باکو-به عنوان اتحادیه اروپا و جمهوری آذربایجان در حال بحث در مورد روابط نزدیک تر دیده بان حقوق بشر (HRW) است اصرار بلوک به مطبوعات جنوب قفقاز رهبری کشور به “واقعا” شروع به احترام به حقوق.

نیویورک-بر اساس watchdog صادر تماس در مارس 3, پیش از این سالانه اتحادیه اروپا-جمهوری آذربایجان مشاوره در حقوق بشر برگزار می شود در بروکسل این هفته است.

مذاکرات را دنبال فوریه 9 انتخابات پارلمانی در جمهوری آذربایجان است که خدشه دار شد گسترده گزارش از موارد نقض.

پیشرو اپوزیسیون محروم شدند از در حال اجرا. و روز پس از حضور پلیس در باکو بازداشت ده ها تن از فعالان و همچنین اپوزیسیون مستقل و نامزدهای انتخابات و در جریان تظاهرات علیه نتایج انتخابات.

حاکم ینی آذربایجان (آذربایجان جدید) حزب برنده 72 از 125 کرسی در مجلس با توجه به انتخابات مقامات. تقریبا تمام دیگر صندلی رفت و به احزاب کوچک و مستقل وفادار به رئیس جمهور الهام علی اف که حکومت این کشور پس از مدت کوتاهی قبل از مرگ پدرش از 17 سال پیش.

در بیانیه ای فیلیپ سد مدیر وکالت در بشر اروپا و آسیای مرکزی بخش گفت: آذربایجان قوانین “در میان اکثر محدود در منطقه و آن را تقریبا غیر ممکن است برای گروههای مستقل برای دریافت بودجه خارجی-حتی از اتحادیه اروپا منابع — به کار خود ادامه دهند.”

آذربایجان همچنین “خفه انتقادی رسانه های بلوک های برجسته وب سایت مستقل و تداخل با کار مستقل وکلا با آغاز تحریم های انضباطی و یا disbarring آنها را” سد گفت.

انتشار یک سال پیش از برخی از 50 “ناحق بازداشت فعالان ممکن است برخی از افراد منجر به این باور است که جمهوری آذربایجان دولت آماده بود برای اصلاحات. اما این نبود مورد: ده ها تن از روزنامه نگاران و اعضای مخالفان سیاسی باقی می ماند زندانی با انگیزه های سیاسی به اتهام” او گفت:.

دیگران مانند خبرنگار تحقیقی خدیجه Ismayilova, همچنان به صورت “خودسرانه و نامتناسب” ممنوعیت سفر.

انتشار چندین سیاسی زندانیان در سال گذشته نشان می دهد که “فشار کار می کنند” با توجه به سد.

او گفت: مقامات آذربایجان باید شروع با “انتشار ناحق و خودسرانه بازداشت منتقدان لغو ممنوعیت سفر و اجازه دادن به گروههای مستقل عمل آزادانه” و اضافه کرد: “این پیامی است که بسیاری از آذربایجانیها می خواهید به شنیدن از اتحادیه اروپا.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de