روسی کشاورزان است که به شدت وابسته به آسیای مرکزی کارگران به برداشت محصولات کشاورزی خود را در اتصال هستند به عنوان بیماری همه گیر کوروناویروس مستند را ترک کرده و صدها هزار نفر از مهاجران قادر به روسیه است.

کمبود این منبع ارزان از کار ارائه شده توسط کارگران خارجی — صدها نفر از هزاران نفر مورد نیاز برای کار فصلی — ایجاد یک بحران برای بخش های از روسیه به بخش کشاورزی و تهدید آن زنجیره غذایی.

این وضعیت وخیم باعث شده است تا برخی از کارشناسان روسیه به مسکو اجازه می دهد تا دهها هزار نفر از کارگران مهاجر برای ورود به روسیه با وجود این مستند به منظور صرفه جویی در برداشت.

روسیه مقامات کشاورزی آغاز شده و صدایی زنگ خطر در اوایل مارس با توت, تولید, اتحادیه اصرار وزارت کشاورزی به اقدامات به آنها کمک کند.

این اتحادیه هشدار داده است که بدون کارگران مهاجر روسی توت فرنگی کشاورزان نمی خواهد بود قادر به برداشت بیش از 10 تا 20 درصد از محصول.

مشابه نگرانی در مورد کمبود شدید نیروی کار مطرح شد توسط مقامات منطقه ای در آستراخان و ولگوگراد مناطق, در میان دیگران.

Migrant workers are also commonly employed in the construction sector.


کارگران مهاجر نیز معمولا شاغل در بخش ساخت و ساز.

کمک می خواست روس ها باید اعمال نمی شود

در اخیر گزارشکارشناسان از آکادمی اقتصاد ملی و عمومی دولت پیشنهاد کرد که دولت باید در نظر آوردن “فصلی کشاورزی مهاجران توسط حمل و نقل هوایی” به روسیه است.

کارشناسان توصیه می شود که کارگران قرار داده شود تحت یک 14 روز در قرنطینه آنها پس از رسیدن به جلوگیری از گسترش coronavirus.

آنها تخمین زده است که در حال حاضر وجود دارد یک نیاز برای برخی از 500,000 اضافی کارگران در روسیه بخش کشاورزی.

روسیه مرزهای خود را بسته در مارس 18 با توجه به همه گیر است که ضربه زدن به کشور و آلوده بیش از 432,000 مردم از ژوئن 3. بیش از 8000 جدید کروناویروس موارد در حال حاضر در روسیه به ثبت نام در هر روز است.

برای پر کردن شکاف در بازار کار برخی از مقامات منطقه ای در حال تبدیل شدن به یک جایگزین نیروی کار از جمله دانشجویان و زندانیان.

اما چنین گزینه کار نمی کند برای همه.

پاول Grudinin مدیر لنین Sovkhoz یک شرکت در منطقه مسکو گفت: RFE/RL است که خدمات خود را سرمایه گذاری کشاورزی مورد نیاز اختصاص داده شده بیشتر کارگران — که کارگران مهاجر فراهم کند.

Pavel Grudinin


پاول Grudinin

“این کاملا کار خاص و نه هر کس می تواند برداشت محصول” او گفت:. “ما نامه نوشت و به همه دانشگاه کشاورزی و درخواست آنها را برای ما ارسال دانش آموزان به کار در طول فصل برداشت.

“کشاورزی مهاجر کارگر میدارد به طور متوسط 200 کیلوگرم توت فرنگی در هر روز, اما متوسط مسکو که می آید به کار در مزارع جمع آوری حدود 40 کیلوگرم در روز,” او اضافه شده است. “آیا شما را در درک تفاوت؟”

Grudinin گفت: دولت روسیه باید به عنوان مثال از برخی از کشورهای غربی برای باز کردن یک ویژه “راهرو” خارجی برای کارگران مزرعه برای آمدن به روسیه در طول فصل برداشت.

برنده-برنده برای همه

اما آن را نه فقط در روسیه کشاورزان در نظر گرفتن آمار با توجه به مستند.

این بیماری همه گیر کوروناویروس را ترک کرده است میلیون ها نفر از مردم در آسیای مرکزی وابسته به حواله از اعضای خانواده مشغول به کار در روسیه مواجه شدید مشکلات مالی و آینده نامشخص.

در شمال تاجیکستان در استان سغد پاره وقت کارگر مزرعه Bahriddin Bahriddinov گفت که او “آماده به انجام هر کار در روسیه به زنده ماندن” اگر تنها مرزهای خواهد بازگشایی شده است.

“در سال های اخیر من است می خواهم کار را برای حدود سه تا پنج ماه از سال در مزارع در ولگوگراد روسیه منطقه, جمع آوری پیاز و دیگر سبزیجات,” او گفت:. “برای بقیه سال من کار به عنوان یک معلم در تاجیکستان اما پول من آورده از روسیه شد و بخش عمده ای از بودجه خانواده ما.”

Someone has to pick the strawberries.


کسی که به انتخاب توت فرنگی.

قادر به رفتن به روسیه Bahriddinov گفت که او به دنبال دیگر گزینه درآمد در خانه خود را به عنوان حقوق ماهانه حدود 70 دلار را پوشش نمی دهد نیازهای خانواده خود را از پنج.

اما در یک کشور فقیر که در آن بیکاری پر بود و حتی قبل از همه گیر Bahriddinov است که رقابت در برابر “ارتش” از جویندگان کار. “تعمیر و کسی انبار, نقاشی خانه کسی یا چیدن زردآلو در کشاورزی سرمایه گذاری — این نوع از مشاغل ما در حال حاضر انجام,” او گفت:.

هزینه نیروی کار همواره پایین در تاجیکستان اما “آن تبدیل شده است و حتی ارزان تر در حال حاضر با بسیاری از مردم از جان گذشته برای کار” Bahriddinov گفت.

“اگر روسیه برخی از مهاجران فصلی در این امر صرفه جویی در هر دو ما مهاجران و کشاورزان که نیاز به نیروی کار ارزان” او گفت:.

وجود دارد برخی از کارشناسان در مسکو که می گویند روسیه باید سعی کنید برای پایان دادن به وابستگی عظیم نیروی کار خارجی و به جای تکیه بر منابع خود را.

“روسیه باید قادر به ارائه خود را با منابع خود و کشور است که قادر به انجام این کار گفت:” الکساندر Shcherbakov از آکادمی اقتصاد ملی و دولت است. “ما یک مشکل بیکاری است که تنها به بدتر شدن [با همه گیر].”

“ما باید با تکیه بر خود ما نقاط قوت خود ما پرسنل و خود ما کارگران” گفت: Shcherbakov که نبود بخشی از موسسه مطالعه اخیر در کمبود کارگر در روسیه در بخش کشاورزی است.

هیچ رقابت وجود دارد

روسیه یک میزبان برای میلیون ها نفر از کارگران مهاجر از کشورهای شوروی سابق — عمدتا ازبکستان قرقیزستان و تاجیکستان-و همچنین از کشورهای دیگر مانند چین و کره شمالی و ویتنام است.

مهاجران عمدتا درگیر در طاقت فرسا و نسبتا کم-پرداخت مشاغل مانند کار در سایت های ساخت و ساز در مزارع و کارخانه ها.

“مهاجران عمدتا در بخش های که در آن روس ها نمی خواهند به کار” گفت: یلنا Varshavskaya مسکو ملی تحقیقات دانشگاه مدرسه عالی اقتصاد. “این شغل است که نیازی به مدارک تحصیلی بالا و بر این اساس به خوبی پرداخت نمی…. این شغل که روس ها همیشه نادیده گرفته شده است وجود دارد هرگز رقابت روس [برای آنها].”

در تاجیکستان در سغد استان Bahriddinov گفت: کارگران مهاجر-به ویژه فصلی سبزیجات وانت — نمی ارائه هر گونه رقابت و یا خطر به روس ها به دنبال کار.

“ما پرداخت برای [اجازه کار], پرداخت حق عضویت و انجام کار و بازگشت به خانه,” او گفت:.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de