اوکراین و بلغارستان که به درگیری بیش کیف برنامه ای برای تغییر تقسیمات کشوری در یک منطقه در جنوب منطقه Odesa با قابل ملاحظه قومی-بلغاری اقلیت.

وزارت امور خارجه اوکراین در آوریل 21, اعتراض یک قطعنامه به تصویب رسید بلغارستان مجلس که خواستار دولت به دخالت این ادعا که این بخش از بولهراد منطقه در اوکراین را به چند منطقه تغییر خواهد کرد خاک را آمار جمعیتی در نتیجه محروم قومی بلغاری جمعیت از وضعیت یک اقلیت قابل ملاحظه وجود دارد.

با توجه به بلغاری قانونگذاران چنین تقسیم بندی ممکن است منجر به لغو آموزش و پرورش در بلغاری برای برخی از 300,000 قومی بلغارستان ساکن در این منطقه است.

وزارت امور خارجه اوکراین گفت که مسائل مربوط به “اداری-ارضی ساختار اوکراین سقوط در صلاحیت انحصاری مقامات دولتی اوکراین است.”

“تلاش یک کشور خارجی را به دخالت در امور داخلی اوکراین به طور کامل غیر قابل قبول” بیانیه ای گفت:.

موضوع اقلیت های قومی و زبان خود را تبدیل به یک مسئله عمده در اوکراین در سال های اخیر است.

در سال 2017, در میان انتقاد شدید از اقلیت های قومی اوکراین به تصویب یک زبان جدید قانون که لغو 2012 قانون اجازه داده است که اقلیت به معرفی خود زبان در مناطق که در آن آنها به نمایندگی بیش از 10 درصد از جمعیت است.

این حرکت انتقاد قرار گرفته بود در مجمع پارلمانی شورای اروپا گفت که قانون جدید “به نظر نمی رسد برای حمله به یک تعادل مناسب بین زبان رسمی و زبان اقلیتهای ملی است.”

قابل توجه گروه های اقلیت در اوکراین شامل روسها قطب رومانی و مجارستان.

قانون نیز خشم مقامات در دیگر کشورهای همسایه به ویژه روسیه استفاده می شود که مسئله زبان به عنوان یکی از توجیه برای آن تشنج اجباری کریمه در سال 2014 و حمایت از طرفدار مسکو جدایی طلبان در شرق اوکراین که در آن برخی از 13200 نفر از مردم کشته شده اند و پس از خشونت را در مارس 2014.

با گزارش Ukrinform و رادیو بلغارستان

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de