آن است که به سختی به چهار ماه تا قرقیزستان دارای انتخابات پارلمانی و حزبی که در حال حاضر دارای بیشترین کرسی در مجلس-اجتماعی حزب دموکرات قرقیزستان (SDPK) — رنج می برد یکی دیگر تقسیم می شود.

این نوع از استقلالی حزب نیاز ندارد بنابراین نزدیک به انتخابات به عنوان آن در حال حاضر دارای سه نسخه های مختلف خود را.

این SDPK شده است یکی از برجسته ترین احزاب در قرقیزستان — تنها کشور آسیای مرکزی که در آن انتخابات دموکراتیک برگزار می شود — و عملی آن انفجار را ترک خواهد کرد پرسش های بسیاری را برای آینده سیاسی کشور است.

این SDPK برنده بیشترین کرسی (38) در سال 2015 انتخابات پارلمانی و دوم بیشتر در سال 2010 (26) و 2007 (11) رای.

این یکی از قدیمی ترین احزاب سیاسی در قرقیزستان و حتی برنده بیشترین کرسی ها در سال 1995 در انتخابات پارلمانی میان احزاب است. (مستقل موفق به کسب کرسی های بیشتر.)

اما SDPK در حال حاضر بعید به کرایه را به خوبی در انتخابات برنامه ریزی شده برای اکتبر 4 به عنوان آن را همچنان به فرار از هم جدا.

در مه 21, ایرینا Karamushkina عضو SDPK شورای سیاسی و معاون در مجلس نوشت: در Facebook که دو رئیس جمهور سابق و دیرین SDPK رهبر Almazbek Atambaev پسران — Seyitbek و Kadyr — در حال پیوستن به یک حزب جدید: اجتماعی دموکرات قرقیزستان (SDK).

Karamushkina نوشت که اقدام SDPK رهبر Asel Koduranova متوقف شده بود “علنا توانست به راحتی و با صراحت دفاع از کودکان Almazbek Atambaev” و دو مرد رفت و به SDK همراه با یکی دیگر از اعضای SDPK سیاسی شورای کندز Zholdabaeva.

آهسته انحلال SDPK در واقع شروع یک چند سال پیش زمانی که Atambaev دوره ریاست جمهوری به پایان رسید در ماه نوامبر سال 2017 با انقضای شش سال مدت است.

او پا به پایین — یک چیز بسیار غیر معمول برای یک رئیس جمهور در آسیای مرکزی به انجام — اما آماده نشده بود به کنار و سخت کار کرده بود که برای دیدن خود را برای انتخاب جانشین رئیس جمهور فعلی Soronbai Jeenbekov انتخاب شد.

بسیاری از احساس Atambaev خواهد سعی کنید به ادامه پیشرو کشور از پشت صحنه — به عنوان Jeenbekov را puppet master-اما رئیس جمهور جدید تا به حال برنامه های مختلف و به تدریج حذف مقامات بالا سمت چپ بیش از Atambaev دولت.

روابط بین Atambaev و Jeenbekov خصمانه و دشمنی خود را — بیشتر سوخت Atambaev — به طور گسترده ای گزارش شده در رسانه ها به عنوان آنها bickered و توهین یکدیگر publicly.

آن را تا مارس 2019 که بزرگ نهایی ریفت در نهایت رخ داده استهر چند که در آن زمان بسیاری از SDPK اعضای در حال حاضر انتخاب شده که از دو طرف آنها را حمایت — این SDPK یا به تازگی تشکیل جناح SDPK بدون Atambaev (واقعی آن نام و نام خانوادگی).

برخی را انتخاب کرد نه بیشتر شکستگی حزب.

این عیب از SDPK از Atambaev پسران است که به عنوان بزرگ ضربه ای به عنوان شکستگی در سال 2019 اما زمان بد است برای این حزب رو به کاهش امید پیش از انتخابات پارلمانی است.

رئیس جمهور سابق Atambaev در حال حاضر در دادگاه برای طیف وسیعی از جرایم جدی ترین است که قتل یک فرمانده نخبگان واحد های امنیتی است که با هجوم Atambaev ترکیب در ماه اوت سال 2019 پس از Atambaev بارها و بارها رد احضاریه به سوال در مورد مشکوک در حوادث که رخ داده است در حالی که Atambaev رئیس جمهور شد.

تعداد SDPK هنوز اعضای وفادار به حزب به نظر می رسد در حال سقوط به سرعت و معلوم نیست چقدر حمایت از SDPK بدون Atambaev جناح واقعا با وجود این گروه برگزاری اکثر SDPK کرسی در مجلس است.

و در حال حاضر این گروه جدید که Atambaev پسران پیوسته اند بیشتر خواهد شد قطعه صفوف هسته ای ،

Sagynbek Addrahmanov سر از SDPK بدون Atambaev جناح گفت: در ماه مه سال 2019 است که گروه خود را شرکت در سال 2020 انتخابات پارلمانی است.

سنتی SDPK حزب نیست زمینه هر نامزد در انتخابات محلی در اوایل سال جاری اما در حال آماده سازی برای اکتبر مسابقه.

اما defections را ادامه داد.

در مه 26 جلسه شورای سیاسی این SDPK دچار ضرر و زیان بیشتر زمانی که چند کلید اعضا اعلام کرد آنها از هم جدا شدند.

اقدام رهبر حزب Koduranova استعفا از پست خود و دست که مسئولیت انور Artykov. معاون رئیس حزب Ryskeldy Mombekov و رئیس کندز Zholdubaeva نیز به طور رسمی اعلام کرد آنها ترک مواضع خود.

Karamushkina همچنین اعلام کرد که تخلیه پست خود و خروج از این حزب در حالی که معاون رئیس Nazgul Mamytova گفت: او استعفا از پست خود را باقی می ماند در ،

چند تن دیگر از اعضای شورای سیاسی حزب اعلام کردند که ترک SDPK.

در ضمن این حزب که در حال حاضر در رتبه دوم بیشترین تعداد کرسی در مجلس Respublika-Ata-Jurt نیز تقسیم خواهد شد و شرکت در انتخابات آینده به عنوان دو طرف — Respublika (دیگر رهبری نامزد سابق ریاست جمهوری Omurbek Babanov) و Ata-Jurt.

را ترک خواهد کرد که زمینه گسترده ای باز برای 4 اکتبر انتخابات پارلمانی و با پیش نویس قانون هنوز در حال بحث است که می تواند کاهش آستانه برای برنده شدن کرسی از 9 درصد به 7 درصد این وعده به وحشی ترین و غیر قابل پیش بینی ترین انتخابات پارلمانی در قرقیزستان.

RFE/RL در قرقیزستان خدمات محلی شناخته شده به عنوان Azattyk کمک به این گزارش

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de