حتی اگر تاجیکستان نشده اعلام کرد تنها یک مورد از عفونت کروناویروس در این شهرستان در حال حاضر احساس می کند که عواقب مرگبار بیماری همه گیر است که به همسایگان خود است.

رو شایع بیکاری آسیای مرکزی وزارت امور خارجه از حدود 9 میلیون است که به شدت وابسته به وجوه ارسالی از سوی کارگران مهاجر در روسیه یک کلید مقصد برای صدها نفر از هزاران نفر از تاجیک ها به دنبال کار می کنند.

اما مسکو اعلام کرد که آن را نزدیک مرزهای خود را به خارجی ها که از 18 مارس تا حداقل 1 مه آمد و به عنوان بسیاری از مهاجران تاجیک بودند بسته بندی کیسه های خود را به سفر برای شغل های فصلی در سایت های ساخت و ساز مزارع و کارخانه ها.

بسیاری نگران هستند که تمدید مرز تعطیلی — آنها باید اعلام کرد — به ارمغان خواهد آورد و حتی بیشتر مشکلات مالی برای هزاران تاجیک خانوار.

“کار من در روسیه است که تنها درآمد برای خانواده من. من لازم نیست که هر مجدد اگر من از دست دادن درآمد که می گوید:” Sharof 27-year-old کارگر مهاجر از شمال ولایت سغد.

Sharof که تنها به نام کوچک خود را صرف هفت یا هشت ماه در روسیه هر سال معمولا دو شغل: رسیدگی زیادی سبزیجات طرح در یک خانواده تابستان خانه در نزدیکی شهر سورگوت و کار پاره وقت در نزدیکی سایت های ساخت و ساز.

Sharof باعث می شود در مجموع 700 $در هر ماه به طور متوسط می فرستد و بیشتر این پول به خانواده خود در تاجیکستان.

“چه می توانم انجام دهم؟’

از اواخر ماه مارس به پایان مارس است فصل بالا برای بسیاری از مهاجران تاجیک به ترک روسیه است.

برخی از پرواز اما معمولا برای انتخاب گزینه های ارزان تر — قطار یا اتوبوس — یک سفر طولانی است که طول می کشد چند روز از طریق ازبکستان و قزاقستان.

اما قزاقستان و ازبکستان تعطیل مرزهای خود را در تاریخ 16 مارس به دلیل coronavirus شیوع بیشتر ایجاد عدم قطعیت برای کارگران مهاجر تاجیک به دنبال رسیدن به روسیه است.

جمعیت زیادی از مردم جمع شده بودند در نزدیکی اصلی ترین بلیط در شهر دوشنبه به ایستگاه راه آهن در 17 مارس با مردم در تلاش برای دریافت هزینه برای بلیط های آنها را خریداری کرده بود در پیشبرد پس در حال حاضر آنها قادر به ورود به روسیه است.

دوشنبه مقیم Amirsho Aliev گفت: RFE/RL تاجیک سرویس است که به او پرداخت می شود در حدود 120 دلار برای یک راه بلیط قطار به روسیه اما تنها یک هزینه در حدود $100.

بسیاری دیگر تا به حال شکایت مشابه در مورد بازپرداخت خود را, اما راه آهن مقامات توضیح نداد که چرا هزینه کامل امکان پذیر نخواهد بود. “در بالای هر چیز دیگری من را از دست داده $20 برای هیچ چیز” او گفت:.

خواسته آنچه او انجام خواهد داد Aliev گفت: “چه می توانم انجام دهم؟! من فقط رفتن به خانه و صبر کنید مانند همه دیگر فقر زده مردم را انجام خواهد داد در حال حاضر.”

یک گروه کوچکتر دیده می شود می تواند در مرکزی هواپیمایی فروش بلیط در دوشنبه 17 مارس در تلاش برای دریافت آخرین لحظه پرواز به هر شهر روسیه ساعت قبل از روسیه را نزدیک مرز خود را.

Dilshod Nurboev تا به حال یک بلیط برای پرواز به روسیه در مارس 18, اما او گفت که او نمی خواهد اجازه رفتن. “من درک می کنم که کشورها را به اتخاذ اقدامات برای جلوگیری از coronavirus. گمان می کنم من می توانم صبر کنید برای یک ماه یا دو” Nurboev گفت.

بسیاری از تاجیک ها مانند Nurboev امیدوارم که بحران خواهد بود ٬ به زودی و روسیه و کشورهای دیگر نمی خواهد که به گسترش مرز تعطیلی.

Sharof از این گفته بود: “طرح B” برای او اگر روسیه نگه می دارد و مرز خود را بسته به کارگران خارجی.

“پسرعموهای من استفاده می شود به کار در قزاقستان اما آن بیش از حد نیست یک گزینه دیگر. دیروز [مارس 17] همسایه ها آمد از ازبکستان به عنوان آنها را در راه خود را به روسیه و پیدا کردن که آنها نمی تواند [به قزاقستان],” Sharof گفت.

Sharof گفت که او نیست “تقصیر دولت یا هر کس دیگری برای coronavirus بحران” اما گفت که او نیاز به کمک از مقامات تاجیک برای کمک به او و دیگران تغذیه خانواده خود را.

“من و بسیاری دیگر مثل من انتظار می رود دولت ما برای پیدا کردن برخی از مرتب کردن بر اساس راه حل پیدا کردن ما شغل یا مزایای اجتماعی و یا دریافت یک معامله با روسیه به ما اجازه می دهد در صورتی که مرزها بسته باقی می ماند فراتر از مه” او گفت:.

Abdumannon Sheraliev یک شهر دوشنبه-بر اساس اجتماعی-امور کارشناس گفت: مقامات تاجیک باید آماده برای تمام حالات ممکن است.

“البته این امکان وجود دارد که برای مثال یک واکسن [برای coronavirus] توسعه یافته خواهد بود به زودی و جهان خواهد بود را نجات داد از این بیماری است اما [تاجیکستان] باید مطالعه تمام نتایج ممکن و آماده سازی خود را برای بدترین سناریوی ممکن” او گفت:.

تاجیک مقامات در ضمن می گویند تاجیک خطوط هوایی ادامه خواهد داد و به پرواز برای روسیه به ارمغان بیاورد هر شهروندان مایل به بازگشت به خانه.

در مارس 16, برخی از 200 تاجیک بودند رشته برای 17 ساعت در ترانزیت منطقه در قزاقستان-ازبکستان پس از عبور از مرز دو کشور بسته شده و مرزهای خود را به دلیل coronavirus.

این گروه-که شامل بسیاری از کودکان — بود در نهایت اجازه عبور به ازبکستان و ادامه سفر خود به تاجیکستان.

مقامات تاجیکستان می گویند حدود 500.000 مهاجران تاجیک سفر به روسیه در سال 2019 و با ارسال مجموع $2.6 میلیارد دلار حواله از طریق کانال های رسمی.

منابع در روسیه قرار داده و تعدادی از کارگران مهاجر از تاجیکستان در بیش از 1 میلیون نفر است.

Zarangez Navruzshoh از RFE/RL تاجیک خدمات کمک به این گزارش

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im