یک روزنامه نگار پاکستانی که رفت از دست رفته دو ماه پیش در سوئد یافت شده است مرده در رودخانه پلیس سوئد گفت.

Sajid Hussain بدن پیدا شد در تاریخ 23 آوریل در Fyris رودخانه خارج اوپسالا, جوناس, marc messier یک سخنگوی پلیس گفت: با توجه به روزنامه گاردین.

حسین سردبیر بلوچستان بار در اخبار سایت گم شده بود از اوایل ماه مارس.

Marc messier گفت: جرم و جنایت نمی تواند به طور کامل رد کرد اما افزود که حسین از مرگ می تواند به همان اندازه شده است یک حادثه یا خودکشی.

کالبد شکافی انجام شده و آن را “کنار برخی از سوء ظن است که او قربانی یک جنایت” از سخنگوی پلیس اضافه شده است.

حسین همسر شهناز بلوچ به نقل نگهبان عنوان کرد و گفت حسین بود و روحیه خوب زمانی که او صحبت می کرد با او از طریق تلفن در روزی که او رفت از دست رفته و آنها در مورد برنامه های خود را به حرکت به یک آپارتمان جدید در اوپسالا.

حسین, 39, فرار پاکستان در سال 2012 پس از دریافت تهدیدات مربوط به گزارش و زندگی در تبعید در کشورهای مختلف قبل از به دنبال پناهندگی در سوئد در سال 2017. علاوه بر نوشتن در مورد نقض حقوق بشر در جنوب غربی پاکستان در منطقه او گزارش جرم و جنایت سازمان یافته و مجبور ناپدید شدن و در معرض یک شخص مهم در میان یکدسته مواد مخدر در پاکستان است.

او در گذشته دیده می شود سوار شدن به قطار در استکهلم در تاریخ 2 مارس برای رفتن اوپسالا, 70 کیلومتری شمال پایتخت سوئد.

پلیس محلی گفته بود حسین را شعله ور از قطار در اوپسالا 45 دقیقه پس از آن به سمت چپ استکهلم.

یک مقام رسمی با خبرنگاران بدون مرز (RSF) گفت: حسین برانگیز مشخصات معنای آن را نمی توان رد کرد که او ربوده شد و به قتل “در دستور پاکستان سازمان اطلاعات.”

اریک Halkjaer رئیس جمهور RSF را سوئدی بخش بود و به نقل از نگهبان عنوان کرد و گفت که به عنوان طولانی به عنوان یک جرم و جنایت را نمی توان رد کرد “وجود دارد باقی می ماند خطر است که مرگ او مرتبط است و کار خود را به عنوان یک روزنامه نگار.”

RSF گفت: در اواخر ماه مارس که معتقد است حسین ربوده شد در یک سازمان اطلاعاتی در پاکستان است. آن اشاره کرد که حسین ادامه داد: کار به عنوان سردبیر بلوچستان بار از خارج از کشور.

بلوچستان بار “اغلب عبور از ‘خط قرمز’ اعمال شده توسط استقرار نظامی در اسلام آباد” با توجه به پاریس مبتنی بر آزادی رسانه ها ناظر است.

بلوچستان گرفتار شده است توسط خشونت های فرقه ای اسلامگرا حملات شبه نظامیان و شورشیان جدایی طلب از سال 2004.

پاکستان را پی در پی دولت و قدرتمند نظامی متهم شده است برای سال ها از سانسور رسانه ها.

این کشور در رتبه 142 از 180 کشور جهان در RSF را 2019 جهان در فهرست آزادی مطبوعات.

با گزارش گاردین و بی بی سی

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de