انتخابات بود که خدشه دار اتهامات رای-مهندسی, فنی, مشکلات و حملات.

مسئولين انتخابات در 19 فوریه اعلام کرد غنی برنده با برخی از 51 درصد آرا — دقت به او آشکار پیروزی عبدالله بود که نام نفر دوم با حدود 40 درصد است. اما عبدالله ناودان نتیجه به عنوان یک “کودتا” و قول داد که به تشکیل یک دولت موازی.

“رهبران دو کشور به نظر می رسد در پاسخ به حامیان’ احساسات با چسبیدن به مواضع خود اما آوردن آن است در مورد فوق العاده ای قطعیت” Adili گفت. “به نظر می رسد خائنانه ترکیبی از خرابی نهاد و فرآیندهای brinkmanship و احساساتی در بخشی از رهبران و حامیان آنها در یک برهه بسیار مهم.”

مقامات آمریکایی تلاش کرده اند به واسطه یک قطعنامه به انتخابات مناقشه. تحت ایالات متحده فشار غنی و عبدالله توافق برای به تعویق انداختن خود ادای سوگند در مراسم به مدت دو هفته تا مارس 9.

بیانیه وزارت امور خارجه افغانستان زلمی خلیل زاد برگزار شد ماراتن مذاکرات با مردان تا ساعات اولیه مارس 9, اما به نظر می رسد شکست خورده اند.

در سال 2014 تلخ تقلب-خدشه دار انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تحت فشار قرار دادند تا آستانه جنگ داخلی پیش از سفر جان کری وزیر خارجه میانجیگری یک قدرت هسته ای میان رئیس جمهور غنی و عبدالله عبدالله دو نامزد پیشرو. توافق ایجاد موقعیت جدید از اجرایی با توجه به عبدالله به سهولت خود را در مخالفت با نتایج انتخابات.

“وقایع امروز در کابل به نظر می رسد که در گشوده دقیقا راه که ایالات متحده امیدوار بود می تواند اجتناب شود به عنوان توسط خلیل زاد را در آخرین لحظه آخر شب دیپلماسی بین غنی و عبدالله عبدالله گفت:” اندرو واتکینز یک تحلیلگر ارشد افغانستان در گروه بین المللی بحران.

“به رغم خلیل زاد تلاش برای میانجیگری ایالات متحده تا حد زیادی گیر به کلمه آن: آن را به حال به وضوح messaged به کابل که آن را نمی خواهد مداخله به همان درجه که کری را پس از 2014 را به طور مشابه مشکل انتخابات است.”

بدون سازش این امر می تواند دشوار برای شکستن بن بست سیاسی کنونی, Adili گفت. او گفت: چندین سازش شده بود تحت فشار قرار دادند توسط عبدالله عبدالله و دیگران که رد نتایج انتخابات.

یکی می خواهد به لغو نتایج آن اعلام غنی برنده و همچنان با دولت فعلی تا داخل افغانستان مذاکرات با طالبان تولید یک حل و فصل سیاسی.

احتمال دیگر می تواند به جای کسانی که خارج از دولت فعلی در عرض یک قدرت جدید-های چارچوب.

واتکینز گفت: بدترین سناریو خواهد بود “اگر این بحران که باقی مانده است تا حد زیادی لفظی و سیاسی تا به این نقطه از پیشرفت به سوی ناآرامی های مدنی و یا باز کردن اعمال خشونت است.”

پیچیده داخل افغانستان مذاکرات

سیاسی اختلافات در کابل تهدید کرده است که به باز کردن ایالات متحده آمریکا-طالبان قرارداد امضا شده در فوریه 29 برای هموار کردن راه برای خروج نیروهای ایالات متحده از افغانستان در چه چیزی می تواند یک قدم بزرگ در جهت پایان دادن به نزدیک به 19 سال جنگ.

به عنوان بخشی از معامله با طالبان موظف است برای راه اندازی مذاکرات مستقیم با دولت کابل و دیگر افغان ها در مورد دائمی آتش بس و قدرت های توافق.

اما نگرانی وجود دارد که این دشمنی در کابل بیشتر می تواند پیچیده نامگذاری یک هیئت برای مذاکره با گروه های شبه نظامی یک فرایند در حال حاضر فرو رفته در تاخیر و اختلافات.

واتکینز گفت: سیاسی, درام نشان داده شده که چگونه به چالش کشیدن آن ممکن است ثابت کند را به افغانستان چهره های سیاسی و سهامداران هم به نشستن در سراسر جدول از طالبان.

“روند صلح را در مراحل بعدی ممکن است تقاضا به نوعی سازش است که افغانستان و نخبگان سیاسی شده اند قادر به رسیدن به — امروز یا اغلب در پنج سال گذشته,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de