بروکسل — دبیر کل ناتو ینس استولتنبرگ متهم کرده است چین و روسیه از گسترش دروغ در مورد این سازمان در پاسخ به کروناویروس بیماری همه گیر.

“ما چند نمونه از اظهارات که از مسکو و پکن که در حال درست نیست که سعی کنید به تضعیف انسجام ناتو و همچنین به تصویر می کشد ناتو در کاملا اشتباه راه” استولتنبرگ گفت: تصویری میزگرد با RFE/RL و دیگر رسانه ها در 27 آوریل.

استولتنبرگ همچنین گفت که دو کشور “سعی کنید برای به تصویر کشیدن ناتو به عنوان اگر ما قادر به به عنوان مثال حفاظت از افراد مسن و یا که ما قادر به کار با هم. ما در حال کار با هم. این دقیقا کاری است که ما انجام می دهیم.”

ناتو, دبیر کل اشاره کرد که اتحاد نظامی را به وزرای دفاع به تازگی تصمیم به “سرعت و گام به گام تا کار ما را انجام دهد چرا که آنها ارزش ناتو همکاری می کنند.”

او همچنین با اشاره به همکاری میان ناتو و متحدان مانند ارائه airlifts, پزشکی, پشتیبانی و حمل و نقل بیماران.

هفته گذشته اتحادیه اروپا مانیتور شناسایی یک “سه جانبه همگرایی دروغ روایت” که به ترویج توسط چین و ایران و روسیه در coronavirus بیماری همه گیر.

برخی از تم های مشترک بودند که کروناویروس یک سلاح بیولوژیکی ایجاد شده در ایالات متحده به پایین آوردن مخالفان و چین و ایران و روسیه “انجام می دهند بسیار بهتر از غرب” در مبارزه با این بیماری همه گیر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im