پراگ — یک پراگ منطقه شهردار می گوید: او است که تحت حفاظت پلیس پس از مقامات مطلع از او است که او و دو تن دیگر از مقامات پراگ از جمله شهردار این شهرستان شد اهداف روسیه و نماینده فرستاده شده به پایتخت چک به “انحلال” آنها را.

اندرو کلار نظرات در 28 آوریل پس از Respekt, یک چک تحقیقی هفتگی منتشر شده یک گزارش که مشکوک افسر اطلاعاتی روس سفر کرده بود به تازگی به پراگ با یک چمدان حاوی سم مرگبار ricin درست به عنوان بخشی از یک اتهام مسمومیت طرح.

در اولین نظرات در مورد نخست وزیر Andrej بابیان گفت: جمهوری چک بود که یک “دولت مستقل” است که نمی خواهد تحمل “هر قدرت جهانی” تلاش برای دخالت در امور داخلی خود.

“این قابل قبول نیست — اگر آن را درست است — برای یک کشور خارجی برای اقدام علیه شهروندان ما در اینجا” بابیان گفت: در پراگ در آوریل 28.

سه اتهام اهداف باید همه گرفته و یا پشتیبانی از اقداماتی که باید خشم کرملین از جمله تغییر نام میدان در مقابل سفارت روسیه پس از کشته سابق کرملین منتقد و حذف یک مجسمه از دوره اتحاد جماهیر شوروی به طور کلی. امکان بازپرداخت مسکو است که مظنون به داشتن نقش در یک موج اخیر حملات سایبری در جمهوری چک.

مسکو مشکوک در سال 2018 مسمومیت در بریتانیا سابق روسیه سرگئی Skripal با شدت رادیواکتیو ایزوتوپ است را رد کرد و ادعا مسمومیت توطئه علیه سه چک به عنوان بخشی از یک “کمپین دروغ” با هدف بی اعتبار روسیه است.

کلار, که گفت که او است در پنهان و گفت: Prima TV در 28 آوریل که او محدود بود از افشای جزئیات بیشتر در مورد این مورد که همچنین شامل رو به zdeněk Hrib شهردار پراگ و پاول نووتنی یکی دیگر از پراگ منطقه شهردار.

“من واقعا می تواند تنها به شما بگویم که من از پلیس حمایت می کند. آن دستور داده شد بر اساس برخی حقایق و کسانی که حقایق است که وجود دارد در اینجا بود که با توجه به انتساب به نقد من. نه تنها من بلکه آقای Hrib و آقای نووتنی.”

هر سه را در حال حاضر تایید آنها داده شده است در حدود ساعت پلیس حمایت می کند.

در مارس 26, گزارش, Respekt به نقل از منابع امنیتی عنوان کرد و گفت مظنون اطلاعاتی روسیه عامل حمل یک چمدان از ricin درست پرواز به پراگ در گذرنامه دیپلماتیک برخی از 3 1/2 هفته پیش. او گفته بود دور گرفته شده در یک خودرو به سفارت روسیه ترکیب یک مشکوک به کندو اطلاعاتی روسیه فعالیت واقع در منطقه کلار که توسط شهردار.

وزیر خارجه توماس Petricek گزارش شده است که هشدار داده Alexandr Zmeyevsky, روسیه سفیر در جمهوری چک از پیامدهای اگر چیزی اتفاق می افتد به سه چک مقامات.

سخنگوی کرملین دیمیتری Peskov گفت: در 27 آوریل که Respekt گزارش “شبیه یک canard.”

سفارت روسیه در پراگ همان روز رد این گزارش به عنوان “ظالمانه و نادرست تهمت” که بخشی از “در حال انجام حملات بی اساس در روسیه و سفارت خود در پراگ.”

کلار انتقاد قرار گرفته بود توسط کرملین پس از منطقه خود در مارس 3 حذف مجسمه مارشال ایوان Konev که چراغ قرمز نیروهای ارتش در طول جنگ جهانی دوم که سوار سربازان نازی از بسیاری از چکسلواکی. مسکو به نام جنجالی مجسمه را حذف توهین و تلاش برای بازنویسی تاریخ است.

روابط بین پراگ و مسکو نیز soured بیش از یک چک تصمیم به تغییر نام این میدان که در آن سفارت روسیه واقع شده است و یک تصمیم و حمایت Hrib.

دو ماه پیش در پراگ مقامات اختصاص داده شده برگ مربع در مقابل سفارت پیچیده به ایران معاون نخست وزیر بوریس نمتسوف که به ضرب گلوله در فوریه 2015 فقط با متر دور از کرملین دیوار. نمتسوف یک منتقد صریح رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین.

در مصاحبه با Ekho Moskvy در اوایل این هفته Hrib گفت: “این بسیار مهم است برای من به پایه های باورهای من, حتی اگر آن را به معنی به خطر انداختن زندگی من است.”

نووتنی تحریک کرملین پس از پیشنهاد به احداث یک بنای تاریخی را به بحث جنگ جهانی دوم نظامی بخش به نام Vlasov ارتش ساخته شده از اتحاد جماهیر شوروی جدا که مبارزه در کنار نازی ها شد و در برابر آنها در روزهای پایانی جنگ و کمک به آزادسازی پراگ.

نووتنی گفت: RFE/RL در 28 آوریل بود که او تحت حفاظت پلیس اما همچنین گفت که او تحت محدودیت های زمانی که صحبت کردن در مورد این مورد.

پرسید که آیا او در بر داشت ricin درست مسمومیت طرح معتبر نووتنی نمی دریغ.

“در حال [روسها] قادر به چیزی شبیه به آن؟” “قطعا.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de