رهبر ایران آیت الله علی خامنه ای می گوید شهروندان این کشور را ساخته اند “نمونه” فداکاری در نبرد علیه مرگبار coronavirus همه گیر است که تا کنون به کشته شدن حداقل 1,284 مردم است.

در سخنرانی تلویزیونی خود را در 20 مارس فارسی, سال نو, خامنه ای گفت که “در مورد اخیر بیماری — گسترش coronavirus — قربانی شد تا نمونه ای که حتی خارجی ها احساس موظف به آنها را تحسین.”

“در درجه اول این عمل از فداکاری های ساخته شده توسط گروه پزشکی و پزشکان و پرستاران و دستیاران مدیران و کارکنان مشغول به کار در بیمارستان.”

او گفت: ایرانیان متحمل شده بود از طریق یک “پر سر و صدا سال” که شامل سیل و زلزله و تحریم ها و به پایان رسید با کروناویروس بحران است.

خامنه ای خواست ایرانیان برای قرار دادن یک سال سخت پشت سر آنها و نام آنها را برای نمایش وحدت برای سال آینده است.

تعدادی از عفونت ها و مرگ و میر از coronavirus در کشور همچنان رو به افزایش ساخت برای تسخیر کرده و جشن سال جدید در ایران و خاور میانه و کشور ضربه سخت ترین در سراسر جهان COVID-19 همه گیر است که به کشته شدن بیش از 10 ، 000 نفر در سراسر جهان.

مقامات توصیه می شود که ایرانیان ماندن در خانه در طول تعطیلات زمانی که صدها نفر از هزاران نفر معمولا سفر با دوستان و بستگان.

دولت بسته شده است مدارس در تمام سطوح ممنوع ورزشی و رویدادهای فرهنگی و محدود کردن فعالیت های مذهبی را امتحان کنید و سرعت گسترش ویروس.

معاون وزیر بهداشت علیرضا Raisi گفت: در تلویزیون دولتی در 19 مارس که 149 جدید مرگ و میر ثبت شده است در 24 ساعت گذشته, قرار دادن شمار تلفات ناشی از این ویروس در 1,284.

در 18,407, ایران سومین شماره از ثبت نام موارد پس از چین و ایتالیا است.

خامنه ای گفت که این کشور تا به حال ساخته شده است دستاوردهای بزرگ در تولید در سال گذشته — با کمک آمریکا و تحریم های, که, گفت, ایران را مجبور به تبدیل شدن به خود کافی است.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در مارس 2018 کشیده از برجسته 2015 با ایران که در تهران امضا شده با شش قدرت جهانی آغاز شد reimposing فلج کننده تحریم ها علیه ایران است.

علاوه بر این ایالات متحده آمریکا و ایران نزدیک به مستقیم درگیری های مسلحانه در یک سری از وقایع آغاز و در اواخر سال گذشته.

پس از واشنگتن سرزنش ایران به یمن را برای یک اعتصاب در عراق که به کشته شدن یک آمریکایی و پیمانکار تهمت دستور قتل یک ایرانی ژنرال قاسم سلیمانی در یک حمله هوایی در نزدیکی بغداد زیر ماه.

در اقدامی تلافی جویانه یک ایرانی موشک بالستیک اعتصاب در عراق پایگاه هوایی میزبانی غربی نیروهای چپ برخی از 110 نیروهای ایالات متحده مبتلا به صدمات مغزی.

خامنه ای در سخنرانی خود به نام ایالات متحده عمل “تروریستی و جنایت” و محور “شهادت” از سردار سلیمانی.

سال در ایران نیز مشخص شده توسط تعداد فزاینده ای از مردم به خیابان ها به تظاهرات علیه دولت است. تظاهرات فوران در 15 نوامبر پس از تصمیم دولت برای افزایش قیمت سوخت اما تظاهرات تبدیل به اعتراضات گسترده علیه دولت.

به گفته سازمان عفو بین الملل حداقل 304 نفر کشته و هزاران نفر مجروح و بیش از چند روز بعد به مقامات و خرد شد. مقامات “خودسرانه” بازداشت هزاران نفر از مردم و در معرض برخی به ناپدید شدن اجباری شکنجه و بدرفتاری های دیگر گروه حقوق گفت.

در نوروز, سخنرانی حسن روحانی رییس جمهور مورد ستایش قرار داد سود او گفت: این کشور ساخته شده است در دفاع از آن تلاش.

او همچنین تشکر ایران پزشکان و پرستاران برای تلاش های آنها ساخته شده به کمک پرده coronavirus همه گیر و قول داد که این کشور را به غلبه بر بحران.

“ملت ما موفق به رسیدن به اهداف خود با وجود مشکلات…. ایران با غلبه بر coronavirus با وحدت” روحانی گفت.

با وجود شرایط وخیم ناشی از شیوع بسیاری از ایرانیان بودند خشمگین بسته شدن موقت از شیعیان سایت باعث برخی در اوایل این هفته به طوفان به حیاط اصلی عالیات — شهر مشهد حرم امام رضا و قم فاطمه معصومه حرم.

جمعیت به طور معمول دعا وجود دارد و در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته لمس کردن و بوسیدن حرم. که نگران مقامات بهداشتی که برای هفته ها دستور داد در ایران شیعه روحانیت به آنها نزدیک است.

با گزارش رویترز و RFE/RL رادیو فردا

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de