سریع نگاهی به

وب سایت های متعددی در حال گسترش یک داستان دروغ ادعا که مجلس نانسی پلوسی “وعده به استعفا” اگر رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است مجددا انتخاب. داستان سرچشمه در یک وب سایت که محتوای آن طنز است اما پس از اشتراک گذاشته شده است که اگر آن را درست است.


داستان کامل

مجلس نانسی پلوسی باقی مانده است برجسته تمرکز برای داستان های منتشر شده توسط امریکا به آخرین خط دفاع شبکه ای از وب سایت که کار خود را “طنز” اما که محتوای اغلب فریب کاربران رسانه های اجتماعی — و یا در جای دیگر چاپ و ارائه شده به عنوان واقعیت.

ساختگی عناوین مورد پلوسی ایجاد شده توسط آمریکا در آخرین خط دفاع ادعا کرده اند که پلوسی با استفاده از تامین اجتماعی پول برای پرداخت هزینه های خانه استیضاح درخواست از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن. دیگری ادعا پلوسی قول داد به استعفا در صورتی که استیضاح تلاش شکست خورده است. نه درست شد.

در حال حاضر ساخته شده است تا داستان برای اولین بار منتشر شده در bustatroll.org ادعا که “پلوسی به وعده استعفا اگر تهمت است دوباره انتخاب” مهاجرت به حداقل شش وب سایت های دیگر از جمله gnfnews.com, nlatimes.com, sugend.com, kuncinews.com, monatimes.com و portaliamerican.com.

با هم این داستان بر کسانی که وب سایت های مختلف تعلق بیش از 31,000 Facebook درگیری با توجه به CrowdTangle داده است. لینک های به اشتراک گذاشته شد در بسیاری از نرم افزار-مغلوب ساختن پیشی جستن Facebook, گروه, که در آن نظر اغلب استقبال اطلاعات غلط.

برای کسانی که از طریق کلیک و خواندن نسخه اصلی داستان منتشر شده در مارس 10 bustatroll.org وجود چند شاخص که داستان ساخت. وجود دارد یک “طنز تاریخ” علامت در تصویر هدر در سایت و تگ زیر تیتر آمده است: “پلوسی طنز با شیلی سس و مایع پنیر.”

اما هیچ یک از وب سایت های که چاپ داستان با استفاده از روشن تکذیبنامهها نشان می دهد این داستان کاملا ساختگی است.

یک نسخه re-با استفاده از یک تصویر از Pelosi از وب سایت اصلی است که به سختی قابل رویت علامت در پلوسی, ژاکت یقه که به معنای “طنز تاریخ است.” نسخه دیگری به نظر می رسد برای ویرایش که از.

و متن ساخته شده تا داستان در غیر این صورت تا حد زیادی بار خوانده شده مانند یک گزارش خبری در یک قرار است اعلام که در آن پلوسی گفت: او را “استعفا” اگر رئیس جمهور مجددا انتخاب به دلیل تهمت خواهد بود “وجود دارد برای جلوگیری دستور کار من” — حتی اگر اعلام هرگز اتفاق افتاده است.

آن می رود به قول “سناتور Soundbite خود جو بارون” که “بود خوشحال به شنیدن اخبار از Pelosi استعفای.” که ممکن است در نظر گرفته شده به عنوان یک اشاره ای به “جان بارون” alter ego تهمت گزارش استفاده می شود زمانی که بازیگری که خود را سخنگوی در شهر نیویورک در اوایل زندگی حرفه ای او. هیچ سناتور با این نام.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

“درباره ما.” BustaTroll.org. دسترسی 28 May سال 2020 است.

Dunlop, W. G. “پلوسی نه تعهد به استعفا در صورت استیضاح ‘مواجه شد.'” AFP واقعیت را بررسی کنید. 3 Feb 2020.

فیشر مارک و روی ناچاری. “دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن masqueraded به عنوان روزنامه نگار به لاف زدن در مورد خود است.” واشنگتن پست. 13 مارس 2016.

“پلوسی به وعده استعفا اگر تهمت است دوباره انتخاب شود.” BustaTroll.org. 10 May سال 2020 است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de